Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mnamko
12. okt 2013

@renatad akurát som sa chcela opýtať či tu niekto neni v Mníchove ja sa chystám po novom roku za mužom aj s malou,
no škoda.
Ak je tu niekto z Mníchova ozvite sa budem rada

mooc
12. okt 2013

@renatad lindau mam 10km.. Nie je to mnichov ale ceny za najom budu podobne.. 😉 a co robi mm?

renatad
12. okt 2013

@mnamko no je tu plno slovakov a čechov, určite tu objaviš nových známych 😎 Mnichov je velký kam idete do ktorej časti?

renatad
12. okt 2013

@mooc ahojky my hladame niečo od 1.2.2014 ale s malou dušičkou dufam, že muž si najde niečo ešte tu v Mnichove 😎

on robí v automobilovom priemysle, zaoberá sa plastovými časťami 😀 ja hovorím, že buzeruje chudákov pracovníkov :D :D

mnamko
12. okt 2013

@mooc muž je elektrikár robí pre Konig firmu,
ešte nevieme kde presne pôjdeme možno aj blizko Mnichova kdee nebude taký drahýnájom,nám stačí aj 1,5izbový byt,pre mňa to bude ťažké lebo neviem po nemecky

stellamaris
12. okt 2013

@ivusaaa Ahoj,skoc radsej na Jugentamt,oni ti povedia,ako na to....alebo hladaj pomoc u Caritas alebo Koki,oni sa zaoberaju s tymito vecami okolo pomoci tehotnym,mne pomohli s vybavovanim papierov 😉

kmk11
16. okt 2013

@renatad podla mna sa zamilujes i do Lindau ... to okolie tam musi byt krasne ... ja som tade parkrat prechadzala autom, podla mna neolutujes ... a ktohovie, mozno sa raz zasa vratite do Mnichova 😉

kmk11
16. okt 2013

@mnamko v Mnichove je taaak vela Slovakov i Cechov ... ja mam dokonca kolegynu Slovenku 😉 lepsie povedane, ona ma stiahla ku sebe do roboty

misiatko999
16. okt 2013

@mnamko ja som v Mnichove, tak sa kludne ozvi, dokonca na nasej ulici su dalsie 2 slovenske rodiny 🙂

renatad
16. okt 2013

inak v sobotu je česko slovenska party v Mnichove 😀 😀
@kmk11 Katka ano je tam krasne, bola som sa tam pozriet ale ta predstava, že zase sťahovanie, s mužom sme spolu 9 rokov a toto bude naše piate stahovanie 😉 😉 😉 a nepočítam s tým, že sme ešte skončili

@mnamko a naozaj je tu vela slovakov a čechov, aj ja mam vo svojom okolí asi 3 rodinky slovakov, žiaden strach 😀

mnamko
16. okt 2013

@misiatko999 ozvem sa,diky

babhika
16. okt 2013

Ahojte mamicky,,,som tu nova a potrebovala by som poradit,budeme sa stahovat do Nemecka a mam 2 deti,starsia dcera ma momentalne 4r a chcely by sme aby do skoly chodila uz v Nemecku,je lepsie prist aspon pol roka skor a nastupit do skolky aspon na pol roka aby sa dostala do nemciny alebo ako to je zo skolou pre cudzincov?

renatad
16. okt 2013

@babhika ahoj tu deti idu do školy od 6 rokov, je dobre ak idu deti predtym do skolky, rychlejsie sa na nich nemcina nalepi ale je tu take nieco pre predskolakov cudzincov ako Vorkurz Deutsch, to je tam kam podla bydliska pojde do skoly ma narok na vyucbu nemciny / ono to prebiehalo asi tak, ze si tam deti kreslili a rozpravali sa/. treba si potom zistit na urade kde sa pojdete hlasit na pobyt do ktorej skoly patris a tam sa spytat, ale kedze ma len 4 roky tak to rieš skolkou 😉 drzim palec

kmk11
16. okt 2013

@renatad nuz tak to ti verim, to sa hovori: radsej vyhoriet 😀 ... nuz ale co uz, ked treba ist za robotou 😵

tinulik28
17. okt 2013

ahojte baby , možem sa k vám pridať 4 mesiac bývame v Nemecku mesto Rain , nebýva náhodou niekto nedaleko 🙂 a neviete mi náhodou poradiť ako sa volajú v DE jasle , nie školka a od akého veku tam berú detičky Dakujem 🙂

misiatko999
18. okt 2013

@renatad my sme sa uz tiez 5 krat stahovali, len teraz ked mame cim dalej tym viac veci si to nejak neviem ani predstavit. Ja uz som vyhlasila, ze sa budem stahovat len do vlastneho, len neviem kedy to bude...

renatad
18. okt 2013

@misiatko999 ale my mame aj vlastný dom, no na slovensku :D tak to snad bude posledne sťahovanie ked tam pojdeme, muž ma straší, že na dochodok :D :D

renatad
18. okt 2013

@tinulik28 jasle sa volaju Krippe a u nas brali od 6 mesiacov do 3rokov

tinulik28
18. okt 2013

Dakujem veľmi pekne 😉

zuzka1980
18. okt 2013

Ahojte baby. Mám 14 mesačného chlapčeka. Bývame v Pasing a hľadáme iné detičky na pripadne stretnutia. Tešíme sa na Vás ; - )

tinulik28
18. okt 2013

ahojte môžte mi niekto poradiť malý mal v septembri rok a kedže tu je rodičovský vyplácaný len po dobu jedneho roka budem mať na niečo nárok predtým som bola zamestnaná na slovensku tu bývame 4 mesiac určite sa to tu už preberalo ale je tu toho veľa tak neviem kde hľadať dakujem za každú radu 😉 😉 😉

lolitka25
19. okt 2013

Ahojte - viete mi poradit, chcea by som syncekovi kupit takyto vozik na hracky. Zijeme ale v Nemecku a chcela by som ho objednat z nemeckeho netu... presurfovala som toho uz tolko no nic ani len podobne som nenasla - neviete o niecom ? Dakujem

ivanajelinek
19. okt 2013

@tinulik28 no narok mas len na kindergeld(pridavky na deti). Inak nic. Teda aspon co ja viem. To je jedno ci si pracovala alebo nie,materska (rodicovsky Elterngeld) sa pobera len po dobu 12mesiacov.

tinulik28
20. okt 2013

OK dakujem 😉

ivanajelinek
21. okt 2013

@tinulik28 este si skus zistit ci mas narok na Betreuungsgeld. To uzakonili az teraz. Ale su tam nejake podmienky. Len pre deti narodene po auguste 2012, nesmies pracovat.(len pre tie,co nedaju deti do skolky,jasli), Antrag mozes podat,ked bude mat dieta 15mesiacov. Informuj sa na Jugendamt,ti ti budu vediet povedat,ci mas narok alebo nie. Malo by to byt 100€mesacne.

stellamaris
21. okt 2013

@ivanajelinek @tinulik este mozes mat narok na Landeserziehungsgeld, vyplacaju asi 150€ po dobu 6mesiacov,zalezi,kde zijes v Nemecku.Ja som v Bavorsku a prave si podavam taku ziadost.Presne podmienky vie Jugentamt,tam ti pomozu,skus...

tinulik28
21. okt 2013

Dík aj ja som v Bavorsku tak skúsim ešte raz dakujem 😉

tenerifka
21. okt 2013

Ahojte, prepacte, ze sa vam miesam do vasej temy, ale potrebovala by som informaciu, kedy su v Nemecku v roku 2014 v jednotlivych regionoch jarne prazdniny(mam na mysli februar-marec).
Dakujem

tenerifka
21. okt 2013

@renatad Dakujem.
Chceme ist na dovcu do DR a vela hotelov, co som mala vytipovanych cez nemecke CK su uz obsadene, preto som myslela, ze v DE su prazdniny a vela ludi cestuje s detmi, no neviem, ci sa im to oplati na 1 tyzden, ale asi ano.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre