September 2008 V. Pridajte sa

tehulka4
6. sep 2008

kedze je nas este veeeela tehul, takze zakladame dalsie pokracovanie...

evitkamalicka
18. sep 2008

mati tak ako, este ta prehana?

martinna78
18. sep 2008

Evit uz nie, nic sa nedeje 🙂
a ty si toho moc nenaspala 😉

silwietta
18. sep 2008

martinka nemocka - uplne super, pristup personalu 100%-ny, az na jednu detsku lekarku a jednu sanitarku, ale to ozaj nie je podstatne...

pri porode, teda kym som zacinala normalny porod, bola Lucia Federova (taka mlada) a este jedna lekarka a docent Korbel a potom pri cisarskom bol Korbel, Dubcakova a Federova...

mne okolo jednej v noci vo stvrtok odtiekla plodova voda, tak sme isli do nemocky, dosli sme tam o tretej, mala som strasne dobru naladu, tam ma vysetrili (doktorka Greksova), zahlasili, ze som otvorena len na spicku prsta a dali ma spat na cakacku... rano bola velka vizita, vysetril ma Korbel, zahlasil, ze som otvorena na dva prsty, ale plodovy obal presahuje, takze praskol niekde hore a odtial presakuje plodova voda... takze zahlasil, ze prepichneme plodovy vak, aby mohla hlavicka naliehat a potom to porodime... vtedy mi doslo ze ozaj rodim... potom dosla sestra spravili mi klystir, osprsila som sa a presunuli ma na porodny box, medzicasom som volala manzelovi, ze nech ani nejde do prace ze moze ist rovno za mnou... do pol hodky bol pri mne, tak som bola rada, velmi mi pomohol... na porodnom boxe ma dali na monitor, kde som bola asi vyse hodiny, kontrakcie sa celkom stupnovali, ale pomaly som sa otvarala... prepichli mi plodovy vak (strasne ma to bolelo lebo som bola malo otvorena) a dali mi oxytocin a poslali ma prechadzat sa po chodbe.... kontrakcie uz boleli riadne, ale ked som sa zohla amnzel mi masiroval krize, tak sa to dalo... medzitym mi bolo fajn, ta mlada lekarka za mnou dosla ze preco sa smejem, ze rodim, tak by som mala plakat od bolesti 😝 potom ma dali na monitor zase a uz sa im nieco nepozdavalo, otvorena som bola na 4 prsty, ale malemu klesal tlak/tep tak za mnou dosiel docent Korbel s uplnym kludom, ze on by odporucal sekciu... tak zacali okolo mna lietat ludia, davali mi infuzky, cipky, pit nejaku slanu gebuzinu, cievku... potom na sale mi pichli spinal, to bolo dost neprijemne a potom to uz islo raz dva... malinky mal omotanu pupocnu snuru, mol troska modrucky ako ho dusila, ale plakat zacal hned ako ho vybrali... takze nakoniec to dobre dopadlo, lebo rychlo zareagovali 😵

evitkamalicka
18. sep 2008

mati nedalo sa mi zaspat, oci mam jak angorak, ale jednoducho sa neda 😠

estella
18. sep 2008

silwi este dobre ze to takto dobre dopadlo....aj tvoj maly je taky vlasak ako moj.... 😀

nam prave prisile monitor dychu konecne uz som myslela ze ani nepride...muz ho objednal cez net a uz tu mal davno byt...uz som bola z toho nervozna ale konecne ho mame.... 😵

silwietta
18. sep 2008

estell krasny valibuk 😵

martinna78
18. sep 2008

tak fajn, ze mas dobre dojmy, no vsade sa najdu nejake vynimky, ktore to musia trosku pokazit...
no esteze sa v spravnej chvili docent Korbel rozhodol pre sekciu a vsetko dobre nakoniec dopadlo, inac on je velky odbornik, tak stastie ze tam bol
inac Katku Greksovu poznam - je to byvala priatelka mojho svagra, ale som ju dlho nevidela aj dobrych 6 rokov, tak som zvedava na nu, ked by mala akurat sluzbu

estella
18. sep 2008

silwi no e to riadny valibuk mas pravdu...a kolko toho dokaze zjest...nestiham sa cudovat.... 😕

martinna78
18. sep 2008

Silwi mne sa lubi akeho ma Misko chocholusika- kohutika na hlavicke, to sa mi lubi na vlasatych babatkach, ked su take vycesane 😵 😵

silwietta
18. sep 2008

no za tych par dni sa tych doktorov premlelo.. aj Sysak tam bol dost casto... tusim robil skoro vsetky vizity

martinna78
18. sep 2008

no som zvedava ako ja dopadnem 😝
a o Miriam nevies nic?

silwietta
18. sep 2008

neviem o nej nic... ale myslim, ze som tam videla Sjuzocku... ale ja som uz bola natesena ze idem domov, tak som sa ani nespytala ci to je ona alebo nie...

cemi
18. sep 2008

ahojte o5 🙂 silwi prave som kukla fotky, misko je naaaadherny. gratulujeme 😀

martinna78
18. sep 2008

áno Sjuzocka pisala, tusim v pondelok porodila a Winona v nedelu 🙂 a s Haankou si sa stretla?

cemi
18. sep 2008

silwi, prave som si precitala tvoj porod. co hovoris na spinal?? nemala si po nom ziadne vedlajsie ucinky???ja sa na neho snazim psychicky pripravit, lebo nemam s tym dobru skusenost.

silwietta
18. sep 2008

cemi spinal bol brutal... ja som strasne hakliva na chrbat tak aj pichnutie mi vadilo ale hlavny problem bol u mna vstavanie... som myslela, ze sak pohodka, ale skusili ma postavit asi 3 hodky skor a nezdarilo sa... zatmelo sa mi pred ocami, naval tepla, doslo mi zle... na druhykrat to nebolo o moc lepsie ale uz som to nevzdala a dosla az do sprchy, az tam mi doslo zle, ale studena voda to vyriesila... a potom mi doniesli maleho a bolest som uz az tak nevnimala 😉

cemi
18. sep 2008

ved jasne, v tej chvilke zabudne clovek na vsetko zle 😀 mliecko nabehlo ok?

silwietta
18. sep 2008

no kozenky mi spuchli tak o dve cisla, tvrde su jak trojdnove rohliky... takze mliecka by malo byt dost, ale mrnus saje tak maximalne 10 minut a potom zaspi, tak neviem ci to nie je malo ☹

martinna78
18. sep 2008

Silwi, no sme ta tu pekne vyspovedali co? Misko teraz spinka?
no tazko povedat, kolko vypije za tych 10 minut, mozno mu to staci, no deticky to uspava, lebo musia aj pracovat,a to ich unavi

cemi
18. sep 2008

10 minut je podla mna ok. ja som dokonca kojila vzdy 7 minut, ale kazde dve hodiny. si to presne pamatam 🙂 ved uvidis aky rytmus si maly vytvori, kazde babo je ine.

evitkamalicka
18. sep 2008

mati nevies kedy mala ist dnes eweny na to CTG?

cemi
18. sep 2008

no..idem dole, lebo furt ma tie bolesti nepresli, tak idem si skusit lahnut. pa 🙂

martinna78
18. sep 2008

pisala ze dnes doobeda

evitkamalicka
18. sep 2008

no tak som zvedava ci ju tam nechaju

martinna78
18. sep 2008

pa Cemi, oddychni si, aj mala ti asi spinka, ze

martinna78
18. sep 2008

no isla uz aj s taskou, ze ako primar rozhodne, som aj ja zvedava, no nie je to nic moc vyckavat v nemocke, ale radsej nech je pod kontrolou

evitkamalicka
18. sep 2008

no nic idem ja zase skusit tu postel, nejako nie som od vecera vo svojej kozi, citim sa divne

martinna78
18. sep 2008

Evit, tak skus zaspinkat, no zeby sa uz nieco blizilo? Oddychni si

momoyka
18. sep 2008

cafte, uz je to tu nejak poslabsie... sa tu vyprazdnuje pomaly a presuva 😉

martinna78
18. sep 2008

ahoj Momo, veru tak 🙂 ani sa nenazdame a budeme tam aj my 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre