Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
21. máj 2012

@iii ingi, kym bolo na amazone abo tak odtial.. teraz uz je velmi malo pampersiek na abo.. inak katka, kym bolo 20% tak sa to abo aj oplatilo.. ked bolo 10, bolo to take na hrane s tymi kuponmi, ale kedze mi to vozili rovno domov, tak sme to nechali a niekedy v marci dosiel mail, ze abo na nas produkt sa rusi.. a odvtedy zase vlacime zo schleckera.. 😒

yanni
21. máj 2012

@mooc to to abo uz zrusili? A to kedy`? Ved este nedavno vyskakovala na amazone reklama, ze abo na pampers 10 % lacnejsie. hm, no tak nist...

mooc
21. máj 2012

@yanni kati spar abo este je, len ponuka sa zuzila 😉 a to co v nej zostalo sa uz neoplati voooobec..

yanni
21. máj 2012

@mooc jaaaaaaaaaaaaaaaj tak to je. Nejak mit o nepasovalo s tou reklamou. No ale ja plienky nepotrebujem. Aspon zatial nie 😉

iii
22. máj 2012

@yanni katka, ty si teda vsestranne rozhladena......ja som ako bezdetna netusila, co to slovo pampers znamena, mala som to spojene s nejakou vyrobou papiera ??? 😀 netusim, odkial tato asociacia

yanni
22. máj 2012

@iii Ingi nerob si prdel 😀 😀 😀 To ja som poznala pampersky uz ako 18 rocna. Nie, ja som si ich nedavala 😀 😀 😀 😀 A o detoch som v tom veku ani len v najhororovejsich snoch nesnivala 😀 😀 😀 😀

Inak vies, Allgemeinbildung musi byt 😀 Keby si vedela, co sa mna vypytuju ti debilovia v pekarni. By sa ti rozum zastavoval. Akoze, "nevzdelanci" musia tiez byt, ale keby boli len taki, tak neviem, kde by sme skoncili.
To tu nase rozhovory na konovi su proti tomu az na velmi vysokej urovni, trotz castej prepracovanosti, kojacej demencie atd. 😀 😀 😀 😀

yanni
22. máj 2012

@iii Inak ingi, ved daleko si nebola. Pampersky su predsa len "papier" 😀 😀 😀 😀

bianka234
22. máj 2012

ahoj kočky idem odveci ale keď ste z Berlína poraďte ako sa najlepšie dostať cez pracovný denˇdo Blavy, poprípade čírou náhodou 7.6 nepoznáte niekoho kto cestuje? mylsím autom môj muž sa potrebuje dosťať domov. ďakujem

evinkaaa
22. máj 2012

@bianka234 - neporadim a myslim, ze tu nemame ani nikoho z Berlina. Neskusal tvoj muz toto? http://www.mitfahrgelegenheit.de/
Inak ma nic narychlo nenapada...

kmk11
22. máj 2012
yanni
22. máj 2012

@bianka234 lietadlom?
A z Berlina chodi aj vlak priamo do BA. bez prestupovania. za 9 hodin si tam. V pohodicke, bez zapchy a nervov.

bianka234
23. máj 2012

dakujem za rady
@kmk11 to je dobrý tip, nič tam síce také neni ale super stránka

iii
23. máj 2012

baby, nemam vase mailove adresy, preto len toto rychlo kopirujem (ale to uz iste viete):

V suvislosti s nedoriesenym problemom zapisu deti do cestovnych pasov SR a realnou hrozbou uplatnovania principo EU - jeden clovek - jeden pas ktora moze nastat po 26.6.2012 si vas dovolim poziadat o urychlene zverejnenie nasledovneho oznamu na vasich web strankach v slovenskom aj nemeckom jazyku :
Upozornujeme slovenskych občanov, ktori maju v svojich cestovnych pasoch zapisane deti do 5 rokov ze po 26. 6. 2012 moze nastat situacia, ze nebudu moct do niektorej clenskej krajiny EU s detmi - ktore nemaju vlastny pas - a su zapisane v pase rodicov- cestovat resp. tranzitovat. Problemy mozu nastat aj u leteckych prepravcov. Dovolime si preto doporucit dat vystavit detom vlastne cestovne pasy bud prostrednictvom ZU Berlin, GK Mnichov alebo v SR .
Cas potrebny na vystavenie CP prostrednictvom ZU Berlin je minimalne 4 tyzdne.

Jana Dvorecká
Leiterin der Konsularabteilung
Botschaft der Slowakischen Republik
Hildebrandstr., 10785 Berlin

deina
23. máj 2012

@iii, Ingi, ani nehovor, nad tymto som sa tu pred par tyzdnami rozculovala. Proste SR uradnici vobec nepochopili nariadenie EU a vlastne este aj terez hovoria, ze je ok mat dieta len zapisane v pase. A pritom to ok nie je, nestaci to. 😝 No chapes?

yanni
23. máj 2012

@iii hihi Ingi, to ja viem uz davno. Dokonca som to tu na jednen teme tym blbym babam vysvetlovala a nik mi neveril. No co, so starou uradnickou, co vie citat §§, sa clovek nema co hadat 😀 😀 😀 😀

mexico_16
23. máj 2012

Maminky ahojte 🙂 Chcem sa opytat ci v DE je Nutrilon alebo je to u vas Aptamil ? Dakujem 😉

deina
23. máj 2012

@mexico_16, vola sa to tu Aptamil. Vyzera tak isto ako slovensky Nutrilon, ale myslim, ze to zlozenie je trosku inaksie.

mexico_16
23. máj 2012

@deina Dakujem pekne cize budem v regale hladat Aptamil nie Nutrilon 😀 Si zlata dakujem. A co tak vychadza ?

deina
23. máj 2012

@mexico_16, fuha, neviem, uz davno ho nekupujeme, kupovali sme Hipp. Ale menej ako na SR, urcite.

kmk11
23. máj 2012

@iii mozem ten odkaz zverejnit aj na svojej nemcinarskej webovej stranke? je to oficialna sprava pre vsetkych? 🙂

yanni
23. máj 2012

@mexico_16 v priemere 11 ecok plus/minus za myslim 800 g krabicu.

evinkaaa
23. máj 2012

@mexico_16 - aptamil stoji podla toho, aky chces. Ci 1,2,3...atd. Niektore stoja 11 euro, niektore 13, to fakt zalezi podla toho, pre ake stare dietatko to kupujes. 😉

mexico_16
23. máj 2012

@yanni
@evinkaaa Dakujem baby. Budem potrebovat 2 HA-ckovy. 800g stoji vyse 20€ 😖 Da sa aj v DE na predpis ?

evinkaaa
23. máj 2012

@mexico_16 - no ten 2 HA kupis uz za 12,90 euro. To zalezi, ze kde to kupis. Ale ten je "iba" 600g. Dufam, ze myslime obe to iste. Na predpis neviem, mozno niekto poradi, kto to na predpis mal. Ak ste na nieco alergicky alebo mate nejake problemy, tak myslim, ze ano. 😉
Myslis toto mlieko?
http://img2.baby-markt.de/out/pictures/1/n_a040...

kmk11
23. máj 2012

@mexico_16 http://www4.schlecker.com/htdocs/Suchergebnis.a...
alebo
http://www.rossmannversand.de/DesktopModules/We...
ale ja uz si tuto ponuku vobec nepamatam 😉
to skor Gumibärchen, ktorymi nas tu odvsadial bombarduju 😠

evinkaaa
23. máj 2012

@kmk11 - ach jaj, tomu sa clovek asi neubrani, ze? Je to tazke. Zhodou okolnosti prave citam ten "novy" clanok na NM o tych sladkostiach pre deti atd. Urcite vies, ktory myslim... 😉

kmk11
23. máj 2012

@evinkaaa Evi, iba teraz som si ho pozrela 😅 - bo robim ine veci - ale co ti uz na to ...ubranit sa clovek ubrani podla toho, ako si na zaciatku stanovil hranice ... len ma rozculuje, ze sa tie hranice nedaju presne stanovit aj pre reklamy - teda tie, kde tlacia ludom(a hlavne detom) kaleraby do hlavy 😠 😠 😠

evinkaaa
23. máj 2012

@kmk11 - ano, mas pravdu. Doma si tie hranice stanovis a da sa to dodrzat, ale "vonkajsie" okolie je o niecom inom. Tie natlaky zovsadial, tie oblbovacie reklamy......ved presne to, co pisu tam baby v tom prispevku 😀
Ale akurat citam ten prispevok "kralovna plaze" a musim sa smiat. 😀

mexico_16
23. máj 2012

@evinkaaa
@kmk11 Dakujem baby. Ano myslim to mliecko. Teraz na SR pije Nutrilon Ha 1 400g alebo 800g balenia su a mame na predpis,kedze manzel je alergik. Do De sa stahujeme a tam uz bude maly pit 2 od polroka takze Aptamil. Dakujem este raz. je to omnoho lacnejsie ako tu. Na predpis je ok cena,ale inak stoji vyse 20€ 800g.
Tu ho dostat v lekarnach,DM a hypermarketoch. tak myslim,ze nebude ani v DE problem. Dik

evinkaaa
23. máj 2012

@mexico_16 - nemas zaco. No to, co bolo na obrazku, tu stoji od tych 12,90 euro a ak ho mate na sk na predpis, tak mozno sa to bude aj tu dat tak riesit. V kazdom pripade su tu taketo veci lacnejsie ako na sk. 😖 A dostanes ho naoozaj vsade, podobne ako na sk. Ved tu mas drogeriu na kazdom rohu vselijaku (dm, rossmann, schlecker...).
A kam do de sa stahujete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre