Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

zdenka73
29. nov 2009

Ahojte! Tak zase to tu je na bode mrazu?
Máme už 2300g, a všetko v poriadku, len mne nasadili inzulín, no snáď len do pôrodu, ale dajako to vydržím. Len tá diéta blééé, a hlavne ked ma chytia chute na sladké hrôza. No ale je to už za pár tak to nejako dotiahnuť.

Vítam nové babulky. Keesa ja nie som z Viedne, ale je tu veľa báb z Viedne, snád niektorá býva nablízku.

paola.o1
29. nov 2009

ahoj boldy, ahoj zdenka. boldy a kedy sa tam chystas? zajtra v pondelok? a o kolkej?

boldy
29. nov 2009

no dufam, ze nedojdem len ja, baby nenechajte ma v stichu 😀 od tej 14.30 tam budeme
zdenka> uz to vydrz mas to za par... a chut na sladke, ja som tiez mavala strasne navaly, tak ti nezavidim, ze musis obmedzovat 😒

paola.o1
29. nov 2009

no tak ja dojdem urcitko, este predtym ti napisem, ci fakt ides, aby sme sa tam netrebali zbytocne 😝

boldy
30. nov 2009

stretko je 100% budeme tam

paola.o1
30. nov 2009

tak o 14:3o v milch bare na tej meidlinger strase? aj my dojdeme..

zdenka73
30. nov 2009

aké bolo stretko?

paola.o1
30. nov 2009

Ahoj zdenka, fajn bolo, konecne poznam aj nejake slovenske devy tu vo viedni. Pred chvilou sme sa dovalili, takze stiham aj aktuality🙂

ronnda
1. dec 2009

Zdravim! vidim, ze jste meli stretko, to je bezva. ja bohuzel porad nejak marodim a jsem uz z toho totalne vycerpana. mala je uz davno v pohode a chodi do skolky, tak jsem rada.
zdeni, tak uz se ti to pekne krati. vydrz to s dietou! a jak jsi na tom se stehovanim?

twix
2. dec 2009

Ahojte!

chcela som sa pridat na stretko, ale akosi my to casovo nevychadzalo. snad sa nam podari prist nabuduce.
mozno sa podari este pred vianocami nieco zorganizovat?

my sme zdravi, teda deti trochu soplia a sem-tam zakaslu, ale to uz beriem ako normalny stav.
Laurinka chodi do skolky. uz je tam od rana od pol osmej do vecera do pol piatej. chodi pre nu manzel, kedze so mnou poobede domov ist nechcela a vzdy urobila straaasnu scenu. uz si zacina dobre rozumiet s Dominikom. zacala ho brat za rovesnika. aj ked mu este sem tam podlozi nohu a drgne do neho, aby spadol, ale uz sa to zlepsuje 🙂

Ronnda - chuda, co ti vlastne je? uz si dost dlho chora. drzim palce, nech sa rychlo vyliecis.

Zdeni - nejako to vydrz, stoji to zato!

frumoasa
2. dec 2009

ahojte
chcem vas poprosti o info. moj drobcek uz pije Nutrilon1,no kedze v SR je trosku nadceneni chcem sa spytat ako to je v rakusku?Neviete ako sa tam vola a aku ma gramaz a ci sa oplati ist ho kupit tam?
Dakujem 🙂

paola.o1
2. dec 2009

nutrilon je tu tusim aptamil. vyraba to milupa... ale neviem kolko stoji, kuknem sa v drogerii, ja kupujem ine mlieko

viedencanka
2. dec 2009

Caute kocky,ja som stale na kurzoch,takze sem na Mk v poslednom case vobec nestiham.

Twix- to je super,ze Laurine sa tak paci. S Martinkom je to podobne.Ked prenho pridem a uvidi ma,nechce ist domov a ja tam len cakam a potim sa..Naposledy som sa uz nastvala a vysla von bez neho. Az ked ma potom cez okno videl,ze uz som vonku a odchadzam bez neho,pochopil,ze to myslim vazne,ze treba ist domov. Inak z jehho triedy od tohto tyzdna spravili bilingualnu skupinu- jedna ich vychovavatelka odisla a oni ju nahradili americkou native speaker. Cim dalej,tym som so solkou spokojnejsia. On sa tam tak aklimatizoval a citi sa tam naozaj super,ma tam vela kamaratov a hlavne kamaratok.
Linda si uz tiez zvykla u TM,uz tam od minuleho tyzdna aj spava. Ale je na mna urazena,ze ju tam nosim,uz mi vobec nechce dat pusu ☹

Ronnda- este sa trapis s chorobami? Uz sa to s tebou dlho taha.Prajem ti skore uzdravenie.

jana3
9. dec 2009

Ahojte,

neviete, či sa v Rakúsku dá na priamy predaj kúpiť vakcína proti prasacej chrípke (H1N1, Panenza)?

Ďakujem

ronnda
10. dec 2009

ahojky, vsichni nejspis ted zijeme predvanocnimi pripravami. doufam, ze jste vsichni zdravi a nemate moc stres s pecenim cukrovi apod.
ja se konecne hlasim ve stavu zdravych, dlouho me trapil kasel, do toho nejaka strevni chripka, nemohla jsem se z toho nejak dostat, porad jsem se v tom placala. chudaci deti, kdyz porad kaslou, je to namahave, ja jsem navic chodila do prace, tak me to dost vycerpavalo. ted jsem mela prodlouzeny vikend a dost mi to pomohlo, trochu vydechnout 😝

twix - tak laurinka s tebou nechce chodit po obede domu 🙂 mas tak aspon vic casu venovat se dominikovi a laurinka je ve skolce spokojena.

viedencanka -ty jsi sikovna, jeste stihas chodit do kurzu! tesi me, ze uz si linda u TM zvykla

jana3 - tak zda se tu da koupit vakcina proti praseci chripce nevim, o toto ockovani se nezajimam, tak ti bohuzel neporadim...

lenousek.k
10. dec 2009

Ahoj holky, chtela bych vas poprosit o radu. Ja jsem Ceska, manzel Rakusak. Zatim zijeme v CR,budu tu i rodit, ale v budoucnu budem bydlet v Rakousku, proto by jsme chteli, aby mel nas syn i rakouske obcanstvi. Muzete mi poradit, jak nejjednodussi cestou ziskat rakouske obcanstvi pro syna. Dekuji!

vroni
11. dec 2009

lenousek, nahlásiť dítko po narodení tuto:
Amt der Wiener Landesregierung
Einwanderung, Staatsbürgerschaft, Standesamt
KundInnenservicezentrum
20., Dresdner Straße 93

Telefon: +43 1 4000-35111
Fax: +43 1 4000-99-35110

Mal by vám stačiť rodný list dieťaťa, váš sobášny list a manželovo osvedčenie o občianstve (stačí pas). Pokiaľ dvojité občianstvo povoľuje česká strana, Rakušania ho povoľujú tiež (do 18 rokov, potom si musí vybrať)

lexxa24
11. dec 2009

lenousek.k
Ahojky, jsem na tom stejne jako ty, akorat ze mam TP na 8. 2. 🙂 pokud vim, tak dite dostane oboje obcanstvi (ceske i rakouske) automaticky. Alespon tak jsem to slysela od jinych. A az bude mit syn 18 let, tak se muze sam rozhodnout, jake obcanstvi bude chtit. a kam se budete stehovat v Rakousku??

lenousek.k
12. dec 2009

Holky, dekuju za rady.
Lexxa, manzel je Videnak, zatim ma praci v CR, ale casem se urcite prestehujem do Vidne

lexxa24
12. dec 2009

Lenousek.k
muj manzel je taky Videnak.. a uz vis, kde budes rodit?? Ja v Mödling..

paola.o1
12. dec 2009

v modlingu som aj ja rodila, bolo to tam super. 😉

lexxa24
12. dec 2009

paola.o1: to rada slysim, ja se tam jdu prihlasit nekdy v pristich tydnech... uz se mi to blizi.. (je tam moznost pokoje pro 1 osobu za priplatek?) a jinak rikas vse super? Lekari a sestricky?? vybaveni?? Jsem zvedava... a hlavne nervozni...

paola.o1
14. dec 2009

Ahoj, to neviem ci tam je taka moznost, ja som bola na izbe s troma postelami, ale prve tri dni som bola sama a posledny den ku mne dali jednu holku. Ale izby boli fajn, dietatko mas stale pri sebe, iba ked si chces oddychnut zoberu ti ho. Vybavenie super, ja som tam isla nabalena ako na tyzdenny zajazd a v podstate okrem zubnej kefky som nic nepotrebovala🙂 No a hebammu som mala slovenku, sestricka na operacke bola ceska a na oddeleni boli tiez slovenky a cesky, tak sa budes citit ako doma🙂

lexxa24
14. dec 2009

paola.o1:
tak to ctu rada, ze tam jsou slovenky a cesky 🙂 Uprimne- uz abych to mela za sebou ☹ zacinam mit panicky strach.... Ale az se mala narodi, tak bych se k vam pri setkani rada pridala 🙂
Dekuju za info 😉

lieska
17. dec 2009

Caute baby,
vitam nove tehulky! 😉

Twix, ta tvoja Laura musi byt teda dobre cislo! Ze podklada Dominikovi nohu??? 😀
Viedencanka , tak aj Linduska je urazena, ked ju zanesies k TM? Mimi tiez! Momentalne ma taku fazu, ze je strasne na mne nacucnutra, place niekedy aj ked idem na WCko! No a u TM to ani nehovorim. Aj ked mame este Eingewöhnung a byva tam tak 2 hodinky, aj tak sa potom tvari akoby som jej spravila strasnu krivdu. Ja len dufam, ze si skoro zvykne!

Zdenka, myslim na teba, uz sa ti to krati!! 😉

lucycka1
20. dec 2009

ahojte!!!!!

no musim sa vam pochvalit dnes ma moj fabian andre 2 roky....boze ako to letiiiiiii....dva roky ho uz mam....ale uz ho nikdy nedam... 🙂

tesite sa na vianoce ako my???.....no musim povedat ze ja uz som sa dlho netesila tak ako tento rok asi to je koli malemu....uz aj stromcek mame...pomahal drobec jeden...a teraz sa vytesuje so ziaroveciek

tak sa zatial majte....

lexxa24
22. dec 2009

Ahojky,
Preji vsem tady na diskuzi krasne Vanoce plne radosti, spokojenosti, pohody a stesti a do noveho roku hlavne pevne zdravi, hodne uspechu a zadne starosti 🙂

ronnda
23. dec 2009

Ahoj holky,
uzijte si pohodove vanoce, detem hodne radosti z darecku, tehulkam jeste vesele lenoseni s briskem a at se v novem roce sejdeme vsichni ve zdravi a spokojeni.
Zdravim i na FB a prosim o predani meho pozdravu i timto smerem.

janka5861
23. dec 2009

Ahojte chcem sa spytat ci nahodou neviete kedy zacnu vypredaje v SCS a v Parndorfe ?
Dakujem a pekne sviatky

zdenka73
24. dec 2009

Ahojte! Krásne vianoce a šťastný Nový rok, hlavne veľa zdravia, šťastia, lásky, deťom veľa darčekov a usmiate tváričky.

Lieska - veru kráti, som zvedavá, ako sa bude ponáhlať na svet bambulka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre