Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csikike
12. máj 2010

baby, ak chcete idem objednavat teplakove supravy za celkom slusne ceny, pozrite moj bazar

skrutka11
12. máj 2010

csikike, vy ste tu všetky podnikateľky jak pozerám 😀 musím začať aj ja s niečim

dievčata, potrebujem psychickú podporu. Maly mi nechcel poriadne jest na obed, tak som zmenila rezim, na desiatu iba kojenie, obed pekne zbodol, olovrat tiez a vecer kasu. No a o chvilu to cele bolo z neho vonku.

Obed mozno bol tazky, polievka z kur. stehien + zelenina a to rozmixovane, nebolo to nejako huste. Olovrat iba postruhana hruska a na veceru nemliečna kaša s mojim mliekom. Nič mu inak nie je, je usmievavý v pohode...

Ja mam tak zly pocit zo seba... som z toho hotova. Baby co radite? Nevracka často, prave že skoro vobec, tak som asi urobila ja chybu. Citim sa hrozne 😔

manika77
12. máj 2010

csikike mozem sa spytat to si objednavala zo sportsdirectu tie supravy??

manika77
12. máj 2010

skrutka mozno mu to len nesadlo 😉 netrap sa

angellinka
12. máj 2010

skrutka-tazke mu to vobec nemuselo byt,len oni podla mna este nevedia odhadnut kedy maju plny zaludok,a nesadlo mu to... 🙂 netrap sa nad tym.Ked ti nebude vracat v noci-neviem ci ho este v noci kojis, a zajtra,a chuti mu papat,tak je vsetko ok.
Bash-skore uzdravenie,a nech ostanete pri soplikoch 😉 myslime na vas!

svetluska4
13. máj 2010

Skrutka, my sme mali hadam rovnaky den ako vy. len sme to mali omnoho pestrejsie 😀 Maly pekne spapkal co malna obedik, vajecny zltok a zeleninku a zapil MM. vsetko v pohode. Tak sme sa vybrali do BA kupit novu autosedacku a v Blave sa nam tak strasne dovracal ze som ho przliekala do nahardneho a v obchode baaac zasa grckal takze ostal chudatenko len v plienkach. Esteze sme boli v deckom obchode tak som muhend kupila nove oblecko nech nie je nahaty. Samoska potom revu. lebo chudatko sa urcite aj zlakol ze kolko vela grckal, lebo vygrckal cely svoj obed. Potom okolo stvrtej som mu dala cici ale aj to s casti islo von. Tak si pokazil zaludocek. Na veceru spapal pol kase aj cici vypil ale uz bol taky rozhadzany ze len mrncal a nedarilo sa zaspat, ale nakoniec zaspal a spal celu noc. Dnes je tiez taky nejaky makovy, len by cickal ale ja uz toho vela nemam akurat na rano a na vecer, ale aj tak velmi cickat necicka lebo sa mu tlaci druhy zub a zacne ho to potom boliet.
Ale dala som mu espumisan okolo desiatej a potom mu bolo super, aj obedik spapkal a teraz hajinka.
No u nas to vajko tak skoro nebude 😠

csikike
13. máj 2010

svetlus, to moze byt aj cestou... nas maly tiez zacal vracat ked cestujeme autom
ale moze byt, ze mu iba nesadlo jedlo, takze kym nevracia castejsie ako 5x do mesiaca tak je to OK, (podla dokiny) teda tomi vraca este aj teraz dost casto (ci uz z cesty autom na dlhsie trate) alebo ked zje vacsiu kus, alebo ked sa zlakne, ked vela place, no proste vracia stale, prisli sme nato, ze odkedy neje kase a nepije nutrilon, tak vracia vyrazne menej. Minule zjedol z hankinej kase a vracal, takze on zle znaza vsetky UM

skrutka11
13. máj 2010

ahojte kočky,
svetluska, hm.. tak to ste mali nieco podobne, len nas vracal iba vecer
Dnes už bol kľud, ale lepilo mi, ako to bude. Hned pri prvom naznaku ako ho naplo, som mu prestala davat vecernu kasu, cuckol si z cici a teraz vystraja v postielke.

Ale ako hovoris Svetluska, uz toho vela nemam ani ja v prsiach aj ked sa snazim kojit aj doobeda aj poobede. Davas mu aj kase? s UM alebo s MM? Ja som davala s mojim MM nemliecne kase, ale uz toho fakt vela nemam tak som dala dnes od Nestle, ale to je take lepidlo. Pisu tam 8 PL na 150 ml vody. Sak to by bolo ako beton, tak som z jednej davky urobila dve a aj tak to bolo prilis huste, nie take lahke ako z mojho mlieka. Tak uvidime, co to bude.

Inak, kamkoska mi pisala, ze deticky cca od 8 mesiacov maju vypit 500 ml mlieka. Viete nieco o tom? Ja mam strach, ze tolko toho nevypije. Mame 7,6 kg, a zda sa mi to málo 😕 ale o tyzden ideme k dokymu, tak uvidime.Zasadne ho odmietam vazit po kazdom kojeni, lebo mam z toho mindraky iba a ta vaha aj tak vazi ako sa jej zachce. Stale uvazujem prest na UM, ale uz teraz mam z toho nervy na dranc... take vyčitky, ale je to asi normalne, ked v kuse kojim 8 mesiacov 😵

a este jedna vec, aj vám sa tak deticky teraz potia? Moj ma vlasky stale mokre. Ked sme doma. On tolko lozi, ze je stale upoteny a vecer pri zaspavani to iste. Ma body s dlhymi rukavmi a na nose ma stale kropaje. Pritom vetram, je tam asi 21 22 stupnov, ale do kratkeho ho predsa nemozem dat, alebo hej? ☹

elenita
13. máj 2010

Ahoj skrutka, no moji mali maju takmer dva roky a nosia body s dlhym rukavom aj na spatie...prip. body s kratkym a na to vrch pyzamka...kratke by som Alexkovi este asi nedavala, az v lete, fakt pri horucavach...no neviem, moji mali sa nepotia, len ked sa vyspia, maju vlasky cele mokre, aj vankusiky, na ktorych spali 😉
ale cez den nie..

evitkamalicka
14. máj 2010

ahojte
moj maly spi v kratkorukavovom a odkryty, on nechce ani paplonik, ani deku ani vak na spanie a ani ponozky, v zime spi tiez neprykryty a v dlhorukavovom

skrutka11
14. máj 2010

Dakujem babulky :o) nechám mu zatial dlhy rukáv a v lete uvidíme, ale on stále so sebou šije, tkaže prisudzujem to jeho aktivitám.
😀

csikike
14. máj 2010

skrutka, to, ze teraz tak nebribera je OK, ved vsetko vylozi, a asi rastie aj do vysky
takze je to uplne normalne, vaha je v pohode, nedavaj mu zbytocne UM, to ze mas malo mlieka je hlupost, je skor hladny po mlieku, to je OK, ale ak nechces prestat s kojenim, tak urcite nedavaj UM
a na spanok este urcite nie kr. body, cez den davaj aj ja, ale na spanie este nie

svetluska4
14. máj 2010

skrutka, ja davam malemu kasicku s UM, ja ked robim co robim s pumpickou vytiahne tak najviac 20ml a nie to este 150ml ako pisu. Najviac nam zapasovala prva kasicka od Nutrilonu - ryzova, je taka trosku sladka tak mu velmi chuti,a teraz som vyskusala jablckovu od Hami , ta je tiez dobra. beba a nestle malemu nechutia,presne akosi pisala je to lepidlo .
Ja malemu davam davku z 80ml koj. vody a 2 polievkove lyzice kase, to je taka akurat konzistencia. Ono ta kasa aj tak po chvilke nabobtna taknie je taka velmi riedka.
Nas maly sa tiez dost poti, ale toje v pohode, si predstav ze by si sa ty mala tak hybat a este nemas taku silu aby si sa vedela dvihnut. asi by sme dopadli rovnako 😀 Ale aj tak malemu obliekam dlhorukavove, a aj na noc ma body + pyzamo a zakryvam ho len takou tenkou pokryvkou ale aj tak sa odkope 😀 😀

skrutka11
15. máj 2010

dakujem baby za rady.
Zacal mat silnejšie pocikane plienky, takze taha dost. Zatial nebudem davat UM. Uvidim, ze kolko pribral. Mam vahu, ale ta vazi ako sa jej za chce, tak počkame na váhu u lekára. Aj ja mu dávam dlhy rukav, na noc urcite, ale ked zacnu byt tepla ako pred dvoma tt, tak dam aj kratky rukav cez den.

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csikike
17. máj 2010

michaela, to je fakt na potesenie, nas este v aute nevracal nastastie, ale to je uz asi jedine mieste kde nie 😅

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenita
18. máj 2010

Ahoj Miska,
no ja som dnes aj chcela ist do MC, ale manzela som neprehovorila, lebo chcel pozerat hokej. Teraz hadam aj lutuje 😅
no mame sa uz 3 tyzd stahovat na Vecu, len sa nam to vlecie....no dufam, ze tento vikend uz travime v novom byte 😉

elenita
18. máj 2010

no a dnes su mali celkom dobri, momentalne si kreslia a ja som na koniku 😅
a este im vyberam darceky na 2.narodeniny...rozmyslala som nad tym domcekom na hranie alebo nad malou smyklavkou...len neviem, ci to aj vyuzijeme a ci sa nam nieco z toho zmesti do bytu.....len oni by sa stale smykali, na fotelu vylezu a chcu sa smykat 😀 a raz sa hrali v takom hracom domceku a nevedeli sme ich odtial dostat.

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csikike
20. máj 2010

micha a ako daleko chces? pripadne na kolko dni?

csikike
20. máj 2010

toto vyzera nezabudnutelne
http://www.arboretum.sav.sk/

csikike
20. máj 2010

pripadne kupanie v hornych salibach a ak chces vzdialenejsie, tak podhajska http://sacr.sk/article?id=978&category=23

csikike
20. máj 2010

toto tiez vyzera zaujimavo: http://www.slovakia.travel/entitaview.aspx?l=1&... ale je to trocha dalej

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre