Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
12. mar 2011

Pekne slnecne dopoludnie 😵 😵 😵

Dnes je vonku uzasne. 😵 Vstala som uz o siedmej (aj ked by som spala este dlhsie), lebo mi to pocasie nedalo spat, ked od rana svieti slnko 😀 .
No, ta katastrofa v Japonsku je hrozna. Ked clovek vidi tie nachrichten na ktoromkolvek sender-i, tak je to dost smutne. A este ohladom tej atomovej elektrarne, no horor. Len musime dufat, ze z toho nic zle nevznikne. 😒

@leelo - ten zapeceny kürbis som uz niekde na navsteve jedla a bola som nadsena. Chuti to famozne. 😵
Ty mas dnes u dr. termin? Som ani nevedela, ze aj v sobotu robia niektore praxis... Uzi si to v englischer garten, dnes tam bude urcite veeeelmi plno 😀 , ale krasne. 🙂

@rpinguin - ze "tesilaky a dederon" 😀 😀 😀 Jeeej, tie slova som roky nepocula 😀

Kocky, zelam vam krasny slnecny vikend, nech uz ho stravite kdekolvek 😵

neurologia
12. mar 2011

@leelo
peti aj joss ma cislo topanky 22...ale kedze ju uz ma nejak dlho cakam kedy budem nove topane kupovat 😉

adula3334
12. mar 2011

@leelo niet nad dobre rady od nezainteresovanych ludi,tiez som sa napocuvala... 😒 no ale uz beriem tak,ze jednym uchom dnu,jednym von... cajik nehrozi,skusali sme,ale skonci to hysakom...ale moc mi to nevadi,teda,aspon ten jeden krat,nie je velky papkac,tak aspon v noci co to vypije...cez den bojujeme.. tak mate nabity dena vela trpezlivosti pre havka,pozname,chuda nasa civa ked vidi maleho,uz jej nie je 🙂

amilat
12. mar 2011

caute baby 🙂
tak my sme mali dnes super den, prave sme sa vratili z nemocnice, z pohotovosti 😝 adamko totiz prerazil rukou sklo na dverach do pivnice ked sahral v zahrade, uz som len pocula krik a muz uz zvonil tak len rychlo nasadli do auta, krvi vsade plno, no hroza, muz bol bielya ked sa ho na pohotovosti pytala sestricka kedy sa A. narodil, tak zahlasil ze v 1994 namiesto 2004 od soku, to by som ho musela mat 11nastrocna 😀 .nakonec mu to nemuseli sit len mu to zalepili, ale este teraz mam zimomriavky.a to sme pri tom peknom pocasi chcèli ist na vylet, tak sa nic nekona, aj tak bude urcite vsade plno.

mooc
12. mar 2011

@amilat fuh.. dufam, ze uz ste sa spamatali zo soku a ze to nema maly az tak zle (ked mu to len lepili) 😖 brr.. ale chlapci s tym vraj rastu.. (to ja si seba ani nechcem predstavit, ked raz budeme mat nejaky podobny pripad.. 😕 panikapur!) skore uzdravenie..

@leelo peti, mame do 13mes. c21, potom 22 do 15mes, 23 do 18mes, 24 do 21mes a 25 su nam teraz dobre.. inak z kazdych mame po dvoje.. co znamena, ze len do topanok mame investovanych asi 500€.. ale pytala som sa vcera co s tymi topankami, kedze niektore sme nosili mozno 2 tyzdne.. a tunajsia majitelka v obuve mi povedala, ze odlozit, ze aj ona tak detom odkladala, ze keby boli nejake vychodene vnutri, ze mame vymenit vlozku..
tak ok, mozno nieco z nich este vyuzijeme..

@evinkaaa evi, u nas dnes bolo tiez pekne.. sice som pol dna prespala.. ale vecer zacal fukat vieeetor.. ale aky teply.. a na zajtra hlasia fön, takze cakame teploty okolo 18.. dufam, ze to tak aj bude..

inak dnes sme boli trosku na cestach a popri nas prebehlo rewe.. 😀 a moj zlaty mm na mna nezabudol, otocil to a boli sme na nakup 🙂 😀 hmmmm dzemik pfirsich maracuja je ozaj taaaaaaaky dobry.. to take karamelove-nutelove, to nie je nic pre mna, ale ten dzem je fakt prima..

a este som daco chcela.. jaaaaaj k teme tesilaky-dederon.. ze kamasle si pamatate? (moja starka nam ich strikovala a my sme ich neznasali!)

amilat
12. mar 2011

@mooc no kamaske aj my sme nosili a uplne oblubene boli kaliopky 😀 a teraz som videla od Esprit kaliopky za 50 €, som chcela kupit segre pre srandu ale to by bola draha sranda tak som nechala tak
Inac Adamko uz spi, bol totalne unaveny a ku veceru povedal "Mama heute war nicht mein Lieblingstag" a predstavte si ze len o nejakeho pol cm a bol by zasiahol priamo zilu, ci tepnu ci co to je na zapästi, tak to by len potom bolostrasne ale takto sa mu dufam coskoro zahoju,v pondelok ideme na kontrolu a v utorok moze ist do skoly tak uvidime.

amilat
12. mar 2011

@adula3334 No ja by som urcite Nemecko na tvojom mieste vyskusala, ja som aj sama odisla, ani muza som tu nemala ktory uz aj pracu by mal, takze nic nestratis ked tu vyskusate a ked stale frfle na SVK tak to snad aj vasmu vztahu prospeje 😉

deina
12. mar 2011

@amilat, joj, chuda Adamko, esteze to dopadlo celkom dobre, najma, ked pises, ze to bolo o pol cm... 😒

@adula3334, mm dostal ponuku, tak ze vyskusame. 😉 Ja som tak ci tak este dva roky na materskej, tak mi je viac menej jedno, kde som. Hadam stahovanie naspat stres nebude, aspon nie pre starsieho, mozno pre zmenu tento nas mladsi bude vyvadzat. 😅 Ono mozno sa to o par mesiacov az rokov zmeni, ale zatial ma to stale taha domov, este sme tu len kratko, asi preto.

Mne ma Matko c. 22 a Misko mal naposledy kupovanu velkost 26, ale mozno uz bude potrebovat o cislo vacsie jarne topanky, neviem. Ta 26 mu je akurat. A neviem preco sa mnohi cuduju, ze 26, taku velku nohu ma? Ved aj @mooc - Reni pise, ze jej Nicky ma uz teraz 25, tak podla mna normalna velkost.

Bola som dnes s kamoskou na jednom flohmarkte, no boooze, tolko ludi pokope, ani sa mi tam bohvieako to oblecenie nepacilo (ja radsej nove, no co uz, mozem za to?)... ale celkom by sa mi pacilo buduci rok si objednat stol a ist predavat, vsak mam doma ovela krajsie veci ako bola vacsina ponukanych veci. Len by bolo potrebne to pozbierat, pretriedit, nieco som sestre odlozila (ta sa sice na babo nechysta, ale zachvilku ma svadbu a ktovie, mozno si to rozmysli, mozno sa "podari")... Inak krasna cast Mnichova, Pullach, rodinne domky, vela zelene, tam by som si vedela zivot predstavit.

amilat
12. mar 2011

@deina ja som bola dva krat na Flohmarkte a za pät minut som bola uz aj hotova 😝 jednoducho ja by som sa hanbila predavat take stare sprate veci a este zato peniaze pytat 😝

deina
12. mar 2011

@amilat a mne tu kamosky vychvalovali tie veci akoby to bolo to najuzasnejsie oblecenie na svete, ako nove, za lacny peniaz, no ja si asi ozaj objednam na rok stol, to uz aj Matko bude mat kopec vyrastenych veci (teraz chuda dedi po Miskovi 😅 ).

mooc
12. mar 2011

@amilat tak to mal adamko stastie 😉 nas prcek nespi.. citaju si s tatom v posteli.. a ked ja nezasiahnem, tak si budu mozno este aj hodinu citat.. 😠
inak kaliopky uz bol proti kamasliam riadny luxus..

@deina dani a co vam casom brani rozhliadnut sa po M a najst si domcek, kde by si vedela zit? inak to ma misko este aj malicku nozinu, ked nosi 26.. ved on uz ma 3 rocky.. 😉 nedaj sa! 😝
inak ani ja na bazare nechodim a ani nebudem a aj nosene a pouzivane veci odmietam kupovat 😅 a teda som pre mnohych v okoli tym "cudna" no ale co uz.. a predavat by som tiez nesla.. ked si predstavim, kolko je s tym roboty a ako sa v nasich dobrych veciach hrabu kadejake cudzie ruky, a najradsej by vzali vsetko ale najlepsie zadara.. no nie nie.. radsej to niekomu darujeme.. 🤐

amilat
12. mar 2011

@mooc ano moj mladsi este nespi, ale je s ockom v kuchyni tak mi to je jedno, dnes spal poobede do pol siestej, tak som hned vedela, ze budeme mat dlhy vecer, ale ked sa Papa stara tak ja aspon trochu pointernetujem 😀 cez den sa k tomu velmi nedostanem

deina
12. mar 2011

@mooc, vacsinu veci mam odlozenych pre sestru... len sa akosi nechysta na to babo, jej nastavajuci by aj rad, dokonca velmi rad, ale on je typicky priklad podpapucovnika. 😒 Ze ona az po 30-tke najskor. Ale mna bavi predavat, z tohoto pohladu sa mi ten flohmarkt celkom pacil (len nie tento preplneny v Pullachu, vraj inde to take plne nebyva). No a domcek... uvidime, co bude o taky rok, dva, zatial nas to taha domov. Nie tak, zeby nam tu nebolo dobre, kdeze... 😅 ... ale ja som uz nejaka zlenivela a velmi naviazana na rodinu, chybaju mi dokonca aj moje babky, mam este obe (obe maju nad 80). Ibaze by som ich vsetkych prestahovala sem.

evinkaaa
12. mar 2011

@mooc - reni, mas pravdu.....zajtra ma byt este krajsie ako dnes. 😵 😵 😵 Tak uzivajme pocasia, ked je take nadherne.
Aaaano, na kamasle si pamätam aj ja. Aj nam ich starka strikovala a ja som este neznasala tie take akoze podkolienky a ponozky strikovane....bleeeeee. To "pichalo" a nerada som to nosila. 😒

@deina - dani, Pullach je pekna oblast, ale pre mna osobne dost daleko od mnichova. Byvala som jednu zastavku pred Pullachom - v Solln-e, ale jazdit s-bahnom kazde rano 20 minut....nie, danke. Ale ak si dobre pamätam, tak si mi vravela, ze ste si aj tam vybrali byt, ale potom zamietli, kedze sa vam to zdalo daleko od centra 😀 Ci sa mylim?
No a co sa tyka flohmarktov, to zalezi aj na aky ides a v akej oblasti. Ja poznam od kamosiek, ze niektore su naproste uzasne a su tam "skoro" nove veci. Tak neviem.... 😉

@amilat - zelam skore uzdravenie adamkovi. Nech sa coskoro vylieci a zabudne na uraz. 😵 Neboj, pekne pocasie bude ste casto a vylet si urobite dodatocne 😵 😵 😵

mooc
13. mar 2011

len hlasim, ze nad nami trci mrak, tak sme slniecko dnes nevideli.. 😒 prcek spi a ja som doupratovala terasu.. sama, kedze mm v nedelu vonku urcite pracovat nebude.. sviatok.. to len ja som pohan.. 😅
idem zehlit.. pekny zvysok nedele..

evi, ze prispevok o 00:32 nemozes spavat?

evinkaaa
13. mar 2011

@mooc - reni, no jasne, ze mozem spavat........ale o tom case nam akurat navsteva odisla a ja som nakukla na chvilu tu, kedze manzel este pozeral nejaky film 😀
Inak ani my sme zo slnka dnes nic nemali. Mozno par minut 😀 , ale inak je zamracene aj tu.

amilat
13. mar 2011

Aj tu je zamracene. Adamko uz nadobudol energiu, plus usetrena energia zo vcerajska a doktorka ze sa ma setrit a vela lezat, ibaze ho priputam k posteli 😀

mammy81
13. mar 2011

Ahojte zeny,tak my sme uz vsetci traja zase pokope 😵.jej tie rozziarene ocka 😵 😵 😵,podarena bola a cely vecer sa ani nepohla odo mna 😵 😵.
len mala sa aj ucit no a ja som jej napisala priklady ze ako jej maju pisat no a oni jej dali len to pocitat co som ja napisala ☹,no ale co uz ....budeme musiet pritvrdit .Hlavna vec ako svokra ospevovala ako pociiiiiiiiiiiiitali a ciiiiiiiiiitali -Typisch svokra 😠 😠

@leelo to boli zimne prazdniny,jarne maju od 18.4 dva tyzdne 😉
no zvladla som to asi tak ze som sa zamestnavala pracou,byt mam vypratany od zakladou este aj pivnicu som stihla,okna umyla takze ja mam jarne upratovanie za sebou 😀 😝
ale tym stresom som si len migrenu privolala 😠 😠
occcccch Nürnberg je krasne mestecko ale na RgB nema 😨,aspon ja si myslim ,ale taka prechadzka po "Adolfovom
Platzi" ma cosi do seba. 😵
vo stvrtok mi dojde segra na dva dni sa tesim i ked v sobotu uz pojdu domov,ale ved aj to malo je cosi,no nie??
idem spisat papier co mi treba 😀nech nechodi naprazdno 😀

zatial pekny zvysok nedele 😉

evinkaaa
13. mar 2011

... keine da??? 😀 😨 😅 😕

deina
13. mar 2011

Ich bin da. 😅

@evinkaaa, mas pravdu, Solln som zamietla, zdalo sa mi to daleko. A Pullach je este dalej, teraz by som tam ani byvat nechcela, ale kebyze tu mame zostat a usadit sa, no neviem... pacilo sa mi tam velmi. Ale nateraz mi vyhovuje nasa stvrt, kedze je tu vsetko nablizku. Aj nasi znami su nablizku, zhodou okolnosti su vsetci v dosahu U3, akurat manzelov brat je na opacnom konci Mnichova.

Ale dnes bolo pekne teplucko, skoda, ze to slnko nevykuklo. Boli sme poobede v biergarten, Matko si posilnoval imunitu (olizoval loptu) a Misko opat raz prekvapil. Sice ho najprv len pruziny zaujimali na hojdacich zvieratkach, ale potom to tam cele prelozil, no parada, zlati boli obaja drobci. Tak nejako si predstavujem matersku... clovek si sedi pri kaficku alebo niecom inom, deti sa v klude hraju na ihrisku, jeeej...

adula3334
13. mar 2011

no vidite o co prichadzate?nam tu dnes krasne svietilo slniecko,bolo teplo,som len v tricku behala...cely den sme boli vonku,s hodinovou prestavkou na jedlo 🙂 a teraz maly zalomil,aj to este protestoval,ja neviem kde berie tolko energie,vazne cely den len lietal.... 😒
dufam,ze ste mali vsetky taky pekne prezity den,prajem dobru noc,idem aj ja spat,nejako ma to zmohlo

evinkaaa
13. mar 2011

@deina - 😀
Dani, veru mas pravdu. Bolo teplucko, ale skoda, ze nevyslo slnko. Aj by som sa troska poopalovala 😀
Ja osobne musim povedat, ze mnichov ma nadherne ihriska. Jasne, ze podla toho, v akej stvrti. Ale ked som bola kindermädchen, tak som ich pochodila velmi vela.
Dani, ked sa stretneme, tak ti porozpravam.....napriklad na leto nadherny paradies pre deti wasserspielplatz im westpark. To je uzasna sranda pre deti. 😵

@adula3334 - adi, takze ste maly krasny den... 😵 Zelam tak pekny start do noveho tyzdna 😵

adula3334
13. mar 2011

@evinkaaa dakujem,podobne,aj ked asi bude prsat... 😒 a to som chcela ist spat,nejako som sa zacitala o nestasti v Japonsku... 😢

verohit
autor
14. mar 2011

caves zenule, dufam ze ste vsetky krasne vikendovali.... my sme si vcera spravili taky mini-vyletik do okolia, Mimi potom bola uz taka unavena, ze zalahla v aute na spiatocnej ceste...

no u nas su dialogy (kseft, kseft, kseft, barak a stavba, barak a stavba... a deti) tiez sa mi to zda niekedy malo ale tie tri temy su znacne vycerpavajuce... 😉 😎 😎

Evi
to si spominam ze si byvala v Irlbachu.. fakt je to krasne okolie.... tak sa uz fakt nevieme dockat kedy tam budeme byvat, ale ono je to fakt este na dlhsie...
ten termin v banke nedopadol zatial tak ako sme si predstavovali, lebo cez toho energieberatera by to bol fakt "teufelsvertrag" chceli nam nabulikovat veci ako ze denne nestaci vetrat otvorit okno ale potrebujeme drahe Luftungsanlage... alebo vonkajsiu izolaciu chcel prebrat moj manzel co by nas stalo da sa povedat material, ale oni chceli od nich firmu teraz sa podrzte, moj manzel to naplanoval na 15.000 € a oni to vypocitali na 40.000 ha,ha,ha 😠 😠 😠 tak im spravil jasno ze tu almuznu co od nich chceme by nestacilo na nic.... tak som zvedava na com sa dohodneme, ale urcite nie na ich podmienkach...

Peti leelo
s tou vybavickou to bolo fakt velmi prakticke... jediny vystrelok co som si dopriala bola vickeltasche od Laessig.... 😉 😉

REni mooc
😀 😀 😀 😀 😀 😀 mysli na mna dnes vecer mam geburtsvorbereitungskurs... 😉

krasny den vsetkym

evinkaaa
14. mar 2011

@verohit - veronika, mozem sa spytat.....vy by ste chceli od nejakej banky kredit, ci co? Pretoze absolutne nechapem, naco sa banka stara, co v dome budete mat a ako to urobite......to mi je cudne. Co ich je do toho? 😨

ivic26
14. mar 2011

ahojte,
takze obe deti spia, tak mam trosku casu sem nakuknut. Zial, vas vobec nestiham docitat, pretoze ako zacalo byt krajsie pocko, tak ma matusko stale len taha von. Rano rozlepi oci a krici, ze chce ist von a to iste aj poobede. Zatial ho mam stale doma, uz nekasle nastastie skoro vobec, trosku ma este soplik, ale hlavne sme chceli vediet, ze ako je to v skolke, ze ci tam ten virus este je, tak tam dnes rano manzel volal a ze dnes nahlasili dalsie 3 chore deti na RSV virus, takze som si povedala, ze to nepotrebujeme, totiz Marina od piatka sopli a kasle a zacala mi aj trosku chripiet, tak som sa bala, ci nema nahodou laryngitidu, ale pomaly to ustupuje. V noci velmi zle spava, minulu noc bola asi kazdu hodinu hore, co kaslala a z toho plakala, tato noc bola trosku lepsia, hore som bola asi len 4x :D
@evinkaaa - uz si po zakroku v poriadku? nic Ta neboli?
a co tehulky - @mooc, neurologia - ako sa citite? podla mna druhe tehu je o dooost narocnejsie, ako prve, ale dufam, ze u vas to platit nebude 🙂
a ostatne kocky, ako sa mate?

mooc
14. mar 2011

19,5°C 😵 sme doobedie stravili medzi terasou a kuchynou.. ale mame navarene aj na zajtra, tak moze pocasie vydrzat..
vcera vecer som myslela, ze idem rodit.. mozem mat v 27tt kontrakcie??? taka hnusna stahujuca bolest vystrelujuca az do chrbta.. aaa do toho si ten maly sportovec robil disco.. myslim, ze sa este neotocil, lebo vcera som vsetky kopance citila dole.. ☹ nakoniec som asi o siedmej zalahla.. mm s nickym sa navecerali, vychystali do postele, precitali rozpravku a nicky potom pri mne zaspal.. 😖 dufam, ze toto uz nebude..
poobede idem volat k dr. kvoli terminu na cukor, tak im rovno poviem, nech mi daju taky termin, ze aj dr. bude mat chvilu cas..

@ivic26 marinke skore uzdravenie, nech je uz tato noc v pohode..

@verohit veronika, budem na teba mysliet.. 😀 tiez som sa rozhodla zavolat do nemocnice, ze mame v brusku drobceka, co maminke rozkopava krcok maternice a ze co sa s tym da robit.. 😉 kamoske robili okrem akupunktury este nejake dymove ci aromaterapie.. (sice mala nakoniec cisarsky, ale u nas mozno nieco zaberie)

dania
14. mar 2011

Ahoj zenky, jen vas chci vsechny pozdravit, a rict ze jeste zijem, jen jsem v posledni dobe hrozne busy.
Reni, mas pravdu, jesteze jsme si tu nasi vypravu do Japonska vyridili jeste pred touhle katastrofou. I kdyz my jsme byli v jizni casti, pobliz kde ted sopti ten vulkan. Nasi kamaradi jsou v poradku, bydli na opacnem pobrezi, takze tam zadne tsunami nemeli. Ale samozrejme to cele deni s napetim sledujeme a drzime Japonsku palce 😔

dania
14. mar 2011

Jo a karnevalovou fotecku jsem dala do fotoalba, abyste videly, jak se nam to podarilo.

iii
15. mar 2011

veronika, schwabelweis, no to si ma dostala 😉 huhu, pan hypotekar asi podcenil sikovneho obchodneho ducha tvojho muza, ked to takto prehnal s odhadom......ale tiez ma prekvapuje, ze ich zaujimaju take konkretnosti?

danka, este raz chvalim vasu korytnacku, neuveritelna ninja toto je 😀 cim mal vypchaty ten pacier? dali ste tam aspon poriadne tazke kamene, nech si T karneval zapamata?

inak je to neuveritelne, aki ucenlivi su mladsi surodenci - M si celkom zdatne kresli, struha ceruzky, dokonca si pri kaslani dava ruku pred pusu! jo, a informacia pre nasu skorosvajciarsku renatku, ze kaka do nocnika 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre