Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
26. nov 2010

Ahojte baby,

ste toho hrozne vela popisali....vcera vecer som sem kukla ...a ze aaa napisem zajtra a dnes len citam a citam strasne vela je toho ...ale aspon to tu zije 😎

@paula
pauli ani nevies ako rada by som ti napisala ze ja ti to skontrolujem ...ale moja nemcina ma teda co dohanat ...ale tak snazim sa....

@verohit
verca len oddychuj ked si chora 🙂 aj ked myslim ze ked mas doma mimcu nesedis s vylozenymi nozkami 😉

@evinkaaa
evka no co dodat k tvojim vytvorom....su krasne a mnaaam taky pazros ako ja by si hned rad zo dva uchmatol 🙂 ale aj ja idem piect ved to by sa mi inak ani vianoce neratali bez kolacikov....no vravela si ze nepecies stale rovnake kolaciky na vianoce...ja zas ano u mna je to akoby tradicia kazde vianoce su tie iste kolaciky aj ked nevravim ze nevyskusam nejaky novy recept...ale hlavna zostava stale ostava ta ista...tie kolaciky mame len raz do roka cize na vianoce takze sa zvyknem na ne hrozne tesit ze si zas zamlsam ...a nabuduce budu len o rok....

@iii
inga sem s receptom ako "skrotit" chlapa ...ja som take mlade ucho rada sa niecom uzitocnemu priucim 🙂 a noooo pekny darecek na vianoce si dostala....ja som zvedava co ten moj expert vymysli pre mna....ale bude to len nejaka malickost (aj ta potesi) kedze sme si kupili taky velky spolocny darcek k tymto vianociam....oooo pocujem uvahy o tretom....no ved pockaj trosku....ked budem tehula s drhym tak potom mozes cakat ty tretie OK ? vies tak ako s marcelok a joss to bolo 😉

@rpinguin
renca toto robi aj joss....nieco zoberie a potom ani Pan "B" nenajde....a popritom precesem vsetky mozne kuty v byte...naposledy nam zahadne zmizlo dialkove ovladanie sme si kupili take univerzalne ze sme s nim ovladali tv vezu satelit....a iba zrazu zmizlo nevedeli sme kde je....a tak sme opat pouzivali 3 ci 4 naraz....a cca za 2 tyzdne sa objavi ta nasa herecka aj s dialkovym v ruke ale kde bolo to netusim...a takto sa staca kluc zo skrinky..ponozky ...

baby ak som na niekoho zabudla alebo nereagovala tak sorrac ale nejak sa mi to zlieva do jedneho....

inak joss ma novu maniu a to: vytiahne moje pouzite ("spinave") nohavicky z pradla pomuchluje si s nimi tvar a potom si ich natiahne na krk a nosi ich ako nahrdelnik...akoze fakt nechapem co to ma znamenat 😀 ako si to mam vysvetlit....a este stale za mnou beha s prilbou na bicykel a chce aby som jej ju dala na hlavu a potom s nou chodi bucha si v nej hlavu o skrinu stenu....no kde pride.....

pridavam aj zopar foto :

neurologia
26. nov 2010

@rpinguin
a kam ti drahy cestuje?

@schatzinkaschatzinko
vierka no s prsiami ktore tahaju k zemi...no tam ziadnu fintu nepoznam kedze to nikdy nebola moja parketa ...a teraz ako kojim len 1x denne tak ich uz mam ako dva vyfuknute balony cize hroooozaaaa..... ☹

ked uz spominate tie adventne vence... ja som robila vcera ten nas...takze pridavam foto v skutocnosti je trosku krajsii-ligotavejsie ale nepodarilo sa mi odfotit to ligotanie sa tej zlatej fabry- take kucerave lamely....

evinkaaa
26. nov 2010

Renca - no ja teda tiez nerobim plätzchen "0815". Vzdy nieco zmenim, aj ked je to len malickost.
Tu je napriklad nieco pre teba:

Celozrnné medovníčky
Potrebujeme: 860g celozrnnej žitnej múky, 360g trstinového cukru, 50g tuku, 4 celé vajcia, 4 polievkové lyžice medu, 1 balíček korenia do perníka, 1 lyžicu jedlej sódy, 1 lyžicu nastrúhanej citrónovej kôry
Postup: Premiešame múku, korenie, cukor a citrónovú kôru. Do zmesi pridáme med, tuk a vajcia a veľmi kvalitne vypracujeme cesto. Necháme odpočívať na chladnom mieste minimálne celý deň. Potom cesto vyvaľkáme na hrúbku asi 0,5cm a vykrajujeme rôzne tvary, ktoré položíme na plech vymastený tukom. Potrieme rozšľahaným vajíčkom a pečieme 7 až 10 minút.

Medovníky
400 g preosiatej celozrnnej pšeničnej múky (zbavenej hrubších častí obilia)., 140 g práškového cukru., 60 g margarínu., KL mletej škorice., KL sódy bikarbóny., ½ KL anízu., ½ KL klinčekov., 2 PL medu 2 vajcia
Múku, cukor, sódu bikarbónu a vopred dobre preosiate koreniny zmiešame a preosejeme, pridáme ostatné suroviny a vypracujeme cesto. Na pomúčenej doske rozvaľkáme a vykrajujeme rôzne drobné tvary. Ozdobíme ich mandľami , orechmi, hrozienkami, potom potrieme vajíčkom a v dobre rozohriatej rúre pečieme pár minút.

Zázvorníky
500 g preosiatej celozrnnej pšeničnej múky., 500 g práškového cukru., 20 g zázvoru – mletého alebo čerstvého najemno postrúhaného., 150 g sezamových semiačok5 g sódy bikarbóny., 4 stredne veľké vajcia
Z prísad vypracujeme cesto. Vyvaľkáme ho na pomúčenej doske asi na 5 mm hrúbku, formičkou povykrajujeme a na doske necháme odležať do druhého dňa. Pokladieme ich na vymastený plech a upečieme.

evinkaaa
26. nov 2010

Bei - tvoja mala sibalka je strasne rozkosna....ten jej usmev....no nadhera 😵 . Vencek si urobila krasnucky. Take jednoduche a nie gycove sa mne strasne pacia. 🙂 A vianoce bez kolacikov by sa neratali ani u nas. Ja si to ani neviem predstavit vianoce bez nejakych plätzchen. U nas to odjakziva tak bolo a aj bude 😀 Rovnake kolaciky nepeciem preto, lebo tie klasicke tradicne slovenske pecie vzdy maminka a bolo by to uplne zbytocne, ked by som piekla uplne to iste, kedze ideme na vianoce k nim. Preto peciem uplne nieco ine, aby aj pre nasich to bolo nieco nove. 😉

leelo
26. nov 2010

cafte kocky, nestiham vas citat, ale medovnicky a fotky joss ma pritiahli 😀

evi, diki za recepty. my sme az do 23.12. tu, tak chcem nieco napiect. aj veniec som urobila. mimoriadne sa mi podaril, neskor mozno odfotim. no ale kupila som zaklad, no nevonia tak ako ked som min.rok kupila ceciny a sama ju poviazala. asi to niecim speci impregnuju. a ozdoby som mala pozbierane z vencov a dekoracii z minulych rokov plus pridala som skoricove palicky.

bei, moc krasny Kranz a joss je velmi zlatunka. zaujimave, ze nie je tmava po attim. tie nohavicky ma fakt pobavili. a vedz, ze u nas sa Bebe (ako si sam hovori) nacahuje za nasimi vecami v chodbe na vesiaku a za trickami, co mame na sebe. normalne sa niekedy musime prezliect a dat mu to pozadovane tricko a on ho nucha 😅 ja som tiez nechapala, ale som rada, ze nemam jedina "uchylne" dieta 😀

pauli, ja by som ti pomohla, keby islo o anglinu. nemcina je jedna z mala mojich slabych stranok 😀

u nas od rana snezi, intenzita sa stupnuje. esteze som stihla zakupit overal. je taky vytepleny, ze az moc.
kocky, v priebehu dna vas docitam, idem vybavit nejake pracovne maily, ano, dobre citate 🙂 je to vynimocne. a robim to zadara!

neurologia
26. nov 2010

@leelo peti dobre ze si spomenula overal...ma napadlo ze ja musim joss skratit traky na oteplovackach inak su OK 😉

leelo
26. nov 2010

@neurologia bei, spomenula som si na teba - kupila som totiz malemu cizmicky super fit. hoci este nechodi, je to risk za 55e, ale ja mu namozem dat do fusaka tie kozene krabbelschuhe, co ma. to proste nejde. ked som kupovala overalik, tak dosla na to rec a predavacky poradili, odhadli nejake to wachstum nozicky a zobrala som ich. ved ak zacne chdit a budu mu uz male, tak ich predam. ale on chce aj von z kocika, stavia sa, tak musi v topankach

felli
26. nov 2010

@neurologia krasny vencek 🙂

felli
26. nov 2010

Ahoj dievcence,
@evinkaaa Evicka,ty si nas zasobila receptami 🙂 uz len sa do toho pustit 😉 my mame dnes nabity program,a filipko ma akurat trucovity den,taky este nemal 😒 no co uz... nieco si vymysli a trva na tom ...samozrejme sa mu to nesplni,na spickach uz dnes baletil najmenej 5-krat 🙂 boli sme v lese,pri konickoch,navarila som,teraz spi tak som si rychlo dala farbu na vlasy,pripravujem sa trocha na vecer.Aj malemu som nachystala kravatku,len hlavne aby ho tie trucky presli.O piatej je otvaranie trhov,tam nas pozvali zo skolky,deti dostanu mikulasa(to sa mi dnes vobec nehodi,ale co uz,nejako to spojime) o siedmej zacina koncert.Minuly rok som ani nesla pretoze Filipko vsade kde manzel koncertovali poskakoval za nim a naruzivo dirigoval.dnes verim ze usedi,inak pocuva rad 🙂

felli
26. nov 2010

@neurologia malicka je nadherna 🙂 to sme si s prilbou tiez uzili 😀 aj v aute v nej sedaval 😀

felli
26. nov 2010

Dievcata tak na dobru noc 🙂 Filipko vydrzal od 19 do 21.30hod 🙂 tak takto dlho sme spolu este vonku neboli.Ku koncu uz sa chcel pripojit k bubenikom ,pomaly som ho obliekla a vytratili sme sa 🙂 dobruuuu***

iii
27. nov 2010

bei, hahaha, joss tu fintu s tvojimi nohavickami asi odkukala od attiho, ze? 😀 😀 😀 inak neboj, pockam ta, zatehulkujeme zasa spolu. velku noc urcite spolocne prezvraciame 😉

peti, obujes mu tie cizmicky v pohode? ja totizto este marcelovi neviem obut ziadne topanky, ona ma taku strasne tucnu nozku.....takze mrzne vonku v tych makkych kozenych.

nas zivitel pracuje cely vikend, tak tu asi budem oxidovat castejsie.....

schatzinkaschatzinko
27. nov 2010

jej INgi este ma napadlo, ze super vianocny dar, hlasim sa za modelku 😀 😀 ale odteraz asi zacinas fotit radsej krajinky, vsak??? no, ked chces obut Marcelkovi topanky, musis mu kupit vacsie, potom obujes🙂))

u nas sa dostavil vysledok vcerajsieho fitka citim skupiny svalov, o ktorych som myslela, ze u mna uz vazne neexistuju hh🙂)

neurologia
27. nov 2010

breee ranko 🙂

no tak ja uz mam navarene, sneh odhadzany....dieta ma ostrihane nechty ...co samozrejme neslo len tak ale trochu sme pobojovali a bolo...

inak baby joss vrieskala vonku ako blazon...boji sa snehu... 😀 tam kde som ju polozila tam som ju nasla...ani krok nespravila iba vrestala aj sused von vysiel ze co sa deje....chcel ju ukludnit ale ona sputila potom turbo...ale tak hadam si zvykne baba jedna...aj ked aj ja mam radsej leto a teplo ...ale co uz asi zacnem aj ja vrestat mozno to pomoze 😉

iii
27. nov 2010

vierka, teraz, ked uz chodis do toho fitka, tak ta beriem ta vsetkymi desiatimi!

schatzinkaschatzinko
27. nov 2010

myslis ako na drzanie zrkadiel a pod.?:.-)

evinkaaa
27. nov 2010

Pekne slnecne sobotne predpoludnie 😵

Ingi - tak zas raz bez zivitela? Aj tak si to uzi....dufam, ze mate tak nadherne pocasie ako my tu v muc. Prekrasne svieti slniecko aj ked snehu je iba trosilinka. 😉 Mas nejaky plan na dnes?

Bei - no ty si sikulka. Nic ine sa k tomu neda povedat. Ja na varene nemam, lebo ideme na obed k svokre (svokor je v kupeloch po op), strihat nechty nikomu malemu nemusim, tak som aspon sebe nalakovala 😀 a sneh odhadzovat nemusim, pretooze to u nas robi hausmeister 😀 . Tak cez vikend mozem byt leniva 😀 😀 😀

Vierka - uuuuuplne si ta viem predstavit ako modelku....vsak ty si na tvojich fotkach ako rodena modelka a akoby si v zivote nerobila nic ine 😵 (to nieje ziadna ironia, ale naozaj kompliment)

leelo
27. nov 2010

caute cisusky
fakt je dnes nadherne. my sme pozorovali huste snezenie uz okolo polnoci, kedze maly mal aktivnu hodinku, ked som ho nakojila. niekdy to mlieko posobi ako povzbudzovak a nie uspavak 😅

bei, ty teda toho stihas. nemam vsetko docitane, ale chcela som ti napisat: niekto ta tu minule obdivoval, ako to vsetko zvladas s joss, tak ja ta obdivujem ako to vsetko zvladas s atttilom poboku. si super zena. aj sneh si odhrabavala ty?
u nas strihanie nechtov zatial oki, snazim sa to nacasovat vzdy rano po zobudeni, ked este len startuje maly vrtulu v zadku a nestiha zdrhat.

ingi, tie topanocky od super fit maju aj 3 sirky - s, m, l, tak sa skus na to zamerat. aj B ma ten typicky babatkovsky vysoky nart a zobrala som preto vel.m. obujem vpoho, roztiahnem snurky poriadne. teraz isiel von 1x v kombineze, ale bude v kociku aj spat, takze som mu dala tiez tie kozene capacky.

vierka, si sa dala na fitness? mas na to dovody? akoze normalna posilka, ci aerobne cviko?

evi, ano, vierka, je kraska z ruskych filmov s alabastrovou pletou. taka pekna ruska, co utecie na zapad za stastim, rezia vladimir michalkov 😀
u nas uz dnes hausmajster nieco malo zametal, ale zachvilu, ked napadne viac snehu, budu jazdit tie male odhrabavacie auticka az k nam do dvora. minulu zimu som sa nemusela ani pozerat na hodinky, ked sa maly zobudil na kojenie, vzdy o 5.00 bolo auticko u nas a potom sa cely den vracalo a tak dokola.
fakt super recepty si dala, asi si kupim valcek aj tu. mam len na sk

evinkaaa
27. nov 2010

Peti - ano, ano...presne to male auticko ma nas hausmeister tiez a odhrna na cas ako hodinky..... 😀

leelo
27. nov 2010

evi, aku operaciu mal svokor? zotavuje sa dobre?

evinkaaa
27. nov 2010

Peti - no uz je teraz dobre, ale pred takymi 3 tyzdnami nam nebolo vsetko jedno. Zo dna na den to prislo....mal herzinfarkt a este v ten den not-op a davali mu 4 bypassy a na dalsi tyzden herzschrittmacher. Ale teraz je pri naaadhernom Tegernsee, tak uz mu je lepsie. 😉

leelo
27. nov 2010

evi, uffff, tak chvalabohu, ze ho dali dokopy. uz bude dobre, uvidis. vela sil mu zelam!
pri tegernsee je skutocne nadherne, J tam ide v januari na tyzden na skolenie do krasneho hotela, tak mu zavidim

amilat
27. nov 2010

@neurologia 😀 ...kde som ju polozila ,tam som ju nasla - tak toto sa mne este nestalo, moji sa narodili s vrtulou v zadku, ja som sa ani otocit nestihla a uz boli prec, no ale pomaly z toho uz rastu, aj ked su riadni zivani🙂, mala je zlatucka.
Ja sa dnes chystam piect, ale nejako som leniva, no co uz pomocnici su uz prichystani, tak idem nato. Nemate niektora recept na medvedie labky ale vyfukovane? Ked sa upecu tak su dute, neviem nikde najst.Stale sme ic h mali u mojej babky, a mam na nich chut, ale recept nie.

iii
27. nov 2010

peti, cicuska, mas pravdu, vierka posobi aj nazivo uplne krehko zensky, taky vystavny kusok 😉 hahaha, rezia vladimir michalkov 😀 😀 😀 no, musime do nemeckej genetickej vybavy namixovat trosku z nasej slovanskej krasy, nie?
s evkou ste este spicha nemali?
pocuj, kojis este B v noci? a kolkokrat cez den?

evi, svokrovi skore uzdravenie....viem si zivo predstavit tie fofry, co ste mali. no esteze mate v mnichove sikovnych herzchirurgov, to nie ako v dortmunde 😝

leelo
27. nov 2010

ingi, z takej lekarky ako vierka teda musia ist pacosi do kolien, to sa jej potom lieci, zejo 😎

minule som to o kojeni sem tusim pisala, tak pri tej prilezitosti som ratala pocet - vychadza mi to cca 8x/24h. ponukam vzdy pred jedlom aj po. po jedle nie vzdy chce, co sa nedivim, ked tak vela spapa. tak ponuknem zase o hodinu. no a v noci sa zacal trosku castejsie budit - nie na kojenie, asi mu vadi vykurovacia sezona. takze za noc to byva len cca 1x co kojim. ale mne to nevadi aj keby bolo viackrat, ja pri tom spim 😉
no fakt som sa teraz zamyslela, ze sa viac budi a ze nas stary model, co fungoval od leta (o polnoci posledne kojo, potom 10.00 budicek), je naruseny. budil sa marcelko viac cez zubkove obdobie? mal taky diskomfort, ze len potreboval pomojkat a hned spal? ako casto kojis ty?

s evkou sa este len planujem stretnut. dufam, ze aj s dankou.
danka, uz ste tu? vybalene? 😉

rpinguin
27. nov 2010

tak hlasim sa aj k slamennym a to po cely tyzden, zivitel vypraveny na kongres do Chicaga, takze valcim sama a pozor uz som vyzdbila cely balkon tymi vianocnymi koninami, minuly rok vsetci svietili len my nie, tak som si povedala, ze tento rok chcem svietit na balkon aj ja 😀 Nakupila som tych retazi, pospajala, obmotala, akurat to, co ma ist do zastrcky som nekupila, takze po spanku ma caka Obi a kupa mnozsta baterii do vselijakych inych LED retazi.
Dlazku som vytrela tiez, decka spia, obed tiez hotovy, akurat sneh nemame, ale aj ten by odhrnal hasumeister.

A Verus ty az takto? Ze fitko? MAs s Betreung, ci kde mas Amcu? Mas ale urcite partacku na to, ze? JA by som to sama nevedela. Si dobra no, ja priberam dalej vor sich hin 😀 😀 😀

rpinguin
27. nov 2010

@leelo Peti, no ty kojis Benjiho ako mimco ked sa este neprikrmovalo, vyzaduje to on tak?

leelo
27. nov 2010

@rpinguin no ved to - ja som pridala prikrmy ku kojeniu, nic nenahradzam prikrmom. takto som to planovala do roka, tak mi zostala aj laktacia rozbehnuta, aj sme si to tak zauzivali. vlastne to ma pitny rezim. ponukam mu k jedlu aj vodicku, ale vzdy este aj prsnik, to je taka istota.
ci to on vyzaduje - no v noci radsej spi akoby jedol. ten 1x je znizenie oproti 2-3x co bolo predtym. a cez den: po zobudeni, na zaspanie, po zobudeni, poobede, na olovrant, pred vecerou, na zaspatie... no vychadza to fakt cca 8x.

re: jazykove okienko - ja som dnes napisala 1x, namiesto 1.x = prvy krat a ty slamenny 😉

rpinguin
27. nov 2010

tak poslednu vetu som precitala asi 5x a som z nej jasne, nechapem vobec 😀

iii
27. nov 2010

peti, na tvoju otazku o marcelkovych nociach z etickych dovodov neodpovedam 😀 ono je to totiz az neeticke, co on robi v noci..... ale nekojim ho uz v noci, inak len blinka a potom cele doobeda nic nezje. dostane vecer, nadranom, a potom 2x cez den pred spankom.....a vynimocne extra davka, ked sme v terene. takze 4-5krat. zubkove obdobie neviem uplne vymedzit, lebo uz ma 10 zubov a vzdy mu teda nejake dalsie rastu, ale rozhodne su obdobia, ked spi lepsie a ked spi horsie........ono cely ten vyvoj v prvych rokoch mi pride taky fazovity, asi nema zmysel hladat priciny.
ale je to pekne, ze si bena prikladas tak casto....ozaj, ma vobec cumlik?

renca, no ten si uziva........to je odplata za tvoj londyn? 😀 pocuj, ja zatial svetielkam odolavam.....sme proste tmava domacnost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre