• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

14. februára 2017 
@ivanajelinek Ja som si na 100% ista, ze som ho nepotrebovala, stacil uradny preklad nemeckeho, ktorym sme vlastne ziadali aj o slovensky. Mozno zalezi na konkretnom urade a informovanosti pracovnikov.
18. okt 2012 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iknom ja si to idem teraz vybavovat mame 2mesačne babo, potrebujes potvrdený ten formular od detskeho dr. ze sa babo dozilo 28 dní, a na druhy formular gynekologa, ze si chodila na preventivne prehliadky, a ako ja viem u nas na urade potrebujes slovensky rodny list.
18. okt 2012 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pallacinka
@janinka25 ono v konecnom dosledku je jedno cibudu potrebovat nemecky, alebo slovensky RL, lebo aj tak budeme vybavovat aj slovensky :slight_smile: lebo budeme musiet vybavit malickej aj pas ... to su inak riadne papierovacky :slight_smile:
18. okt 2012 o 19:30  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu je viac info k tomu, ak tomu dobre rozumiem, su dva druhy prispevkov, jeden je prispevok pri narodeni dietata (151,37 €) a druhy je priplatok k prispevku (678,49 €) :
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=873
18. okt 2012 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanajelinek ahoj, nie si blizko Franfurktu?
21. okt 2012 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu zdochol pes, ci co? :confused:
24. okt 2012 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yanni zimný spánok:slight_smile:
24. okt 2012 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adel22 tak to vyzera
24. okt 2012 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte prosim poradte mi nejake dobre tabletky, ktore zaberu straaaaasne mi padaju vlasy po druhom pôrode :frowning2: som uz nestastna z toho, ake su dobre? :confounded:
25. okt 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janinka25 mne padali po oboch porodoch hrooozne a asi po 5 mesiacoch po porode mi vzdy aj zacali dorastat.. :slight_smile:
26. okt 2012 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky kukucky, ako sa vsetky mate? len podavam kratku spravu, ze sa mame dobre, sme po stahovani, zariadujeme, dokonca uz mame aj 2 lampy namontovane!!! naozaj, nabuduce radsej vyhoriet.....
ano, a pozeram, ze padanie vlasov je u viacerych aktualna tema, tie, ktore mi este doteraz nevypadali, mi vytrha nas hyperaktivny kojenec.....takze budem tiez rada za nejake tipy. nastastie este nemame namontovane zidne zrkadlo :grinning:
26. okt 2012 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@iii aj mne dorastaju, ale aj tak je to katastrofa pri umyvani vypadnu potom pri česaní vypadnu. asi ich dam skratit
26. okt 2012 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nevkladaj žiadosť o hlasovanie do iných diskusií".
26. okt 2012 o 14:30 • andysek111
@janinka25 ja som brala od BIOGENA multivitaminy pre dojciace matky, je to sukromna firma v Grazi , a posielaju to aj po Kurieri, alebo maju obchodiky aj vo Wiedni, aj lekari to predavaju, mne to doporucil gynekolog a teraz si to kupujem sama, vlasy mi nepadaju a mam aj energiu mam uz 40tku a 5 mesacne babätko, bola som strasne unavena tak ich zasa beriem, je to drahe do 30 eur. pozri straku www.biogena.at
28. okt 2012 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iii viem co je stahovaie, aj my sme sa stahovali, uf konecne za sebou
28. okt 2012 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zenicky je tu niekto z Mainzu, Rheinpfalzu?
28. okt 2012 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Je tu niektorá mamina, ktorá používa látkové plienky a vie mi poradiť, či ich kúpim výhodnejšie/kvalitnejšie v DE alebo aj v SR? Vdaka za rady!
28. okt 2012 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adel22 kuk IP
28. okt 2012 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adel22 Ahoj. Ja som si nakupila latkove plienky na Slovensku. V nemecku som nasla len Popoliny. Urcite sa daju zohnat aj ine, len ja si myslim, ze na Slovensku je väsci vyber aj je viac mamiciek co latkuje.Tu v Nemecku som sa nestretla s nikym, kto by pouzival latkove plienky. Lenze ja som ich pouzivala naozaj minimalne, nebolo to nic pre mna :zipper_mouth: A konecne sa mi ich prednedavnom podarilo predat, lebo mi to zaberalo len miesto. Tolko moj nazor. :confused:
28. okt 2012 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alcav Ali, nedojdes na besucha niekedy? Ja sa odhodlam, ked budem mobilna, vlakmi sa mi nechce :slight_smile: A auto chcem mat na 100% nieco male, dlhym kombi ja jazdit neviem, teda nechcem.

@iii teda takze uz prestahovani? parada, Vianoce uz v novom :dizzy_face: Ozi, ma napadlo, nekecnes sem-tam s Vercou? Ako ta gazduje so zenskymi? Oni tiez cosi s nejakym domom premyslali.
My to zatial nechame tak, kedze nevieme, kde skoncime, lenze akosi musim priznat, ze som si tu uz zvykla :confused: . Ja som nejaky zvlastny tvor, by som si hadam uz aj na SVK zvykla :grinning: :grinning: :grinning: A ako pas? Ja som sa nerozhybala stale, nemam prelozeny RL a stratila som sobasny, takze mam len kopiu. Doma sme prehladali vsetko. Ale tusim tete zavolam a pojdem jej ukazat, ze uz vsetko mam.
29. okt 2012 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojteeeeeeeeeee.....byvam s priatelom v Bavorsku v Mnichove....som tu v Nemecku da sa povedat sama ...nemam moc kontakt so Slovenkami.....som v 22 SSV..a chcela by som sa poradit s niekym co uz ma skusenosti ako to tu funguje...pracujem ako casnicka...ale kedze som behala da sa povedat maratom...zacalo mi tvrdnut brusko..a bolesti pod bruskom mam...lekarka mi napisala marodku a povedala ze mam potom prist na kontrolu a asi mi napise ze do konca tehotenstva musim zostat doma...chcem sa spytat vie mi niekto poradit,,..bude mi sef platit tie iste peniaze ako ked pracujem?....a moze mi v tom case ked som na marodke upravit prac.zmluvu...alebo ma prepustit,ked mam prac.zmluvu na neurcito?a ked sa babetko narodi ,kolko dostanem ako mamicka na materskej?a ako dlho
31. okt 2012 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby o mesiac sa stahujeme do nemecka- Bergen auf Rugen a potrebujem poradit tu je strasne vela straaaan mozno by tu boli odpovede na moje otazky ale tu prosiiim http://www.modrykonik.sk/forum/doklady/stahujeme-sa-do-nemeka-co-vsetko-musime-vybavit/?page=1#post-68400245
31. okt 2012 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Budúce mamičky, ak by ste si chceli robiť vlastný pôrodný plán: http://www.eltern-forum.at/vor-der-geburt-f1/geburtsplan-fuer-eine-selbstbestimmt-geburt-t9376.html
6. nov 2012 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievčatá. ospravedlňujem sa, že som vtrhla do vašej témy - nežijeme v Nemecku, ale manžel tam pracuje, takže uvažujeme, že pôjdeme za ním. bojím sa však toho, lebo starší už ide mať 5 rokov, je pomaly predškolák a neviem ako by to zvládal - jazyk - ja ho tiež veľmi neovládam, manžel tiež nie (lebo pracuje v slovenskej firme, ale chcel by prejsť do nemeckej). chceme byť však spolu a zdá sa nám životná úroveň vyššia ako na slovensku.
Poraďte...
7. nov 2012 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@arieska ahoj, ja zase budem za blbu.. ale v com ti poradit? :wink:
13. nov 2012 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@arieska a manzel zije tu? Ja by som to skusila, najma, ak chcete byt spolu. A kam? Lebo so skolkou moze byt problem takto uprostred sk.roka nieco najst, ale podarit by sa to mohlo a bolo by velmi dobre, keby starsi skolku zacal cim skor, aby sa na nemcinu chytil. A potom bude mat este rok v skolke ako predskolak, tam by ho urcite poslali aj na nemcinu pre deti, to by zvladol. :wink:
13. nov 2012 o 09:17  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@arieska Ahoj, manzelov kolega- spaniel si sem dopratal teraz rodinu, dcera 9 rokov a maly tusim 4 roky....prisli v lete, ona mala nejaky kurz len asi 2 tyzdne a potom hned do skoly a poviem ti, ona vie po nemecky uz lepsie ako jej otec, ktory tu je uz dobry rok...proste dieta nema problem....to ide samo a aj pokracovala v triede, v ktorej mala, ucitelka povedala, ze to zvladne...ze nemusi ist o rok nizsie.....no a vyzera to fakt slubne....ten maly moc nerozprava, lebo on je vraj celkovo tichy....no tichy, ja som ho este nepocula rozpravat len sa jedovat:slight_smile: Tak si myslim, ze s detmi by si si nemala robit starosti....to pojde tak rychlo, ze ani to nezbadas a mas doma Nemcov:slight_smile: vela stastia
13. nov 2012 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@arieska deti sa naozaj ucia rychlo a v skolke je aspon v Bavorsku povinnostou, ze posledny rok pred skolou musia deti cudzincov absolvovat "vyuku" v nemcine, takze urcite je pre rodinu lepsie, ked budete spolu :slight_smile:
13. nov 2012 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saxanka84 no pocas tehotenstva ta sef nesmie prepustit - a plat pocas PN plati na zaciatku on, potom poistovna - ale iba do urcitej vysky ... dufam, ze si to spravne pamatam... ja uz mam dlhsie zivnost, co si sama nezaplatim, to nemam :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: no a v Mnichove mas Slovakov ajaaaj -jaj :dizzy_face:
13. nov 2012 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inac som tu niekde na fore zachytila aj info ze je potrebne absolvovat s dietatom aj skusky na slovenskej ZS aj ked dieta chodi na grundschule v nemecku?to je dvojnmasobny napor na dieta a je to povinne?dakujem
15. nov 2012 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok