Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

kilian
24. jan 2013

@marlene
@simi37 Este k tej nostrifikacii,predpokladam ,ze si skolu nedokoncila teraz ,ale je tomu uz par rokov.nostrifikovat nemusia Baby,ktore maju uz ten novy System zdravotnych skol.nepoznam nikoho,kto by nemusel nostrifikovat....

kilian
24. jan 2013

@laurra ako sa Dari dcere v skole?

katharrina
24. jan 2013

@vroni aha, takze to zavisi od socialneho statusu, no to my soc. odkazani nie sme. Mame v blizkosti privat skolku a aj KiWi a pri privat skolke su sumy geför. 70€ a nicht geför. 305€. U tej KiWi je uvedeny len Essen 68€ a 33€ nejaky KiWi special a tiez je tam len suma pre nicht Wiener.
Este otazka na co mi je vlastne potom to cislo z MA10, ci MA11?

simi37
24. jan 2013

@kilian školu mám tú starú , dik za príspevok !

kilian
24. jan 2013

@simi37 tak budes musiet bohuzial nostrifikovat,ale nieje to nic strasne.

simi37
24. jan 2013

😉 vôbec si to teraz neviem predstaviť , nemčinu ešte dobre neviem ,ale učím sa poctivo . Ked sa mi to podarí ,bude to moj splnený sen . Pracuješ tam už dlho ? Ešte sa ťa spýtam ,ked si robíš tú nostrifikáciu ,tak aj pracuješ v nemocnici ? Dík !

simi37
24. jan 2013

@kilian vôbec si to teraz neviem predstaviť , nemčinu ešte dobre neviem ,ale učím sa poctivo . Ked sa mi to podarí ,bude to moj splnený sen . Pracuješ tam už dlho ? Ešte sa ťa spýtam ,ked si robíš tú nostrifikáciu ,tak aj pracuješ v nemocnici ? Dík !
Dnes o 10:43 • 3 deti • Odpovedz • •

kilian
24. jan 2013

@simi37 ja som nostrifikovala pred 8 rokmi,mala som vtedy dve dcery vo veku 2 a pol a jeden rok.zvladli sme to.vtedy Bola ucast na vyucovani povinna,ale teraz nostrifikuje kamoska a oni to uz nemaju povinne,staci prist na skusky,ktore ti urcia na Magistrate.

Prax je uz horsia,podla toho na ake oddelenie ta priradia,ale mozno prakticku cast nebudes mat,je to individualne.
Momentalne som na materskej,ale normalne robim v nemocnici na remobilizacke.

simi37
24. jan 2013

@kilian no to som zvedava ,ako to cele bude , ja som tiež na materskej ,buduci rok sa sťahujeme do Rak. Takže aj počas materskej si možem urobiť tú nostrif. ? čo je to tá remobilizačka ? 🙂

kilian
24. jan 2013

@simi37 mozes,samozrejme.
Su to pacienti Po urazoch,operaciach,ktorych sa snazime zase mobilizovat..

simi37
24. jan 2013

@kilian to musí byť pekná práca ,to by ma bavilo, ja by som sa chcela dostať na operačky. No budem mať asi aj problém s tým ,že mam odbor detská sestra ,ale prax ako detskárka nemám. Ty sa môžes uchádzať o konkretnu pozíciu ,alebo ťa pridelia niekam ?

katharrina
24. jan 2013

proti čomu všetkému ste dali zaočkovať dieťa, čo ste odmietli a prečo???

vroni
24. jan 2013

@katharrina, ty platis len gefördert sumu (teda ak ma jeden z rodicov a dieta trvaly pobyt vo Viedni), v privatnej by si platila 70 + stravu, v Kiwi len stravu, ta nizsia suma by mala byt, ak je dieta v skolke len doobeda...
Dieta mam zaockovane Hexou do roka a inak nic, mala prudke reakcie s horuckami a jedenkrat zapal pluc, tak som si trochu postudovala a viac ockovat nedavam. Lekar aj skola maju papier, ze dieta nedovolim ockovat, nie je to problem.

katharrina
24. jan 2013

@vroni my mame vsetci TP vo W, v KiWi mi povedali, ze ak dostenm platz cez MA10 je to geford. teda v privat 70€ a v KiWi 68+33 KiWi Spezial

co je Hexa, to je tych 6 ockovani naraz? V MuKi Pass str.2?

vroni
24. jan 2013

@katharrina, no, nam ponukali Kiwi bez doplatku, ale to moze byt aj vecou Bezirku a naplnenosti. Privatne skolky maju kazda svoje cennniky, takze mozu stat volne od nuly az po 1000 mesacne
Ano, hexa je tych 6 ockovani naraz

katharrina
24. jan 2013

@vroni a si spokojna s KiWi? Takze na Hexa by si uz ockovat nedala? Ten zapal pluc ale nedostal koli ockovaniu, ci? Nas maly sa narodil predcasne v 32.tt a pichaju mu kazdy mesiac inj. proti chripke a buduci tyz. nam maju dat tych 6, zatial ma len proti rotaviren, to bolo ok. Teraz mam stres z tho, ci tych 6 odmietnut alebo risknut.

vroni
24. jan 2013

@katharrina, nedali sme do Kiwi, mne ich pristup nevyhovoval 🤐 A teraz uz je mala prvacka, takze u nas je doskolkovane.
Zapal pluc dostala priamo z Hexy (reakcia na vakcinu proti hemofilovi), ja som to s ockovanim vobec nespajala, az doktor bral krv, testoval a potom takto zapisal do karty. Urcite sa porad (aj) s doktorom, poobzeraj sa aj na nete a rozhodni sa podla seba. Bacha na to, ze na oboch stranach (za ockovanie aj proti) najdes (aj) fanatikov. Ja by som dala pred nastupom do skolky tetanus a asi obrnu a na prahu dospelosti osypky a rubeolu (mums chlapcovi), inak nic. Ale to nie je navod, len sukromny nazor.

lauraa
24. jan 2013

@kilian super ani domov nechce ist a keby bola skola aj cez vikend vobec by to nevadilo......ucitelku maju prisnu ale ma to svoje za, aspon pred niekym ma respekt, len niektorym veciam nechapem, zrazu doniesla z matiky priklady cez 10 (18-9+2) zo dna na den a doteraz pocitali ani nie poriadne do 10 takze nejako mi uteka pointa toho vsetkeho,vela pismenok uz poznaju ale nepisu napr. diktaty.....ona vie precitat slovo , vie co znamena ale napisat ho nevie , len odpisat.... tak som zvedava, buduci tyzden som v skole ako doprovod na korculovanie tak sa opytam jej triednej.... inak zaujimave kazda prva trieda ma ine osnovy a ine knihy......to je pre mna vsetko nove..... a vam sa ako dari......

marlene
24. jan 2013

@kilian ,
asi pred mesiacom som tam telefonovala,kvoli kamoske a je t tak ,ze ak mas skolu urobenu v eu a si obyvatel eu nostrifikovaz nemusis,je to aj na tej stranke presne popisane ,co som sem davala link.

kilian
24. jan 2013

@marlene no slovensko dlho v eu nieje...a odkedy je v eu,sa zmenili aj zdravotne skoly na slovensku.

kilian
24. jan 2013

@lauraa u nas pohoda,ano zalezi velmi od ucitelky.diktaty mi nepisala ani jedna z dcer pocas tych styroch rokov.jedine v stvrtom rocniku pribudnu 4 slohove prace a 4 pisomky z matiky.
A z anglictiny som zistila nedostatky oproti inym zakladnym skolam...

kilian
24. jan 2013

@simi37 ja by som radsej na detskom robila,to by bol moj sen,ale to by som musela dodatocne tri roky do skoly.

marlene
24. jan 2013

@kilian ,

hej mas pravdu,ALE ak mas diplom z krajiny ktora je v eu a si aj obyvatelka ,tak nostrifikovat nemusis. podmienkou je ,ze mas minimalne 3 roky praxe. potrebujes iba povolenie na vykon povolania.

kilian
24. jan 2013

@marlene ale Diplom sa na zdravotnej nedaval na slovensku.ale sa robila maturita volakedy.

marlene
24. jan 2013

@kilian ,

hej lenze tu plati ako diplom,kedze zdravotna skola tu trva len 3 roky a je bez maturity.

kilian
24. jan 2013

@marlene nebudem sa hadat,ale mylis sa.😉

marlene
24. jan 2013

@kilian ,
hadat sa tu nikto nehada,nemam to vobec v umysle ,mna to samu zaujima. v com nemam pravdu,co myslis konkretne?

katharrina
24. jan 2013

@vroni dik teda 🙂

marlene
24. jan 2013

tu je to presne popisane:
ALLGEMEINE INFORMATION
betreffend Zulassung zur Berufsausübung bestimmter nichtärztlicher Gesundheitsberufe
 Sie besitzen die Staatsangehörigkeit eines Mitgliedstaates der Europäischen Union?
 Sie besitzen die Staatsangehörigkeit eines sonstigen Vertragsstaates des
Europäischen Wirtschaftsraumes (Island, Liechtenstein, Norwegen)?
 Sie besitzen die Staatsangehörigkeit der Schweizerischen Eidgenossenschaft?
 Sie sind Drittstaatsangehörige/r und besitzen einen unbefristeten Aufenthaltstitel „Daueraufenthalt-EG“, ausgestellt durch eine österreichische Behörde?
 Sie sind Drittstaatsangehörige/r und besitzen eine durch einen anderen Mitgliedstaat der Europäischen Union ausgestellte Karte „Daueraufenthalt-EG“ und eine „Niederlassungsbewilligung“ bzw. eine „Rot-Weiß-Rot-Karte Plus“ für Österreich?
 Sie sind Drittstaatsangehörige/r und besitzen eine „Aufenthaltskarte“ oder eine „Daueraufenthaltskarte“, ausgestellt durch eine österreichische Behörde?
 Sie sind Drittstaatsangehörige/r und besitzen einen Aufenthaltstitel „Blaue Karte EU“, ausgestellt durch eine österreichische Behörde?
UND
 Sie haben eine Ausbildung in einem EU-Mitgliedstaat, in einem EWR-Vertragsstaat oder in der Schweizerischen Eidgenossenschaft erfolgreich
absolviert und besitzen ein Diplom, Prüfungszeugnis oder einen sonstigen Befähigungsnachweis aus diesem Staat?
 Sie besitzen ein Drittlanddiplom und sind in einem EU-Mitgliedstaat, in einem EWR- Vertragsstaat oder der Schweizerischen Eidgenossenschaft zur Ausübung des entsprechenden Gesundheitsberufs berechtigt und verfügen über einen Nachweis einer mindestens dreijährigen rechtmäßigen und einschlägigen Berufstätigkeit im Hoheitsgebiet dieses Staates?
Stand: 1. Juli 2011
Sollten Sie nicht in eine dieser Kategorien fallen, klicken Sie bitte auf „Info Nostrifikation“.

kilian
24. jan 2013

@marlene jasne,ze ani ja nie.ale snazim sa vysvetlit,ze stara zdravotna skola sa musi nostrifikovat.tento novy System uz nie.laicky povedane...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre