Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

viktoria
20. aug 2008

ahojte.......tak nas tobias uz pecienku jedol a jedol aj kuracie srdcia, jemu chuti vsetko, takeho vnutornosti mam rada aj ja takze to ma asi po mne..............
uz dva dni mal tobias zvysenu teplotu aj kakal, tak som si myslela ze asi zo zubov, este nemame posledne stolicky, dnes uz teploty nema ale ani zuby nevysli takze neviem z coho to bolo,
inac nedavno prisiel a povedal ze eeee, tak som mu dala nocnik a predstavte si on si sadol a vykakal sa , tak sme mu zatlieskali, lenze ked som mu neskôr povedala ze ideme zase na nocnik tak povedal ze neee, tak to podla mna si chcel len vyskusat, ake to je urobit to do nocnika,,,,, no uvidime dalsie dni.....
aby som nezabudla, uz mam môjho brata konecne doma, tak sme radi......akurat v amerike je posun casu a tak sme dva noci, s nim sedeli pri pohariku lebo on mal este stale den 😎

jankamanikova
20. aug 2008

Caute, caute ... hlasim sa. Jany vzal deti do Nitry, do Baumaxu. Treba konecne nejake svetla, aby sme na seba v noci videli. Tak sme s Jakubkom sami, puci sa, tak musim preriedit stravu. Vcera kakal po troch dnoch, tak si viete prestavit, co bolo v plienke 😎 . Mame sa dobre. Od pondelka som sama s detmi, ale zvladame to super. Chodime aj von, Jakubko bud v kociari alebo v babyvaku na prsniku.

Mario - musime sa uz vidiet. Apon uvidis, aka som nevyspata a vyzeram ako strasidlooooo 😀 .

zuzka111111
autor
21. aug 2008

ahojte zeenuse nestiham ked tak len precitat...

tak na rychlo ..mame sa fajn ..deti rastuu nelly bude mat pol roka to je sila ako to letii... uz papa prikrm lebo mliecka nieje tak ako pri lilke ale aspon jej to pomohlo v kakani 😀 takze uz mame druhu velku slecnu doma ..len mi je luto ze sa nestiham tolko venovat ako by som chcela ani nelly ani lili ...chcem skusit dat lilku do jasiel alebo skolky doobedu je bez plienky spinka este s plienkou ale vonku e s plienkov lebo ked mam nelly vo vaku tak sa neviem k lilke zohnut na cikanie 😠

akurat balim veci idemem do ciech na stevov golfovy turnaj ...po 5 dnovej hadke som si povedala ze on by proste siel bez nas mu to bolo jendo mam nervy na neho aky je sebec ale keby som ho nechala ist sameho tak mu len dobre spravim a ja sa tu budem trapit tak aspon nemusim prat varit ..a po turnaji mu ich opdovzdam... joj ...len ta cesta ma odradza....

no utekam lebo lilka sa cche tulkat a nelly velky rev pista s postielky ... 😀 papapa

renca3
21. aug 2008

zuzka...aspon vypadnes na par dni z domu. prajem pekny vylet, nech baby vela spinkaju, aby si nemala tolko roboty a stevkovi nech sa na turnaji dari. 🙂

janka...tesim sa, ked napises, ze to zvladate super bez tatina. a zaroven zavidim. lebo ja to niekedy nezvladam s dvomi chalanmi. Leo prisiel z "cundru" velmi roztatareny, ako som predpokladala. cely den sa prehanal so starsimi chalanmi o 6 rokov a doniesol si domov to predpubertalne spravanie. odvravanie, odporovanie a tak pod.
aj ked ako povedla ta pani: "nevieme dnes vychovavat deti" musime sa posnazit to zmenit k lepsiemu. 😉

ivon1
21. aug 2008

Renča ................ aj Filipko je také šidlo, včera u doktorky sa zase predvádzal v plnej kráse a ja som sa cítila, ako krotiteľ zlej zveri. Ale moja doktorka tvrdí, že z takýchto detí budú raz veľkí podnikatelia 😀 😀 😀 Tak nech ti je to útechou.

Mne Filipko v pondelok na kolotoči za jazdy prestupoval z autička na koníka, z koníka na motorku a pod. Potom tá kolotočárka k nemu posadla svoju dcéru, či čo jej to bolo, aby ho strážila. A on jej kým dotočili zjedol cukrovú vatu, ktorú mala v ruke. Tak som sa s hanbou pobrala radšej domov. Saška ako malá nám robila to isté, ale vtedy nás už aj odmietali točiť, lebo sa báli, že čo zasa vyvedie.
Nechápem po kom tie deti sú. Ja som bola také dobručké, tiché dieťa. Moja mamka tvrdí, že ani nevedela, že mňa má. A to isté tvrdí aj svokra o Vladinovi.

Filipko sa zobudil, tak musím končiť. Práve sa mu stala prvá nehoda, odkedy sme bezplienok. Ale to bude asi tým, že je chorý. Tak to idem oprať. 😒 😒

ajduska
21. aug 2008

jéj zuzka, že si sa ukázala 🙂 ...len pekne na ten výlet choď a uži si to...a deti nech si riadne užije aj tatino 😉
ja som tomu nášmu nechala Timku celý minulý víkend, keď som bola na východe po Sašku a bol s ňou na chate, lebo mali takú pánsku jazdu, čo majú s kamarátmi vždy raz do roka a teraz to tak akurát blbo vyšlo, ale povedala som si, že šak je jeho, tak nech sa stará, pravdupovediac mi nebolo všetko jedno, napadali ma kadejaké katastrogické scenáre, ale zaťala som sa a malá to našťastie prežila v zdraví, až na jednu modrinu na čele a škrabanec na líci 😀 😝

renča, náš Tomáš ani nikde nebol a drzý je je jak opica, strašne papuľuje, minule normálne vyletela ruka aj švagrinej, čo jej tak odpapuľoval, tak mu dala po ústach (ale len slabo, ona nezvykne deti udrieť, skôr tak upozorňujúco) a ja som sa hanbila jak pes.....a to nehovorím o tom, aký drzí je voči mne, normálne sa mi smeje do tváre, keď mu niečo vravím...bože, čo to bude robiť, keď bude v puberte??????????? 😠

ivon, malý je riadny kaskadér 😀 😀 😀 ..............naša Tima zas na kolotoči sedí jak pribitá, ani sa nepohne a mám jednu fotku z dovolenky, kde je na kolotoči a vždy, keď sa na ňu pozriem, tak mi je smiešne, chúďa, plače tam ako divá 😀

janka, tomu neverím, že vyzeráš ako strašidlo, ty to určite všetko v kľude a v pohode zvládaš 😉 😉 😉

renca3
21. aug 2008

ivon...neviem, ci bude podnikatel. ale kedze Teo kazdeho na ulici zdravi ahoj a minule jednemu panovi na chodniku podaval ruku. pan povedal, ze "buduci politik". tak to dufam nie, lebo to su ludia, kt. poriadne nic nevedia, tak sa daju na politiku. 😉

sillas
21. aug 2008

zuzka...len pekne chodte so Števkom, vám zmena prostredia len prospeje...a uplne s tebou suhlasim prečo by si on mal užívať 5 dni a ty iba okolo deti...nech si ich pekne užije aj on.. 😅
my sme v jednom kole..neviem čo skorej.. no ale pohodička.. 😀

už konečne zajtra piatok...

snažim sa Riškovi vysvetliť cikanie a kakanie..no ale on už dokonca kaka počas pochodu a hovienka trusi za sebou, potom sa otočí a povie "ahaaaa....eeee..." no ja sa idem popučiť, potom zbieram a ukazujem kam to patri...no a najbližšie to urobi zase..ešteže kaka tvrde 😀 😀 😀

zoya1
21. aug 2008

ahojte. Ako sa máte? Čo porábate? Ja teraz akosi nič nestíham, stále len dokupujem veci Dodovi do školy, chodím do práce, varím, periem, žehlím, ....... už mám toho akosi dosť. A ešte aj teraz idem k otcovi do krčmy urobiť mu prechod na euro - pokladňa atď.
Pozdravujeme všetkých.

jankamanikova
21. aug 2008

No, tak som sa dobre pobavila na vsetkych prispevkov. Jany len nakukuje, comu sa smejem 😀 . Ale poviem, po dnesnom narocnom dni, som sa riadne nasmiala - ze politik, podnikatel. Tak to ja mam doma hotovu s.r.o. - cku a buducu novu politicku stranu 😀 .

Mame sa dobre, len mi dnes torchu pukli nervy a odsakal si to Jany, chudacik. Ale co uz, uz mi je dobre 😎 .

Zuzka - jasne ze ides na turnaj aj Ty. Ja by som doma urcite neostala, keby isiel aj Jany niekde. No, to urcite. Uz to je dost, ze cely den som s detmi a on pride domov o pol siedmej, takze je to dost narocne. Verim, ze nestihas sa venovat ani jednej a ani druhej. Urob to tak ako, venuj sa obidvom naraz. Mne to pomohlo a teraz si organizuju cinnost sami a ja sa mozem venovat v pohode Jakubkovi. A poviem Vam, Jakub nam spadol z neba. Fakt, je neskutocne dobre dieta. Dufam, ze mu ostane 😎 😎 😎 😎 😎 .

Tak pa, idem jest.

mario
21. aug 2008

Ja som malej kúpila nohavičky, že skúsime bez plienky. Ked boli oprané a ožehlené, tak som jej ich ukázala a ona ich odniesla Juniorovi do skrine, vraj Gogove. Junior má všelijaké obrázkové slipy, tak to pochopila, že aj tieto sú jeho a bolo po odvykaní.
Dnes sme boli pozrieť zvieratká na Agrokomplexe a bola nadšená. Boli sme len chvílku, lebo sťahujeme v NR kanceláriu, kedže pôvodnú nám dva krát vykradli za dva mesiace. Zajtra nám berú lešenie z domu, takže aj tu sme pokročili.
Prajem pekný večer!

jankamanikova
21. aug 2008

mario - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Ja milujem Tvoje prispevky a aj Teba 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

martina236
22. aug 2008

ahojte, my sme dnes vyprevadili navstevu poobede a potom som zalahla k malej, tak sme vstali o piatej. juuuj ako mi to dobre padlo, lebo vcera som bola dlho hore, mala v noci blbo spinkala a este sme rano skoro vstavali, bola som na gynde...
co mate cez vikend na plane? my sme mali ist na vychod, no nevyslo to, tak zajtra s tatom taky mensi pracovny vylet a chceli by sme s malou zbehnut aj na agrac pozriet zvieratka, tak uvidime. dnes sme ani velky nakup neabsolvovali, tak este to. a neviem co navarim, lebo polievku je este z dnes brokolicova a druhe, hm... asi sa pojdeme niekam najest a bude po probleme 😎

zoya... spominas? a to si este aj skolu pri tom vsetkom zvladala. 🙂

mario 😀 😀 😀

ahoj zuzka, jasne ze huraaaaa s tatom na vylet, nech si vas vsetky vychutna 🙂 🙂 🙂 tak sa tam pekne majte a potom daj vediet ako bolo.

janka, aj by sme sa ukazali, ale karci stale nachcipany, takze nie. a prepac ze s oneskorenim, ale vsetko najlepsie k vcerajsim meninam 🙂 , nejako mi to uniklo. 😠

renca3
22. aug 2008

janka...vsetko najlepsie k vcerajsim meninam. nech hlavne sluzi zdravicko a nech mas plllno energie na vsetkych styroch chlapov. 😉

ja vikendujem upratovanim a potom u nasich, lebo Peto robi cely vikend. rysuje sa u neho nova robotka, tak
uz budeme ako normalna rodinka cez vikendy a vecery spolu. ale zase cez pracovne dni toho vela povybavoval.
tak bude vsetko asi na mne. este ze mam kde odlozit Tea.

zoya1
22. aug 2008

my sa chystáme zajtra do ZOO v Košiciach. Dúfam, že nám vyjde počasie.
martinka - fakt ma to ani nenapadlo, díky za povzbudenie
naša Zoja má teraz mániu všetkým ukazovať že ona nosí už gaťky a nie plienku. Dnes som sa skoro ušúľala. Moja sesternica, ktorá je zároveň krstná mama mojich detí začala asi pred cca 1a 1/2 rokom chodiť s gynekológom pri ktorom som rodila Zoju ( obaja sú mladí doktori). A Zoja mu dnes ukazovala aké má ona pekné gaťky, a že už nenosí plienku a zlatým koncom programu bolo, keď si stiahla aj gaťky a povedala: a vidíš Janko, takú pišuľu majú dievčatá 😀 😀 😀 😀 . Skoro sme sa počúrali od smiechu aj s kmotrou - reku Zoja učí gynekológa ako vyzerá pipina 😎 😎 😎 .

jankamanikova
23. aug 2008

Zoya - no, super. Nova pani doktorka 😉 a buduca herecka ...

Martinka - pridte k nam, kedy chcete. Mame uz stol a stolicky, tak sa bude dat sediet normalne 😀 . Ale gauc tak skoro nehrozi 😀 😀 😀 😀 .

renca3
23. aug 2008

zoya...ked to zatial ukazuje gynekologovi, je dobre 😅 😅

Leo dnes rano zahlasil, ze uz chce ist do skolky. zjavne sa so mnou nudi. potrebuje kamosov. myslim, ze na dovolenke nebude mat problem sa hned s niekym skamaratit. inak kasle este dost neprijemne, hlavne rano a Teo dnes nejako zacal kychat. nuz beriem to tak, ze morsky vzduch pomoze. 😉 ale pre istotu beriem aj ATB.
dufam, ze ich prinesiem naspat neotvorene.

martina236
23. aug 2008

OK Janka, coskoro sa ukazeme 😉

zoya, mala sa tusim nestrati. riadna papulka je z nej. tak sa z nej teste 😀

renca, aj my sme zacali 3 dni dozadu s kychanim, takze nas ani nezaockovali, trochu uz aj sopliky vybehli, tak som zvedava ako to bude pokracovat 😒

dnes pocasie na nic, ale vyuzili sme dopoludnie a boli sme sa v meste pospacirovat, nove gatky kupit 😀 , aj obed sme dali. aaaaaaaaaaaaa.... mame nausnice. zasla som s nou do zlatnictva, poslala nas tam nasa dokina a nastrelili, tak kazdemu ukazuje ze kupili sme nausnice. myslela som ze si to bude chytat, ale nic. tak super. samozrejme tatinko isiel radsej kavickovat, bo on take nemusi, ze chudatko, co to s nou idem robit.

zajtra podla pocasia ked bude dobre ideme na navstevu na zahradu my, ked zle, pridu oni k nam. takze vymyslam co pripravit, ci upiect a tak.

martina236
23. aug 2008

Janka, uz spracuj tie fotky a hod Jakubka do albumu 🙂

sillas
23. aug 2008

zoya... 😀 😀 dobre som sa nasmiala..ale ako renca poznamenala... ešteže ukazovala gynekologovi a nie niekomu inemu.. 😀
renca...držím palce aby to nebolo nič važne...a atb zostali nepoužite..

hodila som par nových fotiek..takže Janka ber si príklad!! 😉
dodatočne všetko najlepšie k meninam.. 😉

my sme ok..len akosi nestiham porpi nich nič upratovať..dnes som im zabavila Lego..lebo bolo VŠADE!! ... tak uvidim dokedy bude odpoíčvať na polici.. 😅
som odhodlana vydržať a neustupiť... 😀
mám pocit že mam bordel všade...to je nenormalne čo naroznašaju a narozsýpaju..a natrusia..juuuuuj.. 😠 😠

jankamanikova
23. aug 2008

Ahojte!
Dnes bol velm narocny den, az sa mi nechce ist spat. Jakubko malo spal, lebo sa puci a boli ho brusko, tak je to vesele. Ale teraz pekne spi a ja cakam, kedy sa zobudi a bude zase kazdu hodinu hore. Uz sa hlasi, tak idem ...

martina236
24. aug 2008

pekny den, ja od rana v kuchyni, neviem, ci som nemozna a tak mi to dlho trva 😕 , alebo som si toho vymyslela fakt dost. varim dvojake, lebo my masko s nivou, mala nemoze tak jej ine. dorabala som vcerajsiu sacherku a este aj vajickovu pomazanku som stihla, masko uz v rure, este zemiaky uvarim...

vyzera ze predsa len na navstevu ideme my, tak sa tesiiiime na cerstvy vzduch.

renca3
24. aug 2008

mata...takze si navarila na polovicu tyzdna? obdivujem tvoj elan v kuchyni. 🙂

tento vikend som nasadila Teovi slipky. 1. krat sa pocikal a potom sa uz stale pyta. len nejde mu kakat po sediacky do nocnika. aj sa potrapil, ale nakoniec povedal "ja plienku" a vykakal sa na stojaka pridrzajuc sa radiatora. proste musi zaujat svoju poziciu pri kakani.... 🙂 este sme neboli bez vonku, tak poobede otestujeme. 😉

stankalm
24. aug 2008

ahojte...vsetkych Vas zdravim z LM 😉
U nas sa nejak zamračuje, tak to nie je bohviečo a ešte manžel slubil, ze prideme ku svokrovcom, tak sa tesiiiim...ale Tamarka sa tesi, lebo byvaju na dedine a tam sa jej paci..tak to je hlavne,nie?

Inak musim sa Vam pochvalit, Tamarka od piatku spi sama v detskej izbe na velkej posteli 😎
Objednali sme zabranu, tak sme večer vyskušali, postielka bola este ked tak stale v spalni, ale pacilo sa jej, sice zaspavala asi 45 minut, aj zo 3 krat zisla dolu a prisla dam do obyvacky zakyvat a povedat dobru noc a nakoniec zaspinkala...tak som rada, lebo v postielke uz mala malo miesta, furt sa buchala a hocikedy bola tak poskrucana...
Ale zase na druhej strane mi je aj tak nejak smutno, prvu noc som ani poriadne nespala, stale som ju chodila kontrolovat, ale spinkala pekne 🙂
No a od piatku sa ani uz nekojime, aj tak to bolo len take o nicom uz, tak si zvykame na "granko", tak vola kakao 😉

Plienky este mame, ale doma cika pekne, len von sa zabudne. A chcem sa Vas opytat, ze ked ste vonku, tak ako ich davate cikat? Normalne do travicky? Lebo mne tak nechce, len do nocnika... ☹

Akurat som rozmyslala, ze aku tortu dat upiect Tamarke na narodeniny...poradte mi nejaku peknu pre dievcatko, vsade sa ma opytaju aku mam predstavu a ja neviem...chcela by som nieco zaujimave a pekne 😉
A tiez neviem, aky darcek jej kupit, zda sa mi, ze ma vsetko a aj tak ju najviac zaujima vsetko ostatne, len nie hracky. Co idete kupit drobcom?

Zoya...mala musi byt poriadna "rebeka", podarena, som sa smiala 😀 😀 😀

sillas...pekne fotky, mas zlate deticky 😉

No idem sa este pohrajkat, po veceroch kym nemam skolu tak si robim obrazky servitkovou technikou. Tak paa, peknu nedelu 😵

jankamanikova
24. aug 2008

Caute, caute!
Tak chalani sa predchvilou vratili s Patiniec, boli plavat s Janym a uz pekne chrapkaju 😀 .
Tak navsteva svokrovcou dopadla nad ocakavanie, deti velmi stastne, lebo oni miluju babku a dedka. Tak sme sa vytesili, Jakubko prespal cely den v babyvaku a teraz zazrakom zalomi bez problemov. My totiz vecerne uspavanie mame problematicke, lebo Jakubka bolieva brusko. V stredu mam prvu poradnu, tak som velmi zvedava, ako pribral. Ale ved vlastne to je jedno. Akurat je zaujimave to, ze uprednostnuje lavy prsnik (ako aj Matusko). Prikladam si ho stale na ten pravy, ale akosi lavy funguje na plne obratky ...

Prajem Vam pekny vecer.

zoya1
25. aug 2008

Sillas - máš krásne detičky.
Cez víkend sme boli v tej ZOO. Bolo naozaj super, je to prechádzka tak na cca 4 hodiny. Moje deti ma však chceli pravdepodobne zniesť zo sveta 😀 😀 😀 . Najprv sa Zoja chytila toho elektrického zariadenia, aby zvieratká nechodili k plotu, a keďže som ju mala na rukách, tak nekoplo ju ale mňa - keďže ja som bola uzemnená, a asi cca 30 minút na to, ked som sa snažila upokojiť po elektrickom kopanci v reštike, tak sa môjmu synovi podarilo vyliať na mňa vriacu kávu, ktorú čašník práve priniesol. Skoro ma trafil šľak. Noha obarená, ale len tak trošku, lebo čašník pohotový ihneď podal prvú pomoc 😝 😝 😝 .
Takže podarený víkend - jak z ADAMS FAMILY. 🙂
Inač nič nové, Zoja ide do jaslí, ja dnes do nočnej 😝 . Pozdravujeme všetkých.

renca3
25. aug 2008

zoya....tak vydareny vylet do ZOO. 😉 tie ohradniky robia tak na dosah ?

martina236
25. aug 2008

cawte,

zoya 😕 😕 😕 , no parada, este ze ste sa vratili vsetci kompletne domov 😝 . ale deti sa urcite aj tak pobavili 😉

janka, super, ze hodnotis navstevu svokrovcov pozitivne 😉 ...

sillas, juuuj obe deticky na spapanie ale ten Risko je svetovy. a aky blondak 😎 je z neho.

ja varim polievocku, este obehnem DM, shevt a potom pre malu do jasliciek. celkom pekny den sa crta, nieco vymyslime na poobedie...
vcerajsia navsteva dopadla skvele, deti vybehane, sem tam nejake nezhoda, nehoda... my sme posedeli, pokecali, niektori popili, iny soferovali 😠 a tak.

jankamanikova
25. aug 2008

Martinka - podpokladam, ze Ty si popila 😉 .

Chalani vrtaju, buchaju, hraju sa na vsetko mozne a Jakubko spinka v babyvaku (ako vzdy). Sme doma, lebo vcera sa neskoro vratili z Patiniec a dnes boli uz 6 hore, tak oddychuju a zachvilu ich dam spinkat. Tak prajem krasny den.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre