Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

fruchtbar
2. dec 2010

@marcah ja som musela v Rakusku rok odpracovat,inac by som matersku nedostala,ale som slobodna.....mozno ked sa vydas,bude to ine....ked si ponechas trvaly pobyt na SK a budes si platit poistne,dostanes i tenjednorazovy prispevok na dieta!

raa2
2. dec 2010

@marcah a preco sa neprilasis aj do rakuska na trvaly pobyt? to by si potom mala narok na matersku aj keby ste neboli zobrati...

lauraa
2. dec 2010

@marcah miriam je blizko Feldbachu skus jej poslat ip....

sis12
8. dec 2010

ahojte, som tu nova, zatial este na SVK, ale zaciatkom roka by sme sa mali stahovat do viedne. potrebujem poradit, existuje aj v rakusku nieco ako nase materske centra? skusala som hladat, ale nasla som len krabbelgruppen, ale to je pre male mimi a moji chalani uz davno nie su lezuni 🙂

barbora87
8. dec 2010

@sis12 ahoj ano ecistuju mutter kind zentrum...mam aj adresy tak zalezi kde budes byvat v ktorom bezirku...

sis12
8. dec 2010

@barbora87 jej barborka, dakujem za bleskovu odpoved 😉 byvat budeme zrejme v 1. bezirku

barbora87
8. dec 2010

@sis12 nie je za co 🙂 ja byvamtiez vo viedni 🙂)) bud tyzden mam termin porodu...
No ja sa pozrem na tu listinu kde presne co je a poslem ti adresu...akolko rockov maju drobci?

sis12
9. dec 2010

@barbora87 a v ktorom bezirku? tie posledne dni musia byt napinave, co? 😉 je to vase prve babo? moji maju 4 a 2 roky, snad sa na nich nalepi trosku nemciny, nez ich tam supnem do skolky 🙂

barbora87
9. dec 2010

@sis12 byvam v 10./11. Na hranici...ano nase prve babo bude to chlapcek a veru tie posledne dmi su nic moc...jee super a obaja chlapci?a kedy sa budete stahovat?uz viete?potom daj vediet ti zpisem tie adresy...ale urcite sa rychlo naucia...vyhoda je ze su este maly...

sis12
9. dec 2010

@barbora87 juj a ake mate pripravene meno? ano mame dvoch chalanov 🙂 este neviem, kedy sa prestahujeme, zatial chodime po obhliadkach, aj teraz v sobotu ideme pozriet 3 byty, manzel nastupuje v januari a hned ako bude byt zariadeny tak, aby bol obyvatelny, tak sa stahujeme za nim 😅
a ako sa citis takto pred finale? ja som sa nevedela dockat, hlavne pri prvom,joooj hned by som si to zopakovala, cele, ja som bola rada tehotna 🙂

barbora87
9. dec 2010

@sis12 bude to max...mo co ja viem ja som mala dost depky takze budem rada ked maly vylezie...ale zase ma chyta aj strach ze ake to bude a co nas caka a tak...no uvidime...
Aha no super tak drzim palceky aby ste nieco nasli...a manzel kde bude pracovat?
A u vas tretie nebude?

sis12
10. dec 2010

@barbora87 to je pekne meno 😉 to je normalka, kazda si to urcite zazila pri prvom, na to ta nic nepripravi,ale neboj, zivot s dietatom je sice narocny na cas a nervy, ale skvely 😀 🙂 manzel robi v banke. ja prave vaham,ci je teraz vhodny cas na to tretie alebo sa skusim aj ja zamestnat...

barbora87
10. dec 2010

@sis12 no su to take divne pocity...ale tak hadam bude po pprode dobre a ziadne depky 🙂)) jeee super ked nasiel miesto v banke...tak drzim palceky aby ste co najskor mali vsetko vybavene...a ty co by si chcela robit?

sis12
10. dec 2010

@barbora87 no on vlastne nenasiel, nasli si jeho, bude robit pre rovnaku banku ako tu na svk, len vo viedni vzniklo nejake nove oddelenie a bol vhodny kandidat na tu poziciu 🙂 ja este netusim, co a ci vobec tam budem moct robit, ale chcem skusit bud v nejakom hoteli (to ma vzdy lakalo) alebo ako muz, vo viedenskej pobocke mojho predosleho zamestnavatela (este pred materskou), alebo zacnem dalsiu matersku 🙂
kedy mas presne termin? depky som inak mala po kazdom porode, take mierne, asi z nedostatku spanku 😀 prve dni som bola pekne urevana 😖

dia18
11. dec 2010

ahojte je tu niekto s Bisambergu ?
pekny vecer prajem

denisa82
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gawin
14. dec 2010

ahojteeee.vitam vas v rakuskuu🙂konecne som nasla tu aj taku diskusiu je super..kto je tu z viedne??rada by som si oopisala s mamickami co su na materskej vo viedni🙂

dia18
14. dec 2010

gawin ahoj ja som pri wiedni 15min.... 🙂

silviadaisy30
16. dec 2010

ahojte tehulky,aj som tu v rakusku,ak ma niekto chut na pokec tak som tu 🙂 🙂 in steiermark 😉

silviadaisy30
17. dec 2010

sem asi nikto nechodiiiiiiii ☹

lauraa
17. dec 2010

@silviadaisy30 sem tam sem niekto nakukne ale ako sama vidis velmi malo..... ☹

silviadaisy30
18. dec 2010

@lauraa ahoj,,no tak to je smutne,clovek by si rad s niekym popisal,nie?ale ked sa vsetci schovavaju 🙂 😖

lauraa
18. dec 2010

@silviadaisy30 pozeram ty este len cakas babätko , ja uz mam 4 rocnu dceru, chodim do prace takze na konika mi vela casu nezostava....kde si v AT?

silviadaisy30
19. dec 2010

@lauraa aha tak ja som rada ze nepracujem,ja som v steiermarku,mesto sa vola Knittelfeld,,,a ty?

lauraa
20. dec 2010

@silviadaisy30 wiener neustadt, za chvilu bezim do prace, mala do skolky , vianoce sa blizia, tento rok budeme na sk 😉 uz vies co to bude?

silviadaisy30
21. dec 2010

@lauraa no ja by som rada vedela co to bude ale este neviem, 🙂 25.1. mam termin tak dufam ze uz mi doktor povie 🙂 my budeme na vianoce tu,ale aj ja by som rada na sk,,sak to su vlastne prve vianoce ktore nerobim,ale ten skype je super vynalez aspon takto sa mozem s rodinou vidiet 🙂 🙂

marianna28
22. dec 2010

@silviadaisy30 ahoj, aj ja sem chodim sem tam 😉 Mas podobny termin, ako vychadzal aj nam... len u nas sa to v 10tt skoncilo zle ☹

jerrymona
23. dec 2010

mile babenky. prajem vam krasne prezite vianocne sviatky a stastny novy rok. 🙂

silviadaisy30
23. dec 2010

@marianna28 ahoj,tak to je mi velmi luto,, ☹ a ty si tiez tu v rakusku?

silviadaisy30
23. dec 2010

ahojte,aj ja prajem vsetkym krasne vesele vianocne sviatky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre