Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

lucik77
autor
9. jún 2008

si pipi Jani??? Je pekná, kašli nato, že nie je dokonalá...

renika a taká pravá talianska pizza.....MŇAM......my kebyže nestaviame, tak ideme do Talianska do hotela, kde sme pracovali. Normálne ma chytá nostalgia 😢

janula_nz
9. jún 2008

luci vy ste sa spoznali v hoteli v taliansku s muzikom? 😅 wow, tu pizzu milujem, mnaaaaaaaaaaam 😝

lucik77
autor
9. jún 2008

Jani, v stredu idem neurologičke, čo mi odporučila do roka nechodiť. Ibaže mne sa malý už dávno stavia a tak koncom minulého týždňa chodíme trošku za ručičky, aby nás nevyhrešila 😀

a s mužom sme sa spoznali u nás v disco hale. On je skoro odtiaľ čo renika. A podotýkam aj Šrobárová ako Dulovce je čisto slovenská dedina. A to som tým nechcela povedať, že mám niečo proti maďarom. Bože chráň!

janula_nz
9. jún 2008

to idete sem do zamkov k neurologicke? bola som tam s malym a kebyze nezaplatim , ze chcem ist prednostne, tak tam cakam asi do vecera. to je hrozne, co sa tam ludia nacakaju s takymi babatkami alebo malymi detmi 😠

lucik77
autor
9. jún 2008

Áno, do NZ .....ja sa nesťažujem, zatiaľ sme nikdy nečakali viac ako polhodinu a detičky berie prednostne. Chodíme vždy na 8,30 a zatiaľ to išlo fakt rýchlo (klop,klop)

lucik77
autor
9. jún 2008

baby neviete dokedy je otvorený Aupark?

janula_nz
9. jún 2008

v stsredu chodia vacsinou len deti. no to si mala fakt stastie lebo ja som tam bola raz aj to chvala bohu prednostne. vtedy tam bolo milion ludi. vy ste mali nejake problemy, ked chodite k neurologicke? mne sa zdalo , ked som tam bola s jednym malym, ze to ako keby nic nerobila ta doktorka. len ho popocuvala a bolo. to na zaklade coho zisti, ze nieco tomu dietatu je?

lucik77
autor
9. jún 2008

to kvôli tomu môjmu pôrodu. Chodíme všade, na kardio, na rizikové, neurologičke, kvôli intolerancii laktózy aj ku gastroent....to všetko sledujú hlavne do roku. A ide o detičky prednostne narodené a oživované, čo bol aj náš prípad.
No a sledujú, či nezaostávame za deťmi normálne narodenými, toť vsjo....

janula_nz
9. jún 2008

o kolko sa matusko skor narodil? kristian tiez chodi na kardio, ma selest .a laura intoleranciu laktozy. to nam zistili az ked mala pol roka. a dodrzujes tu laktozovu dietu? laura ju vraj stale ma ale nic jej nie je, nech zje hocico. tak nevie m ako je to mozne

lucik77
autor
9. jún 2008

Matúško mal 4050g!!! akurát som ho nevedela vytlačiť a tak skončil na JISke. Ja po ňom, možno to nevieš, ale mala som na mále....
Žiadnu diétu nedržíme, akurát máme iné mlieko predpísané doktorkou. AL 110 sa volá. Dávam mu iba smotanový jogurt biely a aj to tak 1-2 krát do týždň. Žiadny puding, pribináčik....maslo skúšam Floru. Nám sa to vraj zlepšilo, ale máme pri mlieku zostať, tak uvidím. V stredu idem aj ku gastro pre výsledky a poradiť sa, čo ďalej v strave.

janula_nz
9. jún 2008

tak to bol riadny chlapik. ani sa necudujem, ze si ho nevedela vytlacit. preco ti neurobili cisarsky a nechali ta trapit? 😨 jedna znama tiez nevedela vytlacit maleho a vytahovali ho kliestami a ostal hluchy lebo mu poskodili nieco na uskach ☹

my sme mali dlho nutrilon low lactose a teraz kupujem to bezlaktozove krabicove mlieko. nam povedali, ze moze len probio jogurty a zakysane veci. a syry len tvrde ak jej nic nerobia. o masle som nepocula, to neobsahuje laktozu..ked som dodrzovala prisnu dietu, tak sa jejzhorsili vysledky. potom som pol roka skusala vsetko a vysledky ma ovela lespie. tomu nechapem 😀

lucik77
autor
9. jún 2008

jani ja som bola extra prípad. Raz Ti to porozprávam....cisársky mi nedali, lebo pôrod začal normálne, akurát po pôrode som skoro vykrvácala. Tak preto...

a tiež poznám babu, čo bola u gastro a jedli všetko a zlepšilo sa to...tak tiež nechápem. Tuším začneme aj my 😀 😀

janula_nz
9. jún 2008

a teraz si uz v poriadku? mi naskakuju zimomriavky, ze si to mala take komplikovane ☹

uz ste zacali stavat?

lucik77
autor
9. jún 2008

hej, som OK aj ja ,aj Matúško a to je hlavné !!!! Malý je úžasný, dobrý, šikovný...akurát, že budeme chodiť o niečo neskôr ako iné detičky. 🙂

Už máme základy. Každú chvíľku nám majú nabehnúť "šušu" zo ŠFRB a potom to pôjde rýchlo. Múry sa vytiahnu za víkend...strechár je zajednaný na koniec júla zač.augusta..horšie to bude s dokončovačkami, tam tú robotu nebude tak vidieť! no a budúci rok, keď pán Boh dá, tak sa nasťahujeme 😀

janula_nz
9. jún 2008

kolko ste si brali zo SFRB? a ake su splatky teraz? to je tusi m na 30r, ze?

vy budete mat toho strechara, co si mi dala kontakt?

to nevadi, ze budete chodit trosku neskor. podstatne je, ze ste v poriadku. 🙂

janula_nz
9. jún 2008

nasi teraz buraju na dome podlahy a pojdu mury burat. tam to treba komplet vsetko nanovo urobit. a zistuju krovy a tu nestastnu strechu aby mohli robit podkrovie. vy staviate svojpomocne alebo vam to robi nejaka firma vsetko?

lucik77
autor
9. jún 2008

brali sme maximum 1 100 000Sk. Na 30 rokov a tuším úrok 3,5 % (ak sa dobre pamätám...ono to totiž všetko vybavoval manžel a neni doma, tak sa nemám koho spýtať 😀 😀 )

a strechára máme presne toho, čo máš kontakt. A to sme ho zajednávali na Veľkú noc!!! Vrelo odporúčam, aj naším robil strechu, je jeden z najlacnejších v okolí!!!!

janula_nz
9. jún 2008

no tak to sa mozno na vianoce dostane k nam, ked ma tolko roboty 😅 my este nemame komplet projekt, preto sme nevedeli skor zajednat. a je tam tooooooolko roboty pripravnej , ze sa to nedalo ani odhadnut, kedy by sme ho potrebovali. ved uvidime, snad sa niekto najde. pozemok ste si tiez kupovali alebo ten ste uz mali?

lucik77
autor
9. jún 2008

Všetko svojpomocne! Čo sme si dali urobiť firme rozpočet na základy, tak sme ušetrili skoro 100 000 !!!!

a Vaši pekne pokročili. Stále chodím okolo, majú to tam pekne vyčistené....
A tam za Vami to kúpila taká mladá doktorka z Kostolného Seku! Asi poznáš...

lucik77
autor
9. jún 2008

pozemok sme kúpili minulý rok na Valentína!!!

janula_nz
9. jún 2008

neviem aka doktorka, ako sa vola? od nich este 3a dokupime, uz to s nasimi debatovali 🙂

no tam bolo bordelu. ja som tam teraz v sobotu bola prvykrat. bude to obrovsky domisko,len prizemie ma cez 100m2 😝 a hor e pribudnu 4izby este. vy staviate bungalov alebo poschodovy dom? velky, mensi? kolko ratate, ze vas priblize vyjde?

janula_nz
9. jún 2008

kde mas muzika?

charlinka
9. jún 2008

Ahoj, no tak to mám za sebou. Hádejte co jsem si vytáhla. Kultura a umění a oblíbený britský autor. Já jsem přečetla desítky knih v angličtině a zaboha jsem si nemohla vzpomenout tak po mě chtěla dickensa a shakespeara a tom vím jen dvě věty a tak jsem kecala o romeo a julii. Ale mám to a spadnul ze mě obrovský kámen. 🙂
Vy jste toho tady popsali 🙂 člověk nestačí ani číst.

janula_nz
9. jún 2008

charli gratulujeme. 🙂 uz to mas vsetko komplet za sebou?

ja som veru mala problem s romeom a juliou v anglictine. moc s a mi dotoho nechcelo citat 😔

lucik77
autor
9. jún 2008

Charli B L A H O Ž E L Á M !!!!

Jani ona sa volá Gromová. Ale teraz sa bude vydávať. Je tuším tak stará ako ty.
To budú mať Vaši riadne "hoviadko" 😀 , to čo tam budú robiť sami???

My staviame bungalov a bohate stačí ....9 X 12 m. Spáľňa, 2 detské izby(uvažujeme o adopcii), kúpeľňa, obyvačka...taká klasika.

A manžel je na pive. 🙂 to preto tak veselo vypisujem!!! 😀 😀

lucik77
autor
9. jún 2008

babulky ja sa lúčim! Idem relaxovať pri TV 🙂

...to sme si pekne pokecali....takto ďalej a môžme otvárať tému Novozámčanky III 🙂

tak C I A O !!!!

janula_nz
9. jún 2008

na pive? 😅 ja myslela, ze niekde mimo republiky 😝 a projekt domu mate z nejakeho katalogu? ja chcem tiez dom ale svoj , nie s nasimi 😔 no budu tam tri deti z domova este a potom ked sa tam nasackujem sa s mojimi deckami, aby sme mali kde spat 😅 my tam budeme velmi casto.

janula_nz
9. jún 2008

luci pekny vecer. co take davaju v TV? oplati sa mi ju zapnut? 😅

lucik77
autor
9. jún 2008

jani klobúk dole!!!! To aj Vaši adoptujú deti? Musíte mať veľké srdcia....strašne Vám fandím. A teším sa, že budeš chodiť na návštevy k rodičom, to sa uvidíme častejšie 😉

a projekt nám robil projektant podľa našich predstáv. Manžel robil dlho geodeta, takže projektant dal iba pečiatku na nami nakreslený baráčik. 😉

lucik77
autor
9. jún 2008

no dnes je to v TV bieda...ale aspoň sa vystriem 😉 tak už fakt idem. Ahojky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre