Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

miriell
4. jún 2015

@kmk11 Dakujem a mas nejake skusenosti aj s konkretnymi skolkami, pripadne jaslickami? Pozerala som aj nejake anglicke skolky (obaja chodia do anglickej skolky) - aj som tam pisala, ale zatial mi neodpovedali a neda sa mi stale vsade volat. Hladam nejake konkretne pozitivne odporucanie a skusenosti a viacej info, kto zije v danej oblasti - je to predsa len ine ako sterilne prostredie for na internete.
Viem, ze na googli si najdem vsetko, kto nenajde, len zle hlada 😉 , ide mi o konkretne skusenosti ludi, ktori v danej oblasti ziju a samozrejme o nadviazanie priatelskych vztahov rodin s podobne starymi detmi, aby sme tam neboli sami 🙂
V kazdom pripade velmi pekne dakujem za linky 🙂

kmk11
4. jún 2015

@miriell ja byvam v Mnichove, v Berline som este nebola, s tym ti neporadim 😉 ale urcite sa cochvila ozve i niekto, kto ma presnejsie informacie 🙂

griesfeld
8. jún 2015

ahojte,
prosim o pomoc pre jednu rodinku: https://www.ludialudom.sk/profil/detail/16292
myslim, ze je dobre obcas spravit dobry skutok a darovat co i len 2 eura, ktore by sme v obchode utratii na hluposti a ktore ale niekomu pomozu k lepsiemu zivotu.
Info https://www.modrykonik.sk/blog/adiklm/

31deniska01
24. jún 2015

Ahojte, zatial ste mi vedeli vzdy poradit, (aj ked sa to tyka mojho svagra) 🙂)) on je uz tu u nas,nasiel si pracu uz, a hladame aj ubytovanie,lebo byva u nas, a teraz moja otazka, stahovali ste si niektora veci zo svk sem do de, mali ste na svk komplet zariadeny byt, a dostali ste moznost ist pracovat sem, kolko Vas vyslo stahovanie,resp.ci ste vyuzili sluzby zo svk ale tu z de, a tak blizsie nejake info ak by ste niektora vedeli dakujem velmi pekne a prajem pekny dnik

lea1650
24. jún 2015

@31deniska01 my sa stahujeme buduci tyzden zo Slovenska.Vezie nas dodavka,ak by si chcela viac info,napis spravu.

mnamko
25. jún 2015

@lea1650 a kde idete?

tamara2307
27. jún 2015

@miriell ahoj, my sme cca 40 km od Mitte Berlin. Smer Polsko. Kde ste sa nakoniecrozhodli?

tamara2307
27. jún 2015

@31deniska01 aj my sme si stahovali skoro cely byt, bolo to pred 3 mesiacmi. Prenajali sme si tu v De dodavku, otocili sa na Svk, pozreli rodinu, natrepali ju strichom a teraz si uz byvame 🙂 prenajom 355€, v com bol zaratany voz a potrebny pocet km, ktory sme mohli prejazdit

31deniska01
27. jún 2015

@tamara2307 a vies mi prosim ta povedat cez aku firmu?svagor si chcu brat nejaky nabytok,chladnicku,pracku . . . 🙂) a co sa tyka km, tak je to jedna cesta 900 a naspet dalsich 900, neviem aku vzdialenost ste mali vy?

kmk11
27. jún 2015

🙂 dnes budu tu http://www.kunsttreff-quiddezentrum.de/wann.htm
slovenske korbaciky 😵

tamara2307
27. jún 2015

@31deniska01 bola to skor sukromna osoba, sice riadne doklady a vsetko ako ma byt, ale mali len dva transportery na pozicanie. Sidlo v Erkner. Cislo pohladam, poslem neskor. Tiez sme mali 900 hore dole

miriell
27. jún 2015

@tamara2307 Ahoj, dufam, ze to vsetko vyjde, lebo mame uz iba podpisovat zmluvu. Budeme v Treptow - Kopenick. Zmluvu mame riesenu od 15.8.2015. Napíšem ti do súkromnej správy 🙂

31deniska01
27. jún 2015

@tamara2307 ak by si bola taka laskava velmi by si nam pomohla dakujem velmi pekne

tamara2307
27. jún 2015

@miriell tak to je uz na dobrej ceste, treptow nie je zla stvrt 🙂 napis kedykolvek

tamara2307
27. jún 2015

@31deniska01 tak toto je cislo na Annu016095419925 , ja som s nou pisala cez mail najskor, ale aj ked sa rovno zavola a vysvetli sa situacia, bude to ok 😉
Anna Seidel je jej cele meno, firma Miet mich

31deniska01
27. jún 2015

@tamara2307 si zlata dakujem, pozrieme,obvolame to zajtra resp. pondelok 🙂 pekny vecer

lentilkabj
6. júl 2015

čaute kočky,idem sa vás sem popýtať,či mi neviete odporučiť nejaké ubytko,najlepšie nejaký malý byt na prenájom v centre Berlína na cca 4 mesiace.manžel tam má aj s kamarátom robotu a našli si ubytko až 1,5hodiny od práce,tak im skúšam pomôcť cez vás.ďakujem pekne

stardust
9. júl 2015

Sla niektora z vas z Nemecka do SR vlakom? Na stranke Deutsche Bahn su ponuky s lakavymi cenami, ale pisu tam, ze platia len pre tam uvedene vlaky....V Drazdanoch by som musela prestupovat, ak pride vlak z Hannoveru s meskanim a dalsi vlak uz odisiel prec, musim si kupit normalny listok?

yanni
9. júl 2015

@stardust a nie raz. Ale ja to mam z Mnihova priamo do Viedne a potom uz je jedno ako sa doastanem na SK.
Brasko chodieva z Erfurtu cez Dresden. Bolo aj meskanie ale vzdy v pohode stihal, tak ti neviem povedat.

stellamaris
9. júl 2015

@stardust moja,vlakom ist ,to znamena prestupovat....ako ten stres s tymi vlakmi som mala pred rokmi a odvtedy mi bol bus alebo lietadlo blizsie.

yanni
9. júl 2015

@stardust z Hannoveru sa da aj letiet priamo do Wiedne. Jasne, je to draHSIE ALE MENEj komplikovane.
Alebo ked uz vlakom tak z Hannoveru mas aj bez prestupu priamo do Viedne. Nocakom dokonca za 39 E. Ale aj cez den su priame spoje, len aby bol lacnejsi musis asi dost dopredu bukovat. A z Viedne nie je problem sa dostat na Sk za par drobnych.
Ja som isla vlakom naposledy v okotobri minuleho roka, priamo Mnichov-Vieden za 29 E. Ale to len preto, ze som isla sama a len na otocku, stvrtok na SK a v nedelu spät do DE. Inak my uz len autom, lebo to cestovanie na SK je otrasne. Samej bez nejakej velkej batoziny este OK, ale s celou rodinou a velkou batozinou nikdy v zivote.

stardust
9. júl 2015

@stellamaris casovo to vychadza vlakom najlepsie. Nasadnem v Bielefelde a prestupovat budem tusim v Hannoveri a v Drazdanoch. K autobusu by som sa musela trepat do Düsseldorfu alebo Dortmundu, ist skorsie kvoli moznym a dost castym meskaniam a lietadlom sa mi moc nechce...to tiez do Düsseldorfu najblizsie. No pokukam. A cestovanie s kocikom vo vlaku by nemal byt problem, ze nie?

stardust
9. júl 2015

@yanni idem len s najmladsou dcerou, takze to by nemal byt problem. V Drazdanoch je na prestupovanie len 9 minut. To je asi dost malo, ze?

yanni
9. júl 2015

@stardust to je fakt malo. Ak bude mat meskanie tak si nahrata. Na tieto lacne Sparangebote je Zugbindung. Cize iny vlak sice mozes pouzit ale musis doplatit. Takze uz to take lacne nebude.
Vo vlaku nie je s kocikom ziadny problem.
Vlak je sice pohodlnejsi a casto aj rychlejsi ale to prestupovanie je o dusu. Bud si pokukaj nejaky priamy spoj z Hannoveru alebo aj autobus je z hannoveru priamo do BA aj KE aj BB atd. Musis nur pokukat na nete. teraz je toho fakt vela. Ja som pre takmer 20. rokmi byvala v Herforde a vtedy som na SK chodila len autobusom. Priamo z Hannoveru do BB alebo aj do BA.

stardust
9. júl 2015

@yanni no ved kukam, Kukam 😉

stardust
9. júl 2015

@yanni 40 minut na prestup je ok alebo nie? Kurnik, keby som mala aku taku istotu, ze pojdu tie vlaky nacas...

stellamaris
10. júl 2015

@stardust vies co,9 minut na prestup s kocikom je malo,to nestihnes.......fakt musis pokukat,aby medzi prestupmi bolo viac minut,aspon 20.....lebo vlaky aj meskaju,nestihnes prestupis a si vybavena.....mas vacej spojeni,tak popozeraj este.....

yanni
10. júl 2015

@stardust 40 minut je OK.

stardust
10. júl 2015

@yanni
@stellamaris

napokon som sa rozhodla, ze pojdem predsa len busom z Düsseldorfu priamo do Trencina...sice bez kocika, ale ten sa nejak poriadi v SR...

yanni
10. júl 2015

@stardust supi. Sice dlha cesta ale aspon nemusis milion krat prestupovat. A ak mas nejaku Babytrage alebo satku, tak je to na cestovanie este lepsie. Mas obe ruky volne.
A autom si sama netrufas? Ja pojdem v septembri s copanou sama, to bude mat dva mesiace, ale inak ako autom nehrozi. Ja uz len autom. Z Mnichova do BB to tiez nie je najblizsie ale tu trasu poznam uz aj so zavretymi ocami, akurat ze copana ju bude absolvovat prvy krat a pojdeme len my dve same. Ale tak nejak uz len bude.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre