Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
23. apr 2007

Janka, to je utrpenie male dieta drzat tak dlho doma. My sa prave chystame von. Ale zase mame prisnu dietu a s Leom je to boj, ked mu nechcem dat nieco sladke pripadne jogurt, dzus. Ale dnes bolo uz dobre. Tak ani tu plienku mu nemusim brat von. 😅

jankamanikova
23. apr 2007

renci - no, teraz som mala pokusenie ist s nimi von. Ale este pockam. Zajtra ideme k dr., tak som zvedava, co nam povie. To je blbe, ze ked som sama, tak ani Matusko nemoze ist von, lebo kto s nim pojde. A aj ked so mv Presove, nasa rodina nie je vobec taka ochotna, zeby sa podujala mi pomoct. Akoze ja pomoc nepotrebujem, ale ide mi o princip. Sme v PO cely mesiac a oni nic. No, to nevadi.

sillas
23. apr 2007

jankamanikova...neboj to u bolo aj u nas že ked Lucka bola chora tak maly nebol vonku par dni, lebo malu samu doma nemôžem nechať, tak občas "trpel" aj on..ja tiež nikoho nenutim, iba ak sa niekto ponukne.
Maly je už lepšie, len mi robí starosť to že velmi malo cika, a ked sa mu snažim dať viac čajíku cez den, velmi ho nechce, tak zase vela grcka, lebo sa mu zriedi výživa a aj obedík, tak ešte aj po 3 hodinách grckáme výživu, alebo aj zeleninku..no som z toho neštastná, síce stale sa snažím mať plienku po ruke ale občas ujde, alebo v rýchlosti zabudnem to so sebou navlačovať, takaj dneska sme sa 4 krat prezliekali.. ☹

jenis
23. apr 2007

Baby, zelam vsetkym detickam skore uzdravenie. U nas je to uz lepsie, hnacka zmizla. Ale spat este nespime. Celu noc sa prehadzuje a place zo sna. Tak neviem co to bude.Dnes v noci som uz aj panadol dala ked este aj o druhej plackala a nie a nie zaspat.

mario
23. apr 2007

Aj ja želám skoré uzdravenie a priznám sa, mám z tohto všetkého malý žalúdok. Všade zúria hnačky, angíny a kiahne, je to divná jar, asi to bude tou slabou zimou, svine bacily nezmrzli.
Ja mám juniora ešte u svokry, nejde dva dni do školy, vraj je indisponovaný. Pravda je taká, že mám pocit, že toho bolo v poslednej dobe na neho veľa, samé súťaže, projekty, vystúpenia, tak som rada, že relaxuje.
Máme už prvý špic zo zúbka, riadne ostrý a tak moje bradavky kvília.

martina236
23. apr 2007

Ahojte, aspon ze su choroby na ustupe. chvalabohu. len my mame nejaky divny plac. mam pocit, ze sa k niecomu schyluje ☹ , len dufam, ze to nie je ten spravny pocit a budem sa mylit.
boli sme dnes plavat, dala som tam nejake fotos...

zuzka111111
autor
23. apr 2007

ahojte maminky ...som tu dlho nebola ...konecne mame tiez naznak zubku ktory uz aj citit a dnes pozeram ze uz aj druhy ide mame dolne 😀

a kiahne zatial este nemame a dufam ze ani nedorazia lebo od stredy ideme plavat 🙂

ani neviem co mat nove lebo nestiham citat do zadu zienky

jenis
23. apr 2007

gratulujem k prvym zubkom 😉

bubatinko
24. apr 2007

ahojte takto rano.... uz sme aj my chorucky ☹ maly mal teplotku v noci aj rano ale dufam ze mu to prejde rychlo ...chudatko taky je z toho vykolajeny ked kasle ... hmm a mrzuty je tiez dost ale podarilo sa mi ho uspat tak hadam sa aspon trochu vyspinka...

zuzka111111
autor
24. apr 2007

booze a ja som nasla lilke 5 vyrazok teraz neviem ci to je z jedla a tak alebo kiahne 😕

a to zaciname akoze zajtra plavat 😒

laurajana
24. apr 2007

Matka blahoželáááááááááááme k 7 mesiačkom a malá je v tej vode úúúúúúúúžasná vidno, že vodičku miluje, taký krásny úsmevček má...

...veľa zdravíčka detičkám prajeme

Mario blahoželáme k pichliačiku a veľa strpenia pri kojení...viem si predstaviť, čo je to za bolesť brrr...

pekný deň všetkým

martina236
24. apr 2007

ano, dnes mame sedem mesiacov. janka dakujeme krasne.

renca3
24. apr 2007

Aj ja sa pripajam ku gratulacii k tym 7. m. Carolinke.

Kedze my uz mame aj horny zubal, maly sa naucil skripat zubami a ja mam z toho zimomriavky. Neprijemny zvuk. 🙂
Vsetky deticky nech su rychlo zdrave a do stretavky nech uz nic nenachytaju.

viktoria
24. apr 2007

mati všetko naj k 7. mesiacu, tak dnes sme boli na tom kožnom, tak detský ekzem to nieje, líčka má preto také červené lebo je dost silný na svoj vek, no a na nožky nám dali mastičku tak dnes vyskušame a uvidíme či pomôže...
malý konečne prestal hnačkovať a už mi spí celu noc bez prebudenia ale asi tak 2 krat mu v noci podávam cumul, tak musím klopať aby nám to vydržalo,
teraz u nás už začalo kropiť ta uvídíme či z toho nejako sprchne...
😒

jenis
24. apr 2007

Ahojte, tu nam krasne tichucko prsi, tak som tu na nete.
Rozmyslala som nad tym kedy davat na nocnik malu, kedze uz sedi sama. Vraj je to este skoro, ze aj tak nevie co ma tam robit. Ale vcera a dnes som skusila styri krat a z toho tri krat sa vypiskala. Hovorila som jej, ze pisky pisky a ona pustila. Nahoda? Alebo si to zapamatala z toho, ze ked sa vypisala na prebalovaci stale som jej toto povedala?
Nebolo by zle setrit na plienkach 😀

renca3
24. apr 2007

Asi je to este skoro, ale za pokus to stoji.
S Leom bol problem, ze tam nechcel sediet. Po par marnych pokusoch sa naucil cikat do nocnika az skoro 2 rocny aj to po stojacky. Takze nic pre baby. 😉

sillas
24. apr 2007

oslávenkyni blahoželáme...cmuk
čo sa týka toho nočníka, aj ja som to s malou skušala...ale každe dieťa tkoje individuálne, niektore už nepotrebuje vôbec plienky už ako dvojročne, niektore plienkuje do troch, Lucka cez den nepotrebovala do roka a pol, ale na spanie mala až do 2,5 roka..
musim off..vyhánaju ma..

jankamanikova
24. apr 2007

Ahojte!
Ja len na skok, lebo musim zehlit a balit vecicky.

Boli sme u dr., Janik je zdravy, len este mam bolavu pusinku, tak musime davat Tantum Verde a Florsalmin. Jest nechce nic, ale uz si pytal puding, tak asi "svita na jasne casy", ci ako.
Bola som dnes s chlapcami prvykrat u urologa s "pipikmi". Vsetko ok, mame v Presove skveleho doktora. Janik nema este "pipik" pretiahnuty, ale dr. povedal, ze pohoda, mame prist o rok. Matusko sa narodil s vrodenou hypospadiou zaluda, t.z., ze ma obnazeny zalud. Dr. vravel, ze to je tiez ok. Zvykne sa to riesit operaciou do dvoch rokov, ale povedal, ze uvidime. Tak som rada, spokojna, ze chlapci boli spokojni a to asi preto, ze z toho dr. vyzarovala zvlastna aura, taky bol pokojny. Este Janikovi sa pacil, a on je na dr. citlivy.

Inac nas Janik zacal na nocnik az teraz. Nedavala som ho, lebo som pocula, ze dieta by sa malo davat na nocnik vo veku jedneho a pol roka. Ale je to individualne. Takze je sa neplasim, teraz sa vypisa a aj vykaka, ale este ma plienku. Zacalo to zo dna na den. Ja ho nesurim, ale ked sa vypisa na zem, tak mu uz pohrozim 😉 😉 😉 😉 . Chce to cas. Dievcatka sa vraj ucia skoro. Tak krasny vecer. Ak dozehlit, tak nakuknem ...

mario
24. apr 2007

Janka sem sa môžeš kľudne presťahovať aj s neožehlenými vecami 😀 .
My sme juniora nedávali vôbec na nočník, len raz a to plakal, tak sme ho odpratali - myslím ten nočník- a ked mal 2,5 roka povedali sme mu nech sa pýta a od toho dna sa už viac nepopišal, teda žiadne dlhé procesy. Ani malú nebudem dávať skôr ako po dvoch rokoch.

renca3
24. apr 2007

Tiez si myslim, ze 2 roky je ten medznik.

jankamanikova
24. apr 2007

Tak a mam pozehlene 🙂 ...
Mario - vtipne, jasne, ze pridem aj s nepozehlenymi vecami, ale ked u nas to funguje momentalne tak, ze nosime, vyperieme, vyzehlime; nosime, vyperieme, vyzehlime; nosime, vyperieme, vyzehlime ... chapes, nie?
Vybalili sme iba to, co nosime, vyperieme, vyzehlime ...

S tym nocnikom suhlasim s Mario ... ja seba a dieta stresovat nebudem. Jednoducho raz sa to musi naucit, no nie? Ja s tym problem nemam, jediny(a), kto ma s tym problem je moja svokra, ale ju uz neriesim 😎 .

Tak a mozem ist spat.
Iba ak by to niekto bol 🙂 ...

jenis
24. apr 2007

Ja som tu.

Preco by sa tym malo dieta stresovat? Sedi na nocniku a cika. Moja mala sa na tom velmi dobre zabava. Inak ju nenutim. Pockam mozno minutku a ked nic tak nic. Zivot ide dalej. Nutit ju nebudem.

jankamanikova
24. apr 2007

Dieta do jedneho roka nerozumie, preco to robi. Nerozumie, preco by to malo robit. A dieta do roka by malo cikat slobodne a uvolnene, vtedy, kedy chce. Nie preto, ze to chce rodic. Ono tomu nechape a mozog nie je vyvinuty na to, aby to dieta chapalo. No, nechcem mudrovat, ja som to studovala; tak preto mam stale ine nazory, ale respektujem nazory inych. Ty si urob ako chces, ale pozeraj sa na to ocami dietata. Ked uz, tak pockaj do leta. Das ju naholo. Bude mat satocky, bude behat na zahrade bez plienky a cikat, kde chce. Bude mat slobodu v cikani a zaroven Ty usetris na plienkach.

jankamanikova
24. apr 2007

Tak prajem dobru nocku a krasne snicky. Pusinkujem Vas.

jenis
24. apr 2007

Zasa si to nepochopila Janka. No nevadi, mi si asi nerozumieme. Mozno na stretku si tieto veci vydiskutujeme.
Este raz opakujem, ja ju nenutim. Nesedi tam hodiny a ak chce cika ak nie nie. Mozno ze to nechape, ale skusit to mozem. A uz vobec to nerobim preto, aby som usetrila na plienkach, to bol len vtip.
Ja jej z toho robim zabavu. Smejem sa s nou, spievam a tak.
No radsej uz nebudem nic taketo pisat, co nie je v sulade s novymi pravidlami vychovavania deticiek.
Dobru nocku.

zuzka111111
autor
24. apr 2007

jenis len sa nerozculuj radsej mi povedz ako ide plavanie ..mi ideme zajtra prvy krat ...inak hrozne malo miesta na prezliekanie je tamnie???

jenis
25. apr 2007

super. Da sa to, mi chodime skor takze sme prvy a po kupani ju prezliekam tam pri saune na tych lehatkach. Ale odporucam ti zobrat si niekoho so sebou lebo je to o drzku. Postarat sa o malu a este obriadit aj seba. 😝 Skoda ze chodite v stredu. Takto sa nestretneme.

zuzka111111
autor
25. apr 2007

no skoda ☹
inak to aj vam povedali ze ak dieta ochorie tak si mate najst nahradu 😕

jenis
25. apr 2007

ak ochorie tak sa pojde v iny termin ked uz bude zdrave

viktoria
25. apr 2007

ahojte... takže naša vikina sa odučila od plienok ked mala mesiac pred druhými narodeninami a hned o 4 dni som jej nedala plienku ani na noc a fungovalo to, ale prvé dni som ju v noci ešte dala vycikať a potom sa naučila vydržať celu noc....
a na nočník mi vôbec nechcela sadnuť tak sme jej kupili misu na náš záchod tu detsku a tam sa aj naučila....
jenis ja mám známu čo tiež dávala svoje dieťa na nočník už od pol roka a tiež im to fungovalo.... mala sa skôr naučila.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre