Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
3. feb 2010

moze byt posledny majovy kludne... tusim sa Viktoria posledne vyjadrila, ze nemame s nimi ratat 😒 ... hadam sa tu este zastavi a napise.
neviem, ale uz to nechajme tak. situacia sa mieste poriesi. ved deti uz nie su take male ako boli, neverim ze raz za cas nevydrzia byt dlhsie hore, unavia sa a spat buduuuu ajajaaaaj. najmensi, tusim Jakubko, ten bude hadam este stale v babyvaku 😉 😀

renca3
3. feb 2010

prave som si precitala mail zo skolky od Tea. vraj je tam salmonela. no mam dost. ked som sa pytala ucitelky rano ako to vyzera v triede, nic mi nepovedala o salmonele. zeby to ona nevedela? zajtra mozem ist k Dr. s odberom. 😝

martina236
3. feb 2010

renca, pevne nervy 😖 , nech ste OKI!!!

lacosste
3. feb 2010

caute baby...pre mna ci uz posledny majovy alebo druhy junovy vikend je to zatial OK....
renca...co sa tyka salmonely...tak drzim palce aby ste to neschytali....neprajem to nikomu prezit ak dieta ma neustale krce pri stolici a tych stolic ma asi 40 krat denne...radsej nehovorim...je lepsie sa tomu vyhnut..drzim palce🙂

zuzka111111
autor
3. feb 2010

tak povedzte ktory termin nech to uz objednam
mne deti celu noc neprespia hlavne nelly ale ani lilka ....

renca3
3. feb 2010

ved Teo kaka zopar krat za den a v noci (teda 40-krat nie). aj krce ma.
neviem, kde mi hlava stoji, a este toto. 😒

lacosste
3. feb 2010

renca...samozrejme nemusi to byt az 40 krat cez den...zacina to castymi stolicami a coraz redsie a pachnuce..a s primesou krvi..ked je tam krv tak je to na 100 % salmonela...teda nechcem Ta strasit len aby si vedela ake su symptony...
Salmonela sa neda nijak liecit, dieta sa z toho musi doslova " vykakat" a samozrejme dodrziavat prisnu hygienu ruk po zachode...aby ste to nahodou nerozsirili doma...inac sa to neprenasa...
Treba dbat nato aby vela pil a jedol samosreje len dietne...moj Luky mal zo zaciatky velmi vysoke teploty az do 40-ky a nechcel na nic pit takze sa dehydroval a museli sme ist do nemocnice na infuzku...
Nestrasim Ta len Ti chcem poradit...
😒

renca3
3. feb 2010

lacoste...dik. ale nemyslim, ze to mame. teploty neboli ziadne, kaka teraz asi 2-3x denne. ale nie uz take vodove a jest mu chuti. krce mal aj teraz vecer. verim, ze to bol alebo este je nejaky iny virus. kazopadne som sa dnes rano naplasila toho mailu.

lacosste
4. feb 2010

tak to je potom v pohode....mohol to byt faktr iny virus alebo mate lepsiu imunitu voci takymto " neplecham" 🙂 drzim palce 🙂

sillas
4. feb 2010

renca, no ak by sme šli tak nam by stačil ten menší apartman, manželska postel plus prístelok.
Ja dufam dovtedy Riška odnaučim od nočneho pitia mlieka. už som z toho zufala...tuto noc pil 4 krat ked ho necham revať tak po 10-15 minutach dorazí môj muž zo spálne a donesie mu ho on, lebo to nemôže počuvať, už som mu povedala že ho vyodím z domu, lebo ja už takto nevladzem, dnes sme boli na kontrolu aj u dr. tak sme sa zhodli že musim urobiť razny krok že je to cele zlozvyk, včera som s nim bola doma ja, tak od 12:30 do dnes rana vypil 1,3 litra mlieka.. 😕 😕
už je to na mna vela tých 3,5 roka toto vstavanie a tým padom aj cikať chodí 3 x v noci.. 😠 😠

renca3
4. feb 2010

sillas...tento rok organizuje stretko zuzka, takze ta info patrila jej. 😉 ja sa len zapajam prispevkami. 🙂

na mliecko moj nazor uz davno poznas, nepisem uz nic. 😉 ved vy uz mate snad aj mnozstevnu zlavu na to mlieko v obchode. 🙂

lacosste...dnes mi jedna mamicka povedala, ze je tam aj rotavirus. tak asi to bude on, potvora. 😒

sillas
4. feb 2010

renca...tak skore udzravenie...a nech je to "iba" ten rotavirus...

ja viem ako s tým mliekom...a ked už chcem začať s odvykaním tak môj muž to nevydrží...asi ho musim niekam na par dni poslať, lebo takto tonejde..minule mi už prišlo zle aj od srdca...čo už som v noci take nervy mala... 😠

lacosste
4. feb 2010

Renca...ked je to "len " rotavirus tak je to v pohode...teda oproti salmonele urcite 🙂
sillas...citala som o tych problemoch s pitim mliecka v noci...my mliecko nastastie uz nepijeme ale moj Luky pije caj a to aj v noci...su noci ked je toho menej zalezi od toho kao tvrdo spi ale veru su noci ked pije dost...on vo vseobecnosti toho vypije vela aj cez den...ma dobry pitny rezim 🙂 cez den mi to nevadi ale horsie je to v noci....ja viem, ze problem je v tom, ze cez noc pije z flasky...aj cez den obcas...ale len doma ...inde nema problem s pitim s pohara alebo " necumlikovych" flasiek....
skusala som odvykat uz parkrat...stale nam do toho vosli neocakavane pobyuty v nemocniciach a to mi to cele odvykanie zrusilo...ale raz to musi prist...ja uz som tiez niekedy taka unavena z toho nepretrziteho " nevyspatia", ze mi z toho niekedy az zle...na odpadnutie...no co uz 😒

martina236
4. feb 2010

renca, ci uz je to jedno alebo druhe, urcite vycerpavajuce pre maly organizmus ☹ , tak sa drzte, opatrujte...

sillas, uplne ta chapem, viem o com pises 😉 . ved sme to tu uz rozoberali. nam sa to chvalabohu uz podarilo a neviem si vynachvalit, lebo som uz bola na nervy. rano som sa prebudzala nevyspata, podrazdena a tie nekonecne nocne hadky s malou, po pol hodine rucania som rezignovala, vstala a dala jej mlieko. ked som si uz povedala ze za nic na svete, aj ked do rana revat bude, tak vstal Karol a jej ho doniesol, lebo zuril, ze rano skoro vstava. takze presne ako u vas. 😀 😝 najlepsie bolo ked som jej zarobila len malo(pijeme este stale nutrilon), pila, pila, vypila a jacala ze malo 😠 . infartove stavy. a potom nastal taky zlom. cca 4 mesiace. som jej vecer vysvetlila, bolo to ako taka dohoda, sa mi zdalo ze to celkom zobrala, ze mliecko iba vecer a rano a fungovalo... len s tou flasou, hadam do 18tky bude z nej mlieko pit. rano ked vstavame, uz aj berie vankus, paplonik rovno do obyvacky, vyvali sa na gauc, mami telku zapni 😀 a pri telerane pije. to taky ritual 😉
sillas a tesim sa ze dojdes, velmi 🙂

zuzka111111
autor
4. feb 2010

No volala som s tetuskou z penzionu velmi mila pani ...ze sa tesi na tolko deti ..asi este nevie co ju caka 😀
napisla osm jej mil lebo my 4 krat povedala inu cenu ...tak pockam a dam veciet , maju aj postielky a male pristelky tak kto chce postielku nech da vediet... ztiual tolko a este ten termin oba su velne tak treba upresnit ci koniec maja alebo 2 týzden jun

zuzka111111
autor
5. feb 2010

tak tu je mail .....
Vazena pani Tomcova,


Dakujeme za email.Informujeme Vas o pobyte a cenach v nasom penzione.

Cena na dospelu osobu/noc s polopenziou je 17,5,-Eur.

Deti s polovicnou polopenziou cena/osoba s polopenziou je 11,-Eur.

Deti do 2 rokov bezplatne.V case obeda mozeme pre vsetky deti poskytnut polievku bezplatne.

Ceny su urcene pre velke partie ludi.
Prosime o urcenie terminu rezervacie.

S pozdravom Penzion Rodina - Family

Pilarcikovi

Ak mate este nejake otazky tak napiste by som pozistovala.... takze ako renca pisala 4 cl rodina tych 114e

renca3
5. feb 2010

tieto ceny su rovnake aj v jednoizbovom aj v 2-izbovom apartmane?
114,- je v pripade, ze Teo bude na posteli. to je pre nas v poriadku.

myslim, ze by sa dalo dohodnut aj tak, keby ste niektore chceli, aby septembrovcata boli bez lozka v vami na manzelskej a doplatite len polpenziu detsku.

sillas
5. feb 2010

tak ked to počítam tak cena vyjde menej ako 114,-eru.
dospelý 2 dni je 35,-eur x 2 je 70 Euro pre dospelých
plus jedno dieta 11,-EUr a doplatiť za druhe menšie dieta polepenziu bez ložka to neviem kolko, ale aj keby to bolo s lôžkom tak to vychádza 92,-Eur. dobre rátam nie?

juuuuj...no naškrabeeeeeeeeeem...
🙂 😅

zuzka111111
autor
5. feb 2010

ja som silas mne a martinke janke a evke dala + izbovu cize dvoj lozkovu plus pristelka.. a to teda aspon mne silas treba lebo je tam manzelska a 4 sa na nu nevtrepete ....pisala som ci je rozdiel v cene 1 iz a 2 izb tak odpoved ziadna jednotna cena asi tych 17,5.... pisala som ci sa za pristelkok plati tiez bez odpovede 11 eur dieta s polpenziou ... tak co mam este zavolat ako je to s pristelkou?? alebo co?

renca3
5. feb 2010

sillas...92,- je bez Riska. ak by si malemu zobrala polpenziu, este plus nejakych 10,- EUR podla mna 4-5 eur za detsku polpenziu. ak nebude mat lozko, neplati ubytko.

sillas
5. feb 2010

ano renca tak som myslela že bez Riška...ten nam nič nezje nikde, jemu budem musieť osobitne asi..beťarovi..

ale polpenziu by som aj tak aj jemu asi dala...a stači naj manželska postel a prístelka.

tuto noc sme mali ťažku...1,5 hodiny reval kvôli mlieku,nakoniec som mu dala čaj, ale z toho ho zase bolia zuby, už nie raz sme v noci umývali, minule mu 3 plombovali a to čím im plnia časom vypadne..no som z toho na prášky už...uvidime čo bude dnes..ale sme boli 4 x krat citat, toto bude ťažkeeeeee ☹

sillas
5. feb 2010

cikat som chcela nie čítať chodime v noci...už len to by mi chýbalo.. 😀

renca3
5. feb 2010

sillas...uz mate vrtane zubky? inak jedna znama, ktorej 4-rocna dcerka ma dost problem so zubkami mi povedala, ze to moze byt z pasterizovaneho (trvanliveho mlieka). vraj to niekde vycitala. ci je to pravda, neviem.

ja si neviem Tea predstavit v zubarskom kresle. my ho nevieme ani posadit u holicky. o chvilu budem kupovat sponky a gumicky do vlasov. nechce sa dat ostrihat. 😝
uz som sa na to informovala, takymto detom vrtaju v narkoze. dufam, ze sa nas to nebude tykat...

sillas
5. feb 2010

renca je tohrozne...no ako tak celkom dobre si to nechal vyvrtať...vidiš niečo možno na tom je, ved on mleiko pije na litre a takto mu dopadli zuby, hrôza, Lucka ma 7,5 roka a žiadny kaz...klop klop..neskutočny rozdiel

Dnes mazase čaka perna noc a tretí gaučový víkend..je pred dvomi týždnami chora, minuly víkend Riško a tento víkend Lucka, leží s teplotami 38,8.. ☹ ☹

toto je už na nervy...ja už chcem jar a leto... 😝

renca3
6. feb 2010

sillas...aj to bude. zelam Lucke skore uzdravenie. 😎

Leo dnes absolvoval 3. zapis do skoly. este ho caka v marci jedna skola. to je ale o teste v AJ. a potom len budeme cakat na vysledky, kde nas zobrali a kde nie a budeme sa rozhodovat. uz mam z toho hlavu ako melon teraz. nastastie Leo to berie sportovo. vysvetlila som mu, ake mame poradie skol a celkom to pochopil.
dnes sa ho pytala na zapise ucka, ci by nechcel ist rovno do 2. rocnika. to myslela asi ako vtip, lebo Leo nevie ani este citat. 🙂 ale ako matka som sa tam nadnasala. 😵

zuzka111111
autor
6. feb 2010

no skore uzdravenie...
renca a vy ste uz v pohode??

no inak k stretku termin treba upresnit ci posleny mjovy alebo 2 t jun ...a ak mate este nieco tak dajte vediet...
aby som jej to vsetko uzavrela a Janka este majka ... ci ide alebo nie ak ano tak ci chce pre vsetkych lozko a polpenziu ...

renca3
7. feb 2010

zuzka... v utorok mame taneckovy nacvik, tak sa spytam, ci sa tam neskryva este nejake vysupenie v juni.
potom ti v stredu dam vediet. ak to pocka s tym terminom este.

Teo este nema ten zaludok v poriadku. ak nedodrzime dietu, hned ide kakat take kasovite. aj na bolesti sa obcas stazuje. dnes bol od rana u nasich, lebo Leo mal oslavu a nechcela som, aby pojedal sladke. povodne malo prist 20 deti, nastastie sa to skratilo na 11. aj to bolo dost, hlavne ked su to takmer sami chalani nad 6 rokov.
ale zvladli sme to, deti sa vyblaznili a Leo sa teraz vytesuje z darcekov. som sa zaprisahala, ze to bola posledna Leova party. teraz je na rade Teo.

lacosste
8. feb 2010

ahojte zenusky, 🙂
co sa tyka toho vyletu..ktorykolvek tremin rozhodne ( posledny maj alebo jun ) tak sa prisposobime kedze zatial nic nemame na tie mesiace rezervovane...

co sa tyka ubytovania...ako som uz spominala predtym...ak su 2izbove apartmnay s 2 neprechodnymi spalnami + soc. zar.+ kychunka tak som OK s Jenis a jej rodinkou ak nie tak samostatny apartman pre 2 dospeli a 1 dieta

co sa tyka toho, ci je cena ina ak dieta spi s nami na posteli alebo nie...tak samozrejme ak sa da tak potom Luky spi s nami v tom pripade sa zanho neplati 11 Euro? ..sorry za hlupe otazky ale uz som z tych odkazov trosku zmatena 🙂 ak sa beztak plati tych 11 Euro na den na dieta tak potom nejaky pristelok by som uvitala 🙂 nechcem to prilis komplikovat ale ked sa da usetrit tak preco nie.... 😉

dajte vediet c.uctu kde poslat penizaky ked to uz bude iste...

zuzka 🙂 vopred dakujeme za tie vybavovacky...nie je to sranda...poznam to z vlastnej skusenosti 🙂

pekny den 🙂

jenis
8. feb 2010

Ahojte, tak my by sme brali tú prístelku. 11 euro nie je veľa a mne už Saška spí sama od 1,5 roka, tak už som si od toho odvykla. Lacosste, rozprávala som so Zuzkou (nestíham ti v práci ani zavolať), jesto dosť jednoizbových apartmánov, tak budeme zvlášť (potom sa o tom porozprávame).
Inak Saška je opäť chorá. Zápal močových ciest. Toto sme ešte nemali, tak pre zmenu... ☹ Dr. povedal, vraj to môže byť dedičné a ja s tým mávam problémy tiež. Nevedela som 😒
Ešte teraz si spieva v postely. Hrôza 😀
Idem si dať pohárik vínka a budeme čakať kedy zaspí 😉 Pekný večer.

jankamanikova
8. feb 2010

Ahojte dievcata!
Nebola som tu cely minuly tyzden, tak citam, co nove.
My sme mali narodeninovy tyzden - Janik mal 5 rokov; tak v utorok sme mali navstevu a v stredu sme mali detsku party - sami chlapci, tak sme mali rytiersku party. Deti si robili masky a koruny z papiera a pekne sa hrali. Janik sa velmi tesil, aj tortu mi pomahal piect a pripravovali ozdoby a balony a pohostenie.
Vo stvrtok (den jeho narodeni) sme cestovali do PO a tam Janyho bratia narodeniny a moja mamina 55 rokov. Takze to bol emocionalny tyzden a vikend. Zvladli sme to dobre, deti nadsene a stastne. Akurat Jakubko mal reakciu na ockovanie, takze bol mrzuty a umrncany ...

Mame sa dobre, deti su uzasne a velmi pekne sa vedia hrat. Janik je velmi sikovny, chodime na predskolsku pripravu pre prvakov a je tam lepsi nech deti, ktore maju 6 rokov. Nechcela mi verit spec. pedagogicka, ze nechodi do skolky a ze ma 5 rokov. On nam cita a pocita a po motorickej stranke je velmi sikovny. Tak sa velmi z toho tesim. Minule som tam bola aj s Matuskom a ten exceloval; hadal sa s ucitelkou a presvedcil ju, ze nema pravdu, tak sa hanbila ... Ja som ju len ukludnila, ze to je dieta, ktore cita encyklopedie a ze nech si z toho nic nerobi ... Matusko nam zacal nadherne kresit - auta, bagre, ludi, zvierata ... Prislo to zrazu, tak nechapem, co sa deje.

Ja sa mam dobre, len som unavena a snazim sa vela spat a oddychovat. Nastastie mame chapave deti a velmi sa tesia na babetko, tak pomahaju, ako sa da.

Co sa tyka stretka - my potrebujeme dvojizbovy apartman, alebo viacpostelovu izbu. Inac sa neda ... Jakubko nam prespi uz celu noc, ale musi spat s Janym vo vedlajsej izbe. Rano o piatej alebo siestej ho nakojim a este spi dalej. Musi mat na spanie vela priestoru a miesta. Ked sme boli teraz cez vikend v PO, tak spal sam na velkej posteli a do rana v pohode. Na stretko sa velmi tesimeeeeeee ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre