September 2011

lenkakusi
5. jan 2011

Ahojte, je tu uz niektora s dvomi krasnymi ciarkami na testiku??? Mne vysli // predvcerom a terminik by vychadzal na 16 sept.

zdenocka
27. jan 2013

@spuntikmathiasko, plochá noha môže byť vrodená a získaná. Získaná vzniká až v priebehu života – v dôsledku kostných, väzivových alebo svalových porúch. Väčšinou sa vyvíja na normálnej, zdravej nohe. Deticky maju mat samozrejme kvalitnu topanocku, ktora je nova, nie je zdedena po surodencoch. Kazda nozicka je ina, cize sa aj inak vyvija a tvaruje. Problem s nozickami moze sposobit predčasné stavanie batoliat na nohy, nosenie topánočiek od malička (nie je to potrebné, pri učení sa chodiť u ročných detičiek postačia protišmykové ponožky – topánočky dávať len výnimočne na vonka), telesná slabosť po prekonaných vážnych ochoreniach, nadmerná telesná hmotnosť, vbočené kolená, malá, tesná, hygienicky nevhodná obuv v neskoršom veku, ako i sústavné dlhé nosenie cvičiek, trampiek, rovných papúč s gumičkou vpredu a pod. Urcite ploche nohy nie su dosledkom nenosenia tvarovanych topanociek u malickych deticiek (vyssie som uz pisala preco). Pediatricka uz vidi, ci sa tvaruje nozka spravne, a ked nie, tak posiela dietatko k ortopedovi. A co by dotycny ortoped obul 3 rocnemu dietatku? Pred vacsie deticky sa specialne topanocky vyrabaju na mieru 😉 .

spuntikmathiasko
27. jan 2013

@zdenocka on impovedal,ze v ich pripade stacilo,keby mu davali na nozky detske ortopedicke topanocky co bezne kupis v lekarni,alebo take od raka.

zdenocka
27. jan 2013

@spuntikmathiasko, v ich pripade je mozne, ze sa nozka da do poriadku, nosedim topanociek, ktore im odporucil. Kazdy rodic ma na vyber, ake topanocky kupi dietatku, ale ako som uz vyssie pisala, nie je potreba klenby, kedze ta sa tvaruje az v neskorsom veku. Je ale dolezite kupovat kvalitne topanocky. Ci uz z lekarne, alebo v kvalitnom obuvnictve. Je ale treba pocitat s tym, ze starsie dietatko, ked nema zdravotny problem si take topanocky, ktore su z lekarne tazke dobrovolne neobuje, nie su pohodlne a ta podrazka je tvrda, nie je ohybna. Treba dbat na prevenciu, dopriat nozke volnost, a ked dieta nema predispozicie mat ploche nozicky, tak ich ani mat nebude. Kontrolovat, ci dietatko nema malu topanocku, male deti necitia tak bolest ako dospeli, nepovedia, ze ich topanocka tlaci, alebo maju skrcene palceky. Cca kazde 3 mesiace pozriet a popripade kupit novu topanocku, lebo nozka rastie rychlo. Moje deticky topanocky tvarovane nemali, a problem nie je. Do dnesneho dna chodia po byte bose, ked su vonku, tak maju lahku, ale pevnu obuv, tazsie v zime 😝 .

euka210
27. jan 2013

@spuntikmathiasko co som davnejsie zistovala, ked maly zacal chodit, tak do tych 3r sa klenba vyvija a nie je nutna pevna klenba. V papuckach Rak, co kupujeme, tak tam je makky vankusik ako je klenba, cize to tam pracuje a rovnako to bolo v topankach Wanda a teraz na zimu mame Protetiku a tiez to nie je take tvrde ako ked som napr. videla ortopedicke sandalky od protetiky, kde to bolo brutal vytvarovane a tvrde. Ale rovna botaska bez klenby je fakt zla pre dieta.
A po podlahe tiez papuce...ale kto to bude v lete riesit, že?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre