September 2012

mojkamoj
26. dec 2011

Ahojte čerstvé tehulky a čakateľky na dve čiarky 😉 dúfam,že nás tu postupne pribudne,že tu nezostanem sama a budeme si spolu vymienať krásne zážitky 😉 ja som dnes 26DC a našla som si minidúšika na teste ,zle mi je už 3dni ,tak som zvedavá čo z toho nakoniec bude,len dúfam,že v septembri krásne zdravé bábo 🙂 Podla tehotenskej kalkulačky mi termín vychádza 5.septembra 🙂

lusinda1989
21. nov 2012

Baby budete davat deti ockovat???

brita
24. nov 2012

@lusinda1989 Ja urcite ano. Cakame uz iba na pozvanku. Nasi maju 3 mesaciky.

lusinda1989
25. nov 2012

@brita dobre dakujem 🙂 tesim sa som sa najprv toho bala ale ved aj my sme ockovanie prezili no nie?

brita
25. nov 2012

@lusinda1989 Ved prave 😉 A sme tu 😉 Ja si myslim, ze ockovat treba a nemam rada, ked z toho niekto robi kovbojku, ale to uz je na kazdej, co urobi. Nikomu svoj nazor nevnucujem 😉 😉 Jasne, ze nejake reakcie sa vyskytnut mozu, ale ja ockovat urcite dam oboch.

kikuska11111
1. dec 2012

ahojte dievcata 🙂
nenajde sa tu nejaka maminka z petrzalky na spolocne kocikovanie? 🙂

ktore
7. dec 2012

@brita to ockovanie na tbc uz vobec nie je???

sjuz
7. dec 2012

@ktore od 1/1/12 je zrusene, takze babatka sa uz neockuju...

sissmiss
7. dec 2012

@lusinda1989
@brita prosim, kde zozeniem vakciny ktorymi sme boli my ockovani? Dakujem

sjuz
7. dec 2012

@lusinda1989 aj ja davam ockovat. starsia zvladla bez akychkolvek komplikacii, strasne dufam, ze aj mensia bude taka ista... ideme 11. dec.

brita
8. dec 2012

@ktore Nie, uz nie je. Tusim od 1.1.2012 ho hlavny hygienik SR zrusil.

brita
8. dec 2012

@sissmiss Ak myslis, ze ake to boli vakciny, tak urcite to mas napisane v karte.Skus sa tam kuknut. 😉

sissmiss
8. dec 2012

@brita ja viem cim sme boli ockovani 😉 a viem ze uz cca 10 rokov sa ockuje niecim absolutne inym, preto argument: *aj my sme zaockovani a tu sme*, je uplne nelogicky.
Ockovanie proti tbc sa zrusilo k 1.1.2012 pre velky vyskyt neziaducich ucinkov.

brita
9. dec 2012

@sissmiss Ako som pisala vyssie, nech kazda mama urobi tak, ako uzna za vhodne. Ja som svoje deti ockovat dala a aj dam dalej, ako je to podla ockovacieho kalendara. Samozrejme, uznavam, ze sa mozu vyskytnut aj nejake reakcie, niekto to moze znasat dobre, niekto horsie a niekto velmi zle. Tak je to ale so vsetkym v zivote. 😔 A viac k tejto teme asi uz nemam co napisat. 😝 Drzim vsetkym maminam palce. 😉

ktore
14. dec 2012

@brita ked bola prva dcerka asi tak dvoj mesacna tak v susedstve vypukla tuberkuloza,ani neviete ako som sa bala.okamzite musel ist kazdy kto mal nieco s nimi na kontrolu a my sme isli tiez na vysetrenia.chvalabohu nic,tak ja neviem co si mam mysliet ked som vlastne na vlastne oci videla tuberu.bolo to hrozne ako som sa bala.

jerryjanka
15. dec 2012

@ktore vieš ale očkovanie proti TBC bolo proti iným druhom tubery nie proti plúcnej a to sa málo vie. preto s tým radi strašili

ktore
15. dec 2012

@jerryjanka to som nevedela.

iva98
11. jan 2013

Ahojte baby, chcem sa len opytat ci uz skusali davat babätkam ochutnavat...napr. mrkvicku, zamiacik... nie prikrmovat,ale len ochutnavat....

ktore
13. jan 2013

@iva98 ano dala som ochutnat .ocistila som jablcko a ona ho cuckala,myslim ze na spicku lyzicky som jej raz dala aj nieco ochutnat.ale davam jej ochutnavat som dala na malicek aj zemiakovu kasu,ale to som iba namocila prst.jablcko mi cucka castejsie.vcera som jej dala na spicku lyzicky mrkvovu vyzivu.iba sa zalizovala.aj bananik olizovala.myslim ze ked zacnem z prikrmami nebude problem.

iva98
13. jan 2013

@ktore nasa ma dnes 4mesiace a chcela by som jej davat pomaly ochutnavat. Len so sa bala aby to nebolo priskoro. Tak uvidime ako bude mala ochutnavat 🙂 aj ked si myslim ze zeleninka bude asi tazky oriesok 😀

keenfan
14. jan 2013

@iva98 tak nasa mala uz ochutnala vselico 😀 😕 ale prikrmovat zacnem az od 5.teho asi,..

iva98
18. jan 2013

@ keenfan tak som jej skusila dat ochutnat mrkvicku a napocudovanie jej zachutila 🙂 dala som jej 2čl a ona normalne zacala plakat ked som jej nechcela dat dalsiu :D sama si aj lyzicku tahala do pusy :D ale prikrmovat zacnem tiez az od 5m

sjuz
18. jan 2013

@iva98 ja som nedavala ani prvej a asi nebudem ani druhej. Aspon som doteraz nad tym nerozmyslala a ani necitim potrebu jej nieco uz davat. snad aj teraz v pohode vystacime do 6m 🙂

lucifuk_77
19. jan 2013

Ahojte, dlhooooo som sa neozvala - naposledy z jarnej lyzovacky pred rokom, budem sa snazit zavitat castejsie - aj my sme septembrovi - Šimonko sa narodil 2. 9. a mal 4470 kg a 54 cm - teraz ma uz skoro 9,5 😕 zatial sa majte, priebezne nakuknem a hadam aj nieco precitam, aby som bola v obraze - k ockovaniu - este nie sme ockovani - na pravidelne pojdeme a pojdeme aj na kalmetizaciu - kedze to nerobia uz na zaciatku v porodnici, resp. tesne potom, pojdeme v jednom roku, tak mi to odporucali prave preto, ze sa zvykne vtedy ramienko zapalit a toto ockovanie v 4 mes. sa musi odkladat

lucifuk_77
19. jan 2013

prikrmy, moj prvy a teraz aj druhy syn su kojeni + prikrmovani umelym mliekom od narodenia - prvy 9 mes. teraz Simon zatial tiez - myslim, ze dovtedy, kym sa nerozhodnem ho odstavit - takze som mu zacala davat aj kasu na 4 mes. - ryzovu nemliecnu (zarabam do umeleho mlieka) - papka ju pekne 150 ml - ale usta zatial poriadne neotvori, tak ked sa vyleje, znova pozbieram a strcim - chystam sa na mrkvu zanedlho... prvy syn jedol postupne rozne druhy zeleniny od 5 mes.

lucifuk_77
19. jan 2013

@lucifuk_77 este aby som upravila, co ste tu pisali, ockovanie proti TBC nie je zrusene, iba sa uz povinne neockuje hned na zaciatku. Ale zaockovat deti mozeme dat, ja som to hned neriesila a dostala odporucanie, ze mozem v jednom roku - pliecko sa mojmu prvemu nepekne hojilo a odkladali sme to, co sa deje teraz - v tomto obdobi. Takze preto asi odporucaju dat si prve ockovanie teraz a TBC moze pockat do jedneho roka - potom by mala byt reakcia lepsia. Ja som za vsetky ockovania a vzdy si spomeniem na reakciu z dr. Housa, ked sa pytal jednej maminky s malym chorym dietatom, ci boli na ockovani, ona odpovedala, ze nie, ze oni tam nechodia, ze je to vyhodny biznis pre farmaceuticke firmy a oni na to peniaze davat nebudu a pod. a on jej na to: a viete, co je este vyhodny biznis? trh s malymi detskymi rakvickami... tvrde ale trefne

zizzizirixy
20. jan 2013

ahojte. viete mi prosim poradit,aka je ta metoda 7rocnej krvy? velmi tuzim po synovi, tak snad sa podari. co vravite na cinsky kalendar na vypocet pohlavia dieteta? vysiel vam? za vsetky odpovede budem velmi vdacna 🙂

1ivanka1
20. jan 2013

@zizzizirixy mne vysiel aj cinsky aj ta metoda s krvou....ta krv sa mi zda doveryhodnejsia 🙂

zizzizirixy
20. jan 2013

@1ivanka1 ahoj a ako sa robi ta metoda? ja som len pocula o tom,ze nieco take existuje , ale neviem o tom takmer nic..

gelifil
21. jan 2013

Baby, otacaju sa uz vase babatlka?

petraas
21. jan 2013

@gelifil nasa sa uz davno otaca a najlepsie jej to ide vo vani...ked ju polozim na chrbat o vane tak momente je na brusku🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre