Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

katika1
18. aug 2008

ahojte.. Tinusi nevadí, nabudúce 😉 videla som vás z auta oproti 24hod požičovni, tak som skúsila.. potom som si nevšimla, že si volala 🙂

lucik77
autor
19. aug 2008

ahojte babenky, tak to súviselo s mojou maminkou ale nechcem to tu moc rozoberať. A ako som písala, ja to strašne prežívam, chytila ma taká apatia na všetko, že až. ALe nakoniec sa to ukľudnilo, prišli dobré správy a konečne ožívam 😉
a teším sa, že som znovu na MK a budeme kecať o našich drobcoch a všeličom možnom i nemožnom 😀

serafinka1
19. aug 2008

Lucik Vitaj opäť medzi nami.
Tymto sa ja dnes lučim, odchadzame na dovolenku zajtra rano. Majte sa pekne.

h0blinka
19. aug 2008

jeej seraf 2dofca 🙂 uzite si to mozno sa tam darinka rozpapa ked na tej prvej prestala
inak my sme tiez teraz dva dni nechceli papat 😒 bola som z toho namraky ale uz je dobre, nechala som ju chuda teraz vyhladovat a spapala vsetko 😵
lucik tak vitaj spat 🙂 dufam ze uz bude vsetko ok s maminkou

renika
19. aug 2008

ahojte. Seraf, peknú dovolenku 😉

baby, viete mi poradiť, kde v NZ sa dajú kúpiť kvalitné topánky na chodenie?

luci a čo máš za ten čas nové, kým si tu nebola? Ako ste na tom s domom?

deina
19. aug 2008

Reni, asi v nemocnici, tam som videla, ze maju take tie kvalitne, ktore su dobre na chodenie (v obchode so zdravotnymi pomockami). Ine ma nenapada, kedze u nas chodenie este nehrozi.

Katika, dnes som ta ani nespoznala! 😅

Taaaak ma dnes bolia nohy, ze des. Zabudla som si rano dat tabletku. 😢

renika
19. aug 2008

deina ďakujem. Katika, ty si kde kupovala boty na chodenie? Kamoška mi hovorila, že v meste by mal byť niekde obchod, kde predávajú topánky, ale nevedela mi vysvetliť kde. Neviete???

lucik77
autor
19. aug 2008

Reni nové nemám nič, akurát Matúško robí pokroky a začína opakovať slová, aj keď sú to jeho hatlaninky, ale je to zlaté.A začína byť mamičkár, čo uňho nebolo zvykom, tak si to užívam keď ma tak krásne obíjma....

No a s domom je to tak, že sme ho predpripravili na možnosť budúcich podkrovných izieb(čo sme pôvodne nemali v pláne ale prehovorili nás), čo nás aj zdržalo a dnes nám priniesli drevo na krov. Takže hádam tento týždeň najneskôr budúci sa dokončí strecha, okná a už to bude vyzerať ako dom 😀 ale ešte tam je kóóópec roboty a môj manžel je taký optimista, že sa chce do konca roka ešte aj nasťahovať 😉 No ja ho aj brzdím, lebo tam maká sám a už mi ho je ľúto, že všetok čas trávi na stavbe. Ešteže ho to baví 🙂

deina
19. aug 2008

My sme dnes boli u imunologicky a vraj mame doma buduceho alergika. Ma skoro slak trafil, ked ho ta doktorka vysetrovala a zacne mu hovorit tak milo, detsky, ze "Ekzemik tu mas? Bude z teba ekzematik?" 🙄 Teraz je riadny vyhadzany od sliniek, vraj az tak velmi by nemal byt a ma na brusku taku malu vyrazku - vraj prvy prejav alergie. Vysledky mal inak vporiadku. No a k tomu este nasa anamneza - sme sa s manzelom nasli, ja mam problemy s imunitou a manzel tiez cosi, dokonca mu raz zistili alergiu na travu, ale nikdy sa neprejavila. Misulo dostal akesi tabletky, ze na podporu imunity - ja mam stale taky pocit, ze doktorka riadne prehana.

renika
19. aug 2008

lucik, no máš šikovného muža 🙂 Do konca roka sa sťahovať? 😲 Matúška si viem predstaviť aký je zlatý, keď opakuje. A Maxim je tiež taký malý mamičkár 😵 Ale ja to milujem. Keď ma obijíma, stále mi je pri riti a v noci, keď ho nakojím a on hneď zaspí, tak ho ešte dlho držím na rukách, vychutnávam si to, kým je to možné...Keď bude mať 15, tak to asi nepôjde 😀

deina, s tým ekzémikom to je fakt dobré 😠 To čo je tej dr.? Ako to opisuješ, tak mi to príde, že vkuse na Miškovi niečo hľadá a každá vyrážka je prvý prejav alergie 🙄

janula_nz
20. aug 2008

renika ja kupujem detom topanky v ulicke pri gymnaziu. su tam slovenske vyrobky a aj celkom dobry vyber 🙂

h0blinka
20. aug 2008

M
A
M
E

Z
U
B

😀

daniela84
20. aug 2008

Ahojte baby ja som presovcanka, urcie ste uz poculi o tom ze maminky sa obuli proti tomanovej nezmyslom a vyhlasili boj, vznikla peticia a mozte ju podpisat aj vy prostrednictvom netu, tu je link, pridajte sa k nam
http://www.materskecentra.sk/peticia/peticia.php

deina
20. aug 2008

Reni, aj ja mam taky pocit, ze riadne prehana. Akoze taka moznost, ze ma citlivu pokozku neprichadza do uvahy, musi to byt hned alergia? Jasne, ja mam Sjogrena, tak to alergia byt musi. 🙄

H0bli, gratulujem k prvemu zubku! 😅

Peticiu som podpisala. 🙂 Len je peticia cez internet rovnako platna ako rucne podpisana?

daniela84
20. aug 2008

Deina ano je zadavs osobne udaje kde byvas nemusis sa bat, je to osetrene

janula_nz
20. aug 2008

ahojte

nejako sem nestiham pisat, pripravujeme sa uz na tu svadbu, co bude v sobotu. a ide aj priatel, comu sa velmi tesim. nakoniec predsa suhlasil 😝

tinusi
20. aug 2008

To je super Janula, my ideme tiez na svadbu - ale az v septembri... no a ja za ten svet neviem, co na seba... musi to byt oblecko, v ktorom budem moct pohodlne nakojit Matka... takze asi nejaky elasticky top...
Dnes som ta videla v meste - ale Matko mi spal v klokanke, tak som nechcela za vami bezat...

ewinah111
20. aug 2008

cavte kocky 😉 neviete kedy ma pani dr.lorandova dovcu?ci ordinuje tento tyzden a tak????

renika
20. aug 2008

ewinah, Lorandová je už po dovolenke 🙂

katika1
20. aug 2008

čaute.. reni malý už chodí 😉 - nedávno si sa pýtala 🙂
my sme dnes boli u Lorandove, malý mal zas horúčku a vraj má chytené hrdlo 😝 🙄

tinusi
20. aug 2008

Moj maly zas brutalne vsetko hryzie. Mava take stavy, ze az vrci... chudacik, asi uz citi zubky... ked mu dam prst do pusy, tak mi ho ide rozkusat...
Dnes velmi malo spinkal, neviem, ci to s tym suvisi... ☹

ewinah111
20. aug 2008

renika srdecna vdaka 🙂

renika
20. aug 2008

katika, gratulujem k chodeniu 😵 Zlatý je pri tom veľmi, čo? Riško teraz nemôže byť chorý, veď v piatok má prvé narodeniny! Si pamätám, ako si písala, že máš v nemocke notebook a píšeš z neho 🙂 Nepríde mi to ako rok, ubehlo to rýchlo...

tinusi, chudáčik Maťko ☹ Také malé bábätká by nemali vedieť čo je to bolesť 😔 Teraz aj my veľmi málo spinkáme. Dnes sme dokonca prvýkrát od narodenia spinkali len 1x denne 😲 😲 🙄

renika
20. aug 2008

ewinah, nemáš za čo. A čo je s deťmi, keď ideš k Lorandovej?

katika1
20. aug 2008

reni strašne je rozkošný pri tom.. taký opatrný 🙂 hej z nemocky som vám písala.. a to len nejaké 3hod po pôrode 😀

renika
20. aug 2008

to si presne pamätám, že hneď po pôrode. Vtedy som si ešte myslela, že to muselo byť straašne ľahké porodiť, keď si hneď fičíš na koňovi. A potom prišli tvoje opisy a hneď mi nebolo do smiechu 😝

renika
20. aug 2008

kati, topánočky má aké Riško?

ewinah111
20. aug 2008

renika boli sme odcestovani vyse tyzdna a mala nam tam ochorela,tak sme museli navstivit doktorku lebo mala mala niekolko dni vysoke horucky a to ona vobec nebyva chora,tak musime doc.lorandovej zaniest lek.spravu a druha dcerka musi na nejaku preventivku.

renika
20. aug 2008

ewinah a z čoho mala tie horúčky? Myslím, že ty si písala, že máš už veľké deti, tak zúbky to asi nebudú, že? 😅

katika1
20. aug 2008

reni 😀 ale vtedy sa nedalo spať tak čo budem robiť? 😀
má teraz z deichmanu.. mali v akcii za 180sk sandálky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre