Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

ajduska
15. dec 2007

sillas, mohla si prísť pomáhať 😀

renca, u mojich svokrovcov sú zabíjačky pred sviatkami úplne bežné, raz dokonca bola aj medzi nimi, okolo 27.12., to bol des...ale niekedy zabíjajú až v januári, to je celkom fajn, nie sú také stresy, že sa to musí rýchlo stihnúť a ešte aj chystať na Vianoce...
ja som dievča z činžáku, takže so zabíjačkou som sa prvýkrát stretla, až keď som sa pred 7 rokmi zoznámila s mojím mužom...ale celkom sa mi to páči, aj keď je pri tom roboty habadej a ešte keď je aj vonku zima, to nie je potom bohviečo (tak ako dnes)

Time sa prerezal ďalší zub, už ôsmy, tak snáď vás už všetkých čoskoro dobehneme 😉

viktoria
16. dec 2007

ahojte... ajduska k prvým krôčkom aj mi blahozeláme, no my dve sme asi v tom chodení rovnaké, aj nás malý chodí ale iba ked jemu sa chce, no teraz viac chodí po 2 ako po 4....
no s radostou vám oznamujem, že 4 skušky ktoré som mala tento výkend som spravila suprovo.... tak a na január mi ostali len 3....
u nás dnes strasne fuka zimný vietor, ale kedze malý už nebol mesiac von tak dnes ho beriem ku kámoške na kávu....
no príjemnu zabijačku....
stromček budem stavať v sobotu alebo v nedelu no a vikina mi bude pomáhať, a vikina má momentálne kiahne, neviem či som vám to už spomínala.... tak ked sa opakujem dopredu sa ospravedlnujem.... 😖

renca3
16. dec 2007

Gratulujem ku skuskam. Teda stihas....
Kiahne...brrr, este by som ich doma nechcela. Mozno to schyta aj maly, ked je taky oslabeny. A mozno nie. Ale mala by si s nimi uz pokoj.

sillas
16. dec 2007

caute baby,
viki blahoželám...no kiahne , tie som nemala ešte ani ja... 😒 takže ked to Lucka donesie...tak zalahneme všetci traja... 😀

víkendík nám zase ubehol..boli sme dnes na nakupoch...s Riškom som včera bola vonku po 10 dnoch a dnes je už zachrípnuty...som z toho hotova..je asi velmi zoslabnuty ešte, tak radšej budeme ešte doma aby sa na neho nenalepil zase nejaký bacil, síce zajtra musíme absolvovať kardio...a aj kontrolu..uff..to je zase na cele doobedie..
Lucka už konečne ide do škôlky.. 😉

renca3
17. dec 2007

ahojte...stromcek sme uz urobili, ale Teo uz stihol zlikvidovat zopar ozdob a zatial raz na neho spadol cely stromcek. Neviem, ci do Vianoc vydrzi.
Teda ten stromcek. 😅
Vsimla som si, ze cokolvek podam Teovi do pravej ruky, prelozi si do lavej.
Ako pastelku, loptu ked hadze, kocku pri stavani. Moze to uz znamenat, ze bude lavak? V rodine vobec nemame lavaka.

jankamanikova
17. dec 2007

Ahojte!
Bolo sme na vychode, bez internetu. Jednoducho nefungoval. Myslela som na Vas a stale myslim.
Bolo dobre, zima ako na Sibiri (tu v NZ je oproti tomu teplo), aj snehu bolo dost.
Mame sa dobre, sme zdravi, chalani su neuveritelni a velmi zlati; akurat mi davaju velmi zabrat a som unavenejsia (zeby ten vek?).

Neviem o com pisete, tak Vam chcem popriat nadherny posledny adventny tyzden, aby ste sa pripravili na Vianoce.
Prajem Vam, aby Laska, ktora prisla na svet, Vam priniesla pokoj, pohodu, elan, usmev a radost do zivota.
Pa.

sillas
18. dec 2007

renca...zatial si z toho nič nerob...toto mi robila Lucka, a ja som jej to stále prekladala do pravej..nič som nehovorila len som jej stále preložila..a nakoniec si zvykla.. ale že vraj s tým že jelovek lavak sa s tým narodi a ked je to naozaj tak tak možme robiť čo chceme aj tak to bude tak..

odkedy Riško hnačkuje nemôže mliečko, dala som mu predvčerom lebo bol už velmi zlostný, no a včera zase hnačka, dnes zatial nič..ale už mu musim davať lebo večer vel aplače, cez den mi nechce spať..včera vôbec nespal...ani dneska to na spanok nevyzera...ja neviem čo budem robiť, večer ide spať už medzi 158-18.30..rano vstava o siedmej..ale okolo dvanastej hodinku by si mohol schrupnut, ked ho začnem uspavať začne plakať ako divy..až mi to uši trha a nemam na to nervy..neviem čo toto znamena... 😠

sillas
18. dec 2007

jankamanikova...obdivujem ako zvládate tie zmeny prostredia...Riško by s tým mal asi problem..
aj my vám prajeme krásny posledný týždne predvianočny...hlavne aby bolo všetko bez stresov...

renca...no Teo musel byť bohovsky...no ja si tiež neviem predstaviť čo s tým bude robiť Rišo..ufff...myslim že sa od neho ani nepohne... 😀 😀

ajduska
18. dec 2007

ahoj Jani, vitaj 😉 🙂 ...

renca, ty si riadne odvážna, urobiť tak rýchlo stromček 😀, my keby sme ho mali tak skoro, tak už z neho máme triesky 😀 ...
my ho spravíme asi až v sobotu alebo v nedeľu, možno do Štefana vydrží 😒

aj náš Tomáš dlho viac používal ľavú ruku a teraz je pravák, myslím, že u malých detí to ešte je jedno, ktorú rúčku používajú, tak keď si niečo vezme do ľavej,skús mu to, presne ako píše sillas, preložiť do pravej...

tiež prajem pohodový posledný adventný týždeň...

mario
18. dec 2007

Náš stromček prežíva rušné chvíle, už do neho pár krát spadla, ked sa načahovala za nejakou ozdobou, ale aj tak je to super, lebo ráno k nemu hned uteká a stále na nom niečo demontuje, plazí sa pod ním a potom chodí s napichaným ihličím na teplákoch.
Náš Henko bol tiež dlho ľavák, nič som mu neprekladala a je teraz viac- menej obojruký, dokonca vie ľavou aj celkom dobre písať, hoci oficiálne je pravák. Ale on je celkovo ojedinelý 😀 .

renca3
18. dec 2007

Stromcek mame preto tak skoro, lebo chceme ist po Vianociach na lyzovacku (teda ak bude na com), tak aby si ho uzili chvilu.

mario...tvoj synator je genius, to tu vieme. 🙂

jankamanikova
18. dec 2007

renca - neries to. Nas Janik bral vsetko do pravej a Matusko je zatial obojruky a ked, tak viac uprednostnuje lavu ruku. Nevsimaj si to, nechaj ho rast tak, ako chce on. Lavaci su mimochodom umelci a genialni ludia 😉 . A nieze ho budes preucovat, lebo to je zalezitost mozgu a mohlo by sa to neskor prejavit v niecom inom 😉 .

Aj my chcem mat stromcek skor. Ja som chcela zivy, ale asi budeme mat este umely. Jany ho uz stavia od nedele, ale nejak vzdy zaspi s detmi pri ich uspavani 😀 . Tak asi ho postavim zajtra ja ...

viktoria
19. dec 2007

ahojte... tak vikina ked bola menšia tiež sme si mysleli že bude laváčka ale z ničoho nič potom začala viac používať pravu ruku...
zajtra idem na kontrolu s vikinou a malý sa mi zdá ze uz má tiez kiahne tak aspon to budeme mať pod jedným...
ja už varím šošovicovu polievku lebo ked malý vstane bude chciet zase jest, baby to aj vase deturence vzdy niečo chrumu, lebo tobias by jedol v kuse, už normálne pred ním skrývam jedlo... 😀

sillas
19. dec 2007

viki... 😀 no aj my musíme..ale myslim že on je tak normalne..niekedy viacej niekedy menej...

renca...krásne fotky..teraz som konečne pokukala albumy..
zuzka...ste s Lilkou krásne..aj s bruškom...

aj ja som si včera doma urobila atelier a porobila nejaké fotky, len Riško si nechcel nechať na hlave čapicu.. 😒 ale snad to nie je zle aj bez nej...
cez víkend porobíme nejaké pozdravy. 😉

inak kosa je tu poriadna tak by mohlo napadnuť trošku snehu aspon na sviatky, som z toho neštastna že nič tu nie je už druhy rok.. ☹

mario
19. dec 2007

U nás trochu posnežilo, ale na sánky to nie je.
Aj ja už musím ponahadzovať nejaké foto, lebo máme resty 😀 .
Čo sa jedenia týka, tak moja nechce skoro nič, sem-tam mäso a cestoviny. Čo všetko už varíte detičkám, lebo mi dochádza fantázia. Varím jej ešte stále zvlášť, nesolím, nekorením. Strukoviny som jej ešte nedávala, vlastne ich nejem ani ja, kedže ešte kojím.

viktoria
19. dec 2007

no náš malý už je s nami, čo navarím to zje, tak aspon s tým vyváraním nemám problém....

ajduska
19. dec 2007

ja tiež už dávam malej na jedenie, to čo nám, akurát mi s mužom si jedlo viac dochucujeme na tanieri, pre deti sa snažím variť menej slané a korenené...Timka zje všetko, okrem halušiek, takže zatiaľ s jedením problém nemáme, skôr naopak, keď vidí niekoho jesť, tak musí ochutnať 😀 ...

u nás nesnežilo, je sucho a kosa ☹ ...

ozaj Janka, teba sa už dávno chcem, a vždy zabudnem, opýtať, ako ste dopadli s tými Janíkovými nosnými mandľami ?...lebo už aj Tima chrápe, takže sa vyberaniu nevyhneme asi asi u nej, ale povedala som si, že jej ich dám vybrať, len ak to bude ozaj nevyhnutné...

tak ste ma navnadili s tým stromčekom, že asi aj my ho spravíme skôr, tak len dúfam, že to do Vianoc vydrží 😀 ...

renca3
19. dec 2007

sillas...mile fotky. Ty si profik, aj atelier mate doma. 😅

Teo jedava takmer vsetko co my. My menej solime, tak sa da. Jedol aj strukoviny. Minuly tyzden som ho odstavila. Na Silvestra si mozem dat do nosa. 😀 I ked po 1. pohariku sa mu zatvaraju oci. 🙂

tie nosne mandle by som tiez zvazovala len v nevyhnutnom pripade.

renca3
19. dec 2007

Este som zabudla napisat, ze Leo mal dnes v skolke besiedku a bola som dojata ako pekne spieval. Lebo doma mi nechce nic zaspievat, co sa naucil v skolke. Dal mi darcek ako pre rodicov. Zdobili ramik na fotku strukovinami. 🙂

jankamanikova
19. dec 2007

renca - Ty si odstavila Tea? A ako sa Ti to podarilo?

Inac aj my jeme strukoviny, deti od prveho roku ich mozu. Moji chlapci jedia "nase" jedlo, kedze ja nesolim, len pouzivam na dochucovanie bazalku a petrzlenovu vnat (ta je pre deti vraj velmi dobra). My s Janym si dosolime, ked deti zjedia svoje 😀 .

Inac nas Matusko nie je velky jedak. Ale to som uz prestala riesit, lebo by som sa "zblaznila". Zje, co chce. Na obed 5 lyziciek polievky, sem-tam dobne do maska a tvari sa, ze je najedeny 😉 . Davam mu pit vela tekutin, lebo ked ich nema, tak potom chce len moje mlieko 😉 😉 .

Inac sme postavili s detmi stromcek. Joj, to bolo radosti. Janik pomahal a Matusko bol taky ohureny, ze len stal a drzal jednu ozdobu v puse a potom s nou chodil hore-dole a ked prisiel Jany domov, tak mu ju dal, ze nech ju da na stromcek. Som nadsena ... Samozrejme, ze obaja chcu prist na to, ako tie ziarovky svietia ... 😉 .

jenis
19. dec 2007

Saska uz je tiez skoro vsetko co my, okrem vyprazaneho masa, bravcoveho a udeneho. No a jasne, ze ziadne mastnoty (slanina, klobasa). Ale strukoviny v pohode a aj vsetko ostatne. Dokonca aj kapustu uz jedla, ale nie kyslu ale surovu.
Stromcek este nemame, u nas nosi stromcek Jezisko, ale este tento rok mozno urobime vynimku a spravime ho skor.
Idem balit darceky. Dobru nocku

anjelik85
19. dec 2007

ahojte, tak naša juli papá úplne všetko. okrem strukovín a vajíčok. to jej nedávam. svokra varí nemocnične, tak sa to dá. 😀 moc sem nechodím. len občas, keď zbadám tému, tak kuknem. len to tu už máte zabehané, tak mi je ťažko sa pripájať.
stromec ani my ešte nemáme a ja ho ani robiť nebudem. lebo ideme na sviatky k mojej mamke, tak nech si zdobia svokrovci. 😝

zuzka111111
autor
19. dec 2007

AHOJTEEEE
akurat som dozdobila perniky konecne lebo ich mam kopu na balkone dalsie kolaciky a uz nerobim nic 😅 😀

lilus tiez vsetko papa co aj my takze s tym nemam problem .... klop klop klop

a stromcek by som chcela tiez urobit skor lebo na vianoce niesme doma tak nech je uz hotovy skor ...svokra uz ma stromcek tak celkom v pohode okolo neho chodila objedala tam nejake sladkosti a pozerala na ziarovku ako blika tak snad nebude stahovat 😅

viktoria
20. dec 2007

ahojte.... tak tobias konečne chodí, som rada, ale vzdy príde že mu mám obut papuče a tak bude chodiť, lebo inak sa mu na podlahe smyka... je zlatý,
no dnes som bola s vikou na kontrole s tými kiahnami, je to lepšie akurát zase má hnisavu anginu, baby ja už miesiac som doma čo stále su deti choré, už mám toho dost, no a doktorka vravela ze tobias kiahne nemá ale mne sa to nezdá, pretože to presne vyzerá ako na vikine a má ich viac, tak uvidíme, ja už neviem či ja som hlupa alebo doktorka, aj moja mama a suseda vraveli ze su to kiahne, tak uvidíme....
stromček este nemáme ale zajtra alebo v sobotu ho postavím, este idem dnes kupit sviečky na stromček, lebo mám málo..... 😒

renca3
20. dec 2007

viki...to poznam od vlani, ako sme sa tocili medzi chorobami. Tak nech ste do Vianoc v poriadku.

jankamanikova
20. dec 2007

ahojte ... chlapcov uspava Jany, ako vzdy. Nechapem, ako mu Matusko v pohode zaspi 😉 . Tak mam konecne volno. Dnes sme s chlapcami piekli perniky, taaaaak sa tesili. Matusko normalne chcel miesit cesto a aj valkat a potom sme ich tvarovali, joj zlati boli a aj sa nam perniky vydarili. V kuchyni je sice ako po vpade turkov, ale to sa spravi. Hlavne nech su deti stastne. Zajtra budeme robit medvedie labky a mame pokoj. Viac nepeciem ... Stromcek zatial nam stoji, aj ked chlapci stale hutaju ako tie sviecky mozu svietit (asi budu po tatinovi).

Dnes sme boli v Nitre a na moje pocudovanie sme prisli o piatej domov 😉 . Zmakli sme trhy, Mckaca, Max ... no som vystavena ...

Tak zatial pa.

ajduska
20. dec 2007

viki, aj Timka už konečne chodí, ešte je to strašne neisté, ale aspoň sa snaží 😉 a tiež chce chodiť len v papučkách, v ponožkách sa šmýka....
Timka je už 2 mesiace s menšími prestávkami chorá, stále ma soplíky, len teraz som s ňou ani nešla k doktorke, lebo okrem soplíkov jej nič iné nie je...mali sme ísť na 15-mesačné očkovanie,tak to asi odložíme až po Novom roku 😒

konečne som aj začala piecť, včera som spravila linecké a dnes sa mi na počudovanie podarili až 3 druhy - deťom veľmi chutili (aj oteckovi), tak len dúfam, že do Vianoc nám aspoň niečo zostane 😀 😀 😝

jankamanikova
20. dec 2007

Aj my ockujeme po Novom roku.

jenis - aj nas Matusko jedol kapustu, aj kyslu kapustu. Citala som v Dietati (aj toho, aj minuleho roku), ze po prvom roku dieta moze, len treba kyslu kapustu dobre premyt, aby nebola presolena.

viktoria
21. dec 2007

ahojte.... tak mali sme strasnu noc tobias zase začal kašlať, už som z toho unavená, ved len nedávano dobral antibiotika čo mal zápal plúc..
stromček som ozdobila už včera večer, deti boli stastné, no a tobias ked som ho zapálila tak si pod neho sadol a hýkal a ukazoval prstom, bol zlatý, no idem lebo musím varit 🙂

renca3
21. dec 2007

my sme Teovu 1. reakciu na stromcek nafilmovali, taky bol podareny. 🙂

co budete chystat na Vianocnu veceru? tradicne alebo netradicne? my mavame rybu, ale nie kapra. minule roky sme mali pstruha, lososa a tento rok bude sumec.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre