Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
14. mar 2007

mario...ja som tahala do druhej, ale vela som toho stihla tak som spokojna.. u nas sa tiež počasie nejako pohoršilo, aj je celkom chladno, iba 4 stupne..

zuzka111111
autor
14. mar 2007

u nas to vyzera cerlkom slnecno zak k nam to pride asi zajtra

okta
14. mar 2007

Janka, Sillas, dakujeme za povzbudive slova 🙂
Mario, blahozelam k zubkom, mozno uz bude mala spokojnejsia a ty si uz trochu oddychnes. U nas po zubkoch ani chyru.... a pritom uz pat noci tak zle spi, ze sme hore kazdu hodinu a pol a je velmi mrzuty. Dr. hovorila, ze zubky, no to nam hovori uz tri mesiace a nic...
Dakujem za rady o nemliecnych kasiach, pojdem kupit Sunarku a zalejem dojcenskou vodou. Uz som mu dala mrkvicku a velmi mu chutila.
Dievcata, poslite nejake tie danove, urobim vam 😉 , ja uz musim iba dve, ale to az v piatok, ked donesu doklady. Tak by som vam trochu helpla. 😵

martina236
14. mar 2007

ahojte,

okta, dobre ze ste v poriadku a hlavne doma, vsak? nech to tak zostane.

mario, okta, sillas, renca, uz vam konecne svita pomaly na oddych po tych danovych. hadam to vycitia aj deturence a pojdu na plny plyn, ze opat ste tu vylucne pre ne 😀

dnes sa zda byt vonku teplo, dame desiatu a padame vonku.

krasny den

sillas
14. mar 2007

aj u nás sa vyčasieva, krásne svieti slniečko a vyzerá to na další krásny den, ked sa Riško zobudi, tak ideme aj s Luckou do škôlky, lebo malej už chýbaju kamoši, aj som ju už chcela dať do škôlky, lebo jej nič nie je, ale učitelky vraveli, že tam niečo prerábaju a je tam dosť prachu, tak už to vydržíme tento týžden..tak aspon doobedu budeme chodiť tam nech sa s nimi pohra. 🙂

no naš už tak nerváči a zuby ešte nevidim, ale ich citim..

renca3
14. mar 2007

mario, sillas...vy na com ficíte, ze tak dlho vladzete robit?
okta...ty si sa nejak rozbehla, ze by si este zvladla pomoct.
Aj ja som uz hotova s DP, len sa 2. den trapim s vykazom Prehlad penaznych tokov v Poznamkach. Nechce to sediet. Ved ja na to pridem... 😉
Dnes sme absovovali poradnu s ockovanim. Ani nevedel kedy ho pichli. 🙂

renca3
14. mar 2007

A vazime 7600 g. Mal dost maly prirastok. Ale my to dobehneme, ked zacneme prikrmovat. 😉

sillas
14. mar 2007

no renca frčim na čokapiku, granku a inych lahkých drogách.. 😀 😀

Renca nepomýlila si sa? mne sa zda že ste už mali cez 8 kg nie? nemáš tam preklep? alebo ja sa mýlim..?? ked ano prepačte mi baby, ja som už prepracovana.. ☹

doobedu bolo super vonku, ked sa zobudi maly napapa sa a ideme pokračovať v prechádzkach..malu tak vyštavim, že manžel s nou nema večer žiadne starosti, hned zaspí..ved po tolkých jarných kilometroch sa ani nečudujem.. 😀 😀

inak baby varila som na obed paradajkovu polievku a rezance s tvarohom, so smotanou a so slaninkou...juuuuj tak som sa dobre najedla...teraz to pýta niečo sladké...ale zatial odolávam... 😀

cipka
14. mar 2007

Ahoj Okta,

aj my sme dnes začali s prvým príkrmom (mrkvou), ale teraz neviem, že či ty budeš pokračovať v kojení,alebo nie...keď chceš dávať nemliečnu výživu?

cipka
14. mar 2007

Zuzi,

my sme mali v 5.mesiaci 6650 g a 66 cm...

cipka
14. mar 2007

Sillas,

tie rezance s tvarohom si ako robila? Chystám sa na to už dlhšie, síce manžel už pri tých slovách ohrnul nos, ale ja mám na to chuť. Dík

renca3
14. mar 2007

Sillas...8 kg sme este nemali, mozno som niekde napisala, ze do 8 kg ani ja neviem. Ale ta vaha ma tiez prekvapila. Dr. povedala, ze to je tymi chorobami co pochytal od Lea, ze tak malo pribral. Vlastne za 2 mesiace len 250 g.
Ja som si navarila este v nedelu vecer a mam takmer na cely tyzden. 😉

sillas
14. mar 2007

cipka..tak kup si rezance, tvaroh a slaninku na pečenie. rezance uvar, slaninku upeč, tvaroh zmiešaj so solou.
Potom si daj do hrnca olej cca 0,5 dc a maslo cca 10gramov a do toho 3 lyžičky kyslej smotany a daj to na ohen, miešaj to dovtedy kym sa ti z tej smotany neurobia take svetlohnede bodky.. Potom do toho zamiešaj uvarene rezance s tvarohom, a už na tanieri daj na to kyslu smotanu a slaninku..joooj.ja som si dneska pochutila..neboj môj muž to tiež nejaju nemusi, ale raz za čas to s chutou zje..dobru chut. včera sme mali rezne tak sa nemôže stažovať... 😀

renca ,...hlavne že je zdravy..a to čo si navarila že na celý týžden.

renca3
14. mar 2007

Robila som podla receptu z casopisu - Kuracie prsia s brokolicou na smotane, s Nivou a cesnakom. I ked ja teda moc neviem varit, je to jedle. 😅

mario
14. mar 2007

Mnam také dobroty, ja mám klasicky dukátové buchtičky na večeru, teraz mi drahý varí puding, cez den kuracia polievka, cestoviny soo syrom a kopec keksíkov.
Silas ten recept sa mi páči, splňa moju kategoriu nenáročnosti 😀 .
Mne bolo dnes nejak chladno vonku, asi som sa včera rozmaznala 😝 .
U nás je cirkus, asi sa prihlásim k nim na turné, lebo výkony čo podávam, sú už na hranici pochopenia 😝 .
Na čom fičím? Moja droga ste vy dievčatá!

jankamanikova
14. mar 2007

Ahojte babule!
Tak a dnes sme boli v Aulandii sa okupat. Je to v Auparku v Blave. Mne sa moc nechcelo, ale Jany povedal, ze "reku" podme, balit sa nam aj tak nechce a mali sa pocapkaju. A aj sa pocapkali. Janik samozrejme vsetky bazeny jeho a Matusko sa vytesoval v mojom naruci vo vodicke. Joj, ako bolo dobre. A predstavte si, ze tam organizuju Baby plavania za super cenu, raz do tyzdna. Jeden kurz - 10 tyzdnov a jedna lekcia trva hodinu (polhodinu - plavanie, 15 minut - sauna a 15 minut hranie vo vode). Ktore ste z Balvy alebo z blizka, tak tam chodte. Je to tam super. Skoda, ze my odtial odchadzame. Bude nam velmi smutno. Tam na vychode je to dost daleko a je to tam dost smutne. Ale my sa vratime, len co Jany zvazi svoje kontrakty 🙂 .

Renca - hlavna vec, ze ste zdravi ...

Sillas - nerob chutky 😀 .

okta
14. mar 2007

Martinka, dakujem 🙂
Renca, no ja som este nikdy nemala danove takmer hotove v polovici mesiaca, tak mi to nejak chyba 😀 , je pravda, ze som par firiem vypustila....no drzim ti palce, aby si na ten cash flow prisla co najskor a mohla si uzivat volno
Sillas, aj ja som dnes mala rezance s tvarohom 😉
Cipka, ano, budem pokracovat v kojeni - aspon do roka by som chcela. Nedaju sa kombinovat nemliecne kase a materske mliecko? Ako Lucke chutila mrkva? Lebo Simona dvakrat striaslo a potom sa nevedel dopapat. 😅
No my sme sa dnes museli rychlo vratit z prechadzky, lebo maly tak hrozne plakal v kociari, normalne som nechapala, este sa nam to nestalo. Potom som ho vzala na ruky a "utekala" s nim domov, lebo bol hrozne nervozny. Cakaaaam na tie zubky a nic, aspon by som mala dovod, ze preco je taky mrzos. Uz tyzden v noci vstava kazdu hodinu a pol
😒

jankamanikova
14. mar 2007

okta - mi mame tiez burlive noci. Matusko je kazdu hodinu a pol na mne a hojdam ho aj na lopte a on chce byt iba na prsniku (asi mame dalsie obdobie rychleho rastu) a chce sa len mojkat. No, co uz, uvidime, kedy pride tie zubky.

okta
14. mar 2007

Janka, aj ja si myslim, ze Simon sa chce mojkat... lebo cez den vydrzi nepapat aj tri hodiny. Vy tiez cakate na zubky? Dr. nam stale hovori, ze uz idu zubky, no nema ani len dasienka napuchnute, len je mrzuty. Kam na vychod sa stahujete?

renca3
14. mar 2007

Tak som tu robotku uz dorazila, aj som si na to dala pohar cerveneho s drahym.

Aj my sme mali dnes vonku velky plac az krik. Pripisala som to tomu ockovaniu. Ale na koniec som ho utriasla v kociku, lebo Leovi by som tazko vysvetlovala, ze musi uz ist domov z ihriska. 😉

Janka...kamosky chodia do Auparku kupat sa s detmi. Ja som tam este nebola.
Nedoverujem verejnym vyhrievanym bazenikom. Mali sme zlu skusenost, ked mal Leo 1,5 roka. Ale urcite je to pre deti zazitok. 😉

sillas
14. mar 2007

renca....tak to zostávam už iba ja čo nemam všetko hotove??? ale na teraz som to musela odložiť, musim najprv urobiť DPH toje skorší termín.. 😠

tak to červene víno by som si dala aj ja.... 😉

jankamanikova
15. mar 2007

Ahojte!
Prajem vsetkym krasne rano. Dnes bude zase nadherne a ja sa velmi tesim, ako budem brazdit ulice kociarom s natesenymi (mojimi) detmi. Vemli sa tesim. Balit sa mi aj tak nechce a vobec neviem, kedy to zacnem davat do tych krabic.

Okta - my mame tam uz take tri opuchnute kopceky a tak ocakame zubky uz cely mesiac. Vobec netusim, kedy mu to vyjde. No, tento tyzden, co sa tyka spania v noci je najhorsi. Inac na vychod ideme do Presova (zatial).

Pekny dnik!

jankamanikova
15. mar 2007

Ahojte!
Takze vsetky lietate vonku, co? Aj my. Ale sme uz dolietali, som rada, ze sme doma. Tak sa maje!

laurajana
15. mar 2007

ahojte babule, ja pisem az teraz, my sme chorucky, teda aspon maly...chripi chudatko male, sice nema horucku...dnes mal celu pusu posiatu "zabkou" no katastrofa, plakal tak strasne, take slzicky mu tiekli...no pomohla fialova vodicka...ale chripime dalej, sice davame sirupcek, ale mame snad alergiu na panadol sirup, lebo su tam jahodky a mame take podkozne fliaciky...tak zajtra ideme k dr. dufam, ze nas neprizabije, hlavne za vahu...snad tolko az nevazime 😕

cipka
15. mar 2007

Okta,

Lucke mrkvicka chutila, dokonca dnes zjedla asi 4 az 5 lyziciek. Pytala som sa ta na tie kase preto,lebo mne pediatricka povedala, ze mam pridat len desiatu a obed a preto som bola prekvapena, ze ides davat nemliecne kase. Kedy ich chces davat?Navecer?

Laurajana,
zelam skore uzdravenie Matiaskovi, hlavne sa drzkaj aj ty,aby si to zvladala.

Janka,

to nemyslis vazne, ze Matusko ma uz tak dlho napuchnute dasne a zubky este nikde?To aj nas caka?

jankamanikova
15. mar 2007

No, Lauri, myslela som, ze sa nieco deje, ked tu nie si. Tak sa drzte a vyliecte sa. A davaj Mattimu len svoje mliecko, ok? To mu pomoze.

Cipka - no, trapime sa veeelmiii dlho. Ale tento tyzden je na "figu", hlavne noci. Stale cakam a cakam. Snad sa dockame. Janik mal zubky uz v styroch mesiacoch, ale tiez to prezival statocne. A Matusko? Ten sa chce mojkat a mojkat. Chudatko moje, asi ho to boli ....

okta
15. mar 2007

Laura, tak drzim palceky, aby sa Mati co najskor vyliecil a tebe prajem vela sily, aby ste to zvladli co najlepsie. A zda sa ti, ze vela pribral?
Cipka, no dr. hovorila, ze zatial len mrkvicku, zemiacik a postupne pridavat dalsiu zeleninu a ovocie a ze kase zatial nie, lebo dobre pribera, za 6 tyzdnov zasa pribral 800 g, takze uz ma 7400 g. Ale pripravujem sa na to, ked sa rozhodnem mu ich davat a chcela by som mu ich davat vecer, aby mi lepsie spinkal. Ale ked za to caste vstavanie mozu zubky, alebo to, ze sa chce iba pritulit, tak kasa nepomoze. 😉
Ja mu vlastne aj za mrkvou davam este mliecko, cize este nevynechavam kojenie, lebo mu toho nedavam az tak vela, aby mu to stacilo, lebo zatial len testujem, co moze.

mario
15. mar 2007

O nervozite detí by som mohla napísať román, lebo nervoznejší element ako moju Lauru ste nezažili, je ako zúrivá medvedica, celý den hľadá príležitosť ako sa posadiť, chytá sa čohokoľvek, aj v autosedačke kým sa sprchujem ju musím pripútať. Som ako citron.
Babuľky má sa ochladiť, tak neschovávať fusaky!
Chorým detičkám skoré uzdravenie a maminkám veľa síl 🙂 🙂 🙂 .
Nám kázala dr. tiež len mrkvu a zemiak vo forme polievky a oliv. olej.

sillas
15. mar 2007

laury...tak mate prvu chorobu, tak to zvládnite to v pohode, držím palčeky...

baby veru su to naši tulkosi...Riško sa už konečne rozkecal, dneska sa mu papulka nezastavila..tak sa už teším, lebo on už začal dávno, len sa nejako zasekol a nechcelo sa mu a ja to prikladam tomu, že on hlavne počuva, ved predsa Lucke sa papulka nezastavi stále u nas niekto rozpráva..tak sa mu nechcelo pripájať do debaty..

no idem ešte robiť..dobru noc

renca3
16. mar 2007

Lauri...prajem rychle uzdravenie. My to pozname velmi dobre.

Mne prave povedala Dr. zacat kasou, ale to je jej nazor, ja budem davat najprv zeleninku. Aj pri Leovi, ze kasu aby spaval a budil sa aj 10 x za noc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre