Škôlka Miletičová Bratislava. Máte niekto skúsenosti?

katka2
24. júl 2008

Maminy, prosim vas mate nietko skusenosti so skolkou na Mileticovej v Bratislave ?

pipi1211
31. aug 2010

@helen inak teraz ma napadlo, ze ty si asi "ta" druha co bola s bruskom na zapise 😀 a byvate niekde tu v okoli? to by sme mohli spolu chodit kocikovat ked budu deti v skolke 😀

helen
31. aug 2010

@pipi1211 Áno, aj my máme čerstvé bábo :D a áno, s tým mega bruchom, to som bola ja 😀 bývame neďaleko, kočíkovať môžeme kľudne spolu, budem rada!. My dávame malú do škôlky od začiatku, môžeme potom baby vopred zoznámiť, aby to mali ľahšie 🙂

pipi1211
31. aug 2010

no ja chcem pockat aby mal maly aspon mesiac a to bude mat 12teho 🙂 takze preto 13teho 🙂 a jasne ze by sme ich mohli aj skor zoznamit 🙂 ked bude pekne mohli by sme ist niekam na ihrisko, my najcastejsie chodime ku astre lebo tam je super ihrisko 😀 a zavolame aj petu s emou 😀 😀 😀 😀

pipi1211
31. aug 2010

@helen som zabudla pridat tvoje meno

helen
31. aug 2010

@pipi1211 Dobre, teším sa! Snáď sa dovtedy vyčasí 🙂 My bývame až na druhej strane Bajkalskej, ale to vôbec nevadí 🙂 Pri Astre je to fajn, tak isto pôjdeme!

pipi1211
31. aug 2010

@helen z tej strany ako je hotel holliday inn? my byvame asi min peso od skolky 🙂

helen
31. aug 2010

@pipi1211 áno, z tej strany. Hej, vy ste pri Delfíne, písala si 🙂 Tak keď sa zlepší počko, napíšeme si IPčku 🙂

helen
1. sep 2010

@pipi1211 A nespomínaš si, čo máme okrem balíka vreckoviek a vecí pre dieťa doniesť?

pipi1211
1. sep 2010

@helen balik vreckoviek????? no ja neviem... a co malej vsetko chystas?

helen
1. sep 2010

O balíku vreckoviek nám hovorili, keď sme tam boli v júni, nepamätáš? 😀 Ani môj muž si totálne nespomína, takže zrejme nás bude viac, čo si z toho veľa nepamätajú. Veď snáď nám povedia zajtra 🙂 Chystám jej okrem toho jednu sadu oblečenia, ak by bola nehoda, inak nič. Veď na tie 4 hodinky jej toho nebude veľa treba. Ak by dačo, dám ti vedieť 😉

petulienka211
1. sep 2010

caute baby, my nastupujeme zajtra. a teda po pravde, mam stiahnute hrdlo a uz som si aj poplakala ....snad to zajtra zvladnem. :o) my ideme obaja, moj muz chce, aby som nesla, ze budem rumazgat, ale aj tak chcem ist. vreckovky balime aj my, kupili sme taku krabicu, kamoska povedala, ze je to lepsie, lebo ze si deticky beru z toho.

helen
2. sep 2010

@petulienka211 Ahoj 🙂 tak ako si to zvládla? Hlavné, že to zvládne tvoja malá :D My zatiaľ bez problémov, uvidíme, ako ďalej 🙂 Tá krabica je asi dobrý nápad, aj som nad tým váhala, ale potom som radšej zobrala klasické :( Neviete, či je možné ten šek zaplatiť aj prevodným príkazom? Nechce sa mi každý mesiac kvôli tomu chodiť na poštu 😒 ale nikde som tam nevidela variabilný symbol.

petulienka211
2. sep 2010

ahoj, no dnes nic moc. Plakali sme obe. Rano este vsetko v pohode, velmi sa tesila, ale ked sme tam dosli, tak tam plakalo vela deti a Emka sa toho kriku zlakla a nechcela ist do vnutra. Ja som radsej vysla von, bo sa mi uz tisli slzy do oci, takze som len videla cez okno, ako sa drzi manzela a place. potom ju chytila ucitelka a voviedla dovnutra.....
Myslim, ze sa da platit prevodom, teda susedka spominala, ze ona to tak platila., treba si len vypytat ten variabilny

helen
2. sep 2010

Ach to ma mrzí. Emka je škôlkárka prvý krát, že? Moja Barborka už chodila pred tým rok do súkromnej, takže je ostrieľaná, ale aj tak som ju pre istotu doviedla o pol ôsmej, aby tam nebolo priveľa detí, aby ju náhodou ten plač nechytil tiež. Skús to zajtra tak, ak sa Ti dá, možno ju potom nenapadne plakať. Ale keby aj, tak neboj, ono to prejde 🙂 treba len čím skôr odísť, moja skúsenosť je, že keď som zašla za roh a Borka vošla do triedy, okamžite plač prestal :D
Počula som, ako učiteľka hovorila, že variabilné symboly sú na nástenke, ale ja som to tam teda nikde nenašla 😔 skúsim sa spýtať zajtra.

petulienka211
2. sep 2010

Ano, Emka je po prvykrat v skolke. Sice v maji a v juni chodila na taku pripravku v ramci materskeho centra, bolo to vzdy v pondelok na tri hodiny. Tam sa jej velmi pacilo, ani raz neplakala, ale bolo tam len 7 deti a nikto neplakal a mala aj svoju kamosku, s ktoru je skoro kazdy den. Tam sa vyslovene tesila. Ja si myslim, ze sa zlakla toho placu, aj ucitelka povedala, ze plakala len chvilku a potom este raz, ked niekto spustil opat plac. Emka je aj zo vsetkych najmladsia, bude mat tri az v novembri. Ale verim, ze to bude lepsie a lepsie, lebo ona je velmi prisposobiva a kamaratska. :o)

helen
2. sep 2010

@petulienka211 Určite sa zľakla toľkého plaču 🙂 väčšina detí prestane plakať hneď ako sa dostanú dnu, uvidia hračky, deti a tak :D Dobré to bude!

helen
3. sep 2010

@petulienka211 Ahoj Peti, tak naše baby si museli sadnúť, keď si vedeli hneď mená :D Borka mi po prvom dni nevedela povedať skoro žiadne meno 🙂 Prepáč, že som tak zdrhla, ale čakala ma kámoška a zle som parkovala :D Ak sa vám bude chcieť, môžeme ísť budúci týždeň na to ihrisko, hoci aj po škôlke, po 12. Či chodí Emka spávať po obede?

@pipi1211 Ako to vidíš? Pôjdeme kočíkovať?

petulienka211
3. sep 2010

ahoj, asi sa pekne hrali, lebo aj Emka hovorila o Barborke. Moja neter je tiez Barborka, tak hovorila, ze to je ina Barborka, ale paci sa jej. ;o) a aj manzelovi hned oznamila, ze mam kamaratku Barborku a nejakeho Dominika. Ale dnes isla zo skolku s dobrou naladou, bola vysmiata, co ma velmi tesi. Vcera to bola katastrofa. Tak je super, ze si hned nasla kamosku. Mozme ist po skolke, tak na pol, tristvrte hodinu, lebo Emka potom spi. Alebo poobede, to by sa pridali aj Monika s Momo, lebo oni su poriadni spachtosi a vstavaju skoro na obed:o) Emka sa tesi velmi na Momo, stale sa na nu pyta, ze kedy uz pojde do skolky. Tak mozu byt nase baby pekny trojlistok :o))
Moni, pred stvrtou som ti volala, ale nedvihla si, dufam, ze je vsetko ok

pipi1211
3. sep 2010

juj baby no dufam, ze aj momo sa skamarati aj s barborkou 🙂 normalne sa tesim na to ako mi bude rozpravat zazitky zo skolky 😀 no a stretko by sme teda mohli dat 😀 od pondelka sme sami doma, teda bez tata len ja a deti tak by sme mohli nieco naplanovat nech sa nenudime 😀

pipi1211
3. sep 2010

@petulienka211 ja som dnes zaspala preto som ti nedvihala 😅

helen
4. sep 2010

@petulienka211 To sa teším, isto si budú baby rozumieť, lebo Borka mala tri tiež iba teraz v auguste 🙂
A keby sme išli teda poobede, tak by sme išli o koľkej?
@pipi1211 Určite sa skamarátia aj s Tvojou Momo, Barborka je zatiaľ namotivovaná na nové vzťahy a škôlku 🙂

petulienka211
4. sep 2010

@helen ahoj, no poobede uz okolo stvrtej, ale my mozme uz len utorky, stvrtky a piatky, lebo pondelky a stredy Emka plava. Alebo potom aj tieto dni, ale okolo siestej najskor.
S Momo urcite budu kamosky, ona je strasne mile dievcatko. Boli sme na ihrisku len dvakrat a raz sme sa stretli v kutiku a hned si padli do oka. Emka sa stale na nu pyta a dokonca vyjednavala, ze aj ona chce babetko, aby mohla ist az s Momo do skolky. :o))

helen
5. sep 2010

@petulienka211 O šiestej je nám už trošku neskoro, lebo okolo pol siedmej zvykneme kúpať našu mladšiu, ale niekedy by sme sa na tú štvrtú mohli dohodnúť. Alebo do stredy teda aspoň na chvíľku na pokec 🙂 Hm?

petulienka211
5. sep 2010

jasne, mozme kludne po skolke, vsak do stredy su len na pol dna :o)

pipi1211
5. sep 2010

@petulienka211 to je ake zlate ze aj ona chce babo 😀 😀 😀 😀

tak kedy sa vidime?

helen
6. sep 2010

@petulienka211 @pipi1211 Tak dajme zajtra, dnes ideme po škôlke s malou ešte na 3r preventívku (asi, ak nám dajú termín), môže byť?

petulienka211
6. sep 2010

ja som za, moze byt :o)

pipi1211
6. sep 2010

no ale zajtra ma dojst po malu svokra tak okolo pol piatej piatej lebo idu do cirkusu.... to by sa baby dlho nezabavili 😒 dnes teda nemozete hej?

helen
6. sep 2010

@pipi1211 No my dnes ideme k tej doktorke, ale ja som mala na mysli zajtra po škôlke, teda o 12, či to nie?

helen
6. sep 2010

@pipi1211 Zajtra idete do cirkusu v Budapešti? Dočítala som sa na FB :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre