Októbrovky 2010. Pridajte sa!

sue33
24. jan 2010

Ahojte všetky ktoré budete mamičkou v októbri 2010.
Budem rada keď sa pridáte a podelíme sa o naše spoločné šťastie.
Už sa na vás veeľmi teším 🙂

horalka777
16. apr 2012

@majka1981 práve preto to vidím na prázdninovú odvykačku...a tiež sa mi zuby rozsýpajú... 😔

slavuska30
24. apr 2012

.ahojte, tak som tu zas po dlhšej dobe..Peťkovi idú stoličky hore aj dole, tak konečne bude mať zuby 🙂)
..zatia+ nerozpráva..teda okrem mama, da, ha..nejako sa mu nechce, len ukazuje na všetkoa robí potom huu a ked nahodou nezaregistrujem, čo ukazuje, tak mi otočí tvár na tu stranu a potom ukazuje..huuuu 🙂))
..vo štvrtok ideme na čurologiu lebo mu behaju vajka až do bruška a ešte mu napisala dr, aby mu pozreli aj predkožku lebo ma zuženu..tak neviem neviem..dufam, že narazím na dobreho doktora...
..o šerblíku ani počuť - odkedy behá, nechce na nom sedieť..
.no a spapá všetko, ale med soim mu este nedavala, lebo sama mam alergiu nan, tak sa bojim a este sa kojime 🙂

majka1981
24. apr 2012

@slavuska30 ani moj syn vela nerozprava, podobne ako Peto rozprava mama, papa, da, ha, kde?... to je asi tak vsetko 😀 , ale aj tak sa dorozumieme 😀
drzim vam palce na curologiu, predkozku by som asi este neriesila, na to je to dost skoro, nie?
ak si citala do zadu, tak aj my sa este kojime 🙂

slavuska30
25. apr 2012

@majka1981 no..tak my sme chorí..teda Peťo..celú noc teploty 38,5, sople, kýcha..idem s ním dnes k dr..uvidim, čo povie..akurát neviem ako to vyrišim s tou čurologiou..4 mesiace som čakala na tento termin :(((

slavuska30
25. apr 2012

@majka1981 aj ja si myslim, že je to skoro a hlavne nemá s tým problem..jediný problém ma s vajkami...:(

slavuska30
26. apr 2012

..no tak sme zvládli urologa..pozrel mu vajká a povedal, že zatial je to ok, že ešte nemá 2 roky, tak sa to nerieši, máme dojsť na kontrolu..ani s predkožkou mu nerobil nič, že je to fyziologické zúženie, ešte je malý..môžem akurat pomaly v kupeli skusit stiahnut, ale len tolko, kolko pojde...

nicky182
27. apr 2012

ahojte kocky, no po sto rokoch som sem zaviiitala....co mate nove ???? nestiham vsetko citat.....my sa mame fajn, Simonka je ako chlapcisko, betarka mala 😀 😀 😀 stale nieco "rozprava" , sama som udivena kolko uz rozumie - skoro vsetko co poviem, chape ....je strasne zlata ....ALE ke nieco nedovolim, alebo jej nejde hadze sa o zem, nie uplne, ale robi cirkus ...trpezlivost nema ziadnu 😠 obdobie vzdoru pokracuje ....ako papaju vase deticky ? simka striedavo oblacno, raz zje viac raz menej ....hm ...

nicky182
27. apr 2012

aaa zabudla som na nocnik - ano bohovy si nesadne, oblecena ano, vyzlecena nie ...kupili sme aj tu nasadku na WC, tam este ako tak obsedi 2-3 sekundu a mrnci, chce ist dole ...bude to tazke oducit ju od plienky ...

radecica
1. máj 2012

no o vzdorovani uz aj my chyrujeme. ked sa malejnieconedari, alebo poviem na nieco nie, alebo neurobim hned co chce, zacne jacat - niekedy mamedni zeaniraz nejaci, niekedy mrncime od rana do vecera lebo sa nam nieco nepaci.momentalne jemalachora, berie atb, uz odmieta vsetko - lieky, jest, odsavat sopliky, jeztoho nervozna...no ale musime to nejako vydrzat a doliecit sa...
niekedy pri jedeni uz pri prvej lyzicke povie nie neprosim, zistilasom ze na nu plati kedjuukecam, teda ze sa o niecom rozpravame,pytam sa jej akrpec si ani nevsimneako otvara usta🙂

sasa123
5. jún 2012

Ahojte, po dllllhom čase som sa sem konečne dostala, čim je mala staršia, tym mam nejako menej času, nechapem 🙂 Dobre mi padne trošku si tu zas počitať, čo-ako Nelinkini rovesnici, trochu ma to ukludni, ked precitam ze nie sme len my vynimky v urcitych veciach:
- nocnikovat sa nam moc nedari, skusame to niekedy cez den aj bez plienky, ale vzdy sa pocurka, potom sice hned pribehne, ze cikala, ale... Bude to beh na dlhe trate 🙂
- od 18 mesiacov sme sa krasne rozkecali, opakuje kazde slovo po kazdom a celkom jej aj rozumiet, tesime sa, aspon nieco
- stale sa kojime, je to jediny prostriedok uspavania a nocneho ukludnenia, rada by som odstavila, ale davam si termin tak max. do 2 rokov, potom by sme sa chceli pokusat o druhe babo a to by som uz nechcela kojit, len neviem ako s tym skoncime 😒
- v papani zaciname byt priebercivi, ma svoje vytypovane jedla, ktore spapa aj 3x za den, ale ked jej nieco nechuti, smola mojho snazenia
- zubkov mame 12 od začiatku roka, mame nejaku dlhu pauzu
- obdobie vzdoru sa stale stupnuje, snad sa to niekedy skonci a bude z nej aj mile dievcatko 😀 (kazdeho zacala hryzt, mykat, stipat)
Tak v skratke asi vsetko, drzte sa vsetci, hlavne v odvykacke od plienok, u nas je to méta č.1

majka1981
7. jún 2012

@sasa123 ahoj 🙂
aj moj syn mal obdobie, ze zacal ublizovat (zacal hadzat hracky, davat facky a podobne) ale nastastie ho to preslo, striktne som mu tie hracky zobrala a odlozila do skrine, nedostal ich na par hodni a dobre to zabralo. ked dal facku, tak som povedala ze to boli "aua" a odisla od neho prec alebo mu povedala, ze sa ma ospravedlnit tym, ze ma pohladka. a zabralo, klop klop uz to nerobi. ked robi nieco, co si absolutne nezelam (na priklad minule stihol za 2 minuty co som si rycho chcela umyt vlasy a mala napenovanu hlavu, stihol spravit potopu v celej kupelni, vystupil na stolcek a hral sa s vodou 😝 pritom som mu povedala aby prestal - neprestal, az ked som ja zakrocila s mokrymi vlasmi. vtedy som mu vysvetlila, ze kolko vody je na dlazke, ze to musime utriet, ze ja si to nezelam , ze je to nebezpecne. A pochopil. uz to nerobi. ked mu poviem, ako sa ja pri tom citim preco to nesmie robit, tak to chape 🙂
my bezplienkujeme, takze syn je uz od februara den+noc bez plienky, iba par krat su vynimky - ked je s ockom, ked sme chodili autom (to som uz tiez zrusila, lebo dobre hlasi v aute) a ked mal horucky zaciatkom marca, tak vtedy maval aj v noci ako poistku
aj my sa kojime, a nadalej dost casto. v noci spi vyborne, niekedy aj do stvrtej rana bez zobudenia a potom o pol siestej budicek sme hore 😝
syn ma tiez 12 zubov, od marca tiez dlhsia pauza, nic sa nedeje...
papa skoro vsetko, ale nadalej male porcie kedze ho stale kojim a on protestuje ak nedostane cicik ked ho chce. tak mu ho dam a odlakam ho pocas kojenia, ci nechce skusit to a hento. potom to väcsinou aspon okusi a spapa toho trochu. obmedzujem sladkosti, keksiky a ine somariny, lebo potom uz vobec neje. maximalne po jedle moze nieco sladke alebo chrumky (tie bez prichute, bez soli ...)
Sebastian este malo hovori, ale tiez zacina sem tam opakovat. kede vyrasta dvojjazycne, tak niekedy moznoze aj daco hovori, ale akurat to nevyrozumiem v ktorej reci by to asi tak mohlo nieco znamenat 😀 .

sasa123
7. jún 2012

@majka1981 ja uz som skusala snad vsetko aby pochopila, ze zle sa nesmie robit, ale ona to aj tak skusa, asi ci to stale plati. Ked ma pomykala, skusala som pomykat aj ja - nepomohlo, smiala sa, ked som vysvetlila ze to boli, zopakovala au, au. Ona si dobre uvedomuje ze sa to nesmie, lebo ked ju hresim, vzdy povie sama no, no, no, pohrozi sa prstikom. Ku mne si uz az tak nedovoluje, lebo som prisla na to, ze ked zvazniem a pripadne akoze placem, alebo sa jej prisne pohrozim, hned zaberie, ale ostatni sa hned zacnu smiat a ona to berie ako hru a pokracuje. Lenze ked ju clovek hresi ona vsetko opakuje tou svojou zlatou recou a je to fakt strasne smiesne, vzdy sa musim premahat sa nesmiat. Ale vsak snad to vekom prejde.
Mas sikovneho chlapca ze uz nema plienku a vsetko tak chape, klobuk dolu 🙂

radecica
14. jún 2012

Ahojte baby, ako vasim krpcom cistite zubky? Neviem najst metodu ako malu motivovat...bavilo ju to 1.tyzden, ked bola nova kefka, teraz mi uz od zaciatku vravi ze nechce cistit zubky. Nechcem jej to robit nasilu, aby nemala voci tomu odpor, uz som skusala rozpravky, pesnicky, srandicky, aj navzajom si cistit a nic,vytrvalo odmieta.

majka1981
15. jún 2012

@radecica ja to robim tak, ze mu dam kefku do ruky, on ju zuje, obzera, pocisti si trosku - naham mu ju - zoberiem druhu zubnu kefku a cistim mu ja. takto pekne vycistim, ale samozrejme aj protestuje, niekedy dost, niekedy vobec. skusila si uz zubnu pastu? ked som tu zaviedla, tak sa to velmi polepsilo.

radecica
15. jún 2012

@majka1981 no skusam co sa da. aj my mam edve kefky, som myslela ze ked malu zabavim jednou, druhou budem cistit, ale ona druhu odmieta, raz chcedo ruky jednu, potom druhu. pastu mame tiez, ale uz asi stratila efekt,uz nie je zaujimava. ostava asi len vydrzat a postupne navykat.

slavuska30
15. jún 2012

@radecica náš sa postaví k umývadlu, s jeho kefkou mu umývam zuby a druhú má v ruke a s ňou drhne umývadlo 🙂 , ale najlepšie si umýva zuby pri tatinovi 🙂..
@majka1981 ak mu dám pastu, tak ju skôr pojedá 🙂 alebo si ňou natiera tvár 😀
...už má plné ústa zubov, tlačia sa jak huby po daždi..slinky mu tečú jedna radosť 🙂

radecica
9. júl 2012

Ahojte, ako zvladate s krpcmi tieto horucavy? Nasa mala je umrncana, v noci zle spi, uz nech je chladnejsie.. .neznasam take horucavy☹

mysenac
10. júl 2012

Ahojte, po 100 rokoch som sem nakukla 😀 my už máme 12 zubov, nekojím od 15. mesiaca, ale nepije veľmi ani iné mlieko...umelé - nechcela ani vidieť...občas si dala so mnou kakao, ale tiež to už moc nechce...ale zas ľúbi jogurtíky, syry, prípadne mlieko, smotanu v jedle. Inak spapá všetko, čo nespapá ju :D Od 16 mesiacov chodí do súkromnej škôlky - chodím do práce 3-krát do týždňa, takže každý druhý deň je v škôlke...od začiatku sa jej tam páčilo, posledné dni má také obdobie, že sa jej nepáči keď ma vidí odchádzať. Teraz začína akosi viac rozprávať - mama, tata, baba, oda /voda/, ano, nie, papa, teta, jajo /ujo/,toto, čo je to, matej - to je zatiaľ najdlhšie slovo ale už jej pekne ide. No a posledný týždeň chodíme na nočník...keď je teplo, tak ju nechám behať bez plienky, nočník má po ruke a keď potrebuje, tak sa ide vycikať...včera ho mala na záchode a zavolala ma a pekne si vypýtala, že chce cikať, takže občas to už riskneme a vyberieme sa niekam aj bez plienky 😎 a inak je to strašná nezbednica, ktorá sa nebojí vôbec ničoho a rada skúša svoje hranice...schody na poschodovú posteľ zvláda smerom hore aj dole, normálne schody v pohode tiež, rebríky ... no akrobatka...až mám pocit, že jej chýba taký prirodzený strach - syn ma vždy pri schodoch, pri ceste, pri nejakej prekážke čakal...ona vôbec....chce dokázať, že to zvláda, preliezky ani nehovorím...samozrejme ani na tých schodoch a preliezkach ju samu nenechávam a pre istotu stojím pri nej. No a pokiľa môj skoro 6 ročný syn plače pre každú drobnosť, čo sa mu stane, kristínka musím mať fakt dobrý dôvod aby plakala...keď vonku spadne, postaví sa a ide ďalej 😉

kattija
27. júl 2012

zije to tu este?!

radecica
31. júl 2012

Ahojte, baby povedzte mi prosim ze nie sme jedini, ktorych dieta robi obrovsky cirkus pri cisteni zubov? Zaciname vzdy po dobrom, asi pol minuty aj drzi, potom koniec...kedze zuby cistit treba a za pol minuty nestihnem co treba, schmatnem malu ako sa da adocistim aj nasilu. Vobec nie som zastankyna nasilneho umyvania zubov, branila som sa tomu, par vecerov som ju aj nechala nech odide kedy chce, ale neupravilo sa to a stale kratsie vydtzala, takze momentalne viac menej s cirkusom a obrovskym vreskom a valanim sa po zemi cistime. Rozpravka pomohla asi tyzden, pesnicka tiez tak, pasta a spolocne cistenie detto. Momentalne nezabera vobec nic. Snad juto raz prestane bavit 😢

vicsstef
1. aug 2012

@radecica ani u nas to nie je s umyvanim zubov ruzove. na umytie mam tak minutu, dlhsie nevydrzi. ked si ich nechce umyvat vobec tak jej hovorim, ze aj mama si umyva zuby, aj oco, aj jej oblubeny kamos. ak to nezabera, tak skusame mini-vydieranie... "chces si citat knizku? na to povie ano... a tak jej poviem, ze najskor si musim umyt zubky a potom si budeme citat"... to najviac zabera.

sasa123
3. aug 2012

@radecica Ze pol minuty? Nasa nevydrzi dobrovolne ani tolko a vyskusala som uz vsetky metody, ale ona mi bud stale hryzie kefku, ze nou ani nepohnem, alebo chce len sama, ale nie s mojou pomocou, takze zase nic. Ked sa mi po dlhom boji podari urobit na kazdej strane 1-2 tahy musim byt spokojna 😒
A boli ste uz u zubara?

radecica
3. aug 2012

@sasa123 U zubara este nie, malej momentalne idu von ocaky. Vy ste uzboli? Neviem si to zivo predstavit...Pojdem na jesen so sebou a popytam sa doktorky.Inac nechcem to zakriknut, alepo asi 2 tyzdnoch valania sa po zemi a revu preukrutnehopricisteni zubov mame za sebou 2 dni bez valania, len srevom.Tenmi az tak nevadi, mala ma aspon otvorene poriadne usta🙂

sasa123
3. aug 2012

@radecica My sme objednane na buduci piatok, pojdeme 1. krat, no neviem ako dopadneme, ci vobec otvori usta 😀 Ale na hornych zubkoch ma take hnedaste skvrnky alebo co to je, mechanicky sa to neda odstranit je to akoby sfarbenie samotneho zuba. Len u nas je ten problem ze aj ked jej umyjem vecer zubky, potom sa este kojime, lebo pri tom zaspava, takze ucinok umyvania nie je bohvieaky. Alebo mi napadlo ze jej mozu chybat aj nejake vitaminy. No uvidime.
A gratulujem k pokroku 🙂

ela2710
3. aug 2012

Ahojte 🙂 no tak nas maly si umyva zubky rad - len musi on sam, ale cisti si ich dobre 🙂 jedine s kupanim zacal mat nejaky problem, tak place akoby ho z koze drali a to pred tym nerobil 😒
inak vsetkemu rozumie, vsetko co mu povieme, chape, stale si chce citat knizocky, jazdi po byte na motorke a kupili sme mu tu kosacku z dracika a teda sa stala nasou ,,partnerkou" pri prechadzkach 😀 jedine, ze nam rozpravanie az tak nejde, vie povedat oco, mama, nono, havo, ked nieco nechce, pokruti hlavickou, ze nie nie.ale vety alebo viac slov zatial hovorit vobec nechce. A zubky mame skoro vsetky, pekne do radu, len nam este chybaju 4 stolicky, na kazdej strane jedna 🙂

radecica
4. aug 2012

@ela2710 Je fajn chodit na prechadzku s kosackou🙂 Nasich znamych maly ma momentalne najradsej furik, aj na dovolenku s nim isli🙂 No a pomaly aby sme zacali rozmyslat co k 2.narodeninam. Nejake tipy? Ked sa zacne cela rodina pytat...musim mat pripravene do zasoby.

ela2710
4. aug 2012

@radecica my rozmyslame, ze malemu kupime to auticko (elektricke), momentalne chce napodobnovat ocina, ked sa otvori auto, hned ide ,,soferovat" v kauflande by dokazal byt na auticku aj cely den, tak sme sa rozhodli, ze mu kupime taketo, co budeme ovladat tym ovladacom a on sa bude vozit 🙂 nic ine ma nenapada, lebo hraciek ma od vymyslu sveta, uz teraz sa mi tazko daco kupuje, lebo vacsinu hraciek uz ma.

A aj furik musi byt fajn 🙂 my sme boli kupovat vybavicku pre malu a mali tam aj kociky pre babiky, nas Tomasko si hned chcel jeden vziat domov 😀 bavi ho vsetko, co moze pred sebou tlacit, a este ma velmi rad odrazadla, mame cars auticko, no na dovolenke si vybral v stanku dalsie - zelenu motorku, vcera bol s nou prvykrat vonku, bol velmi podareny 😀

kattija
5. aug 2012

@radecica a my zase velke smetiarske auto 😎

mircova
17. aug 2012

Ahojte kočky tak po dlhočiznom čase píšem aj ja. Občas Vás prečítam čo nové, ale väčšiou nestihnem napísať.
Náš drobec je pekne ukecaný, všetko opakuje, a začal uť aj tvoriť vety. Najúžasnejšia veta, čo sme s mm skoro odpadli bola: " Oci zapni wifi, pousti bagre 🙂" Na nočník sa cez deň pekne pýtame, na noc máme plienku. Zúbkov máme 16 ale už nám dlho žiadny nevyšiel, zato teraz strašne slintá, tak je možno ďalší na ceste. Občas má tiež obdobie vzdoru a skúša, čo môže, ale nie je to nič horzné. Iba do obchodu s ním ísť, to je hotová katastrofa, v košíku neobsedí, iba by behal po obchode a to ma ide poraziť, aby dačo nezhodil.
Kojiť sa už nekojíme od 15mes., ale stále pije umelé mliečko. Dokonca stále aj raz v noci, čo by som bola rada keby sa odnaučil. Už som kadečo skúšala až som to vzdala.
Tak sa všetky držkajte a opäť niekdy nakuknem 🙂 🙂 🙂

slavuska30
28. aug 2012

ahojte, tak my sme už po dovolenkách, tento rok sme stihli Štúrovo, Štrbské Pleso, 3 jaskyne (Bystrianska, Ochtínska aragonitova a Važecká) - napočudovanie malý v nich vydržal, bolo to akurát 30 min 🙂, previezli sme sa čiernohorskou železnicou a pozreli Habakuky..takže zážitkov kopu..no a Peťko okrem mama a mnam nepovie zatiaľ nič, aj keď rozumie všetkému, čo mu poviem, alebo chcem po ňom, nezaujíma ho vôbec telka, takže roozprávky nepozeráme 🙂, nezaujímajú ho ani básničky, či pesničky..ale zas pomáha tatkovi 🙂 prehadzuje piesok, hlinu, montuje a rozoberá všetko, najradšej má predlžovačky a do nich zapája ďalšie kábliky 🙂 a potom s nimi behá po dome 🙂..zubov má plnú pusu, len neviem počet lebo si nenechá pozrieť 🙂..cez deň je bez plienky, ale čurá kade tade -nočník je jeho nepriateľom 🙂 a na noc mám problém mu plienku potom dať, stále sa kojíme, je ako malá prísavka 🙂)..pomaly zvažujem čo ďalej..ako s prácou, kam do škôlky, ako to zvládnuť všetko..veď to poznáte 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre