Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

bibka333
28. okt 2009

mihanka som si simonku predstavila 😀 ako to opakuje dokola ihned mam lepšiu naladu 😀 Eliška si zoberie babiku pod pazuchu haji haji to robi ked ide spinkat

matulik
28. okt 2009

mihanka....super torticka pre vasho dedula....to napovrchu je marcipan,ze?mozes mi dat par tipov ako obliekat tortu,lebo ten moj marcos som nikomu neodporucala jest...len pre istotu... 😅
inac ako pises,aj my radi pluveme,,,,cokolvek,,,na kohokolvek,,,,, 😠
...Simka je zlata,asi si ju od teba poziciam a v kombinacii s biankinou "Karolkou",no hotove predstavenie.... 😀 😀

a chcela som sa spytat,ci uz cistite drobcom zubky... 😀 my rano a vecer,,,nanovsie sa Kubkovi barzo lubi kefula na baterky,naspuli pusinu a drziiii,sak masaz pier je tiez dolezita.... 😀 xxxxxxx

mihanka
28. okt 2009

bibka, simi sa tiez furt tuli a nielen s babou alebo mackom, aj napriklad s poharom, alebo so sackom, u nas je haja haja, i este nevie povedat 😀 🙂

matulik, ja robim falosny marcipan, podla tohto:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/marschmell...
ale trosku som si to uz poupravovala, davam napr 1 pasik bielej cokolady a nemala som zatial mandlovu prichut tak som dala za lyzicu mandloveho pudingu, moc to nebolo citit...
osobne mi pravy mandlovy marcipan chuti o nieco lepsie... 🙂

tiez som pocula, ze detickam sa elektricka kefka paci a zubky si umyvaju, simi si doteraz zuvala kefku sama, aj rano aj vecer, ale uz ju to nebavi, tak si da rychlo "prekefovat" zubky a hotovo... 😀

henri001
28. okt 2009

Mihi dnes som prezerala tvoje cukrarske dobroty na fb, neako mi to predtym uslo, ta tatinkovi napr...si sikulka 🙂 jasne ze Mekac u nas nehrozi , to ja na odlahcenie , aby som tu furt nehadzala bukovskeho linky ...
my lubime stale najviac spagetky ciste ,cukinku pridanu do hocicoho , napr do zemiacikov, ako kasa s vajickovym zltkom rozdrvenym, k mrkvicke a petrzlenu do polievocky , dalej zboznujeme brokolicove mini ruzicky (robime na pare ), avokado na kocecky , kupovane penne zeleninove od Hippa , chlebik s baklazanovou pomazankou ked jem ja ochutna , kazdy 3 kusok vypluje, ale 2 kusky uz zje ...v restike ochutnal vybornu paradajkovu polievku s bazalkou a potom mi polku zjedol , lubime pecenu tekvicu , obcas spapa peceny gastan ...papame sojove jogurty s kalciom rozne prichute, nosia nam ich z nemecka v jednom obchodiku, pretoze tie co sa tu predavaju momentalne...no hnus riedky nechutny . Ovocie lubi kazde jedno co papakame ,(hrozno, jablko ,hrusky , mango , papayu , banan, nektarinky ale este som neskusila kiwi ani citrusy . Za odmenu parkrat do tyzdna papkame dezert od hippa jablka s palacinkou , (jedine co robia bez mliekaalebo jogurtu)
Zubky momentalne neumyvame ..zatne zuby a hotovo ...a tie tabletky co sme na ne dostali nedavam a nebudem davat ...slovicka nove nic moc, akurat zmena v tom, ze vyplazuje jazyk a tak sa snazi rozpravat ( zvatle) jedine co z toho vyslo bolo blebleble be 😅 Dnes ako sa tatino balil, a zapol kufor , Henry prisiel ku mne chytil ma za ruku a zacal mu kyvat paaapaaa 😔 ,moja laska milovana ...

tilky
28. okt 2009

ahojte

najprv gratulujeme všetkým oktobrovým oslávencom a chorôbkam prajeme skoré uzdravenie 🙂 😉

my tých našich šesť zubov umývame len večer ale boli by sme na umývadle aj hodinu

mihanka
28. okt 2009

matulik a este davam ovela menej cukru... ani pol kg nie...

henri, sa tesim ze si napisala, lebo ved prave o tom to je, ze sa inspirujeme navzajom, hoci kazda davame zlatickam inu papu, ale napr ja vobec nekupujem baklazan, lebo neviem z neho nic urobit, ani neviem poriadne ako chuti, tak daj tipa na tu pomazanku, ja teraz robim casto avokadovu, ale simi to moc nechuti, musim ju dojedat ja (co je inak mnamka) a brokolicovu natierku robim tiez... a este tu pecenu tekvicu ako robis?
inak pecivo sladke alebo kolace papa skoro kazdy den... 🙂
a z ovocia jej chuti aj mandarinka aj pomaranc...

tilky, simi by sa tiez cvachtala a staci jej dat do vane mydlo, to je radostiiii ako ho nahana a nevie chytit... 😀

mihanka
28. okt 2009

a idem spat, napiste nieco aj vy, nech si tuto stranku nevytapetujem vzorovane, ze mihanka, niekto, mihanka, niekto, mihanka mihanka niekto... 😀

tilky
29. okt 2009

dobré ránko

no my dnes hore od 5,15 mm skoro porazilo

my papáme skoro to čo my 😀 to som asi skomolila ale minule u našich dostal tarhoňu s omáčkou aj sám si ju naberal a dával do úst a ryžu nechcel ale v rizotku mu aj tá chutila

v spaní sme sa vrátili dvojfázovému lebo keď spal len raz tak bol hrozný mrzutko

tilky
29. okt 2009

som zabudla Mihi nejdeš kuknúť 4.11. je deň otvorených dverí v škôlke na Lazovnej majú výročie 180. prvej slovenskej opatrovni detí

mihanka
29. okt 2009

dobre aj ked uprsane rano... 😀
vseeeeeeeeeeetko najsamplepsie nasim najmladsim najzlatsim oslavencom Misulkovi a Elinke.. nech ste zdravii...

a tymto koncime s gratulaciami, zaciname opat 13.jula.2010... 😀

tilky, my od jednej hore kazdu hodinu, bola som sama v izbe, chory tato spal vedla... tiez spi cez den teraz dva x...
no mohla by som sa ist pozriet, pojdeme spolu? 🙂

bibka333
29. okt 2009

dobr ranko vstali sme o 7 30 h 🙂 cez noc 2 krat hore papame tiez skoro všetko ale varim Eliške osobitne a viac a šup do mrazu a potom len vybarame 🙂 ale ked varim ničo take ako minule granadir tak cetovinu a zemiačky papala s nami a pridala som jeje k tomu kuracie masko 🙂
este som vam chcela napist moj zažitok zo včera Eliška bola dole u svokrovcov bola som po nu že sa ideme obliect a ideme von obliekla som ju a ja som si natahovala rifle a ona mi ušla a našla som ju pri shodoch na prvom skodiku od vrch ked som ju zbadala tak smom knej ihned bažala a zhachitila ju rozplakala som sa že aka som krava že som nezavrela dvere na to Adrian otvoril dvere z detskej a povedalmi to teda si ☹ nechapem prečo som ich nezavrela ☹ stalo sa mi to prvy krat stale sa v pamati vraciam ktomu prečo som ich nezavrela hlavne že sa Eliške nič nestalo

simona161
29. okt 2009

ahojte, u nas sa vstavalo 06.10, vcera 05.50 😖 a vydrzal bez spanku az do vecera ... sopli stale priserne, ale uz tak nekasle a ani teplotu nema ... v podstate az nato, ze mu tecie sopel z nosa vyzera uplne v pohode a lieta furt jak raketa 😉 takze ani choroba ho nezmohla 😀 dakujem za rady s odsavanim, aj na natieranie nosteka, pomohlo 🙂
ja mu stale varim, v podstate papa maso+zeleninu+zemiaky alebo cestoviny alebo ryzu, niekedy mu dam 1x do tyzdna zltok, niekedy dva ... pecivo papa a inak nic zvlastne, zatial ziadne sladkosti, ziadne citrusy ... jasne ze neskor skusim, ale zatial netreba - mame doma jablcka, hrusky, slivky, maliny + kupime banany, mali sme domace marhule, broskyne aj nektarinky (teta nas zasobovala), tak mame vela, vela presnidavky zo vsetkeho tohoto mixu 🙂 rano a vecer papa nutrilon 3 a celkom mu chuti, obycajne pije cca 250, ale niekedy aj 350 ml ... cely den popija cajik, rano uvarim do termosky 500 ml a pocas dna dolievam do flasticky a berie si sam a cucne a ide dalej ... ale pije iba bylinkove caje, tie sladke granulky nechce, takze striedam viac znaciek bylinkovych ...
tak tolko o nas 🙂
gratulujeme Misulkovi a Elinke, prajeme vseeetko najlepsie 🙂
a bibka, netrap sa, hlavne, ze Eliska je ok, ja si tiez velakrat vycitam, ze nieco nezavriem, nezdvihnem, nezahodim, atd ... pretoze u nas je zase hlavny problem to, ze Alex este stale strka vsetko, uplne vsetko do ust ... fakt by ste neverili co vsetko som mu uz odtial vytahovala, pripadne aj "vytlkala", ked to nemohol vyplut ani prehltnut ☹
tak ideme pokracovat v lieceni, vareni, nahanani sa za loptou a podobne ... papaaa 🙂

oktobrovky2008
29. okt 2009

Ahojky kočky roční fotečky... https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

phoebe003
29. okt 2009

Všechno nejlepší a nejkrásnější Elle a Miškovi posíláme veeeelkej cmukkkk 😵

bibka333
29. okt 2009

Elle a Miskovi všetko najlepšie posielame pusinky 🙂 🙂 🙂

luciabah
29. okt 2009

ahojte

foto pridam neskor, musim stiahnut do pocitaca.

bibka, nasa mala lozi tiez po schodoch, teda ked ide od starkych hore k nam. a ja si zase nadavam, ked idem na wc, ze naco si kupila tie dvierka na schody ked nie su zatvorene... 😠
nas tatinko sa uci a muci, uz len 2 tyzdne a uvidime co potom.
a simona... alexovi vela zdravicka, viem co je to odsavat sopliky, my ich odsavame ako nam rastu zubky, teda uz pol roka a aj teraz mame stale, nie sme este zaockovany, lebo stale nas nieco trapi a teraz sa jej prerezali 2 stolicky, jednu sme nasli ze ... aha, stolicka 😅 ... ale posledna sa este netiska, ale zato ocne hore su uz pripravene urobit kukuk
zatial papa

alynka
29. okt 2009

ahojte..
neviem či sa mám tešiť, alebo smútiť, ale ZAČÍNAME CHODIŤ!!!. Sice tato hovorí, že zatial tak na pijano, ale aspoň sa už tak nehádže, lebo predtým urobila dva, tri kroky a potom sa hodila, ale to bola blesková rýchlosť. No teraz je to už také akokeby spomalené... 😀 😀 😀

lilyk
29. okt 2009

Ellinke a Miskovi prajeme vsetucko najlepsie k 1 rocku 😵

emaso
29. okt 2009

dakujeme vsetkym za gratulacie,tak to tu s Miskom uzavrieme a hor sa na dalsi level 🙂

alynka super,aj my zatial jak po par poldecakoch-niekedy aj horsie 😀 ale na vas sa nechytame,my najprv dlllllho obzerame teren,odhadujeme svoje moznosti a obcas sa potom pustime chodit,obcas aj nie,aaaaale sak este sa nabehaaaaa

dnes s nostalgiou a s usmevom spominam na Ellino narodenie-bol taky prijemny slnecny den,nie ako dnes...a ani som netusila ze budeme rodit aj ked som si to pravdaze uz velmi priala 🙂ja ze skocim na poradnu,potom prechajda a tak,klasika 😀 ,ale eee,na poradni sme zistili ze som na 4,vyfasovala som paper a ze sup do nemocky,rychlo vybavit strazenie k Jasminke,oprasit kufor a nasadaaaaat,o 10 sme uz boli na mieste cinu,sup na pasy-kontrakcie 0,bolesti 0,otvorena na 5,vyfasovala som kosulu paradnu a ze hodinu pockame,potom vas zas vysetri lekar 😝 tak sme hodinu telefonovali,citali Dieta z roku 5 asi-nepamatam si ani jeden clanok 😀 o 11 vysetrenie,som na 8,bolesti 0,kontrakcie 0 😕 dostavam infuziu,o par minut sestra zisti ze mi nekvapka,lebo je pokazene dajake koliesko ci co 😨 tak to da do poriadku no a potom to uz nabera grady,kokso,11 50 tlacime 12 00 je Ella na svete 😵 mi je smiesne ked si spomeniem ako som davala Dr.instrukcie aby ma uz nastrihla a tak,no hambaaaaaa,ale ked ona vyzerala tak mladucko a neskusene 😅 este dobre ze ma nepocuvala,zvladla to super 😉

a nevysla mi farba na Peppu,tak asi nebude Peppa ale jej vzdialena sesternica 😖 alebo na naserkam a polejem to cokoladou abo co,no ked sa dari tak sa dari....ale bude z lasky 😉

horalka777
29. okt 2009

Eli a Misko, krasne narodeniny zelam!
Nevadi, ze oslavujete posledni, v buducnosti to tym starsim urcite nandate 😉

Ema, srandovne spomienky - aj ja som po prijati do nemocky citala Dieta z roku 5 (asi) 😀 Potom ma nasla nejaka porodna asistentka, taka jedovata a prisna a ze vraj co robim na izbe, ako to, ze si dovolujem citat casopis, ked uz mam byt davno na vzdycharni. Haha, dobre sa na to spomina, ked uz je zdarne po vsetkom 😅

Peppa je kto? Sak ked sa nevydari, zalej ho cokoladou a basta. Taky bol aj moj plan, lebo aj majster cukrar sa utne, ale z lasky je z lasky, nech sa deje co sa deje 😵 😵 😵

tilky
29. okt 2009

aj my sa pripájame a všetko len a len najlepšie Miškovi z NZ a taktiež Elinke z východu tejto rozprávkovej krajiny

no my dnes zaspávame otrasne a čo poviem no-no tak to just mame na radosť

alynka
29. okt 2009

Všetko najlepšie k narodeninkám Ellinke a Miškovi. 🤐 🤐 🤐

emaso- či peppo, či peppa, či čokoláda detičkám je to jedno a my to aj tak spapkáme 😀 😀 😀

Kukám na tie miery detičiek a kukám a podaktorí na pol roka mali také miery na ktoré sa my ani teraz na rok nechytáme 😎 😉 😎

emaso
29. okt 2009

alynka my napr.? 😅 😀 bud rada ze mas fitipierko 😉

ta hodim aj ja rocne miery :11 600g,83 cm,noooooo,sak sme ani nestrojnasobili 😀

alynka
29. okt 2009

emaso šak ty si mala aj najväčšiu-najťažšiu kočku 😅 , mne keď na začiatku 9 mesiaca povedali že má skoro 3 kg a že to nebude veľmi malé dieťa a ešte že má trošku väčšiu hlavičku ako by mala mať, tak som sa veľmi netešila 😅 😅 , lenže ona posledný mesiac veľmi nepribrala, tak nakoniec som sa tešila že je taká drobunká. 😉

evitkamalicka
29. okt 2009

ema krasna vaha....ja som vcera vazila Adamka a takmer v 13. mesiacoch mame 9600g

alynka
29. okt 2009

evitka, ale fešáka máš doma 😉 a super tortičku si mu spravila

Ešte maminky chcem sa spýtať aké autosedačky majú vaše ratolesti najzlatšie.

Ja teraz začínam rozmýšľať, že akú jej mám kúpiť, keďže ešte ani 9 kg nemáme tak ešte mám čas...a tú od 0-18 jej nechcem kupovať už radšej väčšiu, ale asi len 9-25, lebo v ešte väčšej by sa asi stratila 😀 😀 😀

flow333
autor
29. okt 2009

Ahoj maminky, pekny vecer, nestiham vam pisat, ale myslim na vas mamusky najzlatsie....chodime ako dracica...nestiham jej...zajtra ideme do BA, porotim tam v PKO sutaz dance for life, mala ostava na 3 dni u nasich 😢 takze sa mi bude tazko lucit....ale musim ist.....sladke snicky vsetkym 😀

emaso
29. okt 2009

aly ja mam krsniatko,vo februari bude mat 3 rocky a teraz konecne poskocila na 10 kg 😕 ,uz ich posielali aj na vselijake vysetrenia ci nema CF,celiakiu atd ze je taka drobna a lahunka,to pritom papa za styroch,ale je zdravucka,len proste drobna 🙂 a o hlavicke mi ani nehovor,mna pri Samkovi tak prestrasil Dr.,skoro som zomrela od strach,tiez ze vacsia hlavicka a telicko pomalsie rastie a tak,nastastie vsetko bolo nakoniec v poriadku,mozgovnu sice naozal mal vacsiu ako vacsina deticiek,ale je zdravucky,klop,klop
sedacka-vahou sa urcite neriad,len nech sa jej pohodlne hopka 😉 ci ?...

luciabah
29. okt 2009

ahojte

ema... krasne miery... baculka malinka 😀 😀 😀

tak, my dnes stresovo, s malou som bola malinko, trochu doobeda a potom az vecer, ubehana som trosku
a nas tatinko dnes napisal vypoved a zajtra ju zanasam do prace... a zivot sa meni

a takto na zaver mesiaca chem napisat...

OKTOBROVCATKA, VSEEEEEEEEEEEEEEEEEETKO KRASNE ZLATICKA K NARODENINAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM !!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre