Pokladíky z novembra 2009

tilly
3. dec 2009

tak šup sem 😉

deina
4. dec 2009

Sups. 😅

Adamko uz spinka?

Ja tak tradicne - odsavam...

janka1874
4. dec 2009

Dobré ránko (teda ak sa to dá tak nazvať)
som dolámaná a nevyspadá ako už dávno nie táto noc bola príšerná slečinka vstala okolo 21-vej maximálne vyspatá tak som ju dala do poriadku papať a hold začala zábava jej sa teda spať vôbec nechcelo tak do 23-tej len kukočkovala no a potom keď raz začala revať tak neprestala do 3.30 tak som spala asi 4 hodiny lebo už je hore Sendy všetko na bolí lebo nakoniec som skončila vonku v obývačke na gauči lebo milostivá sa rozhodla že sa jej v našej posteli nepáči a keď aj zadriemala a chcela som ju prenieť do postele že hurá spíme tak prd hneď bola hore jej sa asi na gauči páči no mne teda vôbec ani netuším ako budem dnes fungovať

pudo
4. dec 2009

ahojte, mozem sa aj ja pridat? aj my mame novembrovy poklad... uz som sem tam nieco napisala do vasej predchadzajucej temy.. ale teraz aspon oficialne nanovo 😉

mayka
4. dec 2009

jeej nova tema. 😀
task sa spytam aj tu, ci vsetky orechy su alergen. Chcem piect nieco na vianoce .

mayka
4. dec 2009

pudo, vitaj. 😉
tvoj pokladik poslucha?

ukulelembo
4. dec 2009

Ahoj mamulky Jej mame novu temicku Tilly dakujeme Dlho som nepisala Blbne mi mobilnet a 3 deti daju zabrat a mm na tyzdnovkach Tak si zvykame na novy rezim Šimi teraz buva
Tilly, Janka: jedy a nespanie do 3tej sme mali aj my asi 3-4noci po sebe

janka1874
4. dec 2009

áno mayka orechy sú alergén všetky 🙂

slovakia13
4. dec 2009

ahoooj
tak,mame novu temu super 😉 😵
maja mala spinka a tak krasne si poprdkava 😀 😀 😀

nellye
4. dec 2009

Ahojte, babulky...
Ja len uplne strasne narychlo : vcera sme prisli z nemocnice, malinky vanko sa narodil presne na termin : 29.11., mal 3450g a 50 cm🙂)) porod od prvej bolesti a z pokym zo mna vysiel na svet trval 2 hodinky Nemala som vam dat ako vediet, lebo v nemocke som lezala este 5 dni pred tym, nez sa narodil, kvoli tlaku si ma tam nechali:(...Tak vas vsetky srdecne zdravim a ked sa domka trosku zaklimatizujeme pridam sa k vam opat s pismenkami...
Tak som asi rodila z novembroviek posledna?🙂)) 🙂 🙂 🙂

nellye
4. dec 2009

inak...Ivanko tam malo byt, ale ved to viete 🙂)) je nadhernucky... zatial nestihame, lebo len kojime, kakame, kojime a odsavame...a dokola🙂)))

ukulelembo
4. dec 2009

Mayka podla mna skus spapat orech a ak nebudu robit malej dobre tak vylucis Podla mna treba jest vsetko ak to nevadi mamke a potom ani babu Lebo ak sa vylucuju alergeny zo stravy tak organizmus sa proti nim zacnu branit Nas Alex je alergik ale pokial nieco neuskodi tak to zje

mayka
4. dec 2009

baby a myslite ze budu vadit aj upecene orechy medovnickoch? Vraj med nevadi .

ukulelembo, asi to skusim.

nellye vitaj medzi nami. A gratulujem srdecne. Veru mame to vsetky za sebou.

Inak neviete co je s meliskou, Dlho sa tu neukazala. Vlastne od porodu. 😖

janka1874
4. dec 2009

mayka nám to nevadilo ani med ani orechy skús si urobiť čaj s medom a uvidíš reakciu a tak ako písala ukulelembo skús aj orechy

nellye vitajte doma a gratulujeme

neuveriteľné ako rýchlo to zbehlo a už máme všetky pokladíky doma

chruminka
4. dec 2009

ahojte tak mame novu temicku 😵

nelly vitaj 🙂

tilly dospavas noc? chudatko nase ,maly ma asi prehodeny den a noc nechces mu to otocit?
Ale citam ze Janka ma tiez burlivu noc za sebou 😖

my sme mali celkom v pohode az na to ze od vcera poobedia Alexii dako netravilo a dost nam grckala ale uz take tvarohove a potom nevedela ani spinkat,bola uplne nervozna,len som nevedela ako jej pomoct,tak sme si ju zobrali do postele a tam sa ukludnila a zaspinkala,spinkali sme potom ako vzdy do 4:00h ,potomto rannom papani zase Viktoria nevedela zaspat,bola uplne cula, tak vymena Alexia do postielky (ta hned po papani zalomila) a Viktoria ku mne do posteli,nieco po 6:00h sme konecne zaspali.

baby mali by sme dat zamknut staru temicku aby nam tamnikto nelozil 😀

janka1874
4. dec 2009

chruminka o tom zamknutí som tiež uvažovala

a tiež mám pocit že si slečna otočila deň a noc lebo teraz od rána spí ako šípková rúženka tak som veľmi zvedavá na dnešnú noc ale toto jej musím zrušiť nejako lebo takto nebudem vedieť fungovať cez deň byť hore so staršou a v noci s malou tak a spať mám potom kedy

ukulelembo
4. dec 2009

Nellye gratulujem k Ivankovi Aj vsetkym ostatnym co sa rozdvojili vela radosti z drobcekov a vela mliecka
Tak uz sme vsetky na komplet mamulky Aspon dufam

chruminka
4. dec 2009

janka my sme Viktorii museli teiz trosku pomoct aby v noci spinkala,lebo ona vela spala podvecer tak sme ju aj nasilu budili,ale len 3 dni a potom som to nezvladala pri dvoch detoch,aby som ich potom drzala hore obe ,revali mi tu dve hodiny ako dive....vykaslala som sa na to ,ale tie 3 dni stacili a uz su otocene.
Doobeda este spinkaju,ale cim sa viac blizi vecer tym spinkaju menej a menej,horsie je ale ze ich uz musim zabavat,lebo uz sa nudia 😉

deina
4. dec 2009

U nas bola dobra noc, maly sa zobudil iba 2x, parada. Normalne som sa zobudila vyspata. 😅 Mohol by v tom pokracovat... A s manzelom sme sa rozhodli, ze zajtra poobede idu obaja s babkou na prechadzku a my dvaja si odskocime na cajik sem do cajovne. 😵

janka1874
4. dec 2009

mňa fakt porazí z tých úradov na slovenku fakt

pudo
4. dec 2009

chruminka - mas moj obdiv... ja mat dvojicky, tak neviem, kde by som skoncila...
mayka- drobec je max. ok, len kazdy den riesime, ci papame dobre, ci moc potom nechrcime a tak.
A dnes mam pocit, ze asi vsetky deticky maju utlm. Nase baby spi od rana, kdezto vcera nie a nie zaspat. A maju aj vase babatka nazor, ze najlepsie je vystrajat podvecer a vecer????
A ako casto kupete? je 1x za dva dni ok? Kazdy tvrdi nieco ine, vraj maju deti byt natvrdo vedene k hygiene tak ako dospely a kupat ich kazdy den. Mna dost odradza to, ze baby ma hned po kupani studene rucicky a nozicky, tak sa bojim, aby neochorela.

pudo
4. dec 2009

Nellye - vsetko NAJ,NAJ,NAJ - nech ste zdravi a spokojni

deina
4. dec 2009

Pudo, nemusia sa kupat kazdy den. My maleho ale kazdy den kupeme, je to ako sucast vecerneho ritualu - kupanie, mliecko a potom spinkat. 🙂

tilly
autor
4. dec 2009

my máme totálne divný režim... do tej 12. - 1 sme hore a potom chrníme do 11.... a o tretej máme pravidelne minidisco...

bodzlomu
4. dec 2009

chruminka - aj ja ta obdivujem!!! som rada, ze zvladam toho mojho "certika" - aj ked samozrejme pre mna je to maly pokladik 😵

o rezime ani nepisem 😠 ved vidite ako sporadicky sem chodim 🙄

inak chcem vam napisat moju "skusenost" s ortopedom:
Ja som bola dnes u toho ortopeda, v cakarni bola takaaaa zima, ze ja som mala kabat a pod nim dva svetre a nezdalo sa mi teplo! a do toho som mala vyzliect maleho! A sestricka mi hovori, ze staci ked ho vyzleciem od pasa dole! no ale vies si predstavit kolko vrstiev mal i tak na sebe! vsak u nas je rano uz dost chladno! no ale reku dobre... doktor teda robil sono klbikov a malemu bola taka hrozna zima, ze ani nemukol len mu nabehli hrozne zimomriavky a ked som ho obliekala, tak mal normalne nejaky "zimny sok", lebo ho az triaslo na celom telicku!!! a som cakala, ze bude hladny, lebo jedol dve hodky predtym a tak ti ho ta zima "zobrala", ze potom mi spal este dalsie 3 hodky bez jedla!!! chudatko male... a ta ordinacia, no hruuuuza... a doktor ovesany zlatom a hlavne , ze mal v cakarni zaramovany nejaky certifikat!
a kazal nam okrem toho balenia na sikoro: teda jednu malu latkovu plienku, na to jednu väcsiu a ortopedicke nohavicky (ja miesto tej malej pouzivam pampersku) tak vraj na noc, mam dat pod tie ortopedicke nohavicky este polovicu detskeho uteraka!!! to som jakziv nepocula! boze, chudatko dieta, vsak ked ma spat, tak asi mu nebude dobre ako cibuli!!! a si vezmi, ze on spava aj tych 5-6 hodin v noci - tak potom to prehriatie nehrozi? somar!!!!alebo si predstav, ze by som mu dala len tie latkove... vsak tak by bol tolko hodin v "mokrom"...ako by sa mu asi spalo? ved ho chcem pekne naucit v noci spinkat! skusim a uvidim... ale asi lepsie, ako keby mu mal nabuduce (o 2mesiace) dat tie "remence" - to je take zelezo, ktore by som mu musela davat a dietatko by nemohlo dat spolu nozicky ☹ tak to by si uz vobec nemohol poprdkat!!!
fakt som z toho jelen!

bodzlomu
4. dec 2009

pudo - myslim, ze to zalezi aj od babätka! Ja mojho kupkam kazdy den, ale len v cistej vodicke, natieram mu akurat ritku avirilom, ked ho dokupem - ja ho musim kazdy den, lebo mne mlieko z prsnika strieka! a ked on dakedy tak hltavo pije, ze mu aj bradavka vyskoci, tak je ostriekany tym mliekom az na vlasoch, alebo to nestiha prehltat a potecie mu to potvaricke, po krku - a kedze je tam tolko zahybov, treba mu to pocistit... aspon u nas 🙂

kkiki
4. dec 2009

baby ja toto nechapem ... akurat idu oddelit tie siamske dvojicky ... mne to v tejto dobe pride neuveritelne tyranie zo strany rodicov .... jednemu nedavaju vobec ziadnu sancu a druhemu tak tak ... neverim ze ta matka to nevedela omnoho skor a preco to tak daleko muselo zajst ... ja chapem ze to musela byt strasna situacia ked sa to dozvedela, ale nosit pod srdcom deti o ktorych viem, ze su siamske a zaruka ze ked sa narodia ze budu zit je miziva ... asi by som sa ku tomu postavila inak, keby ma to postretne ... ja som z dvojiciek a narodili sme sa v 7m a sestra mala len 1500 a pri prevoze do trencina dostala silny zapal pluc a nasledne sa to vsetko dosralo, detska obrna a podobne ... dozila sa 18 rokov a po tejto skusenosti, co vsetko si pocas tych 18 tich rokov preziju vasi rodicia a vlastne cela rodina s postihnutym dietatom, mi staci nato, aby som si o tomto myslela svoje ... uz tu bola jedna hrdinka ... ta medializacia co okolo seba vytvorili bola hnusna ... nemam toto rada ... no musela som sa vyrozpravat, lebo ma strasne nahnevalo to pocinanie rodicov ... a dalo sa tomuto vsetkemu predist ... chcela by som naozaj vediet co branilo rodicom ukoncit toto tehotenstvo ... je to krute ja viem, ale smutili by par mesiacov a hadam by uz cakali aj dalsie dieta ... takto budu smutit cely zivot ...

carmen86
4. dec 2009

ahojte baby tak my sme mali super noc, zaspali sme vecer o 21.30 a spali sme vkuse do 5.15 😉 , a potom od 6.20 do 8.00, uz dve noci za sebou boli fajn, tak dufam ze v tom budeme pokracovat..Inac mala neplacka len ked je hladna, a trapi nas odgrgavanie strasne dlho to trva pokym si grgne..ale inac je to zlatucke babo 🙂

kkiki
4. dec 2009

bod zlomu ... no to mi je luto ze musite balit ... este ze neni leto a 30 stupnov to uz by tvoj maly mal aj vajcia na tvrdo ... a co mal zly nalez, ked takto do extremu ?

bodzlomu
4. dec 2009

Nelly -vsetko dobre tebe aj Ivankovi 🙂

slovakia13
4. dec 2009

ja kupem kazdy druhy den 🙂
bodzlomu
ja ked som spomenula mojej detskej doktorke ,ze by ma mali poslat na sono klbov,tak iba na mna pozrela...prehmatala klby malej ,ze vsetko ok 😠 a ja ako dieta som bola vyklbena 😝
tu je to cele na hlavu ,tak sa iba modlim ,ze mala je naozaj ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre