Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

zuzul1310
13. nov 2010

@margaretka0882 poznám, Daniel tiež rozpráva v pohode krásne, tvorí aj vety, ústa sa mu nezatvoria ani ke´d spí, ešte aj zo spánku rozpráva, ale nočník nehrozí, ale večer pred sprchovaním zadržiava aby sa nepocikal, aby sa mohol vycikať do vane, vtedy vydrží 😀 Je to s ním a nočníkom ťažké, dúfam že ke´d bude rozumnejší tak sa mu to bude dať vysvetliť (alebo ho nejako podplatiť 😝 )

veronnie
17. nov 2010

ahojte dievcata, prepacte, ze sem tak vpadnem... chcela by som sa spytat, ci nemate problem, ze sa vam deti v noci budia s krikom alebo placom a len tazko sa daju utisit? v poslednej dobe sa nam takto mala budi a uz nevladzem - vobec sa nevyspim a veru by sa mi zislo pospat, kym nepride druhe babatko 🙂 mozno ste to tu uz rozoberali, ale budem vdacna, ak mi poradite... dakujem moc

terez34
24. nov 2010

ahojte kocky tak a uz nam snezi ☹ nie som z toho nadsena teda neni zima mi absolutne nevyhovuje deprimuje ma dufam ze aspon slniecko posvieti

@veronnie no to s tou tvojou malou je zvlastne ja neviem nenalakala sa ti niecoho? niekedy to deti robia aj z toho neviem ake stare mas dietatko alebo sa len boji ze si neni pri nej moze ziarlit na babetko v brusku a z toho sa strhava a ked sa prebudi takym rychlym sposobom potom sa nalaka a place mozno sa jej nieco prisnije a trhne ju zo sna toto sa stalo raz mojej malej a tiez plakala ale ja som jej zacala spievat a utisila sa no neviem skus porozmyslat kedy to zacalo ci to nemoze byt niecim podmienene a mozno na nieco prides drzim palceky 😉

veronnie
24. nov 2010

@terez34 vdaka za odpoved 🙂 ono v podstate sa takto nad ranom budi odjakziva, len kym som ju kojila,tak to spravil cicik 😝 no a teraz ju uz tristvrte roka nekojim, ale ostalo to takto nadalej, len sa to zosilnilo v poslednej dobe. vsimla som si, ze vykrikuje vacsinou to, co cez den prezije - napr. ze nechce teplacky obliect, ze chce kupit tic tac, gumimacko atd. je velmi ziva a tvrdohlava, neda sa ju cely den drzat v klude - neviem to inak povedat... doktorka povedala, ze nocne mory su u tychto deti normalne a ze ma mat vecer kludovy rezim (vecer je samozrejme najkativnejsia, knizky ju nezaujimaju, ani rozpravky, tak neviem ako...) a ze jej mam dat nejake homeopaticke sedativa, coz mi velmi nie je po srsti, lebo uz teraz ju musim dopovat fenistilom, aby si neskrabala egzemiky ☹ nuz len dufam, ze ju to raz prejde, lebo budeme mat o chvilu doma nocne stereo - budu sa s babatkom pretekat, kto zaplace hlasnejsie 🙂

terez34
30. nov 2010

@veronnie takze ty mas malu taku staru ako ja no myslim ze taketo dietako by malo vediet prespat celu noc tie homeopatika myslim ze by malej nemali ublizit nie je to navikove ale zase je to nadlho kym liecba zaberie no a ak je hyperaktivna tak pracuje aj v noci a vsetko preziva intenzivne aj v spanku ale to bude urcite lepsie

teraz maju tie nase deturence obdobie vzdoru vsetko si chcu presadit a potom sa im o tom aj sniva ked to nemoze byt tak ako to oni chcu je zle nedobre ale aj toto obdobie raz prejde 😉

zuzul1310
2. dec 2010

@veronnie Danielko sa mi tiež každú noc okolo pol noci až jednej zobudí a kričí na mňa, ale je zvyknutý že ho vtedy vždy vezmem k sebe do postele a do rána spinká so mnou, akonáhle ho položím v spálni do postele tak zaspí aj keď si k nemu hneď neľahnem, stačí mu pocit, že už nie je sám v izbe. Danko mi zo spánku tiež rozpráva, síce nevykrikuje a neplače, ale rozpráva čo zažil cez deň. Na tvojom mieste by som skúsila zobrať si malú spinkať k sebe, ty sa vyspíš, čo je pre teba a bábätko dôležité a dcérka bude mať pocit že je pri tebe v bezpečí a možno bude lepšie spinkať a časom sa aj zážitky z dňa naučí spracovávať lepšie bez nočného plaču. Aj tu na diskusiách je veľa mamičiek ktoré si detičky nechávajú spinkať pri sebe a chvália si to. Nám to tiež vyhovuje, nie je nič krajšie ako keď sa ku mne malý pritúli a spinká pri mne a ráno keď sa zobudím vidím jeho tváričku. skús to, podľa mňa ti to problém vyrieši.

veronnie
3. dec 2010

@terez34 vdaka za podporu 🙂 ved ja v to verim, ze ju to raz prejde, inak by som sa zblaznila... inak sme teraz chori, takze sa to este zhorsilo, ale tak nieco hadam vydrzim a uz to bude snad len lepsie.
@zuzul1310 dakujem za tip, ale u nas je to tak, ze s nami spi od zaciatku, lebo si casto v noci pytala prsnik a nevladala som k nej tolko vstavat. takze Niki s nami spi, ale ked ju to v noci chyti, nepomaha ani to, ze ju hned tisim 😒 najnovsie si pyta zapalit svetlo, lenze tak nevie spat moj manzel 😔 nuz, dali sme sa na boj, tak musime vydrzat.
dakujem este raz maminky spolubojovnicky 😉 a zelam len pokojne a dosytosti vybuvane deticky!

zuzul1310
3. dec 2010

@veronnie tak ti držím palce aby to princeznú prešlo čo najskôr a aby si si v pokoji vychutnala zvyšok tehu a stihla si pred príchodom ďalšieho drobca aspoň trocha oddýchnuť

kakakina
16. dec 2010

Maminky,su uz vase ratoliestky bez plienok,lebo ten moj zbojnik nechce ani pocut slovko nocnik,ci zachod.Bez sance ho posadit.Neplati nanho nic,a momentalne mame maly problem s pipikom,tak neviem ci to nesuvisi s plienkami,je totiz zima cize ho treba poriadne nababusit ked ideme von.Aka by som bola stastna keby sa oducil,kym pride babetko,ale nenutim ho,nema to zmysel. 😠

terez34
27. dec 2010

@kakakina ahoj no my tento problem mame uz za sebou mala sa mi pyta uz od septembra a tiez nechcela o nocniku ani pocut vobec som to nesilila ani som ju vobec nedavala na nocnik lebo mala strasne hysaky a raz som ju len tak nahodou posadila a ostala tam sediet pekne sa vycikala a ja som jej povedala ze ideme to dat zachodiku spapkat jej sa to tak zapacilo ze viac uz plienku nechcela na druhy den sa dvakrat este pocikala do gati a potom uz pekne cikala do nocnika iba v noci sa pocikavala asi mesiac a teraz sme uz uplne bez plienok a aj bez cumlika 😉
musis to nechat na neho malemu to musi dojst samemu tak vam drzim palceky 🙂

kakakina
28. dec 2010

@terez34 jeej,super!Gratulujem 🙂 Tiez ho nenutim,len sem tam spomeniem nocnik,ci zachod,ale odpoved je stale striktne nieeeee!Tak zas chvilocku pockam a budem trpezlivo pripominat,ze mame aj nocnik!Dakujem za odpoved a prajem prijemny Silvester a stastny Novy rok,ako aj cely rok 2011 😉 !

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kakakina
9. jan 2011

Tak a my uz tyzden sme na antibiotikach!Zo zapalu mandli sme presli na sarlach,ja som si myslela ,ze to sa uz ani nevyskytuje v dnesnej dobe,ale ked som po dvoch dnoch horucky nasla vysypane cele brusko a chrbatik,tak sme utekali ☹ na pohotovost!Moj dohad,ze su to zacinajuce kiahne,sa nepotvrdil,a pani dr.mi oznamila ze s najvacsou pravdepodobnostou je to sarlach.Mate niektora skusenosti s touto chorobou?Pockam,vraj by sa do dvoch tyzdnov mohli olupovat dlane a spodky noziciek,tak sa to potvrdi.Takze este minimalne 5dni budeme na peniciline,a doma ☹ !!!!

terez34
10. jan 2011

@kakakina sarlach fakt som si myslela ze to uz u nas neexistuje no boroci moji sice neviem sko sa to prejavuje ale uz len ten nazov je strasny silno vam drzim palceky aby to dobre dopadlo

terez34
10. jan 2011
terez34
10. jan 2011

@veronnie tak co ako je z malou ma sa uz trochu lepsie? 😉

veronnie
10. jan 2011

@terez34 jej, si zlata, ze sa pytas 🙂 jednu noc je to lepsie, druhu zase krici a place... aj dnes preplakala, ale tentokrat tvrdila, ze ju nozicka boli 😕 nuz, asi este musime vydrzat, kym sa ukludni sidlo nase. ale musim ju veru pochvalit, ze po novom roku si z nicoho nic zmyslela chodit na zachod 😵 este je trosku problem s kakanim, ale inak uz o nocniku nechce ani pocut. plienku davam len na noc, ale to len kvoli tomu, ze sa budi...ked ma kludnu noc, tak je rano plienka sucha. no nemozem chciet od nej predsa, aby bola vo vsetkom super, nie? 😅 aha a este sme zahodili dudel z jedneho dna na druhy a tiez to celkom dobre zvladla...
ja trpim inak aj tak na tehotensku nespavost a babatko ma pravidelne o jednej v noci diskoteku v brusku, takze sa uz asi ozaj tak skoro nevyspim 😒 ale co by som pre tie moje zlaticka nevydrzala, vsak? 😉
@kakakina fuha sarlach, tak to som veru davno nepocula o tom... nech ste cim skor zdravi!!!

kakakina
11. jan 2011

@terez34 dakujem,aj ja som cely vikend studovala,co vlastne ten sarlach je.Bola som dost sokovana,a hlavne prestrasena,kedze cakam druhe babo,aby som sa aj ja nenakazila,ale dr.ma uistila,ze ak by nahodou tak len anginou.A este stale som na vazkach,ci je to ozaj sarlach,kedze vsade pisu ze sa prejavuje malinovo-cervenym jazykom,a vysipom podobnym krupici.Maly bol len akoby posiaty ruzovymi fliackymi,nebolo to vystupene nad kozu.zvazovala som aj siestu chorobu,ale tu uz mal pred rockom 😒 .Ale doberieme atb.aspon si nebudem vycitat,ze som cosi zanedbala,a pockam ci sa objavi to typicke olupovanie koze na ruckach a nozkach.
@veronnie dakujem,maly uz beha akoby mu nic nebolo,najhorse je ze musime sediet doma,a uz nevieme co so sebou 😉 .Krasny den prajem 🙂 !!!

kakakina
11. jan 2011

@veronnie jeeej,super,dufam ze aj nas to caka!!!my sme po Vianociach tvrdsie naslapli na nocnik,ale ziaden uspech!Ani po tyzdni bez plienok cez den,ho ani nenapadlo sadnut na nocnik,alebo zachod.vysedel aj pol hodinky s kricanim-uz si cikal!!! a ked som ho obliekla hned sa pocikal kdesi v rohu.Tak sme zas dali plienocku,a skusime zas o par tyzdnov 😉 !!!Dnes mi cele rano vyklada ze je velky chlapec,a deti ze nemaju plienky,ale na nocnik ani za nic nechce!!!Tak co uz,raz to iste zvladne,ved este som nevidela ist dieta do skoly s plienkou 😝 !!!

veronnie
11. jan 2011

@kakakina tak super, ze je uz lepsie 🙂 ono my sme sa pol roka trapili s nocnikom, s neustalym prezliekanim, pranim a nervami... ja som nechcela usttupit a dat spat plienku, tak som kazdy den nervacila 🙄 teraz vidim, ze asi zbytocne, ze proste na to musela prist sama. pri druhom uz budem mudrejsia 😉

terez34
11. jan 2011

@veronnie no super ze je to aspon trochu lepsie
gratulujem k zachodikovaniu no mi najradsej vsetko robime do nocnika aj ked obcas uz ide do zachodika ale nemoze sa tam vykakat my sme mali plienku na noc este asi mesiac od vtedy ako sa zacala pytat na nocnik dudlik uz tiez nemameasi mesiac a tiez zo dna na den 😉 no super

tak to tvoje babo v brusku tiez nevie kedy ma spat ked v noci vystraja 🙂

terez34
11. jan 2011

@kakakina no mozno ta doktori zbytocne doplasili maly mozno nieco zjedol o vysypal sa oni tiez hned robia z toho halo ale vsak uvidis ako bude dalej dufam ze ok. 😉

zuzul1310
17. jan 2011

Ahojte prečítala som si čo ste písali, dlhšie som tu nebola.
@kakakina bol to nakoniec predsa šarlach? Ako sa máte?
@veronnie gratulujem k záchodíkovaniu 🙂
My sme na tom momentálne tak, že cumel máme iba na noc, po zobudení chytí cumel a zahodí ho 🙂
Nočník odmietame úplne, ale začíname s WCkom, dnes sa dva krát pocikal do plienky a zvyšok bol na WCku aj cikať aj kakať, takže celkom fajn. Iba dnes som s tým začala tak naozaj lebo som sa k tomu nevedela "dokopať" ale vyzerá že to zvládneme. Bez plienky ho nenechám, lebo už sme mali nehodu že pocikal gauč a to som bola maximálne vytočená, on nešťastný lebo som sa hnevala a nemá to význam ničiť si nervy. Teraz som ho "podplatila" , sľúbila som mu veľkú párty s balónikmi ak prestane nosiť plienku, tak sa veľmi teší a tiež som mu sľúbila veľký darček Duplo ZOO a moja mama mu tiež sľúbila veľký darček ak začne chodiť na Wcko takže má drobec motiváciu 😀 (len nech mu to vydrží 🙂 )

kakakina
18. jan 2011

@zuzul1310 este neviem,zatial sa neobjavili ziadne znaky,ale to vraj trva aj dva tyzdne.ja osobne si myslim,ze ani nie,ak sa to potvrdi,urcite sa ozvem.Mame sa fajn,maly uz vystraja ako predtym,no nocnik ani zachod nechce ani pocut!A kupili sme novy nocnik,sam si vybral,ale iba sa s nim hra!Snad sa zide pri druhom 😉 .krasny dnik prajem!

zuzul1310
18. jan 2011

My sme na tom s WCkom tiež stále tak, že posadím ho, vyciká sa (hocikoľkokrát ho dám vždy trošku vyciká) a keď ho nedám ja tak sa pociká do plienky, nepýta sa ani náhodou. Dnes ma preháňal, lebo v kuse hovoril že chce kakať a na Wcku nič, ale nevedel sa vykakať, takže to bolo asi preto 😒

terez34
19. jan 2011

@zuzul1310 tak teraz ked uz maly zacal z weckovanim urcite ho to bude bavit gratulujem 😉

veronnie
19. jan 2011

@zuzul1310 tak super, ze zachodikujete 😵 nasa tiez mava take dni, ze sa jej neda vykakat a prehana nas na wc, ale vymysleli sme to teraz tak, ze ju dame na kacicku - nocnik s kacickou 🙂 a tam si moze posediet v klude - tak vacsinou aj nieco po case vytlaci... no nie je to este dokonale - na noc davame plienku a aj ked ideme von alebo autom niekam - nechce sa mi so sebou vlacit kopu nahradneho oblecenia. a je zima, tak si neviem dost dobre predstavit ju davat vonku cikat 😒

zuzul1310
19. jan 2011

@terez34 Ďakujeme 🙂
@veronnie Ja to tiež robím tak, že doma a u našich ho dávam na Wcko ale stále má aj plienku, lebo to je ešte stále len na mne či vystihnem alebo nie, keď sa začne pýtať a nebudú časté nehody tak ho nechám bez plienky a na von a do auta prípadne k svokrovcom má klasicky plienku a vtedy sa môže pocikať do plienky, lebo tiež ho zatiaľ nechcem dávať vonku cikať v takejto zime a chcem aby sa to naučil "dokonale" doma a až potom keď bude chápať čo má robiť a bude to vedieť ovládať to zavedieme aj mimo domu a v noci. Bude úspech keď ho budem môcť nechať bez plienky doma. Dnes bol na Wcku, pýtam sa ho kakať nebudeš, že nie, vycikal sa tak som ho obliekla aj s plienkou a 5 minút na to sa pokakal. Tak si postál chvíľu v kúte a dostal vynadané.
Od februára nám začína angličtina, už sa teším aj ja aj malý, veľmi sa mu páčilo na skúšobnej hodine.

terez34
27. jan 2011

ahojte bambule my sme neaky nachladnuty a aj pokasliavame vcera mala teplotu 38 dnes uz teplotka nebola ale ma taky vlhky kasel a aj sopliky u doktorky sme zatial neboli no uvidime ako bude dalej lebo zase je pred nami vikend tak dufam ze nebudem musiet uhanat na pohotovost 😒

veronnie
27. jan 2011

@terez34 nic moc, ale teraz je toho nejak veeeela. aj mala rano trochu pokaslala, ale teplotu nema, tak dufam, ze ani nebude 🤐 my sa chystame na vikend k nasim, tak to by som nebola rada, keby nas daco lapilo...skore uzdravenie zelam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre