Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

renatad
19. máj 2013

@kmk11 tá farma by bola super 🙂

mimarse
19. máj 2013

Ahoj holky, mohu vás poprosit o radu...manžel jezdí dost často služebně do Německa. Co se tam vyplatí na mimčo??? Moc děkuji 🙂

saska.t
19. máj 2013

@mimarse uprimne povedane oproti SK vsetko,vecicky,plienky,doplnky,kociky,vsetko je v DE lacnejsie ako na SK neviem ako je to v CR,ale velky rozdiel medzi SR a CR urcite nebude 😉

mimarse
20. máj 2013

@saska.t Děkuji...

janulkaka
20. máj 2013

Ahojte baby, tehulkovala niektora z vas v nemecku? Mam na mysli kontroly a Porod. Mam podozrenie ze som asi v tom, no este cakam ci sa ta mrcha nakoniec predsa len nedostavi. Trosku sa toho vsetkeho zacinam bat :(

claire90
20. máj 2013

@janulkaka ahoj, já šla za mužským ve 2. měsíci těhu, ale porod nás teprve čeká..

janulkaka
20. máj 2013

@claire90 a z kontrol mas aky pocit? Chodis tam sama alebo s muzom?

claire90
20. máj 2013

@janulkaka chodí se mnou mužskej, jelikož moc německy nemluvím, ale sestřičky jsou v pohodě a doktora mám naštěstí slováka, takže s tím se dorozumím i já 🙂 co jsem byla zatím na KO v porodnici, tak tam taky ten jazyk není až taková překážka, prý by bylo super, kdybych mluvila aspoň AJ, že ten ovládá veškerý personál, ale bohužel, ale věřím že i tak se to zvládne 🙂

9021helena
22. máj 2013

Baby potrebujem radu manzel maroduje na slovensku ale pracuje v nemeckej firme ktora ho pocas marodky vyhodila ....je take nieco mozne v nemecku? lebo ako viem na slovensku by sa to robit nemalo tak neviem ci aj tam je to tak dakujem za rady

saska.t
22. máj 2013

@9021helena firmy musia dodrziavat zakon statu,v ktorom vykonavaju svoju cinnost,v nemecku ta tiez nemozu vyhodit pocas PN,musia pockat az kym nenastupy do prace 😉

yanni
23. máj 2013

@9021helena mozu mu dat vypoved uz pocas marodky ale vypovedna lehota zacne "bezat" az po ukonceni marodky.

kmk11
23. máj 2013

@9021helena a nebol nahodou v skusobnej dobe (trva 6 mesiacov)?

kmk11
23. máj 2013

@renatad dam ti vediet, ked sa bude nieco konat 😉

9021helena
23. máj 2013

@kmk11 nie uz tam robi skoro rok

kleopatris
23. máj 2013

baby prosim vas ako sa po nemecky volaju zdravotne pomocky, sak neviem ani ako sa to po slovensky spravne vola 😅 nie lekaren, ale to podobne, kde sa kupuju napr.pancuchy pre tehotne 😅 dufam, ze ste pochopili co mam na mysli a dakujem 😉

stardust
23. máj 2013

@kleopatris Sanitätshaus

kleopatris
23. máj 2013

@stardust dakujem, presne to som hladala 😵

bbarboraa
24. máj 2013

brali ste niekto v de pozicku na dom? kde a boli problemy? thx

stardust
24. máj 2013

@kleopatris asi si dostala recept na kompresne pancuchy, ze? Vobec nie je hanba, ked sa sestriciek v ambulancii spytas, ako sa vola obchod, kde sa tieto veci kupuju...ja som sa to tiez pytala 😀

kleopatris
25. máj 2013

@stardust no ona mi to povedala a ja v tom, ze si to zapamätam som isla domov 🙂) ale kde 🙂 momentalne som rada ze viem ako sa volam ;)
@bbarboraa my sme brali a problem sme nemali ziadny ;)

stardust
25. máj 2013

@kleopatris no aspon, ze si svoje meno pamatas...nech ti rychlo prejdu nevolnosti 😉

linteonka0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwka6
25. máj 2013

Ahoj, chcem sa spytat, ci uz niekto bol so svojim dietatom na nejakom operacnom zakroku a ake mate skusenosti. V pondelok maleho caka operacia v celkovej narkoze( nosne mandle a uska), ale to predoperacne vysetrenie ma dost zaskocilo, vyplnili sme s manzelom dotaznik a tym to aj skoncilo, ziadne krvne testy malemu nerobili, nikto ho neprezrel, vraj male deti to znasaju velmi dobre a nieje to potrebne. Viem ze na Sk robia detom aspon krvne testy.

rpinguin
25. máj 2013

@linteonka0 no jasne, uz nic ine mi k stastiu nechyba 😀 este aj prachy by chcela, nie? 😀 😀 😀

@iwka6 moja mala bola na skracovani krnych, odstranovani nosnych a rurky do usi dostala tiez. Podmienka bola, ze musela byt zdrava, inac nic a nic som ani neriesila detailne, ked zakrok bol potrebny, tak neni o com. No a mala 17 mesiacov, ked jej to robili. Vsetko ok, akurat som utekala na 3. den domov z nemocnice. Nejakych 5 dni som mala ostat. Po nosnych sa ide tusim na druhy den domov, takze sa nicoho neboj. 🙂

iwka6
26. máj 2013

@rpinguin dakujem 🙂

brouzilka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada12345
27. máj 2013

Ahojte,
chcela by som sa spýtať dám, ktoré žijú v DE či si prihlásili trvalý pobyt v DE a zároveň neodhlásili trvalý pobyt na SK. A ak áno, či to môže spôsobiť nejaké problémy do budúcnosti resp. na čo netreba v takomto prípade zabudnúť.
Ďakujem za radu 🙂

jizzlgirl
27. máj 2013

@janulkaka obidve tehotenstva pod "nemeckou lekarskou starostlivostou" s madarskym gynekologom 🙂
Preco sa bojis? Myslim ze starostlivost je tu na vysokej urovni, z mojich skusenosti sudim...

saska.t
28. máj 2013

@ada12345 mam pobyt aj v DE aj na SK uz 8 r. nemam s tym ziadny problem a ani to nikto nikdy neriesil 😉

deina
29. máj 2013

@iwka6, malemu vyberali nosne madle cca pred rokom a pol. Ale predoperacne vysetrenia mu robili. V HNO centre sme len ten dotaznik vypisovali, ale od nasej pediatricky si vyziadali urobit krvne testy asi tyzden pred operaciou. A prebehlo to vpohode, pred operaciou dostal najprv nejaku naladovku, potom sme sli na salu, tam ho uspali, ja som odisla, oni spravili, co bolo treba a potom ho priniesli ku mne prebudit sa. Asi po hodine sme sli domov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre