Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

deina
12. aug 2009

Ten cukor viem, ze sa upravi, len je teda zvysena sanca, ze casom sa u nas moze vyvinut klasicka cukrovka. 😝 Ale snad nie... Uz som si pozistovala o tej stitnej zlaze, no nic moc, ale vyzera to tak, ked som kukala do knizky, ze tento test bol uz raz robeny a vtedy to bolo vporiadku, takze to sa muselo az teraz vyvinut, prejavit. Comu som rada, lebo kebyze to mam skor, tak by mohli byt problemy s babetkom. ☹ Takto to nie je az take hrozne.

Tento moj krpec by posledne dva tri dni len jedol a jedol. Asi dohana hladovku. 😀 Predtym mi totiz odmietal jest, mozno aj kvoli horucavam... a teraz si tu cita, kupila som mu novu knizku, su tam aj pismena, tie zboznuje. Uz vie, ktore je "a" a "o". 😀

ema.nz
12. aug 2009

eri:to nevadi 😉 ja jej este aj tak mnamky nedavam 😝

deina:tehu cukor som mala zvyseny aj ja a na 2teste uz bol ok 😕 a babo bude v poriadku 😉 a to je hlavne....

a Misko je sikovnicek sikovny 😵 😵

deina
12. aug 2009

Mohol by byt v norme na druhom teste, uvidime. Ale vraj az 99% zien, ktore mali tehu cukrovku, ju maju aj pri druhom dietati. To mi az tak nejako neprekaza, nebudem jest sladkosti, no boze, to vydrzim. 😅 To stitna zlaza ma stve viac, bola by som nerada, keby mi to zostalo aj po porode...

Ja by som dnes taaaak spala, si schrupnem s malym cez obed.

ema.nz
12. aug 2009

baby dnes som bola na kardiologii s malou na kontrole a zistili jej,ze sa jej od porodu neuzatvorila chlopna 😔 vraj sa nemam bat,ze to sa do 6 rokov moze same upravit a kazdych 6mesiacov mame chodit na kontrolu....nemate s tym niektora skusenosti 😕

a este nieco sa chcem opytat:neodoberate niektora casopis mama a ja????pred par mesiacmi tam bola nalepka na auto(dieta a napisane tam je mama a ja) a ja by som ju chcela...ak ju niektora mate a nepotrebujete,tak by som ju odkupila 😉

katika1
12. aug 2009

ema ja som to mala a kontrolovali ma do 18tich rokov.. nebola to tragedia, ale brala som lieky a chodila na tie kontroly do Ba každých pár mesiacov.
inak som mala zakázané sauny a príliš sa namáhať - behať v škole 12minutovky a podobne .

ema.nz
12. aug 2009

😖 😖 😖 tak dufam,ze jej nic nebude 🤐 ja som sa pytala ci sa mame niecomu "vyhybat" povedal ze nie...ja len dufam,ze jej nic nie je 😒 ona je nase vytuzene a pomaly aj vymodlene dieta 😔

katika1
12. aug 2009

ema prosím Ťa, nestresuj.. nič to nie je. Jej sa to može zrásť.. v mojom okolí má milion detí šelest.. Aj Riško má. Ale nám vraveli, že to je úplne normálny šelest a pozrú ho len kvoli tomu, že ja som mala ten origoš, nie len detský. Ale ani mne nič extra nebolo zas. 😉

ema.nz
12. aug 2009

katika ok budem sa snazit nestresovat 😉

klaudi68
12. aug 2009

Ema neboj sa, ak ťa lekár na nič neupozornil že čomu sa máte vyhýbať, tak to asi také vážne nebude, lebo ináč by ťa upozornil, že na čo si máte dávať pozor. Ja som podobné stresy zažila pri Zolkovi, tak ťa chápem ako sa cítiš. Tiež mi bolo na figu, keď mi na UZV obličiek povedali, že nemá obličky úplne v poriadku. Našťastie sa mu to zlepšuje, tak je nádej, že sa mu to do dospelosti upraví.

ericica
12. aug 2009

ema to neni take manmky ale presnidavky od hame broskynkova od 4 mesiacov... 😵 ani to jej nedavas???
inac ten selest som mala aj ja a mamina mi povedala ze uz jak som vystala zo skolky tak sa mmi to upravilo 😵
kati kedy dojdete???

ema.nz
13. aug 2009

dik baby za povzbudenie 😉

eri:tak take mnamky jej uz davam 😵

deina
13. aug 2009

Ema, skus sa na toto opytat v niektorej teme o nedonoseniatkach (asi radsej v extremnych nedonoseniatkach), tie maju casto taketo problemy a maminy maju skusenosti. 😉 Niekto ti urcite bude vediet poradit. Ale ked ti lekar povedal, ze to sa este upravi, tak dufam, ze nebudete mat ziadne problemy, drzim palce. 🙂

Prsi. 🙄 🙄

deina
14. aug 2009

Coze, vsetky na FB a tu nikoho? 😉 Nemate nejaky dobry tip na vylet do okolia?

ema.nz
14. aug 2009

deina sediet doma 😀 😀 ved zase prsi 😠 😠

deina
14. aug 2009

Ale zajtra vraj nebude, ma byt pekne. 🙂

sofokleska
14. aug 2009

ahojte baby možem sa k vam pridať?

ericica
14. aug 2009

hej hej deiny ma byt teplo uz konecne 😉 ved doteraz to vyzeralo ako na jesen 😒
vitaj sofokleska 😉

deina
15. aug 2009

Vitaj, Sofokleska. 🙂

No zajtra ma byt vraj 32 stupnov, takze sa mozeme aj cvachtat. 😅 My sme sa dnes vybrali na bicykle, taaak dobre bolo, ale asi budem mat svalovku na stehnach a au au moj zadok, ale aj tak bolo skvele.

serafinka1
16. aug 2009

ahojte
Deina máš už ten buggypod? Už si si ho objednala?

deina
17. aug 2009

Seraf, zatial nie, nechavam to az po porode, uvidim, ci ho naozaj budem potrebovat.

serafinka1
17. aug 2009

No si na tom tak ako ja. Strašne by som to chcela vidieť a vyskúšať, či mi to pasuje na kočík. Počula som verzie že na ten môj to nepôjde, dokonca aj pani čo sa zaoberá bumbleride mi to nedoporučila. Som z toho na nervy, že musím predať kočík. Tak ale náhradu som našla 😀 , ale ani na ten som si nie istá či to pôjde, pretože je zase trojkolka.

deina
17. aug 2009

Presne, vraj pasuje na nas kocik, ale chcela by som si ho vyskusat, ako sa s tym jazdi a pod. A este stale dufam, ze nebudeme nic potrebovat, ze si vystacim so satkou na dlhsie trasy alebo na kratsie s hlbokym kocikom + Misulo pesky.

ema.nz
17. aug 2009

ahojte 😉

seraf:aku nahradu si nasla???aky mas vybraty?

deina:ten tvoj cf ma nadhernu farbu 🙂

uf a to vam nezavidim teda to rozhodovanie 😀 ...ja som sa rozhodovala medzi cncord fusion a casualplay S4 a este sa mi o nich aj snivalo 😝 😀 😀

ema.nz
17. aug 2009

a inak v sobotu v noci mi asi vymenili dieta 😖 od vcera len reve a reve a len sa chce pestovat a ani na krok sa nemozem pohnut 😖 😠 😠

klaudi68
17. aug 2009

Ahojte

Deina, ešte som sa s tou kočkou čo má ten buggypod nestretla, vieš oni nepochádzajú odtialto, len tu kúpili dom tak ako aj my tak možno sú niekde na prázdninách. Ale v septembri sa v školke určite stretneme, tak potom sa jej opýtam, nezabudla som na teba 😉

Serafinka, pozerala som fotky na FB, Darinka je strašne zlatá, už je z nej velká kočka 😵
Prídete na hody? príp. by sme sa mohli aj stretnúť, napíš kedy tu budete a nejako sa dohodneme 😉

Erika, aj my by sme sa mohli stretnúť, od zajtra už ide muž do roboty, tak budem volnejšia. Objednávam si u teba aj jednu tortu na 29.8. podrobnosti ti poviem osobne, kedy máš čas?

klaudi68
17. aug 2009

Ema, možno jej už pomaly pojdu zúbky, preto sa chce tolko túliť. Ja odkedy som prestala moju kojiť, tak tiež sa len pestovať chce, niekedy aj variť tak musím, že ju mám na rukách 😒

deina
18. aug 2009

Klaudi, dakujem. 🙂

Ema, ja dilemu s kocikom nemam, zatial sa ho nechystam menit, nic mu nie je. Ani nejaky surodenecky nechcem kupovat, len tu satku a pripadne buggypod, uvidime... Ale obcas ma chyti take nieco, zeby som rada novy kocik pre druhe babo, staci novy sportak, momentalne sa mi strasne velmi paci tento: http://www.malvik.cz/img/normal/90081.jpg, ma totizto otocnu sportovu cast a to mi na CF chyba. A nie je ani daky extra drahy, dokonca je vraj priestranny, zmesti sa tam aj stvorrocne dieta. Ale to by som najprv musela CF znicit, lebo inak by som sa noveho nedockala. Len najprv chcem znicit Chicco golfac, chcela by som novy pre Duskyho.

deina
18. aug 2009

Neviete, kde ma dia doktorka Teplanova ambulaciu?

monica25
18. aug 2009

deina-http://www.zzz.sk/?mesto=NoveZamky&zz=lekari

je to v poradi abc....najdes tam aj dr.teplanovu 🙂

deina
18. aug 2009

Vdaka, Moni. Pytam sa, lebo neviem, ci je stale hentam v starej nemocnici, niekde som nasla, ze je niekde na T.G.Masaryka a neviem sa jej dovolat. Mozno dovolenkuje, ktovie... 😖

A inak podla toho zoznamu... to lekari si beru len lekarky? 😀 Blaho, Blahova... Belica, Belicova... Danczi, Dancziova...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre