Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

oli1104
15. mar 2011

Ahojte,

ja se fakt uz z tech nemoci poseru, a to doslova. V nedeli zacal Chris ( magen darm ) a ja se k nemu zdatne v noci pridala. Deti naprosto uzasne, cele pondeli nas nechaly spat, hraly si sami, ja jim jednou donesla jidlo, jedno neco chris.
No dneska uz lepsi.
Jinak mam hrozne smutnou naladu, jedne zname z jine diskuze ( starsi dite narozene ve stejny mesic jako Misa ) se vcera zabil na dalnici d1 v aute manzel ( kamion preletel ze sveho pruhu do protismeru a to auto do nej narazilo ☹(((((((((( ☹((((((( ( druhe dite je o malinko mladsi nez Katynka )

A jinak "technicka poznamka" 🙂 Ono opravdu nektere stare ( i nove ) zavlhnute stavby nestaci jen vetrat 🙂 ( trosku tomu rozumim, mam VS stavarnu 🙂 Ale teda nevim, co se u Veroniky jedna, jestli je to nejake provlhnuti nebo neco jineho .

Renco tak co, uz balite ?

rpinguin
16. mar 2011

hi zeny,
balit nebalime este, vyskytla sa dalsia ponuka v Thüringene, takze sa vyjednavaju tazke prachy 😀 😀 😀 , takze vas este budem napinat a uvidime, kto zvitazi. Miesta jasne su obe.

hahahah @inga, mna tym nenastves. Nastavala by si ma vtedy, keby si sam zacal sadat na ten nocnik, ale kedze viem, ze si mu to ukazala, behala za nim s nocnikom, tak sa mu nedivim. Proste si ho to nejakym sposobom ucila- ukazala mu ten nocnik a nan posadila. Ja neverim na to, ked mi niekto povie, ze sa samo pytalo. Akoze ono ma odkial vediet, kde sa to robi? To ako keby som ja tvrdila, ze vie Maxik citat, ze sa to naucil sam. Jednoducho to nejde.
Na to ja nie som 😀 Dacko ma za mnou prist, ze chce na WC (teda najlepsie ani neprist a ist tam samo bez mojho vedomia, utriet sa, umyt sa), takze poctivo cakam, kym sa toto stane. Ak ja niekedy nieco budem ucit, tak jedine ucivo do skoly. Toto ja neucim 😝

rpinguin
16. mar 2011

@oli1104 Oli, jeziiisss, to je strasne 😠 ☹

iii
16. mar 2011

oli, no to je fakt hroza, D1 by mali zavriet, to je fakt dialnica smrti.

reni, takze DDR? asi ide o nejaku sukromnu prax, ked bude vyjednavat plat....no jo, som zvedava na vas. hahaha, no to vies, ze ja ho na ten nocnik privediem a posadim, a je to strasne fajn prakticke, ze mu potom nemusim umyvat vsetky zahyby tela. ale vidim, ze ty su zasadova 😀 😀

M nam zasa schytal nejaku skolkovnu virozu, tentokrat ho to naozaj schvatilo, hlavne ta konjuktivitida vyzera strasidlne...mate niektora skusenosti s kvapkanim do oci alebo davanim ocnej masti tak malym detom? ako to prakticky robite, aby ste decku neublizili? ja som asi uplne nemozna, ked nedokazem spacifikovat vlastne dieta.

mooc
16. mar 2011

@iii neporadim.. u nas je najsilnejsia osobnost nicolas.. my sme mu ani sirup na kasel neboli schopni podat.. 😅

nocnik: my mame cerstvu pozitivnu skusenost.. nicky sa uz nebrani na ten nocnik posadit (vzdy donesia oba.. na jeden musim ja alebo tato) ale ze by chapal, co tam ma robit sa mi nezda.. ked poviem ze potlac, potlaci.. obcas sa aj nieco podari.. a ked nie, tak on by tam sedel aj dve hodiny.. 😀 ale uz aspon nejaci a neuteka ako capko.. 😅

iii
16. mar 2011

@mooc akoto, ze u vas nejde sirup na kasel? to je u nas renner, co sa ani nedivim vzhladom k obsahu cukru 😉
haha, no M ked zacne tlacit, reve tak, ze sa to neda prehliadnut, ze ide kakat. takze je prakticke ho vysadit, ale je mi jasne, ze s chodenim na nocnik to nema nic spolocne.

mooc
16. mar 2011

on je divny.. on dlhodobo odmietal aj krupicovu kasu (sladenu) 😉 😝 na radost moju a tatovu.. sme dojedali ako krmne svinky..
a pol roka mi tlacil zasadne na pleci (od jula, co mal tu slintavku az do januara, co ho to zrazu preslo), tiez sa to nedalo prehliadnut 😀 😝 ale ani pomyslenia na nocnik nebolo.. inak co take M kresli? hod nejake umelecke dielo.. 😉 ja tu mam niekolko vlacikov od nicolasa.. (vsetky cervene)

oli1104
16. mar 2011

Holky no opravdu D1 je silena. Na tu nehodu jsem koukla na netu, opravdu hruza a des. Zrejme mikrospanek ridice kamionu, on narazil na kamion ( takovy ten nakladak - prevoz osobnich aut, dvoupatrovy ) pred sebou, zrejme nejak strhl volant a preletel pres ty zhruba 4 pruhy do opacneho smeru, kde se jakoby trochu vzpricil. No a to auto do nej napalilo ruychlosti no minimalne tech 130, mezi kabinu a ten vlek jakoby. Auto opravdu vpredu sesrotovane na padrt. Hruza. Jedine dobre, co si asi ten ridic neuvedomil, ze se stala nehoda. Proste prask a konec.
Kazdopadne hruza, kdyz si clovek uvedomi, jaky je to osud. Do toho kamionu vrazili jsete dalsi dve auta, ale ty uz stihly brzdit, tem se nic nestalo, jen rozbita auta.
Kdyby se treba zdrzel nekde a vyjel o minutu pozdeji nebo naopak driv, nic by se nestalo......

Ingi, masticky mazat na zanet spojivek je hruza, to znam. I kapani, ale to nejak jde, to zvladam, i kdyz mam vzdycky obav, ze K. vypichnu oko.

Renco, DDR, no toto. Thuringen neni daleko od nas ale 🙂 Jaky je tvuj muz dr. Teda myslim jako ceho ?

deina
16. mar 2011

@oli1104, boze moj, to je hrozne. ☹

@iii, tak toto tazko poradit, asi by som si sadla, dala si hlavu dietata medzi nohy, nech nou nehybe, ruky pod svoje stehna... chudatko, ale takto nejako som kedysi odsavala Matkovi sopliky, ked som bola sama doma, nedalo sa inak. To moj starsi si nechal aj do oci nakvapkat (trocha pofrflal), aj nos odsat, aj sirupy vzdy poctivo jedol a este sa mu malilo... (az teraz prestava spolupracovat)

schatzinkaschatzinko
17. mar 2011

caute baby hlasim sa zase do skupinky marodov, ale nie ja osobne, co by som teda radsej menila, ale nase mikromimi chytila volaka teplota, stale tak 39, po cipku zlezie, chuda, myslim, ze som ju uz traumatizivala meranim teploty a zavadzanim cipkov..ale diagnoza mi este stale nie je jasna, tak musime pockat, co sa z toho vyvinie..

@deina Danka, super popisanie pozicie, presne, to clovek musi znehybnit cele telo a este dbat pritom, aby umoznil dietatu zakladne vitalne funkcie 😀 😀 😀 😝 😝 😝 no, kvapkanie do oci sama neznasam🙂 tak INgi sucitim spolu s MArcelkom 😝 😝

hehe k tym sirupom proti kaslu som si s laskou spomenula na mojho byvaleho diktatorskeho sefa, hhh, ze ked rodicia chceli pre deti sirup proti kaslu im povedal, ze maju vela pit a ze to aj tak nic neprinesie🙂 hned sme mali lepsi ruuuf hhh, esteze je to aspon sladke, aspon maju troska lakocinku 😎 😎 😎 😎

tak ja idem popratat, kym bubatko hajka, inak jej permanentne musim sluzit ako vyhrevna podlozka, tak idem teraz chvilku vyuzit, ked jej staci perina🙂

janie111
17. mar 2011

@bonparka
Ahoj. Odbiham od tematu; hledam informace ohledne housekeeping manag., moc by mi pomohlo, kdyby jsi mne kontaktovala /pokud te to nebude obtezovat/ na adrese: magliola111@centrum.cz . Chtela bych ti polozit par otazek. Predem dekuji. Jana.

iii
18. mar 2011

gazdinky, pekne popoludnie! pozeram, ze nase tehotne uz asi rodia....? fuuuha, a renatku zo skoroschweizu som pristihla na facebooku, ze vraj "nestiham kona" 😀 😀 😀
za necely tyzden ideme na lyze, uz sa neviem dockat, tak davno sme nikde neboli 😉 mate niektora skusenost s lyzovanim malych prckov? pozicala som od kamosky vybavu pre elenku, len naozaj zvazujem, ci to nie je prilis velka zataz na kolena pre triapolrocne dieta.
tusim veronika davala svoju malu lyzovat, verco, ma to zmysel?

mam za sebou prve rodicovske (len take male skolkarske), huhaha, no nastastie len same pozitiva som pocula......ale spomenula som si na nase ZRPS, ako som vzdy radsej po prichode mamky z rodicka spala alebo dokonca som niekedy aj bola strasne chora 😀

ake mate plany na vikend? u nas muz pracuje, takze tu budem castou navstevnickou 😉

mooc
18. mar 2011

babyyyy, mne dnes volali zo skolky: vraj ze mame nahlasit nicolasa uz aspon od januara (lepsie od septembra, to by mal vacsiu sancu) alebo prehlasit do inej skolky (na druhom konci mesta - tuto mame 3 min. peso) lebo oni maju "prikaz" od mesta uprednostnovat pri nabore deti mladsie ako 3 roky, lebo za tie su vacsie statne dotacie.. 😨

mooc
18. mar 2011

@iii moj mm tiez cely vikend pracuje 😠 tak asi nebudem casty navstevnik.. 😝 mame rozbehnute nejake legovlakoprojekty so synatorom, tak mu budem robit pomocnu silu na stavbe..

evinkaaa
18. mar 2011

Ahojte....

Citam vas, citam... 😀
Ja prave peciem cokoladovy kolac/tortu, tak uvidim, co z toho bude. Samozrejme, ako vzdy, som troska pozmenila podla svojich napadov. 😀

@iii -ingi, takze rodicko? Hm, to som neznasala.....tiez mam podobne zazitky ako ty 😀
A kam idete na lyzovacku? Budu vam starki robit babysitterov, ci ako to idete riesit s malym? 😕

@mooc - reni, no ja ti neviem.....tak skus urobit tak, ako ti skolka povedala, ked to mas blizsie. Alebo rozhodni podla toho, kde sa ti viac pacilo - pristup a aj interier a exterier. 😉
Viel Spaß beim Lego-bauen 😵 😵 😵 Jooooj, tak by som sa rada zahrala...ja milujem lego 😀

@schatzinkaschatzinko - vieri, skore uzdravenie drobcovi 🙂

My na vikend este ziadne plany nemame. Tak hadam nieco spontanne vyvedieme. Aj by som sla na nejaky shopping, uz som davno nebola 😀 , ale neviem, ci bude manzel suhlasit. 😀 Iba, ak je v okoli nejaky elektronicky obchod, vtedy ide velmo rad... 😀
Pocasie je uz dva dni docela hrozne. Skoro stale prsi, je dost chladno a zamracene. No bleee 😖 Ja chcem slnko a jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar 😵 😵 😵 😵 😵

mooc
18. mar 2011

@evinkaaa evi, aj ja, ale s tym malym pod rebrami je to niekedy odrzku.. inak ja som vcera robila cokokolac (spolu s nicolasom) a teda jedna katastrofa za druhou.. 😝 ale aj tak sme uz polku zjedli.. (vacsinu ja, kedze glukotest v poho.. vraj mam este skor znizene hodnoty.. no tak nedopraj si..)
nase plany na vikend: tatinko ma pracovne povinnosti = miestna leistungsschau.. a ja (ak sa mi bude chciet) upracem kupelne.. inak nemam co robit.. stale cakam na tu skrinu, nech uz konecne mozem zacat hniezdit..

@schatzinkaschatzinko vierka, inak nas dr. je tiez taky, ze skuste mu to dat, ak nebude chciet, nic sa nedeje.. (akoze v zmysle aj tak mu to nepomoze.. preto sme so sirupom na kasel vedu nerobili)
A skore uzdravenie..

@iii inak ked sme boli v zime na orave, tak tam bola rodinka s takou malou ako nas nicky (april 09) + dve vacsie deti a oni vzdy vypadli na cely den na lyze.. len teda neviem, ci mala spavala v saniach ci co.. akoze dost som sa cudovala.. u nas by toto nefungovalo..

evinkaaa
18. mar 2011

@mooc - reni, chapem, ze tebe sa neda teraz poriadne robit asi nic. Tak ale vidis, zvladas aj napriek tomu. Si proste powerfrau 😵
Rodicia s braskom este stale nedosli? 😕

mooc
18. mar 2011

u nas zmena planu na vikend.. nicky zaspal s horuckou 39,7.. 😖 cipok sme zatial nedavali.. ale spime veeeelmi nepokojne.. ☹ chorobecka moja mala..

evi, pridu tento tyzden asi vo stvrtok.. (ak sa nic nezmeni, lebo simonko, braskov maly je vraj tiez chory..) 😒

evinkaaa
18. mar 2011

@mooc - reni, tak zelam pokojnu noc a malemu skore uzdravenie 😵 😵 😵

mooc
18. mar 2011

ja som v prdeli z toho, ze mu nieco je.. on byva tak malo chory a ani nema ziadne ine priznaky.. 😒 diky..

leelo
18. mar 2011

ahojte, pridavame sa k marodom.
maly tento tyzden prekonal pravdepodobne nieco magen-darm s vracanim a teplotami. to bolo 1.x, ze bol takto chory, slabucky, vracal, bluznil. ja spolu s nim, ale miernejsi priebeh. ale dnes uz je to super oproti utorku.
pozdravujem vsetkych a chorym zelam skory navrat do normalu.

evinkaaa
19. mar 2011

Moj vikendovy Chocolate Fudge cake 😀

evinkaaa
19. mar 2011

@mooc - reni, ako sa ma maly dnes? Lepsie ci horsie? 😕

@leelo - peti, skore uzdravenie zelam 😵

oli1104
19. mar 2011

Evi, kde jsi koupila fudge ?

Ja miluju fudge ( hlavne Thorntons 🙂), ale tady v Nemecku jsem nikdy fudge nevidela ☹

evinkaaa
19. mar 2011

@oli1104 - oli, nikde 😀 Mala som taky recept, kde proste islo karamelove mlieko Milchmädchen, cize uvarene v konzerve a bolo to tuhe na karamel. Takze ako nahrada super. Ale videla som, ze u nas to normalne predavaju v meste... 😉

schatzinkaschatzinko
19. mar 2011

cafte, EVi, krasny kolacik, hned by som ho zjedla🙂 hod recept!

u nas nastastie uz choroba ustupila, takze sa velmi tesim a mozeme ist zajtra do Prahy, lebo v stredu ma sestra promociu, tak to spojime aj s navstevou supky dupky uz sa velmi tesiiiim🙂))mozem doplnit moje zasoby mil, piskot a podobnych nechutnosti 😀 😀 😀 😀

@leelo, ach Peti, presne to iste sarapatilo aj u nas..dufam, ze si to zvladala, ked aj Tebe bolo na nic..ale asi co, uz ine ostava, ze..?si sa minule pytala na to cvciko, teraz mam zase novy plan a na zaciatok tak 10min na zohriatie a potom naradia..vsade min. zataz, lebo moje slabo trenovane telo aj tak moc nezvlada🙂) a povedala som si, ze dam aspon 1x do tyzdna aj aerobnu cast aspon hodinku na cross, ak ma odtial nevynesu 😀 😀 😀 😀 inak, uz badat aj troska vysledky, co som rada...

manzel zase dneska pracuje, ale to len take rychlovecky🙂 a poobede sa ide na nakup🙂) inak, ako Ingus teraz fici na natierkach fajnovych tak ja ficim na tvarohoch🙂 predsa musim viac dbat na kalorie 😀 😀 😀 od Milram rozne paprikovy, 3druhy cibuli- mne cibula sice zle travi, ale po tomto som nic necitila, taky frühlingsquark, ale to urco poznate🙂))tak pekny vikend!

@mooc Reni, skore uzdravenie malinkemu! dufam, ze je dneska uz lepsie!!

rpinguin
19. mar 2011

@schatzinkaschatzinko wow Verus, Prahaaaaaaaa, hned by som isla 😉 Amca uz super?
Ono ten Magen-Darm mal teraz asi kazdy, my sme nim tiez presli 🙂 Nastastie to rychlo prejde.
Inac bola som na U7a a bolo mi povedane, ze uz sa nemame tesit, ked decka dobre jedia 😀 Maxik mal 100cm a 16,7kg, zevraj ziadne NAschereien zwischendurch 😲

@evinkaaa Evi, vypekacka, teba som sa chcela spytat ako si na tom s vahou? Potrebujem ta zacat obdivovat, ak si na tom podobne ako Inga alebo Peta, cize mas Idealgewicht alebo menej, tak ta uz zacnem konecne za tie tvoje kusky 😝 😀

pekny vikend, ja som sama, otecka mame na lyzovacke tyzden

amilat
19. mar 2011

@rpinguin Reni, nevies v MA nejaky obchod s marzipanovymi figurkami?Chcely som upiect Maulwurfkuchen na Emkovu party a dat tam potom nejakeho krtka ako ozdobu, ale uz mi nestihne prist ked objednam z internetshopu a aj tak nechcem dat viac za postovne ako za figurku. dakujem 😉

rpinguin
19. mar 2011

@amilat ojjj, tak ja ani nahodou, ale ved v kazdych tych velkych obchodoch REwe, Real, Edeka, Marktkauf maju peciace oddelenie a tam uz nieco navyberas. Ono asi Krtecek priamo to nebude.
Inac je aj super cukraren Herdegen http://www.cafe-herrdegen.de/unsere-leistungen/... moznoze maju oni nieco na predaj z tych ozdobnych veci. Pecu tam super, hned by som isla na kafco a kolac, ale s deckami nemozem ☹

iii
19. mar 2011

vierka, ale to su zle spravy, ze ides prec, my ideme niekedy v stvrtok smerom na rakusko, tak som chcela spravit zwischenstop vo weidene, ale asi budem teda musiet ist vyzrat niekoho ineho 😉 a seegrus kde promuje?

evi, mna by tiez zaujimalo, kolko vazis, kebyze jem tolko sladkosti, ako ty pecies, tak neviem neviem..... inak kolacik pekny, ajked fudge nejak nemusim, lepi to pusu.
inak ideme do zillertalu, pri innsbrucku, starki idu s nami, ajked sa nam naposledy ako babysitteri velmi neosvedcili, nejak nezvladaju nase dve super vychovane a kludne deti. makki su 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre