Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zoya1
13. feb 2008

Ahojte! Zuzi ja si tiež myslím, že to nemôže byť až také vážne inak by to detičkám nepredpisovali. Inak ženy dajme si už ruky na srdce a zamyslime sa, či je táto pretechnizovaná doba dobrá. Kontrolujeme stravu našich detí dobre že nie pod mikroskopom. Pritom si ja stále spomeniem, že na 1. stupni ZŠ nás bolo v triede 36 a neviem ani o jednom decku čo by trpelo alergiou apod. A to nás naše mamičky džgali kade čím. Napríklad moja mamina stále spomína ako som ako 3 mesačná baštila krupicu a potom som už odmietala sunar. 😀 A zostalo mi to dodnes. Zásadne milujem všetko čo je nezdravé 😀 .

stankalm
13. feb 2008

Ahojte 😉
Tak Zoya v tomto sa zhodneme, je to tak, volakedy sa ludia nezamyslali, ci je to alebo ono zdrave, proste dali detom to, na co mali a co bolo dostat a teraz strasne nad vsetkym spekulujeme a skumame, citame vsetky tie E-cka na potravinach...moja mama nam napr. aj solila, len trosku, ale uz od 6. mesiaca a sme tu a nikdy sme vazne chori neboli. A ja tiez milujem vselico nezdrave 😀

zoya1
13. feb 2008

Moje deti sú také pokusné králiky. Napri. Zoja ako 2 mesačná vypila 2 dcl pomarančovej šťavy naraz - namiesto čaju- a odvtedy citrusy miluje. A teraz som niekde čítala, že citrusy až po 3 roku života. Tak fakt dík. Chvalabohu moje dietky sú zdravé jak ryby, syn bral ATB asi 2x v živote, a Zoja ešte nebrala ATB vôbec. Možno to bude tým, že naša Zoja má neustále bodovú diétu - čo vidí to zbodne. Napr dnes zjedla celú parenicu. Skoro som odpadla, prídem do kuchyne chladnička otvorená a naša Zoja už v puse posledný kúsok parenice. Začala som jačať že čo to robí, a ona mi dáva obal so slovami: Nekič, uť neni. Joja nema" Som nevedela či sa mám smiať či plakať.

sillas
13. feb 2008

ono to je myslim aj tým, že ta strava už nie je to čo to bolo kedysi, ved všade sama umelina..je to hrozne...aj ked si myslime že jeme zdravo...je to nezdrave..
je to proste vo všetkom a tomu sa nevyhneme..je to vo vzduchu, vo vode..a to všetko na nas vplýva teda hlavne na deti a preto je tých alergii a oslabených imunít ovela viacej..
je to jednoducho tak a my s tým nič neurobíme..akurat treba tie deti viac chrániť ako kedysi..teda môj nazor

stankalm
13. feb 2008

zlata Zoya 🙂 Tamarka tiez napr. miluje pomarance a nema ziadne negativne reakcie, tak co, ja jej ich dam, stale lepsie ako nejake sladkosti. A nasa Tamarka tiez zje co vidi a najlepsie to, co by nemala. Teraz pred spanim pomiesala co sa dalo, dufam, ze bude dobre spinkat 😒

jankamanikova
13. feb 2008

Martina a Zuzka - kortikoidne maste sa davali v minulosti, lebo to zaberalo. V dnesnej modernej dobe sa dost bojuje voci hormonom, hlavne u deti. V 80.-90. rokoch sa bezne davali hormonalne maste na vsetko, casom sa zistilo, ze deti, ktore to brali, tak po rokoch abnormalne pribrali, alebo mali poruchy stravovania ... Ja nestrasim, ale naco davat malemu dietatu hormony? Ved to je proti prirode? Koza si na to zvykne a potom tomu dietatko uz nic nezaberie, ved casom uvidite. Mame to aj v rodine, taky pripad a nic tomu dietatku nezabera, len hormony a to ma desat rokov. Podla mna zbytocne zatazovat telo dietatka takymi "vecami".
Dnes je kopec prirodnych veci, pozrite na nete aj www.eko.sk a da sa vsetko vyuzit. AKo som pisala, nas Janik ma ekzem na nohach v zime. Po cely rok to nema, ako nahle pridu mrazy, tak sa vysype, tak mastime, premastujeme a saunujeme. Dr. vravela a to tvrdim aj, ze do troch rokov su ekzemy u deti normalne. Snad by som sa zamerala na stravu - pitie cistej vody, ziadne citrusy, med, cokolada. Kamoska to takto riesila a malej to uplne zmilzlo, ma teraz 4 roky. Pomaha aj more a sauna a otuzovanie. To len tolko odo mna. Ja som za prirodu, lieky moc nemusim.

Martinka - aj dospeli senzitivne reaguje na pocasie 😉 , je to normalne. A Maltofer sme brali aj my, ale po troch davkach som to prestala davat, lebo sa Janik nemohol vykakat 😉 a zelezo sa nam upravilo stravou.

Viki - nam pomaha aj Fenistil, aby sa Janik neskrabal. Ale reve tak, ze susedia si musia mysliet, ze tyram vlastne dieta 😠 .

sillas
13. feb 2008

zoya..ja odpadnem že tak keca...Rišo ten nič..Lucka už tieť švirotila čoši...no u Riša sa toho tak skoro nedočkam...
akurat svokra sa sťažuje že po meste nahana holuby a boji sa že si rozbije držku na tych štvorcoch..lebo behá o dušu...
a dneska sa nechcel pohnuť od žobračky... 😀

stankalm
13. feb 2008

sillas...neboj nic, nasa Tamarka tiez nerozprava, len si somre tie svoje skomoleniny a ked nieco chce, tak ukazuje a ked nechapem, tak krici 😒

sillas
13. feb 2008

stanka..presne tak...niekedy mu podam aj 10 veci kym zistim že čo chce... 😀

martina236
13. feb 2008

janka, my so stravou nenaspekulujeme asi nic, lebo mala doteraz neje citrusy, cokoladu, nesladime, solime minimalne atd, atd. az si v okoli klepu po halce ci som normalne ze jej to nedavam.
suhlasim so zoyou, ze take tragicke to byt nemoze. je potrebne to prekonzultovat osobne s lekarom.

zoya, mala ti uz krasne hovori, nasa toho vie tiez dost, snazi sa vsetko opakovat. ale este nespaja slova do viet.

martina236
13. feb 2008

po case som to nie sama 🙂

martina236
13. feb 2008

"tu"

sillas
13. feb 2008

no ja s citrusom počkam , lebo sme sa vyhadzali,nejdem zase riskovať...
a na všelijake ekzemy a vyrážky, je fakt dobra dieta...my sme ju s Luckou museli držať viacejkrat...žiadne citrusy, čokolada, nič paradajkove..a časom sa to znormalizovalo..

sillas
13. feb 2008

aj ja som tu

martina236
13. feb 2008

preco uz nespis? rano vstavas. ale aspon tu nie som sama 😉

sillas
13. feb 2008

ale idem...drahy už šiel...lenže to na mna nema vplyv lebo man čaka nočný "terorista"... 😀 😀

sillas
13. feb 2008

no a rano snad vstava každý...hihihih
😀 😀

stankalm
13. feb 2008

sillas...aj u nas tak 🙂 Ale inak co ja poviem, tak vsetko rozumie, dokonca ked som napr. u nasich a rozpravame sa s mamou a Tamarka sa hra a ja spomeniem napr. vysavac, tak okamzite prerusi hru a uz aj vysavac taha za sebou 😉 A ked urobi nieco zle, tak pride za mnou, urobi ooooo a da si ruku na usta 🙂

martina236
13. feb 2008

akoze Risko?

zoya1
13. feb 2008

Mne sa zdá, že sa tak rozhovorila v tých jasličkách. Predsa kolektív spraví svoje. A keď chce niečo dosiahnuť medzi 10 deťmi tak musí používať jazýček. Ale možno je to aj tým, že mi sme taká ukecaná família. Aj syn na rok rozprával. Inak niekedy sa idem ušúľať čo z nej vyjde, najmä keď sa snaží opísať nejakú situáciu a nepozná na to primerané množstvo slov, tak počúvame aj 1/2 hodiny kým pochopíme "co tím básnik říci chtěl". Ale je to už naozaj super, že povie všetko čo chce. Zdá sa mi že nejak ten náš život teraz plynie bezstarostnejšie.

sillas
13. feb 2008

martinka...ano Riško... 😀

martina236
13. feb 2008

ano vstava, niekto o 8.00 a alebo 8.30 a niekto skor 😉

sillas
13. feb 2008

ja sa už velmi teším ked bude rozpravať...aj pri Lucke somsa tak tešila ked už vedele povedať čo ju boli...
vtedy mi tak odlahlo.. 🙂

sillas
13. feb 2008

veru...renca vie to tom vstavani svoje... 😅

zoya1
13. feb 2008

jój jak vám závidím. Ja vstávam každý deň o 5,20. A deti budím o 6,30 - chúďatá malé ☹ . Ale čo už. Prežili sme my, prežijú aj oni 😀

sillas
13. feb 2008

juuuuj...tak ja až o 6.00 hod...dnes som potiahla do 6.30...navarene mam aj popratane, tak potiahnem asi aj zajtra.. 😅

zoya1
13. feb 2008

renca - klobúk dole. To ja by som ošalela. Našťastie moje deti ani len nemali také obdobie, že v noci vstať a hrať sa. Sú spachtoši po mamičke. Zoja sa dokonca od narodenia vôbec nebudila ani na jedenie. Nakrmila som ju o 21,00 a potom vstávala jesť až okolo 6,00. Stále sa smejem, že ona je také dobré dieťa preto, lebo ja som druhé dieťa vôbec nechcela. Takže mi to vynahrádza.

martina236
13. feb 2008

zoya, to ja som tiez uz od skolky po zakladnu vstavala o pol siestej, lebo sme dochadzali z lazov 😀 a tooolko som sa naplakala, lebo sa mi nechcelo. takze mam to odskusane. potom prisla stredna, intrak...

zoya1
13. feb 2008

sillas, daj tip na večeru. Už nemám ani šajnu čo mám variť.

sillas
13. feb 2008

no ja som si myslela že ked Lucka bola uplakala a 3 mesiace kolika, že druhe to mať nebude...no a ešte a Riško ešte horšie.. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre