• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

16. januára 2017 
@renatad akurát som sa chcela opýtať či tu niekto neni v Mníchove ja sa chystám po novom roku za mužom aj s malou,
no škoda.
Ak je tu niekto z Mníchova ozvite sa budem rada
12. okt 2013 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renatad lindau mam 10km.. Nie je to mnichov ale ceny za najom budu podobne.. :wink: a co robi mm?
12. okt 2013 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mnamko no je tu plno slovakov a čechov, určite tu objaviš nových známych :sunglasses: Mnichov je velký kam idete do ktorej časti?
12. okt 2013 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mooc ahojky my hladame niečo od 1.2.2014 ale s malou dušičkou dufam, že muž si najde niečo ešte tu v Mnichove :sunglasses:

on robí v automobilovom priemysle, zaoberá sa plastovými časťami :grinning: ja hovorím, že buzeruje chudákov pracovníkov :D :D
12. okt 2013 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mooc muž je elektrikár robí pre Konig firmu,
ešte nevieme kde presne pôjdeme možno aj blizko Mnichova kdee nebude taký drahýnájom,nám stačí aj 1,5izbový byt,pre mňa to bude ťažké lebo neviem po nemecky
12. okt 2013 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivusaaa Ahoj,skoc radsej na Jugentamt,oni ti povedia,ako na to....alebo hladaj pomoc u Caritas alebo Koki,oni sa zaoberaju s tymito vecami okolo pomoci tehotnym,mne pomohli s vybavovanim papierov :wink:
12. okt 2013 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renatad podla mna sa zamilujes i do Lindau ... to okolie tam musi byt krasne ... ja som tade parkrat prechadzala autom, podla mna neolutujes ... a ktohovie, mozno sa raz zasa vratite do Mnichova :wink:
16. okt 2013 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mnamko v Mnichove je taaak vela Slovakov i Cechov ... ja mam dokonca kolegynu Slovenku :wink: lepsie povedane, ona ma stiahla ku sebe do roboty
16. okt 2013 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mnamko ja som v Mnichove, tak sa kludne ozvi, dokonca na nasej ulici su dalsie 2 slovenske rodiny :slight_smile:
16. okt 2013 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak v sobotu je česko slovenska party v Mnichove :grinning: :grinning:
@kmk11 Katka ano je tam krasne, bola som sa tam pozriet ale ta predstava, že zase sťahovanie, s mužom sme spolu 9 rokov a toto bude naše piate stahovanie :wink: :wink: :wink: a nepočítam s tým, že sme ešte skončili

@mnamko a naozaj je tu vela slovakov a čechov, aj ja mam vo svojom okolí asi 3 rodinky slovakov, žiaden strach :grinning:
16. okt 2013 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misiatko999 ozvem sa,diky
16. okt 2013 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte mamicky,,,som tu nova a potrebovala by som poradit,budeme sa stahovat do Nemecka a mam 2 deti,starsia dcera ma momentalne 4r a chcely by sme aby do skoly chodila uz v Nemecku,je lepsie prist aspon pol roka skor a nastupit do skolky aspon na pol roka aby sa dostala do nemciny alebo ako to je zo skolou pre cudzincov?
16. okt 2013 o 13:16  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babhika ahoj tu deti idu do školy od 6 rokov, je dobre ak idu deti predtym do skolky, rychlejsie sa na nich nemcina nalepi ale je tu take nieco pre predskolakov cudzincov ako Vorkurz Deutsch, to je tam kam podla bydliska pojde do skoly ma narok na vyucbu nemciny / ono to prebiehalo asi tak, ze si tam deti kreslili a rozpravali sa/. treba si potom zistit na urade kde sa pojdete hlasit na pobyt do ktorej skoly patris a tam sa spytat, ale kedze ma len 4 roky tak to rieš skolkou :wink: drzim palec
16. okt 2013 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renatad nuz tak to ti verim, to sa hovori: radsej vyhoriet :grinning: ... nuz ale co uz, ked treba ist za robotou :dizzy_face:
16. okt 2013 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte baby , možem sa k vám pridať 4 mesiac bývame v Nemecku mesto Rain , nebýva náhodou niekto nedaleko :slight_smile: a neviete mi náhodou poradiť ako sa volajú v DE jasle , nie školka a od akého veku tam berú detičky Dakujem :slight_smile:
17. okt 2013 o 23:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renatad my sme sa uz tiez 5 krat stahovali, len teraz ked mame cim dalej tym viac veci si to nejak neviem ani predstavit. Ja uz som vyhlasila, ze sa budem stahovat len do vlastneho, len neviem kedy to bude...
18. okt 2013 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@misiatko999 ale my mame aj vlastný dom, no na slovensku :D tak to snad bude posledne sťahovanie ked tam pojdeme, muž ma straší, že na dochodok :D :D
18. okt 2013 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinulik28 jasle sa volaju Krippe a u nas brali od 6 mesiacov do 3rokov
18. okt 2013 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem veľmi pekne :wink:
18. okt 2013 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby. Mám 14 mesačného chlapčeka. Bývame v Pasing a hľadáme iné detičky na pripadne stretnutia. Tešíme sa na Vás ; - )
18. okt 2013 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte môžte mi niekto poradiť malý mal v septembri rok a kedže tu je rodičovský vyplácaný len po dobu jedneho roka budem mať na niečo nárok predtým som bola zamestnaná na slovensku tu bývame 4 mesiac určite sa to tu už preberalo ale je tu toho veľa tak neviem kde hľadať dakujem za každú radu :wink: :wink: :wink:
18. okt 2013 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte - viete mi poradit, chcea by som syncekovi kupit takyto vozik na hracky. Zijeme ale v Nemecku a chcela by som ho objednat z nemeckeho netu... presurfovala som toho uz tolko no nic ani len podobne som nenasla - neviete o niecom ? Dakujem
19. okt 2013 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinulik28 no narok mas len na kindergeld(pridavky na deti). Inak nic. Teda aspon co ja viem. To je jedno ci si pracovala alebo nie,materska (rodicovsky Elterngeld) sa pobera len po dobu 12mesiacov.
19. okt 2013 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
OK dakujem :wink:
21. okt 2013 o 00:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinulik28 este si skus zistit ci mas narok na Betreuungsgeld. To uzakonili az teraz. Ale su tam nejake podmienky. Len pre deti narodene po auguste 2012, nesmies pracovat.(len pre tie,co nedaju deti do skolky,jasli), Antrag mozes podat,ked bude mat dieta 15mesiacov. Informuj sa na Jugendamt,ti ti budu vediet povedat,ci mas narok alebo nie. Malo by to byt 100€mesacne.
21. okt 2013 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanajelinek @tinulik este mozes mat narok na Landeserziehungsgeld, vyplacaju asi 150€ po dobu 6mesiacov,zalezi,kde zijes v Nemecku.Ja som v Bavorsku a prave si podavam taku ziadost.Presne podmienky vie Jugentamt,tam ti pomozu,skus...
21. okt 2013 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dík aj ja som v Bavorsku tak skúsim ešte raz dakujem :wink:
21. okt 2013 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, prepacte, ze sa vam miesam do vasej temy, ale potrebovala by som informaciu, kedy su v Nemecku v roku 2014 v jednotlivych regionoch jarne prazdniny(mam na mysli februar-marec).
Dakujem
21. okt 2013 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renatad Dakujem.
Chceme ist na dovcu do DR a vela hotelov, co som mala vytipovanych cez nemecke CK su uz obsadene, preto som myslela, ze v DE su prazdniny a vela ludi cestuje s detmi, no neviem, ci sa im to oplati na 1 tyzden, ale asi ano.....
21. okt 2013 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok