November 2010 - a ja budem mamou

monika0001
25. feb 2010

Vidím, že november 2010 tu ešte nie je a teší ma, že ho môžem začať práve ja 🙂
O bábätko sme sa pokúšali od februára 2008, medzičasom sme o dve prišli, no teraz to bude dobré! Verím tomu! Verím, že November 2010 bude náš mesiac! 🙂

blazena2
8. jún 2011

Ahojte kocky mozem sa k vam pridat?

mata1313
14. jún 2011

aj moj Filipko je narodeny 4.11. 010 uz papa zeleninove polievky okrem zeleru vraj to je silny alergen do toho mu davam aj cestovinky bezvajecne a zltok . ovsene vlocky ma velmi rad a dobre to upravuje stolicu proti zapekaniu , presnidavky a kasicky tiez .
pohybove schopnosti ma nadpriemerne uz pred tyzdnom zacal stvorkovat a teraz uz doslova beha🙂))). sedi od 5 mesiaca a pomaly zacina chodit.

kajna
15. jún 2011

@jajuska1411 Ahoj moja ... mam silny pocit, ze my dve sa pozname...nelezala si po porode na izbe s malym Matuskom?

jajuska1411
16. jún 2011

@kajna nie ale bola som s babou ktora mala matuska na izbe 🙂

jajuska1411
16. jún 2011

@markinko no my este stale nic este stale len lezime ☹ 😠 😖 ale doktorka vravi ze on je sikovny ze sa rozbehne tak no uvidime 😒 co papavate?

markinko
18. jún 2011

@jajuska1411 ahoj tak to vobec nevadi moj starsi synator bol tiez taky lenivsi az od pol rka zacal sediet a tak postupne kazde dieta je ine niet sa kam ponahlat 😉 🙂 🙂 🙂 my papkame mesko zeleninku polievocky kasicky skusala som aj krupicu a puding ale my zvracal tak uz mu nedavam dokina povedala ze mu asi nerobi dobre a to pritom som len na vode varila a potom zahustila nutrilonom ale zvracal dost tak uz nic 😖 😖 😖 ale vsetko este mixujem este zuby nemame 😀 😀 😀 😀

luciasek83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajuska1411
18. jún 2011

@markinko no my papame vlastne to iste da sa povedat ale mliecko mame hami lebo nzutrilon sme mali ako 1 a nerobil nam dobre potom sme mali este bebu ale to tiez eee a hami mame uz asi 3 mesiace a musim si zaklopat zatedy v pohode.uvidime ale teraz som citala taku knizku od narodennia po 1 rok a tam bolo ze sediet ma zacat dieta az v 8 mesiaci a podla tej knizky vie davidko vsetko robit co ma vediet v 7 mesiaci tak neviem vsade pisu inak 😀 a doktorka vravi ze on je sikovny len s nim treba cvicit lebo ze je lenivy ale ked sa mu clovek venuje tak ze vidi pokroky 🙂

kbeata
19. jún 2011

ahojte,pridam sa 🙂 kolko meraju a vazia vase deticky?moj je 26.11.,vazi 11kg a meria asi 78cm 😉

kbeata
19. jún 2011
kraviatko
21. jún 2011

@kbeata ahoj 🙂)) tak to je riadny valibuk ten Tvoj synáčik 😀, ale riadny smejko .... moja váži 8,5 kg ameria 72cm ...

mojkamoj
21. jún 2011

@kbeata teda ten je krásny 🙂 to moj má 66cm a 7a pol kila 😅 dať ich vedla seba to by bola sranda 😀

kbeata
24. jún 2011

hej,deticky su zlate,jedna si myslela ze ma 10 mesiacov,a chuda ze este nevie sediet,to bolo minuly mesiac 🙂 inac papa vsetko,co mal aj nove,tak nevyplul 🙂

drobec86
24. jún 2011

@kbeata no valibuk moj starsi syn tolko vazi no ale meria o nieco viac

markinko
25. jún 2011

@jajuska1411. tak to je pravda ze vsade inac pisu ale neboj sa aj moj starsi bol taky lenoch a teraz ma uz 5 rokov a je riadne cislo 🙂

bonaquaba
7. júl 2011

@blazena2 vitaj medzi nami, kedy sa male narodilo a a ke pokroky robite?moja mala uz prelezie cleu izbu je taka zlata a usmievava,no nase zlaticko

blazena2
8. júl 2011

@bonaquaba Ben sa narodil 30.novembra no a vie sediet,stat chvilku ked sa niecoho drzi a lozi stylom ze cuva dozadu alebo sa toci okolo vlastnej osi 😀
vase babatka sa budia este v noci? moj stale,aspon raz mu musim dat mlieko,vstava o 5alebo 6rano a chodi spat okolo 7-8

bonaquaba
8. júl 2011

@blazena2 moja zase prelozi celu izbu ale sa plazi, respektive odraza nohami a ide je zlata a uz aj sama sedi, len obcas sa stane, ze spadne a budi sa v noci samozrejme, ked bola mensia tak 1 x v noci a teraz 2 aj 3 x a vstava o 5 rano a chodi spat o 8,takze ziadna slava, ale zase cez den sis nou pospim

blazena2
8. júl 2011

@bonaquaba no tak to mas dobre ,ja som aj v celku rada ze mi velmi nelozi pretoze mame vacsinou plavacky a dlazby no snad zacne aspon v 8. 9.mesiacoch 😀

bonaquaba
8. júl 2011

@blazena2 no my mame aj podlahu aj koberce, na malu uz musim davat vacsi pozor, lebo prejde cely byt a samozrejme aj pozbiera vsetko do ust co najde, tak nemusim vysavat 😀 😀, inac maly ma pekne meno, ako ste k nemu prisli?

kbeata
8. júl 2011

ahojte,moj sa posuva na bruchu dozadu,toci sa okolo vlastnej osi,prehadzuje sa z bruska na chrbat,a naopak,tak sa vlastne gula a pregula kam chce 😉 sedi dost dobre,akurat zan davam vankus,aby nemal tvrdy dopad,ked si zmysli,ze si lahne 😉 sam sa este nepostavi,ale ako je vedla mna,tak sa schyti hocicoho,vlasy,minule ucho 🙂 v noci spi,chvala,akurat ked sa gula aj v postielke,tak zamrnci,dam ho naspat na miesto,takto vydrzi asi od7-8 vecer,do rana 7-mej,vtedy zacne kakat 🙂

blazena2
9. júl 2011

@bonaquaba 🙂zlata mala 🙂 no raz som pocula ako babka volala na vnucika ze Benjamin ale po anglicky tak sa mi to zapacilo,no a kedze mame aj vela priatelov americanov a chodime tam za nimi aspon raz za rok tak sme vybrali take medzinarodnejsie meno🙂 keby chcel ist v dospelosti nahodou zit tam 😀

adikad
9. júl 2011

Ahojte, prepacte, ze som sa vam sem votrela, ale potrebovala by som vediet par veci. Patrim do novembroviek 2011 a chcem sa spytat, co ste brali detickam do porodnice na oblecenie, ci ste ich domov niesli v autosedackach, alebo v prenosnej taske(lezala som v nemocke a nevidela som ani jedno babo odnasat v autosedacke, comu som sa dost divila). Staci na zimu ten flisovy fusak do autosedacky, alebo aky mi poradite? DAkujem za odpovede 🙂

bonaquaba
9. júl 2011

@adikad ahoj, na oblecenie pre babatko si prines iba body a dupacky a kedze uz bude hcladno tak aj nejaky svetrik navrch, ja som malu potom zabalila do perinky a deky a odniesla ju v prenosnej taske, vobec som neriesila autosedacku, lebo byvam tak 5 km od nemocky a tiez neviem ako by som tam malu dala, tak je len na tebe ako sa rozhodnes a co mas doma tak sa podla toho zariad

bonaquaba
9. júl 2011

@blazena2 no tak to ste dobre vymvysleli, uz len aby odisiel BYVAT do USA 😀, aspon budes mat dovod sa tam aj ty prestahovat 🙂
dnes moja mala mala taky horsi den,r ano plakala a potom aj cez den bola nervoznejsia, ale vecer pridem do izby a citim zavan a ona sa spokojne usmieva a rehoce, bolelo ju brusko a nemohla sa vykakkaat, ale ten blazeny pohlad, ked uz to mala za sebou, tak to je radosti aj pre mna 😀
uz buva, lebo cez den vela toho nenaspala a ja sa idem teiz zlozit bo som ko

azarijka
9. júl 2011

@adikad ja som ju dala do perinky a v perinke do autosedacky, prikryla dekou a isli sme 😉 a deku by som si vzala aj do nemocnice, pretoze ked sme prechadzali po chodbach dost tam bol prievan.

azarijka
9. júl 2011

@kbeata my sme na tom naopak, takmer 8mesiacov a 6,3 kg 😒

luba41
10. júl 2011

@azarijka neboj, aj my máme 8 mes. a 6,5 kg, a nič im nechýba, ani Tvojej ani mojej 🙂 Naša malá nelozí a už ani nebude, v noci sa budí aj 5x na cucanie. V postielke sa postaví a poskakuje dokola. Mali sme aj skrytý reflux a to bolo iné kafe, najmä medzi 3-6 mesiacom 😒 Cez den poriadne nespala, aspon v noci to ušlo. Potom si to prehodila od 6 mesiaca, cez den pospí a v noci sa takto budí 😠

mikailla
10. júl 2011

@adikad ja som malu obliekla do zimneho overalu c.56 a do autosedacky,v UK to bola "povinnost" mat autosedacku pri odchode z nemocky,pod tym mala svetrik a pod tym kosielku s polodupkami,na tu cestu do auta a z auta rychlo von to stacilo 😉 drzte sa,za chvilku Ti to zbehne.

adikad
11. júl 2011

@mikailla
@azarijka
@bonaquaba dakujem, vam babule, asi zvolim tu autosedacku, lebo aj vcera v spravach o tom hovorili, ze je nutne ju pouzit uz pri ceste z porodnice. Kupim univerzalny fusak co pasuje aj do sedacky aj do kocika. A zabijem dve muchy jednou ranou 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre