• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

6. septembra 2017 
@kmk11 tá farma by bola super :slight_smile:
19. máj 2013 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj holky, mohu vás poprosit o radu...manžel jezdí dost často služebně do Německa. Co se tam vyplatí na mimčo??? Moc děkuji :slight_smile:
19. máj 2013 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimarse uprimne povedane oproti SK vsetko,vecicky,plienky,doplnky,kociky,vsetko je v DE lacnejsie ako na SK neviem ako je to v CR,ale velky rozdiel medzi SR a CR urcite nebude :wink:
19. máj 2013 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saska.t Děkuji...
20. máj 2013 o 06:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby, tehulkovala niektora z vas v nemecku? Mam na mysli kontroly a Porod. Mam podozrenie ze som asi v tom, no este cakam ci sa ta mrcha nakoniec predsa len nedostavi. Trosku sa toho vsetkeho zacinam bat :(
20. máj 2013 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulkaka ahoj, já šla za mužským ve 2. měsíci těhu, ale porod nás teprve čeká..
20. máj 2013 o 11:39  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@claire90 a z kontrol mas aky pocit? Chodis tam sama alebo s muzom?
20. máj 2013 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulkaka chodí se mnou mužskej, jelikož moc německy nemluvím, ale sestřičky jsou v pohodě a doktora mám naštěstí slováka, takže s tím se dorozumím i já :slight_smile: co jsem byla zatím na KO v porodnici, tak tam taky ten jazyk není až taková překážka, prý by bylo super, kdybych mluvila aspoň AJ, že ten ovládá veškerý personál, ale bohužel, ale věřím že i tak se to zvládne :slight_smile:
20. máj 2013 o 11:51  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby potrebujem radu manzel maroduje na slovensku ale pracuje v nemeckej firme ktora ho pocas marodky vyhodila ....je take nieco mozne v nemecku? lebo ako viem na slovensku by sa to robit nemalo tak neviem ci aj tam je to tak dakujem za rady
22. máj 2013 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@9021helena firmy musia dodrziavat zakon statu,v ktorom vykonavaju svoju cinnost,v nemecku ta tiez nemozu vyhodit pocas PN,musia pockat az kym nenastupy do prace :wink:
22. máj 2013 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@9021helena mozu mu dat vypoved uz pocas marodky ale vypovedna lehota zacne "bezat" az po ukonceni marodky.
23. máj 2013 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@9021helena a nebol nahodou v skusobnej dobe (trva 6 mesiacov)?
23. máj 2013 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renatad dam ti vediet, ked sa bude nieco konat :wink:
23. máj 2013 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kmk11 nie uz tam robi skoro rok
23. máj 2013 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby prosim vas ako sa po nemecky volaju zdravotne pomocky, sak neviem ani ako sa to po slovensky spravne vola :sweat_smile: nie lekaren, ale to podobne, kde sa kupuju napr.pancuchy pre tehotne :sweat_smile: dufam, ze ste pochopili co mam na mysli a dakujem :wink:
23. máj 2013 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kleopatris Sanitätshaus
23. máj 2013 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stardust dakujem, presne to som hladala :dizzy_face:
23. máj 2013 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
brali ste niekto v de pozicku na dom? kde a boli problemy? thx
24. máj 2013 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kleopatris asi si dostala recept na kompresne pancuchy, ze? Vobec nie je hanba, ked sa sestriciek v ambulancii spytas, ako sa vola obchod, kde sa tieto veci kupuju...ja som sa to tiez pytala :grinning:
25. máj 2013 o 00:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stardust no ona mi to povedala a ja v tom, ze si to zapamätam som isla domov :slight_smile:) ale kde :slight_smile: momentalne som rada ze viem ako sa volam ;)
@bbarboraa my sme brali a problem sme nemali ziadny ;)
25. máj 2013 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kleopatris no aspon, ze si svoje meno pamatas...nech ti rychlo prejdu nevolnosti :wink:
25. máj 2013 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra.
25. máj 2013 o 16:48 • linteonka0
Ahoj, chcem sa spytat, ci uz niekto bol so svojim dietatom na nejakom operacnom zakroku a ake mate skusenosti. V pondelok maleho caka operacia v celkovej narkoze( nosne mandle a uska), ale to predoperacne vysetrenie ma dost zaskocilo, vyplnili sme s manzelom dotaznik a tym to aj skoncilo, ziadne krvne testy malemu nerobili, nikto ho neprezrel, vraj male deti to znasaju velmi dobre a nieje to potrebne. Viem ze na Sk robia detom aspon krvne testy.
25. máj 2013 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@linteonka0 no jasne, uz nic ine mi k stastiu nechyba :grinning: este aj prachy by chcela, nie? :grinning: :grinning: :grinning:

@iwka6 moja mala bola na skracovani krnych, odstranovani nosnych a rurky do usi dostala tiez. Podmienka bola, ze musela byt zdrava, inac nic a nic som ani neriesila detailne, ked zakrok bol potrebny, tak neni o com. No a mala 17 mesiacov, ked jej to robili. Vsetko ok, akurat som utekala na 3. den domov z nemocnice. Nejakych 5 dni som mala ostat. Po nosnych sa ide tusim na druhy den domov, takze sa nicoho neboj. :slight_smile:
25. máj 2013 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rpinguin dakujem :slight_smile:
26. máj 2013 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra.
26. máj 2013 o 14:41 • brouzilka
Ahojte,
chcela by som sa spýtať dám, ktoré žijú v DE či si prihlásili trvalý pobyt v DE a zároveň neodhlásili trvalý pobyt na SK. A ak áno, či to môže spôsobiť nejaké problémy do budúcnosti resp. na čo netreba v takomto prípade zabudnúť.
Ďakujem za radu :slight_smile:
27. máj 2013 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulkaka obidve tehotenstva pod "nemeckou lekarskou starostlivostou" s madarskym gynekologom :slight_smile:
Preco sa bojis? Myslim ze starostlivost je tu na vysokej urovni, z mojich skusenosti sudim...
28. máj 2013 o 00:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ada12345 mam pobyt aj v DE aj na SK uz 8 r. nemam s tym ziadny problem a ani to nikto nikdy neriesil :wink:
28. máj 2013 o 07:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iwka6, malemu vyberali nosne madle cca pred rokom a pol. Ale predoperacne vysetrenia mu robili. V HNO centre sme len ten dotaznik vypisovali, ale od nasej pediatricky si vyziadali urobit krvne testy asi tyzden pred operaciou. A prebehlo to vpohode, pred operaciou dostal najprv nejaku naladovku, potom sme sli na salu, tam ho uspali, ja som odisla, oni spravili, co bolo treba a potom ho priniesli ku mne prebudit sa. Asi po hodine sme sli domov.
29. máj 2013 o 08:22  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok