Októbrovky 2010. Pridajte sa!

sue33
24. jan 2010

Ahojte všetky ktoré budete mamičkou v októbri 2010.
Budem rada keď sa pridáte a podelíme sa o naše spoločné šťastie.
Už sa na vás veeľmi teším 🙂

majka1981
18. okt 2012

@janaspa plasteliny sa neboj, nech sa s nou hra v neakej miestnosti kde nie je pokrovec. my sa hrame v detskej izbe na malom stoliku. ked sa dohrame, tak ju odlozime 🙂 . zatial nie je nikde inde len tam kde ma byt 🙂
ked sa s nou hra, tak som vzdy pri nom, aj tak sa sam s nou nehra a takto dostriehnem co robi...

radecica
23. okt 2012

No tak my mame 2-rocnu oslavu za sebou. Bola u nas skoro cela rodina, mala bola unavena,my tiez🙂 Musim odlozit stare hracky co uz dlhsie lezia bez povsimnutia na polici, lebo ked je toho vela, nevie Ninka co skor a ked si raz za cas zmysli, ze vsetko treba povyberat, nie je toho kto by upratal.
Ozaj, ako to u vas vyzera s cistenim zubov? my sme malu ukecali zatial len na vecerne cistenie, rev ustal, ale teraz lezi na kupelnovom koberceku a bud spievame, alebo vymyslame nejake rozpravanie, aby sme ju nejako podobrotky udrzali aspon chvilu.
A este otazocka - ako to vyzera u vas s jedenim? Lebo u nas bieda, hlavne ranajky a vecera.Obed sprace cely hlavne ked je masko, bezmasite jedla horko tazko do nej dostanem.

majka1981
24. okt 2012

@radecica aj ja pravidelne odkladam hracky prec, ktore uz nie su aktualne. na stastie je moj syn poriadny a ulozi vsetko naspät (s vynimkami ked je unaveny a podobne kriticke situacie). aj v jasliach to dobre funguje.
s cistenim zubov sme na tom podobne - rano ani za svet cistit, vynimocne tak 1x do tyzdna aj rano. a vecer sa to tiez pokazilo - ale predsa ho neako ukeciam alebo ked cisti s ockom, tak je to lepsie. s ockom to robia tak, ze Sebastian cisti jemu a ocko Sebastiankovi 😀 . Zato sa ale pokazilo celkove umyvanie. vela krat ho umyjem len tak na rychlo usta, nohy, ritku, pipika, a ruky, na sprchovanie nemam kazdy den nervy - kedze bud tam nechce ist, alebo nechce prestat a chce sprchovat celu vanu a potom zachladne, kedze je cely mokry 😒 .
s jedenim je u nas vsetko super. velmi som rada, kezde Sebastian odmietal dlho prikrmy, tak aspon teraz nemame problemy. zeleninu vobec nechce? ci musi byt aj mäsko? A kojis este ci nie? Lebo Sebastian je este aj kojeny, co znamena ked si potiahne dost v noci, tak rano nie je hladny. Uz som si na to zvykla, ze musim castejsie ponuknut.

aduska82
24. okt 2012

ahojte baby tak mi mame dnes 2 roky..taaak rychlo to ubehlo..prvy rok bol dost hekticky ukricany, maly bol dost naviazany na mna ani na zachod som nemohla ale tento druhy je uplna zmena. Tomasko sa rozkecal a niekedy tie jeho hlasky s muzom ideme az do kolien ale mal po kom pochytit jeho sestre sa tiez pusa nezatvori. Papame vsetko a vela ale ani na nom nevidiet vsak sa ani nezastavi.
Problem mame s plienkami bude chodit bez a ked treba cikat krici mama plenku plenku na serblik vobec, popritom velmi dobre rozumie na co serblik sluzi no co asi si pockame nechcem to nasilu silit.
Mame este aj dudku hlavne na spanie ale ked sa zatne tak musime aj von zobrat..hra sa na piesku a dudluje o stosest🙂
A najviac ho fascinuju velke stroje ako bagre, traktor , kamion a pod..Od leta nam chlapi robia nejake rury tak rozkopane sidlisko a my od baraku k baraku behame a sledujeme ako pracuju bagre chlapi ho uz aj parkrat povozili tak na narodky dostane bager bude radost 🙂)

radecica
24. okt 2012

@majka1981 No my vecer malu ucime upratovat hracky.niekedy v poho, inokedy hroza...ako aj u vas asi.
U nas sme donedavna malu kupavali v malej vanicke s tym, ze bola vo velkej strcena,ale zacali sme ju ucit kvoli uspore vody a kvoli tomu, ze uz bola vanicka mala na sprchovanie a napustame velku vanu ked vlasy umyvame, tak 2x do tyzdna. Sprchovanie v poho, akurat niekedy nechce ist von, ale to ma smolu.
S nocnikom uz fungujeme, klop klop, aj sa vypyta ze chce ist cikat alebo kakat,cely den ma gatky, len na spanie jej davam plienku, byva pocikana. No a dudel pouzivamena spanie, nikdy ho nemavala mimo spanku, ale asi to bude tazke oducit, ked sa ju snazim presvedcit ze je velka baba a nepotrebuje ho,tvrdi mi ze potrebuje aby mohla spat🙂
Kojila som 14 mesiacov, noc mala prespi, aaj napriek tomu ze vecer malicko zje, asi nie je hladna, lebo rano byva podobne. aby sa najedla, robievam jej vecer krupicnu kasu, to sprace, prip. nieco od obeda.Ked ma len pecivo alebo chlieb, s tym je bieda.

@aduska82 My sme tiez odsledovali co sa malej paci akupili sme jej babiku-babatko, tak krmi, vyzlieka, oblieka, uspava...no a riadiky dostala, tak kazdemu vari kavicku🙂

mircova
29. okt 2012

Kedže sú tu posledné oktobrové dni, vešetkým októbrovčatám prajeme veštko naj naj naj k narodeninám, nech sú zdravé a robia rodičom radosť 🙂 🙂 🙂

radecica
6. nov 2012

Ahojte, ako je to s vasimi 2-rociakmi a jedenim zeleniny? moja z cerstvej zeleniny zje akurat mrkvu, miluje mrkvovy salat. Ostatnu zeleninu surovu vobec, tak davam pravidelne do vary. S ovocim to je lepsie, az na male vynimky zje vsetko, uvidime co povie na citrusy v zime.

misimimi
6. nov 2012

@radecica nas papa vsetko miluje papriku a rajciny 🙂 ale nenavidi pomarance 😀

mircova
9. nov 2012

radecica .......náš drobec má rád zeleninku, má rád uhorku do ruky, hlavne v lete mu chutila, taká studená z chladničky, paradajky, papriku farebnú, klasickú zelenú nechce, nastrúhaný kalerábik, šalát s čínskej kapusty s jogurtom, mrkvový šalátik a ovocie mu tiež chutí najobľúbenjšie je hrozno a minule ma videl jesť grep, tak mi polku spapal, ale bol fakt sladučký 🙂

radecica
10. nov 2012

@misimimi @mircova no teda...a ta moja krpana len mrkvovy salat z cerstvej zeleniny, ovocie je lepsie. snad vylepsime skore.

mircova
12. nov 2012

@radecica aj náš drobec mal obdobie ked napr. nechcel jablčka tak som mu ich ani nenúkala a papali sme iné ovocie potom som mu po dákej dobe zas ponúkla jablčka, ale inak ako bol zvyknutý, napríklad nastrúhané s piškotami a zas papká aj jablčka aj nakrájané na malé kúsky

janaspa
28. nov 2012

@radecica zeleninu mame radi,ci surovu,ci varenu,ked varim polievkudam mu churstat surovu mrkvu, kalerabik az tak neoblubuje surovy,ale spapa. Paprika,paradajka, uhorka, redkvicka cervena aj biela to by jedol vkuse🙂 Z ovocia nam nejako velmi nejdu citrusy, najviac teraz pyta banan, hrozno,hrusku a jablcko. Baby davate detom do varenia horcicu,kecup a tak? Hranolky, pukance?Ja take malemu este nedavam...

ela2710
11. dec 2012

@radecica nas ma najradsej salatove uhorky 😀 ale inak papa vsetko cez markvu, petrzlen, paradajky, papriky, po ovocie, s ovocim ani so zeleninkou nemame ziadne problemy, skor sem tam trucuje s maskom, niekedy ma dni, ze zje vsetko okrem maska 🙂

radecica
11. dec 2012

@ela2710 @janaspa no baby tak to vam teda zavidim. nasa mala je masova, maso moze v akejkolvek forme. doteraz zeleninu jedla vo vare, momentalne mame obdobie ze mrkvicku nelubim, petrzlen nelubim, banan nelubim...vzdy ju nejako ukecam na to varene, ale pravdupovediac ma to moc nebavi kazdy den presviedcat ze sa vsetko musi jest a ze VOBEC treba nieco zjest. snad to je len take obdobie.
A ako ste daleko s odplienkovanim? My pouzivame plienku na spanie, este neviem ako sa jej zbavime, vzdy je mala pocikana ked sa zobudi, aj napriek tomu ze cika pred spanim.

ela2710
11. dec 2012

@radecica nas maly je uz cca. pol roka cez den bez plienky, von nosime, je zima, urcite ho nebudem vyzliekat na ulici... a cez den spi bez, to sa nepocika, ale v noci este davame, vzdy v nej ma do rana nacikane, ale hned rano si ju sam vyzlieka 😀

radecica
11. dec 2012

@ela2710 my von nenosime plienku, na jesen sme cikali do travicky, teraz doma, v obchode, kde sa da, alebo vydrzime. poobede ju raz babka zabudla dat do plienky na spanok a spala 2 hodiny v gatkach, aj sa pocikala, ani ju to nezobudilo☹

janaspa
14. dec 2012

@radecica
No my mame ovocie na stole a to len pride, poda mi to na co ma chut a povie mamina umyt🙂 alebo mu nalupem madnarinku, banan, narezem jablcko na mesiaciky a dam do misky na stolik a z toho si berie.Skus aj ty, pomiesaj s niecim co ma rada.Co satyka plienok, cca od roka sme na doma bez, vonku sme zacali chodil bez plienky ked zacalo byt teplo, vmaji. No tak cca koncom oktobra sa nam pytanie nejako pokazilo,tak sme vonku zasa zacali davat plienky, od kedy ich mame,nosime ich domov suche. V noci estemame plienku, cez den sme par krat spali bez, niekedy aj 3 hodky nasucho,aleniekedy sa popisal uz po pol hodke a uz nechcel spat. Tak na spanieestemame. Ako ste na tom smliekom? chcu deti pit? Ja som kojila do 22mes, chvilku mi pil kravske, umele nechcel ani nahodou, teraz niekedy sisam pyta a niekedy do nho za tyzden nedostanem ani glg.A mlieko prevarujete,ci zohrievate?

radecica
14. dec 2012

@janaspa No ja malej robievam ovocnu desiatu, tiez do misky kadeco nakrajam, ale vacsinou co nechce vytriedi🙂 A zje hrozno a fici na jablkach...aspon nieco...mali sme bananove obdobie, to pomaly ine nechcela a mandarinkam este neprisla na chut, skusalasom jej dat take sladucke a nic. Tak snad casom, neriesim.
Plienky na spanie nechavam, snad to casom tiez pride a v noci sa mala odkryva, tak to by sme asi neustriehli...pockam do jari a uvidime.
Jadavam malej rano kakavko s nestle UM, to jej chuti. Kravske davam pravidelne do vary, dost casto mavame mliecne polievky. A strasne malej chuti kysle mlieko. Tak aspon takto mliecne vyrobky, lebo so syrmi sme na tom biedne a jogurty tiez musim v poslednej dobe presviedcat. Kojila som do 14 mes.
Je to bieda s takymi "jedakmi".

slavuska30
22. jan 2013

ahojte, chcem sa opýtať, aké máte skúsenosti so škôlkou..napríklad som sa bola opýtať na miesto u nás v dedine a povedala mi riaditeľka, že tým že je októbrový ak bude veľa detí, tak mi ho nevezmú..v BA zas je problém lebo tam nemám trvalý pobyt..ako to potom riešite, ak ich nevezmú?ostanete doma na predlženej rodičovskej? dík

jammka
23. jan 2013

@slavuska30 ahoj, mne povedali, ze ak bude vela deti, tak ju nevezmu v septembri, ale az v oktobri, ked bude mat tri roky. A predbezne sme sa zapisovali uz minuly rok, tak dufam, ze ju zoberu.
a nechapem preco by ho nevzali? to akoze beru deti, ktore maju tri roky do septembra a pocas roka uz vobec neprijimaju?
mne len v skolke vravela, ze ak este nema 3 roky, tak je brana ako 2 deti a tym padom by sa im zvysil dovoleny pocet deti na triedu...

slavuska30
23. jan 2013

@jammka aháá tak možno som to zle pochopila,..mne to takto nepovedala, len to, že ho nevezmú ked ich bude vela..tak sa ešte raz opýtam 🙂 a musím zistiť, či vôbec otvoria slovenskú triedu, alebo nie 🙂

janaspa
4. feb 2013

Ahojte ako dlho dovolite deturencom pozerat rozpravky pocas dna?

slavuska30
10. feb 2013

@janaspa u nás je to tak pol hodinka, viac totiž ani nevydrží pri tv, aj to len teraz posledný týždeň, čo ho to nejak začalo baviť a nejako to vníma..aj s knižkou vydrží len chvílu..

majka1981
10. feb 2013

@janaspa este vobec nedovolujem 😉
dieta by same nemalo pozerat tv (lebo tie obrazky v tomto veku dobre nepochopi, treba vysvetlovat ...) a ja na to cas nemam a nechcem si ho ani najst. radsej sa hrame, citame, sme vela von, varime spolu, najoblubenejsia hracka su puzzle 🙂

janaspa
23. jún 2013

Ako ste na tom pred naSTUPOM DO SKOLKY? CO VSETKO DETICKY VEDIA ACO NIE?

slavuska30
23. jún 2013

@janaspa ahoj, my ideme od septembra do škôlky a Peťko je bez plienok, vie sa obuť (ale nie zapnúť), obliecť s pomocou, vyzliecť sám tepláky či trenky a ponožky, s ostatným potrebuje pomoc, naje sa celkom slušne sám, pijeaj z veľkej litrovej fľaše a z pohára samozrejme, problém máme s rečou..ešte nerozpráva, len mama, baba, dede, ano, nie, mňam a napodobní pár zvieratiek..ale inak rozumie všetkému, čo mu hovoríme, keď chce niečo on, buď nás tam dovedie, alebo ukáže, čo chce..tak hádam sa to rozbehne, dr. povedala, že máme počkať do 3r..

janaspa
23. jún 2013

@slavuska30
super, tak my sa prave oducame od plienok cez denne spanie,na noc mame este plienku. Urobila som chybu,mala som ho oducat uz minule leto spal parkrat bez plienky a bez nehody, pekne sa zobudil na pisanie, ale otehotnela som a kazdu chvilu zvarcala, tak som to nechala na toto leto no teraz to ide tazsie, zobudi sa ale nepyta sa pisat, rozprava zo sna,alebo place a to uz ma pod sebou cvrknute,dokoncime do nocnika, ale velakrat sa stalo,ze sa popisal a vobec sa nezobudil.....tak dufam,ze sa do septembra podari. Co sa tyka jedenia vie jest lyzicou i vidlickou,ale vymysla,odbehuje k hraniu, tak vacsinou musim nad nim sediet,alebo ho dokrmim ja. Pije z pohara aj z flase bez problemov. Vie si vyzut topanky aj papucky, t.j rozopnut pracku, vie si ich aj obut a skusa zapnut pracku,len este asi potrva,kym trafime ten kolik do tej malej dierky🙂 Topanky na suchy zips si vie zapnut. Tento tyzden sa mu podarilo obliect samemu slipky i teplaky,s vyzliekanim je to horsie, obleceny si sadne na nocnik,alebo wc:D S rozpravanim sme na tom dobre, uz si vymysla aj sam rozpravky, Zubky si umyje,ja len docistim,aby to bolo poriadne, ale treba pripominat. A co kolektiv? Je priebojny?

slavuska30
24. jún 2013

@janaspa no tak to je super 🙂 to cikanie to sa naučí dovtedy 🙂 no my asi budeme mať problém s kolektívom, tu kde bývame, nemá nikoho vo svojom veku, celý deň je so mnou len, jedine keď dojde kamarátka s dcérkou, tak sa zahrajú..keď sme boli na zápise, nechala som ho v triede s ostatnými detičkami a keď som sa vrátila pre neho, bol presne na tom istom mieste, kde som ho nechala...

janaspa
24. jún 2013

@slavuska30 No na kolektiv som zvedava i ja, my zasa stretavame deti len na prechadzkach a vonku na ihrisku,ja nemam ziadnu kamosku s dietatom a zasa do detskychcentier nechodime ani do detskych kutikov. zatial niejenejako priebojny,ale uz zacina si branit hracky,akniekto berie nasilu,ale vie sa podelit,pozicat.....

sasa123
4. sep 2013

Ahojte, ako ste zvladali nastup do skolky vy? Ja ked som ju tam nechavala tak prve 2 dni bez placu, pekne tam zostala, potom si vraj trochu poplakala, ked som jej zacala chybat, ale dnes sa mi rozplakala uz pri skrinke, nechcela ist do triedy, placucu som ju na rukach odniesla. Som z toho zufala, pride mi to ako keby som ju odstrcila, ked plakala a potrebovala ma. O 2 mesiace budeme mat babatko, tak som ju chcela dovtedy privyknut na skolku, ale neviem ci ju budem mat to srdce tam s placom nechvat.
Mate nikto podobnu skusenost, ze prve 2 dni dobre a na 3. plac? Nechapem tomu, co sa mohlo stat? Prve dni polovica deti plakala, dnes nikto, len moja. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre