Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
14. jan 2009

Mile damy!
Srdecne Vas (konecne) pozdravujem a myslim na Vas pocas kazdeho dna, ked sa snazim so svojimi drobcami prezivat kazdu minutu a sekundu, ktoru mi ponukaju. Nie som s Vami v kontakte cez net, ale v mysli a srdci Vas nosim stale.
A preto Vam a aj sebe prajem, aby sme sa v tomto roku vsetci znovu stretli (to je jedno kde) na nejakej stretavke; aby sme boli zdravi a stastni; aby sme boli naplneni radostou z nasich deti; aby sme boli krasne (este krajsie 😉 ); usmiate a optimisticky naladene (ked vidim tu kopu pradla, tak 😠 ).

Drzte sa, davajte na seba pozor a ja sa budem snazit chodit tu castejsie a pravidelnejsie. Vdaka za vsetko!

martina236
15. jan 2009

ahojte, tak ja som akurat doobedovala, mala spinka. rano som sup, sup navarila sosovicovu polievku a bola s malou v tescu na nakup. reku len nutne co potraviny potrebujeme a do varenia, no ale sa no nakoniec nejak zvrhlo 😕 , ze ledva som nakup z auta vytiahla 😝 , este ze sa tak nesmyka ako vcera, mala kludne cupitat popri mne mohla 😉 . tatina za jtra uz len take najtazsie veci posleme, ako su vody, nejake vinecko a tak... takmer sa mi cizmy usli, ale nakoniec som si rozmyslela... aaaa mozno este ich predsa vezmem 😀 , uvidime...

jenis, no neviem ako, my sme kazdopadne za. ak spatne premyslam este zuzka, janka, renca a sillas hadam. uz si nespominam, kto by zvazoval ze ano. viktoria skor nie ako ano. az by sme to teda na teba nechali, vybavit madarsko, tak by si IP mohla rozposlat, nech sa zveme, nie?

Janka caaaaw, aj my zdravime do NZ 🙂 .

renca3
15. jan 2009

jenis...aj zoya bola k Madarsku naklonena, neviem ci by isli. a potom Vierka spoza velkej mlaky by asi rada prisla.
zaklad je vybrat byvanie a ked to baby odsuhlasia, moze sa rezervovat.

zuzka111111
autor
15. jan 2009

aj my sa hlasime .....
akurat mi lilka vstala zobrala som ju nech sa este nelly dospi a teraz pozeram ze lilka zaspala opreta o mna 😀 😀

inak hruuuza co robi v poslednej dobe dnes mala 5 vystupov jeden taky ze ma kusala vytrhavala kozusinu z bundy hadzala sa dopredu a dozDU ako blaznivaaa neviem co mam s nou robit.

jenis
15. jan 2009

Tak fajn ja sa do toho vybavovania pustim. Ked budem nieco konkretne mat dam vediet. Uvidime potom podla ceny ci sa vobec pojde alebo nie. Myslim do Madarska, lebo niekde sa dufam pojdeme. 😀

Zuzka to musis len odignorovat. Ja som skusala okrem bitia na Sasku vsetko ale nepomaha. 😖 Ked uz velmi neposlucha, tak jej nakazem ist do svojej izby a tam musi ostat. Vtedy si trocha poplace, ale vacsinou sa ukludni a pohraje sa trocha. Potom krici, ze "Mamka dobra som"

martina236
15. jan 2009

tak nam v krizovych situaciach, kt chvala bohu pominuli, nepomahal "time out". len kludne rozpravat a rozpravat a v pripade ze je to doma pomaha hudba, ze som ju odputala. keby to bolo mimo, co sa nam nestava, tak neviem 😒 ....

ja zase do sytosti vycvicena 😀 , idem dat sprchu ale najprv maso hodit do pacu na zajtra. som si novy parny hrniec zadovazila, tak skusam, vymyslam...

jankamanikova
15. jan 2009

Ahojte. Tak citam, ze Madarsko? Jany sa smeje, ze nam nik nebude rozumiet. My ako Slovaci, sme viac nakloneni, Slovensku. Je tu kopec peknych penzionov s kupaliskami a tak. Ak mam vybrat, tak nieco na Slovensku.

A sceny deti? Tak tie neriesim, lebo nemam cas a ani nervy. Mame ich cez den kopec; vedia sa riadne nazlostit, ked nie je podla ich vole. Ja reagujem tak, ako si to situacia vyzaduje. Ale poväcsine pomoze, ked ich ignorujem. Renca mi raz vravela, ze najväcsi trest pre dieta je, ked je ignorovane. A plati to aj v praxi. Ale ujde sa im aj zopar na zadok (vo vyhronenych situaciach), ked moja trpezlivost uz je po "pracovnej dobe".

renca3
16. jan 2009

janka ...aby som to upresnila. ignorovat sa da doma (aj to uz toho vela nevydrzim). na ulici je to horsie. hlavne ked Leo cirkusuje a castuje ma vyrazmi ako "zla mama" a podobne... alebo ked sa Teo hodi vonku do vody na kolena. u Lea zabera jedine hrozba bitky a na Tea plati zobrat na ruky a utekat prec. 🙂 alebo od Mikulasa plati na Tea cert, co ja neuznavam, ale zabera to. ma respekt pred certom. 😉

jankamanikova
16. jan 2009

Renca - chapem, chapem, chapem. Jednoducho je to beh na dlhe trate. A caka nas este vela roboty 😝 . Ale ked sa to vezme, mame vsetci dobre, krasne, vysmiate, radostne deti, vynimocne a originalne, nie?

zuzka111111
autor
16. jan 2009

Janka , si pisala ze si uzivam kazdu minutku s detmi ja mam pocit ze odpocitavam kazdu minutu kedy pojdu spat 😅

dnes sme mali znovu hodidnovy nervovy zachvat ktory sa preniesol aj na nelly ..dnes to bolo pre lego ma asi 50 casti a ani jednu jej nechcela dat tak som ho zbalila ze idem dat susedke odniesla som ho vonku za dvere zamkla dvere a zacal hodinovy zachvat .... 😒 uz mi dochadzaju ner 😒 vy ....uz nech su v skolke lebo tu ozaj zosaliem ☹

Mne sa to madarsko paci ....janka /jenis/ vie madarsky a mame aspon taku mensiu dovolenku trosku mimo..ale trebalo by sa dohodnut ci teda ideme do toho alebo hladame nieco nove...

anjelik85
16. jan 2009

tak ahojte. dlllho som tu nebola. ale vy ste už taká zabehnutá partička, že sa na vás neviem napojiť. 😀 😀 😀 ako pokračujú septembrové detičky? že sú najkrajšie a najšikovnejšie na svete? 😉

stankalm
16. jan 2009

Ahojte maminy 😉
Zuzka...niekedy aj ja mám taký deň, ked sa už teším, až pôjde malá spať...teraz má také obdobia, že reve a ani neviem prečo, všeličo jej vadí a hned rev...tiež neviem, čo vtedy robiť, lebo mám pocit, že nič nezaberá...nakričať nezaberá, nechať ju samú tiež nie, lebo potom reve preto, že je sama a chce maminku a tak stále dokola ☹ A potvorka nepríde za mnou ale bude revať a čakať, kým za ňou neprídem...

Inak od pondelka mám školu, dnes máme voľno, ešte víkend...no a od pondelka bol s nou manžel a začala teplotovať, tak sa musel starať 😀 Mysleli sme si, že to má zo zuba, lebo jej ide dolná stolička tá posledná, ale v utorok sa mi nezdala, že tak divne rozpráva, ako keby mala angínu, tak som manžela poslala, nech s nou ide k dr. a naozaj má angínu. Tak máme 1. krát ATB. Ale už je lepšie, zabrali, lebo teploty mala fakt vysoké, až 39,5.
Dnes sme boli doobedu aj trošku von, celkom sa oteplilo, aj slniečko trošku vykuklo, tak bolo fajn.

Renča...súhlasím s Tebou, že ignorovať dieťa sa dá doma, ale na ulici, alebo niekde v obchode, to nejde...nám s atiež párkrát hodila na kolená a rev o dušu...tiež iba rýchlo zobrať a utekať domov... 😠 A najlepšie je myslím odpútať pozornosť na niečo iné, ale tiež nie vždy to zaberá.
A tešme sa, že sú zdravé a krásne a hlavne naše, no nie? 🙂

Príjemný víkend všetkým. Pa pa

martina236
16. jan 2009

mne sa osobne to madarsko veeelmi pozdava. neviem, bude treba premysliet, aby napr jenis neminala zbytocne energiu hladanim, ked sa nakoniec rozhodne pre SR. sme tak s karcim rozmyslali nad muranom ked uz, tam i ubytko by lacne bolo a celkom pekne a ciste. ale tam za nic niet kam ist, len vychadzky po planine (v divocine), nikde ziadne obcerstvenie a tak, bolo by nutne za "atrakciami" dalej cestovat, takze nist.

aj ja prajem vsetkym pekny vikend. ja si ho sprijemnim, ak pocasie bude zajtra tak ako dnes priat, umyvanim okien 😕 .

jankamanikova
16. jan 2009

Som tu asi jedina protestujuca, takze sa prisposobime. Kde stretko urobite, tam prideme. Nemame problem, hlavne ze Vas uvidime a deticky. Bude dobre!

renca3
17. jan 2009

ahojte, tento vikend mame doma lazaret. iba Leo sa drzi, tak je pre istotu od rana u nasich. rozdiel medzi chorym muzom a zenou je v tom, ze chory muz okamzite zalahne do postele, lebo ved je chory. zena musi fungovat pri detoch v akomkolvek stave. to len tak mimochodom.
asi nam to priniesol Teo zo skolky. aj pri Leovych zaciatkoch v skolke sme boli chori vsetci rad radom. 😒

martina236
17. jan 2009

renca, tak sa dajte rychlo do poriadku. tusim aj na karolinku nieco lezie, uz to nie je 100% stav, vydrzal 2 tyzdne 😠 . napchavam ju vitaminmi, dufam ze nebude treba viac.

ja som sa rano do tych okien pustila 😝 , este jedno mi zostalo, v obyvacke. no drahy sa vyvaluje a kuka zjazd, tak nemozem, lebo ze mu zima bude 😖 .

renca3
17. jan 2009

tak vecer mi volali nasi, ze Leo zacal teplotovat. sme kompletni. a to mal ist v stredu do toho odlozeneho Dubaja.
tusila som, ze nevydrzi byt zdravy, ked nastupi do skolky. 😒

jenis
18. jan 2009

Len pre zaujimavost co vsetko je v Nyiregyhaza mozne robit:
aquapark, 24 hektárová zoo, najvacsia v Madarsku, botanicka zahrada, je tam nieco take ako Vlkolinec, a da sa ist detskym vlacikom prezriet mesto. Takze zabava aj na viac dni.
Este som sa chcela opytat, na kolko dni to mam hladat? Zatial kto ma zaujem su:
Zuzka, Martina, Renca, Zoja, Silas, Janka?, vynechala som niekoho?

martina236
18. jan 2009

ahojte 🙂 , zacinam varit, karol s malou sa tu jasia, hrackyyyy po celom byte 😲 . ojojooooj, kym to upraceme. este musim zbehnut vchod umyt, mame sluzbu 😝 .

renca, nepostrehla som preco sa ten dubaj presunul a tak, ale Leo sa urcite veeelmi tesil. skoda, ze to takto dopadlo. stari rodicia letia tak ci tak, nie?

my si poobede asi urobime vylet do BA.

jenis, je tam naozaj toho pre nas dost 😉 . neviem, snad 2-3 noci, ci?

viktoria
18. jan 2009

ahojte.........dnes má viktoria 7 rokov, tak sme oslavovali uz vcera......
manzel varí a ja oddychujem, zajtra ideme do toho popradu do nemocnice s vikinou, vyberat nosnu mandlu, budeme tam 3 dní, takze si beriem aj skrypta aby som sa mohla ucit na skusku......
u nas do rana krásne nasnezilo, tak poobede sa pôjdeme na chvilu sankovať, teraz musime davať pozor aby vikina do zajtra neprechladla.......
tak nám drzte palce aby to dobre dopadlo........

renca3
18. jan 2009

mata...Dubaj sa presunul, lebo nemali vybavene viza a potom nasledne boli aj nasi chori. tak teraz to schytal uz aj Leo. v utorok sa rozhodne. ale neverim, ze bude v poriadku. najradsej by som ho mala doma. inak ani pocasie tam teraz nie je nic moc. 23 stupnov maximalne.

jenis...neviem ako je to daleko, ale ked je to viac km z BA ako do Tatier, hadam sa oplati aj na 3 noci.
poradim sa este s Petom.

viki...to co tam budete robit 3 dni? u nas sa to robi ako jednodnovka, bez nocovania.

viktoria
18. jan 2009

no aj my sme si mysleli ze tam budeme len tri dni, ale zevraj po novom tam musime byt az 3 dni, uz teraz mi je z toho zle.......asi budem chodit len fajčiť od nudy......

martina236
18. jan 2009

viktoria, tak sa tam drzte, nech vam to dobre dopadne, aaaa nekur vela 😉 . moj karci od decembra nefajci 😕 .

my sme aj BA obehli, ale malinko, malinko som kupila, ale aspon vyletik sme dali a veceru tiez 🙂 . teraz som si zmrzku z mraziaka vytiahla, zajtra vycvicim 😉 😀

jankamanikova
18. jan 2009

Ahojte!
Tak mame sa dobre. Jany siel do PO, vzal Janika, tak mi je smutno. Este dobre, ze Matusko musel zostat so mnou (kvoli soplikom, ktore uz koncia) a Jakubko, tak ten to neriesi. Matusko stale, ze Janik prec, ale vidiet na nom bolo, ze si ma vychutnaval uplne. Teraz ma veget, idem veceriat a spat.
Prajem Vam pekny vecer!

Co sa tyka vyletu, nam je to jedno, kolko dni.

sillas
19. jan 2009

Caute baby...no ako vidim choroby zase začínaju..ja musim poklopať..stale sa držíme toho isteho kašla.-nekašla...minulý týžden sme boli u dr..je všetko v poriadku...tak ideme kašlať dalej.. 😀 😀

Končne som mala športový víkend..už som to potrebovala, lebo celý minulý týžden ma v kuse bolela hlava..juuuj..v sobotu sme boli s Luckou korčulovať..bola prvý krat a aj sa naučila a v nedelu na plavarni...no ale vody sa boji...tak som aj trošku nakričala.. 😠 😠 uvidime..budu mať plavecky na jar..tak snad ju naučia..

o dva týždne máme zápis do školy...takže sa nam čas hrania kráti..len neviem čo tam bude robiť..ona číta celý šlabikar odzadu odpredu.. 😕 takže uvidime..
ale ten ranný frmol si neviem predstaviť, ved aj Riško začne naraz chodiť do škôlky..ufffff...

takže si užívam ešte pokojne rana.. 😀 😀 do jesene.

čo sa týka toho výletu..tak ja velmi rada...len neviem ako sa k tomu drahy postavi..u nas je to volno u neho problematicke..ved preto sme aj na poslednej stretavke prišli len na dni..ja velmi chcem byť s vami..len ked sa ide tak daleko tak fakt aspon 3 noci..takže to je vlastne 5 dni...takže neviem..

lebo chceme isť do Budapesti ale to iba na otočku...do zoo a na kolotoče...

ja ked taketo riešim tak mi manžel odpovie že to je daleko že on to nerieši.. 😠 a sama si tak daleko netrufam.. 😒

tak my zostávame otvorení

renca3
19. jan 2009

sillas...3 noci sa mysli ako od stvrtka do nedele, takze 4 dni a z toho su len 2 pracovne. to by mohol tvoj drahy vypnut z prace.
ten ranny frmol poznam...2 deti chystat do skolky a obriadit aj seba, to je parada. 🙂

jankamanikova
19. jan 2009

Ahojte!
No, tak babule, tie ranne frmole Vam nezavidim. Verim, ze ja tak skoro tie ranne veci riesit nebudem. A okrem toho, u nas je Jany ten, ktory (ak ideme niekam rano) oblecie deti. Dufam, ze mu tato funkcia ranneho obriadovania deti ostane 😀 .
My sme vstali dnes o pol deviatej a to bol veget. Janik totiz vstava o pol siestej a to sme samozrejme vsetci hore. Dnes rano sa u nas nebudil (lebo bol na vylete), tak sme si mohli v klude pospat 😎 . A byt len s dvomi detmi doma, tak to je Vam hotova dovolenka. A s jednym - tak to je all-inclusive v 4hviezdickovom hoteli :o))))).
Ale dnes uz moji Janikovci prisli domov, to bolo radosti. Tesili sme sa vsetci. Jany teraz uspava rytierov (to u nas funguje hadam od narodenia) a ja mam pohodu, lebo Jakubko spinka.

Prajem pekny vecer!

renca3
20. jan 2009

my sme este stale cela familia marodi. neviem, co za hnusobu to mame. ja s Petom sme na ATB a deti vraj nemusia. Teo uz 6. den teplotuje.... 😒 Leo tym padom s nasimi neleti. myslim, ze sme im usetrili vela nervov. nech tam oddychuju. 😉

zoya1
20. jan 2009

Ahojte, u nás doma som chorá iba ja 😝 . Nič ma síce nebolí, ale už 3 dni nemám hlas - to je pre mňa asi ten najhorší trest nemôcť rozprávať 😀 😀 😀 , keďže ja v kuse kecám.
V piatok sme boli na vojenskom plese - bolo fakt super. (asi preto som ten hlas stratila). Prišli sme ráno o 4,00. Tak som sa super odreagovala že až.
K tomu stretku. Bolo vy dobré navrhnúť aspoň aký taký termín. Lebo môj muž mi včera povedal, že nevidí prekážky ísť do Maďarska, ale že vraj ideme v lete k moru aspoň na 3 týždne, tak aby som sa vedela zariadiť. A k tomu ešte prerábame ten dom, čo sme kúpili - takže možno dorazím len sama s deťmi. Od nás je to len 100 km takže pohoda. Renci - konečne sa tí naši chlapci budú môcť predviesť, ktorý je horší 😀 😀 😀
Pozdravujem všetkých, ide dnes na obed s manželíkom do reštiky - romantika jak hovado. 🤐

jankamanikova
20. jan 2009

Zoya - nieze kto je horsi, ale kto je lepsi. Lebo predsa septembrove deti ´06 su najlepsie, nie? Aspon tie moje urcite 😀 😀 😀 😀 😀 . A termin ja navrhujem ten ako vzdy - zaciatok juna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre