Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

tinusi
10. júl 2008

Reni a umyvas mu pusinku? Ja mu zvyknem plienkou namocenou v prevarenej vode pretriet jazycek aj ustnu dutinu.
A chce teraz papat? Neboli ho to? Este ho kojis?

renika
10. júl 2008

tinusi, áno kojím. Papať práveže nechce, papá teraz ako vrabček a aj schudol ☹ Dr. hovorila, že je milión dohadov, z čoho dieťa môže dostať žabku. Môže chytiť hračku do pusy, na ktorej sú baktérie, niečo olízať...a kopec kopec vecí. Ale keď má už o tri dni 8m a ešte to nemal, to znamená, že má dosť dobrú imunitu na takéto baktérie, lebo do úst pchá naozaj všetko. Tak to bude z atb, ktoré bral prvýkrát. Ak mu liečba zaberie, zajtra by to už nemal mať. Trvá to zvyčajne 2 dni od začiatku liečby, tak uvidíme

tinusi
10. júl 2008

Drzim palce, aby sa cim skor vyliecil - zabky sa obavam aj ja... nas Matulo je aj bez toho spekulant a casto si vybera, z ktoreho prsnika bude pit, alebo niekedy chyti do pusy len cumel a az ked sa ukludni, vezme aj prsnik... 🙄

deina
10. júl 2008

Matulo je bohovsky, fakt. 😀 Taky riadny vymyselnik, sibal.

A Maximko nech sa rychlo uzdravi. Preco nechce papat? Kvoli tej zabke?

renika
10. júl 2008

ďakujem baby, dúfam, že to rýchlo prejde. Dnes to už mal oveľa oveľa lepšie. Áno Deina, žabka ho bolí, tak preto asi nechce papať. Už je ako vychrtlina 🙄 Predtým tie horúčky, tiež jedlu veľa nedal a teraz toto 😔

katika1
11. júl 2008

ahojte.. reni aj my sme mali žabku asi v 9m, ale prešlo mu to asi za 3 dni..
my máme teraz hnačku.. asi zubiská 😝
tinusi to isté robil aj Riško s tým prsníkom.. po čase už ani cumel nezabral a reval ako besný, ked videl prsník.. nuž vyjadril svoj názor na ne.. ani mne zrovna do úsmevu nie je ked ich vidím 😀

renika
11. júl 2008

kati ahoj. A dr. vám dala Nizoral a vodičku na vytieranie? Inak dnes som mu pozerala do pusinky a žabka sa vyparila 🙂 Tak sa teším. Ešte jedna choroba po tejto a definitívne ruším dovolenku. Nechcem dovolenkovať s chorým bábom. Dúfam, že tieto dve choroby boli na celé leto 😠

kati a čo Riško? Lozí alebo chodí? 100 rokov som vás nevidela 😔 Kde sa fľákaš? Bývate ešte v NZ?

katika1
11. júl 2008

reni ano takú vodičku sme dostali, ale velmi ho to štípalo s ňou..
ano ešte sme v nz.. ešte taký mesiac dva
kam idete na dovolenku? Riško lozí už 2 mesiace a chodí, ale len okolo nábytku a tak..potrebuje sa pridržať.. a vy čo? ako sa máte?

tinusi
11. júl 2008

Kati, take zle to hadam s tymi prsiami nie je... 😕 Ja som momentalne spokojna, mam ich totiz vacsie ako normalne... uvidim, co bude, ked prestanem kojit. Inak, najvacsia sranda je, ked mu prsnik aj tak strcim do pusy, ci ho nahodou nevezme a on potom reve s plnymi ustami - to je take smiesne... som ja ale mater! 😀 😔

renika
11. júl 2008

kati, mali by sme sa dobre, skúškové skončilo 30. júna a od 1. júla začali trampoty. Maxim dostal horúčky...teraz žabka, tak keď najbližšie zase niečo nechytíme, tak sa budeme mať super. Ideme do Talianska. A s tými prsiami, ani mne nie je do smiechu 🙄 Ale však sme sa na niečom dohodli, tak dúfam, že to platí 😕 Raz z nás budú kočky, neboj 😀

tinusi, ty takto trýzniš svoje dieťa? 😲 😀 Ešte pár takýchto viet a soc. pracovníčky budú mať robotu 😀

kto ide do kina na Bathory?

katika1
11. júl 2008

renulinka veru platí.. ty ešte kojíš?
tinusi veru pozor na socialku 😀

deina
11. júl 2008

Caute baby. 🙂 Misulo trosku spi, tak kukam, co mate nove.

babu218
11. júl 2008

Caute maminy.
Kedze niesom otialto tak ani neviem ked to na mna pride a pojdem rodit kde sa mam v nemocnici nasmerovat este som tam ani nikdy nebola.Ako sa mam nasmerovat ked budem pred nemockou?

deina
11. júl 2008

Na centralny prijem, to je na prizemi. 😉 A ze ked si nie si ista, ze ides rodit a len chces, aby ta kukli, tak je dobre ist hned na druhe poschodie.

babu218
11. júl 2008

Diky Deina

renika
11. júl 2008

kati, áno kojím stále. Tak ma počkaj, nieže sa budeš veľmi ponáhľať...

babu, presne ako píše Deina, dole na centrálny príjem 🙂

renika
11. júl 2008

babu, aká pekná tehuľka je z teba 😎

babu218
11. júl 2008

Renika diky ale vraj mam male brusko.Asi aj babo bude male lebo manzel aj ja ked sme sa narodili tak sme mali ja 2800g a manzel 2900g.Velmi som sa nefotila teraz ako som tehotna ale skusim najst nejaku aktualnu foto.

deina
11. júl 2008

Mozno je len tak ulozene, ze velmi nevykuka. 😉 Moja kamaratka mala cele tehotenstvo male brusko, dlho to na nej ani vidiet nebolo, az posledne dva mesiace - a jej malinka mala nebola.

babu218
11. júl 2008

mne aj doktor povedal ze je mensi ale v poho aspon nebudem mat tazky porod,no ale uvidim co a ako bude.

deina
11. júl 2008

Ake meno ste pre maleho vybrali, ak sa smiem opytat? 🙂

babu218
11. júl 2008

Este niesme na100% rozhodnutí ale asi Tobias.Ja neviem ,daj nejaky tip.

renika
11. júl 2008

nedá sa až tak dobre dať tip na meno, lebo by sa malo aspoň trochu hodiť aj k priezvisku. Ja keby som mala raz druhé mimčo a bol by to chalan, tak by bol asi bez mena, lebo už prvé sme vyberali dlllllllllllho predlho

deina
11. júl 2008

To si pamatam, Reni. 🙂 U mna su mena akosi jasne - Martin alebo Elena. Pacia sa mi take starsie mena, napriklad aj Julia, dnes sa uz takmer vobec nepouzivaju a pritom su pekne.

Uz si spominam, ze si hovorila o Tobiasovi, Babu. 🙂

babu218
11. júl 2008

No ale neda sa povedat ze sa mi nejako extra paci ten Tobias.Este si to premyslim a uvidim.

renika
11. júl 2008

Júlia sa mi nepáči, lebo sme mali dve na škole a volali ich Julka 😖 Júlia je pekné, ale poznám tri Júlie a každú volajú Julka, čo už pekné nie je. Tvoja dcéra by sa mohla volať Deina, to je pekné 🙂

babu, skoč sem https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

deina
11. júl 2008

Deina som ja, dcerka sa musi volat inak! 😀 Ale vlastne je to naozaj pekne meno, ale bolo by divne, dat dietatu meno, ktore je matkinou prezyvkou.

My sme mali v rodine tetu Julku, taka neuveritelne mila babicka to bola, mozno aj preto sa mi to meno paci. Vela zalezi na ludoch, ktorych pozname, ake maju mena - moze to byt hocijako pekne meno, ked ho ma niekto, koho neznasame, tak to meno uz take pekne nie je.

renika
11. júl 2008

deina presne, meno nám môže sprotiviť aj osoba, ktorá ho nosí

renika
11. júl 2008

my môžeme asi predať telku - odkedy nechodí Let´s dance a Ordinácia, tak ja už nič nepozerám. Vy čo pozeráte, ak pozeráte? Ja si z tej "bohatej" ponuky normálne neviem vybrať 🙄

deina
11. júl 2008

Teraz len spravy a Dr. Housa, to je vsetko. Zvykla som kukat aj Ordinaciu a aj Panelak, tak popri citani. A rano mavam zapnute telerano a potom tam ide daka telenovela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre