Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

felli
16. nov 2010

Vierke gratulujeme a zelame nadherne tehotenstvo 🙂 super zazitky ked sa dietatko tesi s rodicmi na mimi 🙂

leelo
16. nov 2010

ahojte 🙂
nie je verohit Veronika? 😉
Veronika, moc gratulujem a ozvi sa castejsie ako prebieha obdobie ocakavania. vela radosti zelam!

baby, vobec nestiham. resp. aj by som stihala, lebo maly vkuse len spinka, ale nejako ma to netaha na net. pomaham kamoske s diplomovkou, tak sa mi osviezuje pomaly maknuci mozog 😀

Vierka, ty si sa pytala na oslavu: boli sme na sk a tym sme si uz definitivne minuli kontingent dovce do vianoc.
mam aj foto na fb, ale len take my 3 s tortou. piekla prababka a bola vynikajuca (3 druhy plnky).a ty schatzi v berline? musim podocitavat a nastudovat info o vas vsetkych.

Lubi, paci sa mi tvoje odhodlanie piect. budem ta asi nasledovat, aj ja beriem rencu ako vodcu pekariek - vahavcov 😀

inak sme po rocnej prehliadke, vaha 11,5kg a odmietli sme MMR ocko.

este som vam zabudla zvestovat, ze sme sa stretli pred par tyzdnami s tu pritomnou Katkou a poklabosili sme na kave pod ohrievacom 🙂

tak vsetkym sucasnym aj buducim tehoskam zelam vela zdravia a ostatnym to iste 🙂

evinkaaa
16. nov 2010

peti - ano, je, ja som to od radosti dochomolila.
Veronika, prepac. 😉

felli
16. nov 2010

tiez sa ospravedlnujem 😉 asi sa mi to stane castejsie s menami 🙂

leelo
16. nov 2010

@evinkaaa Evi, ahoj, co nove? tesis sa na vianocne trhy? 😉 ozaj, idete na sviatky k vasim?

felli
16. nov 2010

@leelo Petra (? 🙂 ) videla som fotky z krstu,moc pekne,malicky je krasny,ako kavove zrniecko 🙂 a ty teda po porode neuveritelne stihla,na zaciatku som vahala kto je mamicka 🙂

evinkaaa
16. nov 2010

peti - ahoj, dlho si tu nebola 😀 . Na vianocne trhy sa tesim, ale chodime tam kazdy rok iba raz a hotovo. Ved je to ako na wiesn vzdy to iste. Ale z hladiska tradicie sa aspon raz patri 😀 . Na vianoce sme u svokrovcov a koncom roka ideme k nasim. Uz sa aj tesim.
A ako u vas? Ste cez sviatky na sk?

leelo
16. nov 2010

@felli ahoj Renatka, ano, som Petra 🙂 diki za komplimenty, tam som este mala trochu brusko, teraz uz ho nemam. a zase som isla s vahou dost dole a niektore veci su mi velke 😕
maly je taky snedousek, po mame, len ja som potom v dospelosti vybledla. ale zaujimave, ze v tehu sa mi pigment vratil a mala som uplne cokoladove brucho. zvysok biely 😀

a ty si teraz kolky presne tt? byva ti este zle? ale co som citala, ty si taky pozitivny clovek, ze aj zaludok tym okabatis 😉

neurologia
16. nov 2010

@leelo
peti ale renatka je mooc...felli je monca nie? sakra tolko bab novych ze mam v tom gulas 😲

felli
16. nov 2010

@leelo Petri tesim ma 🙂 ja som Monika 😀 ale s tym tehotenstvom si nemyslela mna ze? 😀

leelo
16. nov 2010

Evi, aj som vzdy trosku precitala a chcela napisat, ale bud som musela bezat, alebo ma vyhodilo z netu a nadherny inteligentny prispevok fuc!
my ideme na cele sviatky a ostavame az do cca 10.1. ja mozno aj dlhsie, este sa uvidi.
mali sme typ na 3i byt tu v susedstve, stahuje sa rodina, ale oni chcu ist 1.12. uz prec, tak nic. je to pre nas skoro. hoci v zmluve mame vypovednu dobu 1 mesiac obojstranne.
som sa smiala nad cenami nehnutelnosti, co tu padali. ved nam sa ani ten dom na sk neoplati predat vobec, to by nam nepokrylo ani naklady na maklera 😀

felli
16. nov 2010

@leelo inak zle mi nebyva 😀

leelo
16. nov 2010

@felli juj prepac, ja som si ta pomylila s renatkou 😀 tak veroniku opravim a sama motam dalej.
vitaj, Monika, tesi ma 😵

leelo
16. nov 2010

@felli 😀 😀 som rada, ze nevracias takto bez priciny 😀 ty si sa tu tak na 2x ohlasila, uz si spominam...idem mrknut dozadu 😉

felli
16. nov 2010

@leelo 😀 (je fakt ze s nemkami sa takto od srdca nezasmejes 😀

evinkaaa
16. nov 2010

peti - no parada.....tak ostanete celkom dlho na sk. Uzite si to pekne vsetci spolu. 😵 A co ste chceli predat vas dom na sk? Si to nejako nespominala, ci sa mylim? A ako to teraz vyzera s vasim stahovanim tu v de?

evinkaaa
16. nov 2010

monika - aku hlasku dal maly dnes, ked si po neho prisla do skolky? 😀

felli
16. nov 2010

@evinkaaa ahoj Evka 🙂 chodi len v po a stvr,tak zajtra 🙂 zato nam cital historicky roman 😀 stale hovoril:moment,moment! ahaaa!tu to je..,listoval a cital..(teraz spi ,musim ho zobudit,obujeme si navecer gumaky a sup troska do dazda 🙂

leelo
16. nov 2010

evi, no predaj sme nechystali, pokial byvame v podnajme tu. ak by sme tu chceli nieco kupit, tak tamto by sa nukalo predat. ale to su take cenove rozdiely, ze az clovek nechape. ved za to, co sme kupili dom, by sme v mnichove ani na byt nemali 😅

neurologia
16. nov 2010

@felli
aj my ideme von...heh keby len do dazda ale aj do brutalnej zimy....sa mi moc nechce ale mame lampionovy pochod z krabelky...takze sa poriadne naobliekat a potom sa nalievat teplym puncom... 😀

evinkaaa
16. nov 2010

monika - tak si to vonku uzite. Aj ked je zima, ale aspon vystipe troska licka 😀 . A maly sa bude tesit tak ci tak.
Ze historicky roman.... 😀 😀 😀 Sranda, on vyzera byt taky pohodacik. 😵

peti - mas pravdu. Tie ceny nehnutelnosti su fakt divoke. Bud clovek spori roky alebo si vezme na krk dozivotny kredit od banky. Hroooza.

bei - pekny pochod zelam...uzite si to. 😵

leelo
16. nov 2010

u nas vonku normalne jemne snezi 😅

zuzanasaw
16. nov 2010

Moni, vas junior teda perli 😉 To mi pripomenulo, ako nasa mamina so smutkom v ociach rozpravala, ako sa ostatne deti v skolke hrali s kadecim a moji braskovia stale len maltu miesali 😉 Uvidime, ci aj nase budu...

Evi, ten domcek tak na 80-90% vezmeme, dnes nam priklepli hypo v Sparkasse, este cakame na ponuku z inej banky, a podla toho sa rozhodneme. Vychadza to ale lepsie, nez sme cakali. Clovek aj na tom teda dobre prerobi, navysi sa mu hodnota domu, ale poznas to: "chce alebo nechce", neda sa donekonecna cakat. Nebudem predsa dom kupovat v 50-tke.

Baby, dik za info o skolkach... 200€, to je teda palka! A zas ticho zavidim tym, co maju skolky zadara 😕

Veronika, blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaam!!!!!!!! Tak vidite, ze tu mame predsa len dve tehulky! Vela zdaru a co najmenej problemov...
Evi, Bei, vam ale nic nebrani prebrat stafetu dalej 😵 😵 😵

evinkaaa
16. nov 2010

peti - ano, aj u nas 😀 , ale skor taky darz so snehom je to.

zuzanasaw
16. nov 2010

Reniiii, to mi uz nerooooob, prave som dopozerali link na tu kacku s knedlikom! Musim sa ist najest 😀

mooc
16. nov 2010

zdraviiiicko.. ja reku idem kuk, co nove.. (na chvilu,kym chrust spi, lebo este musim upratat tu spust, co stihol narobit kym som ja dnes bojovala s pirohami.. aaaaa mladost som v kuchyni stravila, ale pan manzel si pri obede krochkal, ze ake je to dobreeee..)
nebola som tu kolko? 3-4 dni a citam tu litanie.. najhorsie je, ze ked docitam, mam v tom gulas.. jeleni.. (=som z toho jelen) a neviem na co a koho a ako reagovat..

skolka: neviem.. daco sa mi mari, ze do roka takmer 400€ potom od roka do 3 takmer 300€ a inak 170.. (alebo menej.. podla poctu deti danej rodiny) inak neverte tieto moje info uplne vazne.. lebo to sme dostali info od starostu pri prilezitosti nicolasovho narodenia a za ten rok a pol to moj mozog mohol domutit ako sa mu zachcelo.. (a hladat teraz ten papier v tom cervenom fascikli v skrinke pri tv.. nie nie.. nechce sa mi ani kvoli vam)

knedla:nosime poctivo z sk.. maminka napari, renatka doma zamrazi a ked treba rozmrazi a ham ham..
(inak moj stary slovensku knedlu neviem ako nemusi.. a ja zase tie ich umele "gumove" gule tiez ee.. nepoznam.. nemusim.. nevarim.. a ked je hladny, nech zje, co moja kuchyna ponuka! alebo si navari sam..)

tehu: tak predsa sme dve!!! ale kde su dve, zmestia sa aj tri.. styri.. ved vy viete, koho myslim..
inak mne uz skoro nebyva zle.. tesim, ze sme to grckave obdobie preckali tak rychlo.. aaaa este viac tesim, ze o tyzden ideme k ujovi doktorovi pozerat nasu zubrienku na tv..

od nas este jedna novinka.. od piatku sme sa nekojili.. bez slz, bez stresu.. normalne nechapem.. zeby to uz bol fakt koniec??? (tymto sa preradujem zo skupiny dvojstupnovych dementov do skupiny s lahsim postihom)

inak cez vikend sme mali 20stupnov (prvykrat vylet vlacikom s nickym) a dnes kosa, dazd.. trcime doma.. aaaaaaaa ja uz chcem leto!

deina
16. nov 2010

Veronika, blahozelam. 😵 😵 😵

To je vazne take zle so skolkami v Mnichove? So vsetkymi, aj so sukromnymi, aj so statnymi?

schatzinkaschatzinko
16. nov 2010

cafte baby, dakujeme za blahozelacky, ale je to naozaj ta krasna novinka u Veroniky, nie u nas 😀 😀 😀 😀 takze Veronike a babenku len to najlepsie!!

my sme sa vytesili v Berlone so segrou, nakoniec sa nakupna horucka nekonala, ale o to viac sme si sa uzili, v nedelu sme dokonca pokukali Zoo..Danku sme zial nestretli☹(( keby ja bola byvala vedela...

my mame po U6 6,2kg a 63cm🙂) velka velkacka

Peti MMr ste odmietli uplne alebo len presunuli?

tema knedla- moj mangel ich ma strasne rad, tak som mu uz skusala dakedy volake urobit, niektore sa vydarili, ine hned pristali v odpade 😀 😀 😀 a aj ta vydarena zlozka sa dala jest tak cca, do pol dna od zhotovenia, inak cisty fujjj

schatzinkaschatzinko
16. nov 2010

teda U5🙂

neurologia
16. nov 2010

@mooc
renatka tak zima este ani poriadne nezacala a uz chces leto? 😉 aaale ja ta chapem....zimu tiez velmi nemusim ale ked uz je tak aspon nech napadne kooopa snehu....

a este som vam chcela...
este stale sme boli na kojeniach 2 za den (rano vecer)...ale poslednych 5 dni joss odmieta vecerne kojenie ponuknem jej prso ona sa prisaje a potom ho vypluje a tvari sa akoby take nechutne v ustach este nemala...popritom mlieko este mam...no uvidime ako bude dnes vecer lebo dost mozne ze som vam to sem napisala a dnes ma vysaje do spiku kosti 😀 ale rannajsie to si nenecha ujst hlados maly.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre