Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
4. sep 2009

tak dnesne rano bolo asi najzivsie doteraz. Teo sa ma drzal ako kliest a ked ho chcela ucitelka zobrat, skoro to schytala moja retiazka, o ktoru sa chytil. som zvedava, co bude po vikende. 😝

zuzka111111
autor
4. sep 2009

no ja uz nechodim chodi stevo ale doma iba tak mrncala ze tam nebude buvat lebo nema cumlik tak som povedala nech im stevo povie aby na spanok je ten cumel dali mi jeje bolo luto ...inak varj celkom v pohode bola

martina236
4. sep 2009

ahojte, nejako nestiham, ale... nastupili sme uplne v pohodke, bez placu 🙂 . tak sa tesim, dnes uz aj komunikovala, lebo 2 dni len pozorovala 😀 . ale Karolinka na kolektiv zvyknuta... uvidime ako v pondelok, to tam aj spat uz zostane, lebo doobeda sme ich museli brat, nemaju dorobene okna 😠 a je tam jeden velky chaos. nechcem este nahlas hodnotit a robit zavery, lebo vsak mame za sebou len prve dni, ale par vyhrad mam 😒 . dufam, ze sa to nejak utrasie.

sillas
4. sep 2009

caute baby..tak ako vidim...každý sa adaptuje rozdielne...ale určite to zvládneme všetci, ja som utahana ako kôn po tých troch dnoch...ja sa tolko nachodim..kedže všetko je od seba daleko, blizko je iba škôlka od panelaku, a ked ich musim zbierať...juuuuj.. 😠 autom to tiež nie je bohviečo to nasadanie, vysadanie, davanie maleho do sedačky.. 😠
buduci tyžden asi odkvacnem..totalne..

u nas je totálna burka ani telka nejde, rýchlo napíšem a vypneme aj PC, aby nam tu niečo nevyhorelo..hehe..

dnes už zostal pekne aj Riško celý den...pred dvomi týždnami konečne začal rozpravať...a od včera je ešte ukecanejší...iba po sebe s mužom čimíme...síce tých pár slov dookola...ale zliepa všelijako.. 😀 tak sa velmi teším...len nech keca..
Lucka je nadšena..už si hned chcela robiť domace ulohy ako sme prišli domov...podarilo sa mi ju odhovoriť, že ideme kupiť ešte pero a zošity...tak som rada..nemusí to prehánať... 😀 😀

renca3
5. sep 2009

sillas...takze Lucke sa v skole paci... 🙂 Leo je tiez nadseny v pripravke. ich trieda je na chodbe s prvakmi, tak sa uz tvari dolezito.
o tom vozeni by som mohla popisat. Leo zacina 8.00. Vyrazame 7.30 a robi to 16 km. odtial sa tahame v kolonach do Teovej skolky cca 40 minut a to je asi 14 km. to som este neodmerala. doma som asi o 9.00 a mozem zacat pracovat. 🙂 Leo moze byt do 17.00, ale minuly tyzden som do brala uz o 15.00 a isli sme pre Tea. chcel sa stretavat s kamosmi zo starej skolky. 😉
ale na buduci tyzden to zacne. myslim, ze sa este zhusti premavka. Lea sme prihlasili na gymnastiku 2x do tyzdna, takze zo skolky prideme o 18.30. naje sa umyje a moze ist do postele.
a inak Leo bol este zvyknuty v skolke spavat a teraz nic. zaspava mi v aute cestou domov. este som ho prihlasila
v skolke na nejake tanecky (lebo chcel), tak to bude uplne mimo. 😝

martina236
5. sep 2009

renca, aj my sme zahlaseni na ludove tanecky 🙂 , akurat vcera sme tam kuk boli, v pondelok zacinaju o piatej. 2x v tyzdni, pre take male deti celkom dost. som zvedava ako sa jej bude pacit.

renca3
5. sep 2009

super, ze na ludove. ja som dala Lea vramci skolky na tanecky vseho druhu. myslim, ze to budu skor moderne.
do detskeho suboru by som ho musela vozit a tento rok sme zvolili tu gymnastiku. tak uvidime, kolko mu to vydrzi. 😉 ale jeden z trenerov je moj znamy, tak mozno na neho dohliadne. 🙂

sillas
7. sep 2009

tak Renca...ty toho riadne najazdiš každý den.. 😕

my budeme chodiť pešo, iba ked budem mať krámy alebo ked bude pršať tak autom.. 😅 , dnes som to stopovala, tak rýchlejšou chôdzou mame 12 minut to školy.. a ja zo školy do práce asi 14 minut.. a nazad to iste a ešte plus isť pre Riška do škôlky...
rano ho nosi muž...tak som rada že aspon niečo robi..a že stíha dobehnuť z prace o siedmej..inak by sme mali riadnu prechádzku...lebo mne to vykladanie a nakladanie a vystupovanie a nastupovanei do auta lezie na nervy...a tu po meste by som to auto totálne zničila...a toto auto nas už musí prežiť.. 😀 😀

a Riško dnes rano plakal...
☹ najprv že pekne vošiel, potom niečo učka vravela manželovi a zbadal sa, vratil sa a začal plakať... ☹

inak mame perne noci...medzi polnocou a piatou pije 3 x mlieko...vypije asi 6-7 dc, pred spanim 2 deci...a ešte ide 2 krat na zachod...takže vstavm 5 x...kruhy pod očami už budem mať asi až po ústa... ☹ a už bolo dobre a teraz to zase začalo...ked nedam dovtedy plače a nemôžem ho nechať aby nezobudil Lucku, cez víkend som skušala..alebo bola to hrôza a pritom dobre papal cez den..tak ja neviem... 😒 už som z toho na nervy..a nechcem ani velmi tlačiť ked ma teraz novu škôlku a tak...
no cvičia nas riadne tie decka.. 😀

renca3
7. sep 2009

sillas....to mliecko uz nekomentujem. zvyk, nie hlad.

Teo dnes rano robil cirkus v skolke. ja som ho vyzula, on sa obul, ze ide so mnou (normalne sa doma akoze nevie obut sam). vyzliekla som mu bundu nasilu a dala boseho do triedy, lebo obut sa uz nechcel do prezuvok.
ked som vysla zo skolky, normalne som bola spotena. makacka. neviem dokedy ho to este bude drzat.
myslim, ze cely september. 😝

martina236
7. sep 2009

cawte, my sme dnes doma boli, lebo od soboty vecera do vcera vysoke horucky nad 38°C ☹ . nic ine ale. chvalabohu sme to ustali dnes sme bez. volala som s lekarkou, nasadila som sirupov do aleluja 😝 , homeo, zajtra mozeme skolkovat. jaj som rada, ze je fit, klop, klop, klop. ved koncom jula dobrala posledne atb. asi viroza.

sillas, ja viem o com hovoris. zazila som to a aj obcas este zazijem, ale zase ako to vy mate to je extrem, fakt. mozu si hovorit kolko chcu, nedam, tyzden vydrzim, spat nebudeme ale sa to upravi, prd 😒 . kazde dieta je ine, neplati jeden vzorec pre vsetkych. ja som bola na tom tak, ze som vyhladala odbornu pomoc a este aj pre ine veci... bolo mi povedane nechat tak, este nedosiel ten spravny cas. deti neporovnavat, nevypytovat sa a ked sa niekto nad tebou pozastavi, neries. nabehli teraz do noveho prostredia, kopec novych podnetov atd, atd... nam sa to celkom pekne podarilo zregulovat na jedno vstavanie nad ranom, ale k tomu musim aj wc pripocitat, lebo vsak s nou idem, tak tiez mam toho niekedy plne zuby 😠 . ale nadavala som ked este plienku mala, ze by uz mat nemala, teraz zase ze vstavame, takze stale budeme na nieco hromzit. no co uz, udel matiek 😉 . ale doverne tie hukoty v noci do zblaznenia poznam. obzvlast narocne, ked nechces, aby sa navzajom deti vyrusovali.

sillas
7. sep 2009

renca...viem si to predstaviť...juuuuj....ale nas tie deti lubia... 😀 😀

matka...ved prave...už to bolo celkom ok...v lete ako boli horučavy sa to zase začalo...a zase ako sme prestali cumlovať, tak ma asi nahradu flašku... 😠
nechala som ho vyrevuvať kym mali deti prazdniny...ale teraz ked Lucka chodi do školy...tak je to trošku problem...cez víkend som ho nechala...tak že som vyšla z izby že idem urobiť mlieko...že zaspí a zabudne...tak bol ticho 5 minut a zase začal vykrikovať..a čím viac ho nechám potom bude unavený v škôlke...do kelu toto je začarovaný kruh 😠 😠 😠

večer ked ideme spať a nevedia zaspať a ja nechcem zaspať tak musim povedať že idem kakať a že sa vratim...naštastie stale zaspia medzitym...stále idem akože aj naozaj otvorím dvere a zapalim na wc aby Rišo počul.. 😀 😀 😀 😀

sillas
7. sep 2009

matka...aj Lucka mala taku virozu pred dvomi týždnami 1,5 dna teploty a odvtedy nič..klop klop

renca3
7. sep 2009

kazda mame nieco. 😉
Teo sa mi stale odopina v sedacke a beha po aute. no a teraz je to ine kafe, ked cetujeme take vzdialenosti.
dnes rano mi cestou do skolky prebehol do kufra. tak som pred skolkou decko vyberala z kufra auta. uz ma to nastvalo a kupila som visiaci zamok. zamkla som ho a hotovo. reval, ale vie, ze si nepomoze. tak cestou domov z Leovej skolky uz bol ticho. 😉

zuzka111111
autor
8. sep 2009

panecku renca... tak mas co robit a ako teo v skolke??
nam uz lilka vcera rano zvracala a dnes tiez v skolke tiez aj sa popisala co jej sa nestalo no velmi velmi dlho, place asi cely den lebo rano place o 10 ked je veonku som ju videla tak plakala a ked pridem place nic nespi ani uz neje tak ja neviem ja by som ju uz asi aj vybrala ...kazdy mi hovori ze treba vydrzat ale ja neviem.... teraz je v stave ze cche m ist spat potom lahneme do postele o 5 sek chcem sa hrat a tak dookola somnou kruti od pol piatej dala som jej homeopatika na ukludnenie ....ma problem s cumlom lebo jej ho zobrali a ona nevie zaspat no ja mam dost zeny neviem co mam robit ☹

martina236
8. sep 2009

Zuzka 😔 , myslim na vas, ze si sa dlho neozvala, ze ako sa Lilke dari... ale teda som cakala lepsie spravy... je to tazke, si to neviem ani predstavit. nasa mala dnes premieru cely den v skolke, obavala som, poviem pravdu. lebo vsak najlepsi kamos odchadza este pred obedom a bala som sa, keduvidi jeho maminu, ze jej luto dojde, ale chvala bohu nie 🙂 . vsetko pekne zvladla, sama sa povyzliekala, obliekla do pyzamka, hladky priebeh. sa tesim. ale zase nikde nie je napisane, ze si slecna aj nerozmysli a bude aj problemy robit...
drzim vam palce, co tak pocuvam okolo co deti placu, tak kazdemu tak ako ty vravis, ze treba vydrzat, neustupit, myslim, ze ak by si ju dala o pol roka aj o rok neskor, bude rovnako reagovat. proste su deticky kt to zvladaju horsie. a veru susedka mi spominala, dcerka ma 5 rokov teraz, tiez vracavala, ked nastupila do skolky, trvalo to cosi vyse dvoch tyzdnov... viem, iste, mne sa to vravi, ked je moja v pohode. ako mamina sa nemozes na to pozerat a trapis sa ...

renca3
8. sep 2009

Teo v skolke stale cirkusuje, nechce sa v satni vyzliect, prezut. do triedy ho odovzdam ucitelke z ruky do ruky a idem. Teo krici a ked zavriem dvere, je ticho. tak si na to pomaly zvykam. ucitelka sa smeje, ze cely den je potom v pohode, aby som si z toho nic nerobila. len je to s nim fyzicky narocne. este ze je taky drobny. 😉

zuzka...no aj mne je luto, ze to je dlhodobejsi plac. pockaj este chvilu. bude dobre. 🙂

zuzka111111
autor
8. sep 2009

joj ked ja neviem ja si uz len do konca tyzdna pockam.......lebo moja mama ked ju videla jak prisla do satne tak som videla ako sa jej zarosili oci ...ze jake ma kruhy pod ocami vyplakane ...uplne schudnuta nohavice co jeje boli ledva ledva jej padaju .... a ked vidim ze som doma s nelly a ona sa tam trapi ...ako ja som rovno n atabletky z toho som myslela ze to aj ja budem lepsie zvladat

renca3
9. sep 2009

zuzka...ked sa tak obe trapite, aj tvoja mama, nuz nechaj si ju este doma. neviem, ci to o rok bude lepsie.
mozno ano, mozno nie. ale keby mala z toho ochoriet (lebo aj bez stresu chorobky coskoro pridu), nech je radsej doma zdrava.

minule sa mi moj otec ponukol, ze Tea mi odvezie do skolky. dopadlo by to tak, ze by s nim skoncil v robote. on by ho tam urcite nenechal v takom stave. 🙂 stari rodicia su este citlivejsi ako my. 😉

zuzka111111
autor
9. sep 2009

no dnes sa okrem vracania aj pokakala prvy raz v zivote ☹

sillas
9. sep 2009

no Riško tiež plače, dneska začal už aj doma, ked sme povedali že nikto nebude doma, tak povedal že "ja sam doma"... 😀 ked idu papať povie" ja doma papam"....ale nakoniec sa pusti a niečo zhltne.. 😀
totálny rev, ale dnes som ho bola odniesť ja, tak to bol rev bez slz...takže nas iba civčia.

Zuzka..no maš to ťažke, musiš sa rozhodnuť..ale kedže si doma ešte s Nelkou, tak ešte rok by si s nimi nejako mohla vydržať a od buduceho septembra by mohli isť spolu obidve... u nas ina možnosť nie je...ale ty to ešte môžeš zvážiť...
ved už aj s Nelkou je to čoraz lepšie a lahšie...či nie?

renca3
9. sep 2009

dnes som kupila Teovi darcek k narodeninam - kolobezku, ale este trojkolesovu. bicykel neuspel toto leto, nechce slapat do pedalov, tak skusime este na jesen kolobezku. torty su objednane... jedna do skolky, jedna na rodinnu oslavu. tak, a na buduci tyzden mozme oslavovat. 🙂

matka...vsetko najlepsie k meninam. teraz som mrkla na kalendar. prajem zdravie a radost z malej.

zuzka111111
autor
9. sep 2009

aj ja sa pridavam vsetko najlepsieeee

martina236
9. sep 2009

dakujeeeeeem 🙂 😵

sillas
10. sep 2009

dodatočne Matka všetko najlepšieeeeeeeeeeeeeeeee.....

Riško soplí a kýcha, tak som ho nechala doma, so svokrou dnes zajtra a aj v pondelok, snad sa vyliečime...takže už to začína.... 😠 😠

martina236
10. sep 2009

my uz tiez nie sme 100%, bola taka nijaka, ani sa jej moc nechcelo 😒 , ze ani spat nebude. ale to som ja vcera zapricinila, lebo odchadzala zo svojej skupiny posledna a luto jej doslo, tak si poplakala ☹ . hoci tam behali este ine deticky, no uz vie kam patri a co, takze ju to vzalo. mna tiez 😖 . ale nestihala som, mala som toho az, az, aj tak som veci do konca nedotiahla. dnes mame rodicko 😉 . zajtra ju nechavam doma, dojde moj tato, takze budu doma, ja mozem pracovat 😎 .

renca3
10. sep 2009

Teo sa dnes drzal, trochu sa vzpieral, ale nekrical. 😉 snad to bude uz lepsie zo dna na den.

Leo zacal chodit na gymnastiku. no pekna masovka. coskoro odtial urcite nieco prinesie aj na Tea. zavreta vydychana telocvicna a 50 deti.... 😒 plus rodicia a pripadne mladsi surodenci. no proste tlacenica. 😝

jankamanikova
10. sep 2009

Ahojte!
Tak par dni sa tu neukazem a je tu kopec noviniek. My sme v PO a budeme tu dlhodobo, tak sa deti vytesuju zo starych rodicov. Mame sa dobre; deti su uzasne, zdrave a spokojne. Ja sa mam fantasticky. A aj ked sa vyskytne zopar "hlupych dni", s detmi je nam neuveritelne dobre.

Zuzka moja krasna! Moj nazor je - zobrat okamzite Lilku prec zo skolky a nechat Lilku doma. Lilka je uzasne citlive dieta, naviazane prirodzenym sposobom na matku, ktoru neskutocne miluje a potrebuje pre svoj zivot. Nemyslim si, ze musite vydrzat. Skor mam pocit, aby ste svoj vzajomny vztah nenarusali skolkou. Ona Ta potrebuje a ked takymto sposobom reaguje, tak urcite nie je zdrave ju do skolky davat. Poznam kopec zranenych deti, ktore boli v skolke a mamina ostala s druhym dietatom doma. A maju fobie doteraz a su citovo zlomene. Nic nestratis, ak pojde do skolky neskor. Lilka Ti dava jasne najavo, kde chce byt. Chce byt s Tebou, s Nely a s ockom. Je to normalne a prirodzene. Skus sa na to pozerat jej ocami. Je to hrozna predstava, ked si dieta v svojej malej dusicke mysli, ze ju tak nechala mama a odisla prec. A neporovnavaj to s inymi detmi! Kazde dieta je ine. Moje deti do skolky nechodia a ani skolku nepotrebuju. Janik ma s Matuskom uzasny vztah a to je pre ich momentalny zivot a aj buduci ovela dolezitejsie, nez nejaka skolka.

Tu je zopar clankov na tuto temu. Mne a aj kamaratkam pomohli. Osobne si tiez myslim, ze dieta vo veku troch rokov nie je este pripravene na skolku. Optimalny vek je 4-5 rokov, ked dieta prirodzenym sposobom tuzi po kolektive. Ak ju tam budes davat na silu, moze hrozit u Lilky strata empatie, kopec inych psychickych problemov, ktore budes potom musiet opravovat. Velmi na Teba myslim a budem drzat palce, nech Tvoje citlive srdce Ti samo napovie, co Tvoje dieta potrebuje ...

http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=273
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=378570 - tento je super ...

zoya1
10. sep 2009

Ahojte septembrovky!
Tak čítam čítam a nestačím sa čudovať, ako nás tie naše septembrovčatá trápia. Naša Zoja chodila od 1 roka do jasieľ úplne v pohode. Ani raz neboli slzy, krik apod. Teraz sme nastúpili do MŠ a každé ráno plače, odmieta tam stravu a neustále sa ma vypytuje - prídeš po mňa? nenecháš ma tam? No nechápem !!!! Ale ako hovorí martina musíme vydržať - teda aspoň sa pokúsiť. Viem zuzi že je to neskutočne ťažké, ale také stavy ako je počúranie sa a dokonca pokakanie - asi nie sú normálne čo sa týka adaptácie dieťaťa na materskú školu. Na druhej strane si však myslím, že ak jej teraz ukážeš že "tak ok nemusíš tam chodiť a budeš doma" tak presne to isté bude robiť o rok - toť môj názor. Možno nie, o rok bude vyspelejšia a zvládne to lepšie. Držím palce a rozhodni sa podľa svojho srdiečka. Určite to bude to správne rozhodnutie.
Renci - máme rovnaké nápady. aj my sme Zojke kúpili kolobežku s 3 kolieskami. Kolobežkuje jak divá 😀 😀 😀 . My už máme oslavu za sebou (2.9.) a teraz nás čaká ešte jedna Dodko má narodky 19.9. Ako darček si želá ísť do cinemaxu na 3D film - zlatý chlapec že už nechce autíčka 😀 😀 😀
Pozdravujem vás všetkých, držte sa. Idem hajať, bo ja teraz prváčikov mám tak hlavu mám jak autobus. Pá pá

jankamanikova
10. sep 2009

Teraz citam Zuzka o tom pokakani. Iny dokaz nepotrebujes, jednoducho nie je na to pripravena a nechaj si ju doma. Pre Lilku je to neuveritelny stres a tlak a nestoji Ti to za to. Uvidis, doma Vam bude vsetkym trom velmi dobre. To bude lepsi komfort ako v skolke ...

renca3
11. sep 2009

ahojte...zdravim janku po dlhsom case. 🙂

hlasim, ze dnes sa vzpieral iba pri vyzuti z tenisiek. do triedy som ho sice odniesla, ale bez problemov isiel k ucitelke. ma vytipovanu len tu jednu, tak ked nahodou tato ucitelka nepride, mame problem. 😉

Leo zacal vymyslat, ze sa v pripravke nudi. myslel tym, ze tam ma malo kamosov. predsa len, v starej skolke uz boli zohrata partia. 😉 verim, ze ho to coskoro prejde a tie kamaratstva sa utrasu aj na novom. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre