Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

ivon1
17. okt 2008

Ako to tu čítam, vychádza mi, že sme tuším jediný zdravý. Ale neviem, či by som si nemala moc moc zaklopať. Pre istotu ťuk ťuk ťuk. Máme pred sebou vyšetrenie na metabolickoom a ešte aj predoperačné (Fiipkovi majú vyberať 14. nov. mandle) tak dúfam, že vydržíme. Aj keď úprimne veľmi tomu neverím.
Všetkým chorým prajeme skoré uzdravenie.
Plienky máme len na noc. Minulú noc sa mi stalo, že som mu zabudla dať a on sa v noci zobudil, že chce ísť čúrať. Ja, že veď máš plienočku a ešte som aj oprobovala. Mormálne som vyletela z postele jak strela. Stihol si len troška cvrknúť. Ale do rána som mu dala plienku. Neriskovala som a dobre som urobila. Bolo v nej dačo.

martina236
18. okt 2008

ahojte 🙂 , dnes mame taaak krasne vonku a my nemozeme 😒 . skodaaaa
bola som doobeda v meste nejake darceky pokupit, som spokojna s ulovkom 😉 . teraz umyvam podlahy, no chcela som to stihnut kym mala nevstane. nepodarilo sa. uz je hore. tak je to vselijakeeee.

ivon, musia ist mandle von??? 😒

ivon1
18. okt 2008

Martinka... ja ti neviem. Filipko bol chorý, v podstate prvý krát. Mal zväčšené krčné mandle a nejako vraj nezaberali antibiotika. Dr ma začala strašiť, že malý má mononukleozu. Odbery to našťastie nepotvrdili, ale poslala nás na vyšetrenie na Kramáre. Tam mu pozreli do hrdla a nosíka a povedali mi, že máme dojsť 14-steho na nosné mandle a potom uvidíme, čo s krčnými. Keď som sa pýtala, prečo, veď malý chorý nebýva, nedostala som takmer žiadne vyjadrenie ale dozvedela som sa, že sa zhoduje s našou dr. Ona na tie sprievodné lístky píše tak nečitateľne, že to nemám šancu rozlúštiť, čo tam je. Takže jej to asi vnukla ona. Ja ti neviem. Pravda je, že v noci zvykne chrápať - dosť neobvyklé na 2-ročné dieťa.

zoya1
18. okt 2008

ahojte!
Tak aj my sme zatiaľ zdravý klop klop klop. Zoja dnes celý deň nespala, lebo sme šli od rána k babke, a nejak sa jej tam spať nechcelo, čiže už o 19,00 zalomila. Ja som si požehlila, a momentálne sedím pri počítača ako alipaša s plienkou na hlave, pretože mám toľko lupín v hlave, že už neviem čo s nimi. Bola som na kožnom tak mi dali salycilový olej , vraj mám tú svoju gebuľu olejovať aspoň 2 dni a potom zmyť dechtovým šampónom. Tak dúfam, že žo pomôže, lebo si pripadám jak drbnutá - mastné vlasy, plienka na hlave 😝 😝 😝 .
Všetkým chorým prajeme skoré vyzdravenie. Ináč my od júla berieme Imunoglukán (s prestávkami) a deti ešte odvtedy neboli choré - ale vôbec ani soplíky. Akurát Zoja raz mala hnačky. Odporučil nám to primár detského oddelenia a fakt to funguje.
Pozdravujeme všetkých.

renca3
19. okt 2008

caute
tak mna ide uz porazit z lekarov a celeho nasho zdravotnictva. Leovi teploty stale stupaju tesne pod 40.
vcera vecer sme s nim boli na pohotovosti, lebo mame podozrenie na mononukleozu. to som netusila ze na pohotovosti na Kramaroch neberu detom krv. vraj nas musia hospitalizovat na infekcnom, aby nam odobrali krv a vylucili tuto chorobu. ale Dr. na pohotovosti si mysli, ze ma crevnu virozu a prisna dieta to spravi. ATB berieme stale od stvrtku. v noci mal opat vysoke teploty. teraz chudak dospava. asi ho oblecieme a ideme na to infekcne hned teraz. fakt ma to uz s..e, ked neviem co mu je a nezlepsuje sa to. 😠
Teo je od stvrtka u nasich a je mi za nim uz velmi smutno. 😢 no ale radsej tak, ako by to mal dostat aj on.
Peknu nedelu prajem.

martina236
19. okt 2008

ahojte, my uz poobedea idem si lahnut, lebo noc otrasna 😝 , furt sa budila, plakala. a uz o 6.00 bola hore. mam dost. stihla som ale aj kolacik upict fajnovy jablkovy, mnam. mala uz neteplotuje, ale tie sopliska stale.

ivon, zvlastne... ale ak je to teda opodstatnene a lekari ze ano, tak ano. preto sa pytam, lebo sa casto stretavam s nazorom ze radsej ziadne vyberanie. ale ja sa do toho ne toto 😉 😀

zoya, aj mala je na imunoglukane uz hadam treti mesiac a vidis, laplo nas 😒 .

renca to mi je luto, ze Leovi je stale zle ☹ , len nech sa co najskor pride na to, co mu vlastne je.

jankamanikova
19. okt 2008

Ahojte, ahojte!

Tak som doma sama, dobre nie? Vlastne mam jedno dieta v babyvaku a pekne spinka, takze akoze som sama a je to super. Jany zobral chalanov von, tak neviem, co mam robit, lebo byt sama to uz ani nepoznaaaaaaam.

Ivon - nasmu Janikovi odporucil krcny dr. (znamy) vybrat nosne mandle uz vo februari tohto roku, mame este aj listok do nemocnice. Ale nesla som, este pockam.
Janik v noci chrape od narodenia, ma zväsenu nosnu mandlu. Ale to je asi po mne, lebo ja som to mala tiez. Nosne mandle mi vyberali ako stvorrocnej a pamäta si to cela nemocnica (moja mamina sa doteraz za mna hanbi, lebo som vraj delikatne oplula doktora 😀 😀 😀 😀 ). Krcne mandle som si dala vybrat az po vysokej skole. Chceli mi ich vybrat uz ako dietatu, ale mamina povedala, nech ma este chrania do tej puberty. A urobila dobre.
Janikovi dame vybrat nosnu mandlu bud vo februari alebo este rok pockame. Pokial ho netlaci na usny bubienok, tak sa niet coho obavat. Ak by tlacila, uz musi ist mandla von. A ako poznam svojho prvorodeneho syna, tak si ten zakrok asi tiez bude pamätat cela nemocnica 😉 .

Prajem pekne dni, vela radosti a pokoja.

Martinku sme inac vcera chceli navstivit, lebo sme boli v Nitre, ale nas nepustila dni 😠 . Nevadi, prideme, ked budeme zdraviiiiii ... Mozno o rok 😀 😀 😀 😀 😀 .

martina236
19. okt 2008

cawte, som totalne chora, boli ma cely clovek 😖 a to mam zajtra absolvovat resekciu... odklada sa. asi idem zalahnut. pa

sillas
20. okt 2008

ahojte baby...no som sa nestíhala ani ozvať..bolo to nejake u nas hekticke...ked som prišla vo štvrtok z prace..svokra bola bleda ako stena, začala plakať, že jej Riško vyskočil z kočíka rovno na hlavu na beton.. 😕 tak mal tam taku odreninu ale menšiu ako ked si minule doma udrel čelo..to mu vidno doteraz..ale že plak iba chvílu..že to bol moment/ved to poznáme nie?/..chytila z toho trošku depresiu, že ved nema nič ine na starosti iba jeho a že neustriehla a tak..ale maly bol ok..hrčka iba mala...tak asi dobre dopadol..ale večer sa mi nezdal..budil sa...a zdalo sa mi že ma teplotu,,zmerala som nemal..no ale nad ranom už mal, síce iba 37,7...ale kedže som bola vystrašena aj z toho padu, tak sme šli k dr..predsa piatok, víkend pred nami..naša dr nerobila..ma išlo poraziť, tak sme išli k tej čo zastupuje, povedala že angína, dala atb..
Riško nesoplí, nekašle..ani zachripnuty sa mi nezdal....no tak ale čo vyhadam s dr. ktora "iba" zastupuje,
celý den a celu noc teplotoval, v sotobu rano mal ešte 38,3....ale potom už vôbec, nič mu nie je...tak si myslim že diagnoza bola asi nespravna, že iba nejaka viroza..tak zbytočne atb..tak ma to trošku štve, nemala somutekalať asi hned..no ale čo už...to bolo jedno s druhym..som bola prelaknuta..

Renca..dufam že sa Leovi skoro polepší..

Riška tiež strašili monomukleozovou, stale ma zdurene vzadu na krku uzlinky...z odberov na vyšlo že je pozitivíny na mononukleozu, boli sme na infekčnom...tak to nepotvrdili..že len mierne zvýšene, že to môže byť aj z oslabenej imunity..deali nam na to tabletky sme ich brali asi 3 týždne..ale z krvičky mu vyšla imunita ok..tak ja už neviem..začarovaný kruh...

matka a ty sa tiež rýchlo vylieč...no a aj všetci ak som niekoho nespomenulla..

ja idem makať

renca3
20. okt 2008

caute...Leo uz nema teploty, vcera este ano. boli sme dnes u nasej Dr. zobrala krv, zajtra budu vysledky.
inak tiez si myslim, ze ATB mame zbytocne. lebo povedala, ze keby to bola angina, tak po ATB sme na 3. den bez teploty. takze to bolo zrejme virusoveho povodu. no co uz. 😒 zajtra budeme mudrejsi.

sillas...ten strach o dieta je velky a snazis sa doverovat lekarovi, kt. by tomu mal rozumiet. aj oni sa vsak mylia.

mata...rychlo sa vyliec. ja uz mam osobne lekarov plne zuby. najprv ja, potom Leo. snad nenastupi o chvilu aj Teo.

zoya1
20. okt 2008

martinka - asi to cez koníka skočilo rovno na mňa (tá tvoja choroba). Ráno som šla do práce úplne v pohode, na 7obed mi už tieklo z nosa, poobede teplota 37,8 a teraz sa cítim ako keby po mne prešiel parný valec. Aj Zoja sa mi zdá taká všelijaká, ako keby strácala hlások. Tak uvidíme čo bude ráno. Idem sa ľahnúť, lebo som fakt ako polámaná.
Chorým prajem skoré uzdravenie. Pá

martina236
21. okt 2008

cawte, konecne sa mi podarilo zbit teplotu na 37 aj nieco, lebo od nedele vecera 39 a plakala som od bolesti, co ma vsetko bolelo, hlava, kosti ☹ 😝 . vcera sa k tomu pridalo hrdlo. na slak trafenie. mala mi nedala ani lezat. skakala po mne, tahala zo mna deku, maminka vstavaj a vstavaj. stale nieco chcela. triasla som sa ako prutik. zimnica a tak. vecer som uz isla na pohotovost, dostala som atb, rano som sa citila uz o nieco lepsie, len s hrdlom je to katastrofa, cele opuchnute uz aj usi ma bolia, nemozem nic jest ani pit 😖 .

zoya, to mi je luto, uz aj ty...

tak sa vsetci liecme, skore uzdravenie.

sillas
21. okt 2008

zoya..Matka rýchlo sa vyliečte...
mna celý víkend bolela hlava od krčnej chrbtie..včera ked som prišla z prace to už bola hotova katastrofa..som myslela že umriem..zimnica totalna..nevedela som hlavu otočiť čo ma chbrtica tak bolela..som mala pocit ako keby som mala teplotu, zmeriam a 35,4...zmerala som malemu či je teplomer dobry..on 36,6..dobry..ale pocit som mala ako pri teplote...ja neviem prečo ale často mam taketo "teploty" či ako by som to nazvala..a vtedy mi je strašne zle...
zaspala som o 19:30 s Riškom. drahy ešte nebol doma..už iba niekde v dialek som počula že okolo ôsmej dorazil domov...a postaral sa o Lucku...lebo by sa snad musela uložiť sama.. 😀 no som ja ale mama... 😀 😀 😀
ale ona je už velka...takže s nou už aspon v tomto nie je problem.už sa to raz stalo, tak sa obliekla do pyžama a potom ma prišla zobudiť že aby som jej šla dať dobru noc...no zlata.. 😅 😅

dnes som ako mechom udreta...no ale musime vydržať... 😠

zoya1
21. okt 2008

ahojte. Tak ja som dnes dostala ATB, Zoja zatiaľ v pohode, išla do jaslí, teplotu nemá, ani žiadne prejavy až na ten hlások. Tak som jej nasadila Calcium snáď to zaberie. Mne je čisto pod psa. Nemôžem dýchať cez nos, a cez ústa mi to veľmi nejde - manžel sa smeje, že preto neviem dýchať cez ústa, lebo sa vraj ťažko dýcha ústami a hovorí naraz. A ja tááááááák strašne rada rozprávam.
Chorým prajem skoré vyliečenie - (teda aj sebe 😀 ), Sillas dávaj si na tú chrbticu pozor - nie je to sranda, môj otec tak stále trpel a už je po operácii a teraz si to nevie vynachváliť. Inak operovali ho v Nových Zámkoch, takže ak by si sa rozhodla -tak Maníkovci určite dorazia za tebou aspoň ťa tam kuknúť 😀 😀 😀 .

sillas
21. okt 2008

zoya..nestraš...ja som bola v nemocnici iba rodiť a dvakrat s Riškom..so sebou nikdy...

jedine moje problemy su žaludok a krčna chrbtica a to obe choroby od 19-tich...a stále som si nezvykla... 😀 😀

prajem skore uzdravenie...

renca3
21. okt 2008

zdravim septembrovy lazaret.
Leo je uz O.K., len ma zvysene pecenove hodnoty. tak budeme brat nejaky tyzden lieky a bude v pohode.
neviem, co sposobovalo tie vysoke teploty. ale na rozdiel od Peta ma to nezaujima. hlavne, ze je v poriadku. 🙂
a konecne priveziem Tea domov. Leovi velmi nechyba, lebo bol par dni stredom pozornosti oboch rodicov a moze mat vylozene vsetky hry a hracky, co pred Teom schovavame. 😉

sillas
22. okt 2008

fúúúha..všetci večer zalahli??? 😕

ivon1
22. okt 2008

Zdravím všetkých chorých. U Renči to začalo a vyzerá to, že už to končí, tak snáď aj ostatní sa dáte rýchlo dokopy.
My sme sa vrátili práve z gastroent. vyšetrenia. Ak by sa to tak dalo nazvať. Nadiktovala som váhu a výšku a dohodli sme ďalší odber krvi - kvôli rastovému hormónu. V ordinácii bolo neskutočne veľa ľudí, ani dýchať sa tam nedalo. Kým sme prišli na radu, som myslela, že už tam odpadnem. No a potom cesta domov narvatým autobusíkom, čomu sa veľmi tešil Filipko, pretože mu to je vzácne, keď chodíme všade autom. Tak aspoň nejaké pozitívum.
Začínam sa cítiť nejako divne aj ja, ale neviem, či nie som ušknutá - teda urieknutá. Dosť na to trpím. A dnes si mňa aj malého strašne obzerali dve cigánky. Uvidíme, čo z toho bude.
Dnes k nám prídu 4 Saškine spolužiačky. Budú robiť spoločný projekt. Vždy, keď idú na nejaký výlet, tak potom robia po skupinkách projekt. Snáď to zvládnem 6 detí - to už je pomaly taká malá škôlka.
Všetkým skoré uzdravenie

martina236
22. okt 2008

ahojteee 🙂 . mne je uz o cislo lepsie 😉 , tak sa to aj prejavuje. som povysavala, navarila, 2x pradlo vyvesila 😝 . ved som 3 dni len polihovala, cize to tu tak vyzeralo 😕 . idem si navarit cajik a budem oddychovat 😎 . zajtra zbehnem asi mojej lekarke nech kuk na mna, lebo hrdlo nie lepsie 😒 . som voci penicilinu asi rezistentna ci cooo 😕

ivon, plne cakarne, bleeeeee 😖 😝 . dobre skolkujte poobede 😉 . nie ze bude ucka ivon na deticky zlaaa 😀 😀 😀

mario
22. okt 2008

Zdravím dievčatá, ked som začala čítať vaše príspevky, mala som pocit, že ide o zápisky z lazaretu sv. Uršuly, ale asi to bude realita. Prajem skoré uzdravenie všetkým a pod stromček si pýtajte od Ježiška veľké balenie Wobenzymu!
Ja som vás dlho nečítala, lebo od začiatku finančnej krízy je moja polovička nonstop na burze, na všetkých obrazovkách nám idú dáta z burzy a tak som mu nechcela do toho liezť.
Aj naša Laura často soplíkuje a ked už je dobre, tak začne znova. Ja jej dávam len Cebion a probiotiká, ešte sa poctivo kojíme ce den aj v noci, tak snád aspon trocha ochrany. Inak stále minimálne rozpráva, ale vie povedať kubo, čo sa jej asi zíde.
Chceme sa očkovať proti áčkovej žltačke , aj Juniora sme v tomto veku očkovali a teraz je to dosť aktuálne.
Dávajte na seba pozor a liečte sa!

renca3
23. okt 2008

dobre ranko
uz sme konecne v poriadku. len netusim co budeme robit s detmi cele dni doma. Leo nie je v este v skolke a aj na buduci tyzden maju v skolke prazdniny. takze parada. vonku pekne fuci, asi ihrisko nehrozi.

inak pytala som sa Dr., kedy mam prist s Teom na najblizsie ockovanie a vraj az v 5. rokoch. vy ste tu niektora pisala, ze v 3. roku.

zoya1
23. okt 2008

ahojte, tak mne je už tiež trošičku lepšie, akurát som prestala po 4 dávkach brať ATB, lebo tak hnačkujem že až hrôza. A to som jedla aj probiotiká. 😝 😝 😝
Zoja v pohodičke išla do jasieľ, Ďoďko do školy. V stredu majú imatrigulačný večierok v štýle "Harry Potter" tak už sa vytešuje jak najatý.
pozdravujeme všetkých, chorí nech sa rýchlo vyzdravejú. Pá pá

viktoria
23. okt 2008

ahojte, vsetkym chorym prajem skore uzdravenie........
nas tobias stale este kasle, a vcera sa zase vysypal na nohách, ja uz vazne neviem co mu môzem dat a co nie, ked doteraz jedol vsetko a nebol problem......
v praci sa mi paci, zajtra mam skusku z filozofie a hned nato prednasky aj v sobotu.......
dnes este idem oslavit narodeniny, mali by prist nasi známy.........
manzel prisiel dnes domov aj s kyticou, no a ze darcek dostanem, ked pôjdeme do ke, co neviem kedy bude kedze cez vikendy som v skole a nedele robim aj tyzden,,,,,,, ale v pohode.......
renca ano my ideme na ockovanie na 3 roky........

ivon1
24. okt 2008

Čaute. Tak už to asi dorazilo aj k nám. Saška soplí. Vlastne nevie sa vysmrkať. Mňa bolia kosti, hlavne kolená , ale to vždy od novembra do februára, len teraz to prišlo skôr. Asi s tým ochladením. Zo mňa by bola dobrá rosnička.
Dnes máme desiate výročie. Dostala som krásnu kyticu z desiatich bielych ruží. Mala som sľúbenú aj slávnostnú večeru, ale boli sme poobede nakupovať v Rakúsku a Vladuška mi to voľajako skolilo, alebo doľahla aj na neho nejaká tá choroba. Takže si išiel ľahnúť. Asi idem aj ja.
Tak dobrú noc. 😅 😅

renca3
25. okt 2008

ivon...tie vecere si nechame asi az ked nam deti podrastu. na romantiku vo dvojke nie je cas. 😉

my sme zdravi. prave sa obliekame a ideme prevetrat deti do lesa.
na dome nam uz voda netecie (dufam ze navzdy). zamurovali, co rozburali. teraz polozit obklad a vymalovat.

sillas
27. okt 2008

caute baby...ako vidim nič som nezmeškala...prispevali ste poriedko.. 😀 😀

my sme sa mali všelijako, teda Riško zle zniesol tie atb a prestal jest..nejedeol skoro nič 4 dni, do toho hnačka...ale už od piatku je dobre..a vikendik sme už stravili v pohodičke..

je pondelok a mne sa nechceeeeeeeeeeeeeeee.....

renca3
27. okt 2008

asi sa vsetci liecili cez vikend, ked tu nikto nebol. 🙂
ako ste sa preorientovali na novy cas? nase deti sa automaticky o hodinu posunuli. takze zaspavaju a budia sa v rovnaku hodinu ako predtym. myslela som, ze budeme vstavat o 5:30, ale v pohode po starom 6:30.

ivon1
27. okt 2008

Ahojte, tak my sme si dnes urobili taký menší výlet. Svokra pochádza zo Zlatých Moraviec a tak tam chodíme pravidelne raz za rok upraviť hrob. A pritom si troška pochodíme so svokrou aby si zaspomínala na staré časy. Dnes nám výnimočne vyšlo aj počasie.
Po ceste späť sme sa zastavili v Pezinku kúpiť novú autosedačku. Na tej pôvodnej nám praskla tá somarinka, s ktorou sa to zapína a neverím, že by sme to zohnali ako náhradný diel. Aj tak sme plánovali už kúpiť novú a na viac kg. Takže sme to urýchlili. Mal to byť jeden darček pod stromček. No čo už.
Renča ... s tou romantikou s tebou súhlasím. Už druhý rok na naše výročie, keď chceme ísť na večeru, tak Saška ochorie. Asi nám to robí schválne. Osem rokov nám to vždy vyšlo. 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😢 😢

charlinka
27. okt 2008

Ahoj, po delší době jsem zašla i na vaši diskusi.
Mario i moje malá nechce moc mluvit, má svoji japonskou řeč, i když už umí docela dost slov, ale neopakuje jak ostatní děti. no snad brzo. kraviny umí říct, to si pamatuje ale jinak nic moc.
Na tu žloutenku jsem taky přemýšlela, jak to funguje? stačí jenom jedna vakcína? Ráda bych jí nechala i proti klíštatum, tu jich máme docela dost, v létě měla dvě, takže ráda bych aby byla ochráněná, doufám, že to nebude moc toho očkování na ní.
Koukám jak vám tady dětičky rostou, my jsme naštěstí zdravoučky, malá byla nastydlá dva týdny dozadu když jsme byli v čr, ale musím zaklepat. tak se rychle uzdravte.

zuzka111111
autor
27. okt 2008

ahoojte nejak nestiham citat a o pisani ani nehovorim .....

doobedu nestiham a poobede chodim cvicit kazdy jeden den a dnes som zacala chodit na salsu stvko poctivo strazi obe dievcence cudujem sa ze ma este nervy lebo lilka dost place ked idem prec ale asi chce aby som znovu nosila 36 .ku 😀 co bude estee dllllllho 😀 😀 😀 😀

dievcata su zlatee nelly ked nevidi lilku uz normalne place celkom pekne sa uz pohraju aj ked uz zacina trhanie hraciek ...

pridala som aj par fotiek 😉

no ozaj vsetky chore deticky my sme kloúp klop zatial ok

tak skore uzdravenie

a co podstromcek detickam kupujete??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre