Šamorín - mamičky, tehulky, snažilky. Ste tu nejaké?

aruska
3. aug 2007

Ahojte, najde sa tu niekto zo Šamorína?? 😀

nikuska265
4. okt 2011

@bezaz ďakujem veľmi pekne, idem to hneď pokukať,lebo už by som fakt rada s niečím začala, čím ďalej tým viac sa bojím čo nás čaká,aby sme aspoň niečo vedeli, že čo a ako,to dýchanie, a psychická pohoda,že viem do čoho ideme 🙂 ďakujem,idem to popozerať na tú stránku. 🙂

nikuska265
4. okt 2011

@triminka no však to,že hneď ráno, a to chodím ešte do práce tak nemám šancu tam ísť teraz k nej. ale možno v tom novembri keď už budem doma tam zájdem. čakáme naše prvé bábatko,takže človek poriadne nevie do čoho ide, čo ho čaká,tak sa chcem aspoň takto na to pripraviť. a bola si tam aj s manželom?

triminka
5. okt 2011

@nikuska265 mozno zatial zmeni hodiny cvicenia....ale viem,ze robila cvicenia aj v ba,tak sa spytaj,ci cvici aj inde a ake ma tam casy..... nie, mm nebol so mnou na cviceni,naco? ved tam sme baby kvakali a natahovali si kostry,co by tam robil? 😉

nikuska265
5. okt 2011

@triminka tiež som to už zisťovala,ale momentálne robí len v tom jednom čase v šamoríne. Takto na cvičenie sa chystám aj ja ísť sama,ale na nejaký kurz/prednášku určite pôjdeme spolu, tým,že bude manžel pri pôrode,tak v podstate aj musí absolvovať niečo také v nemocnici. a chcem aby vedel čo ho čaká, ako mi bude môcť pomôcť,pripomenúť mi správne dýchanie a pod.

triminka
5. okt 2011

@nikuska265 tak hej,na kurz by som aj ja mojho tahala,aj ked teda ked to bolo aktualne tak nechcel ista a potom som ani ziadny neabsolvovala....ale si myslim,ze je to prospesne aj pre chlapov 😉

nikuska265
5. okt 2011

@triminka tiež si myslím,že aj chlapom to prospeje,mal by byť pripravený na to,čo robiť,keď to príde 🙂 .Ten môj je už s tým zmierený,že mu nestačí len ísť k tomu pôrodu-mal skreslené predstavy o tom ako to funguje 😀 takže už je rád že pôjde na nejakú prednášku/kurz,alebo niečo podobne.

triminka
5. okt 2011

@nikuska265 potom bude dolezite,aby ten porod vobec stihol 🙂 moj muz pribehol na sal,ked mi uz malu priniesli,takze asi 5min po 😀

nikuska265
5. okt 2011

@triminka noooo bude musieť,lebo neviem kto iný by ma odviezol do pôrodnice,ak nie on. Chcem rodiť v Bratislave,a niekto ma odviesť musí.ale našťastie manžel robí tu u nás v dedine,takže to má na skok,takže keď mu zavolám,že drobček sa pýta na svet,tak je tu do 5min. 🙂 (teda aspoň dúfam,že ma to chytí doma a nie niekde mimo, to by bol iný prípad 😉 )

triminka
5. okt 2011

@nikuska265 mna hospitalizovali 2t pred terminom,ze mam malo plodovej vody. a pan dr mi dal rano cipok na vyvolanie porodu, o 14h som dostala silne kontrakcie, o 14,30 mi odtiekla plodova voda a o 15h bola mala na svete 😀 rodila som v ba,robi tam aj manzel.koncil o 14h v ten den ale teda nestihol dobehnut k porodu 😀 ale nevadilo mi to,lebo viac som ho potrebovala potom,ked ma sili a tie 2h co lezis na stole este....to som bola vdacna za to,ze je tam so mnou

nikuska265
5. okt 2011

@triminka no uvidíme,čo prinesie osud nám 🙂 veľmi by som chcela aby bol pri mne,aj pri tých začiatkoch,ale samozrejme aj tesne po pôrode, presne ako si písala. .ale tak ty si to mala teda celkom rýchlo za sebou 😉 ak sa môžem spýtať v ktorej nemocnici si bola?

triminka
5. okt 2011

@nikuska265 bola som na antolskej....a tam aj tak nemoze byt muz pri zene,pokial neni priamo v porodnom boxe... inak ja som brala homeopatika pred porodom,tak neviem ci tie tak dobre zabrali v kombinacii s tym vyvolavacim cipkom alebo co 🙂

nikuska265
6. okt 2011

@triminka nooo,ja som si to kukala a partner pri pôrode môže byť,samozrejme že tiež za poplatok -nejak do 20€ to je,ale aj tak by som chcela ten box. Neviem či mohli mať homeopatiká taký vplyv,ale ak áno,tak by sa to oplatilo 🙂

triminka
6. okt 2011

@nikuska265 no neviem o tom,ze by v ba mohol byt partner cely porod pri partnerke (ja ti pisem o prvej a druhej dobe porodnej). pri tretej dobe,uz ked lezis na porodnom stole,tam moze byt....totiz v tej prvej a druhej dobe porodnej,ked mas len kontrakcie a porod sa spusta,mas k dispozicii izbu s 3-4 postelami a je tam viac mamiciek cakateliek. z toho dovodu su tam neni chlapi. lebo teda tiez by sa mi nepacilo aby bol v mojej pritomnosti cudzi muz a ja by som predychavala 😀 tiez som chcela na antolskej nadstandardny box-co mas vlastne celu izbu pre seba aj s toaletou a sprchou a tam moze byt muz s tebou od zaciatku po koniec.....ten stal myslim 50€ ak si dobre pamatam

sisa81
12. okt 2011

@ansira Od novembra bude ordinovať v Šamoríne Mudr. Perhács Ján (teraz ordinuje v Dunajskej Strede, v Jahodnej, v Holiciach-Holice je medzi DS a SA). Keď potrebuješ naňho kontakt, dám ti.

ansira
12. okt 2011

@sisa81 OooooH, ďakujem, si milá, ale už chodím do DS, k Lesnickému. Ale dakujem za infosku 🙂

janne6969
14. okt 2011

Ahojte baby. Este sem aj chodite? Ako sa mate?

iris17
17. okt 2011

Ahojte baby, zhanam opatrovatelku od Januara 2011 v Samorine. Neviete poradit? Mate pripadne niektora skusenosti so skolkou domcek plny napadov v BA? Dakujem.

andy75
25. okt 2011

sisa81 a kde v SM bude mat ambulanciu?

iris17
26. okt 2011

opravujem .. zhanam opatrovatelku od Januara 2012 🙂 nikto nevie poradit?

ika00
1. nov 2011

@andy75 vraj by nova gyn. ambulancia mala byt na Veternej, oproti skolke .... ako je obchod s kavou.

moonlightka
2. nov 2011

Caute baby necvici sa niekde v Samoriune joga?

bezaz
2. nov 2011

@moonlightka teraz sa na cintorinskej zacal cvicit pilates a myslim, ze je tam aj joga, ale mna teda zaujal len ten pilates 🙂

triminka
2. nov 2011

@bezaz a kde sa tu cvici pilates??? kde na cintorinskej?

bezaz
3. nov 2011

@triminka na cintorinskej 2 😉 nejake nove priestory.. ideme na to? 😀 cvici sa inak aj rano, ak mi postrazis maleho, mozeme sa potom vymenit a mozes ist ty a ja ti postrazim leusika 😉

moonlightka
3. nov 2011

@bezaz dik

triminka
3. nov 2011

@bezaz jaaaaj to je potom vedla tatrabanky 😉 no mozme to ist v ramci prechadzky omrknut a ja bych sla hned....ja sa uz neviem ani vystriet,co mam stuhnutu siju a ramena ☹

bezaz
3. nov 2011

@triminka hej, ja som to vcera obzerala, cvicia 2cvicitelia a je to rano 8.15 myslim a poo okolo 17.15, sak omrkneme 😉 inak chrbat mam aj ja v prdkarovciach 😝

triminka
3. nov 2011

@bezaz 8.15? kokos.....akoze vstavame o 7h,ale skor ako o 8h z postele nevylezieme 😀

bezaz
3. nov 2011

@triminka hehe zvykaj si, ako budes vodit mladu do skolky?? okrem toho mame to pod domom, natiahnes teplaky a ides cvicit.. este si mozes tak zuby umyt 😀

triminka
3. nov 2011

@bezaz skolku neriesim,ved este rok ma cas 😅 no ale tak keby k tomu doslo,tak sa vstrojim a idem cvicit,to je jasne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre