Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

drimajova
28. jan 2009

ahoj iva
ja sa tu moc este nevyznam - to akoze zamkli ti temu?!

ak sa dobre pamatam, tu je najstarsie dieta nieco cez 2 roky, ale ak sa tvoj maly aj tak vie zahrat ... pockaj co baby napisu.
moja mala ma 8m. ona 4 a podobne rocne deti zboznuje, ale neviem ako je to naopak 😀

My by sme ta tu radi privitali kvoli skusenostiam, ktore urcite mas. By si nam radila... 😉

...a stretko? ci hravanie sa poobede?
... uz nieco planujeme, ale zatial je len pri chceni a planoch ☹

janetina
28. jan 2009

drimajova aj ja riesim ento problem mam vybrate jasle asi je to lepsie pre dieta a ked bude vacsie nech babka chodi do skolky pre nho. Zatial to bude tak. A do akych jasli ak sa smiem spytat?

alionuska
28. jan 2009

IVA 8 a h o j 🙂 🙂 Tak my by sme sa teda stretnut mohli.Ja mam 34 a dcerinka 4 a pol.To by si nase deturence rozumeli a my asi tiez.. 😀 Byvame sice asi 15km od HC,ale auto mam a som v Hlohovci skoro stale...lebo tu "skapal pes" ! 😀 😀 Tak ak chces napis a dohodneme si rande... 😀 😀 Len mam teraz robotu,peciem torticku pre synovca..inak baby ak by ste niektora chcela,upeciem vam hocico...Dam si nejake fotky do albumu,aby ste mali predstavu o mejej praci... 😀 😀

alionuska
28. jan 2009

Ale si robim reklamu...ma napadlo! 😀 😅 😅

drimajova
28. jan 2009

mia a co by si chcela studovat?
inak obed sa mi vydaril, obaja sme mali duplu 😀
a robit by som chcela tu v HC vo firme, hovorili sme so sefom o tom este pred mojim odchodom na matersku. lenze ktovie ako teraz, ked je kriza...
...ale moja praca predtym...chodila som domov strasne neskoro...aj muz chodi...ved chuda Sona by bola ako sirota 😝

janetina, vobec nemam este vybrane jaslicky. ved ani neviem, kde najblizsie su. su aj v HC? Ty mas ake vybrane?

drimajova
28. jan 2009

no a aha - keby som nesla robit a mali by sme nazvys peniazky, chcela by som chodit na kurz angliny. uz zabudam slovensku gramatiku a nie ze anglicku... 😢

ivulienka22
28. jan 2009

Pekný večer prajem,
som sa sem konečne dostala 😉 uff no zaberačka vás prečítať, fakt!!! Práve odišla od nás Macka-Kankam vravela že ste tu dosť popísali tak som vás konečne dočítala.My sme boli takí rozlietaní, manžel ide bud. týžden na operáciu kolena, tak nebudem dovtedy ani spávať-to ak by mi náhodou Adriánko dovolil-tak nech sa nenudím a mám nad čím rozmýšľať.
Baby čo to stretko v maxime??? Na kedy teda??? Dúfam že ozaj nebudú krúpy padať.
Mia už ste zdravučkí??? Benjamínkovi je lepšie??? My sme mali tiež šiestu chorobu-tri dni vysoké horúčky, potom sa vysypal, najprv tvár, potom chrbátik a ostatné...vyzeral ako muchotrávočka, ale hneď ako sa vysypal nemal už teplotku.
Libka kde sú fotky????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

drimajova
28. jan 2009

to aj ja tak - kym vas precitam, potom sa uz nedostanem k pisaniu.
bud kvoli malej, alebo mi spadne net... 😖

kankam
28. jan 2009

ahojte
my sme si užívali u ivulienky 🙂 🙂 🙂 adrianko nás prekvapkal temperamentom 🙂 bolo super 🙂

drimajova, nebude ti to lúto tak skoro odísť do práce? aj ked ti bude mama varovať a peniaze potrebujeme vždy, že?! 😒 😖 poznám baby čo museli, aby im miesto ostalo odísť skôr ako dieťa malo 1 rok a lutovali to , že prišli o to najkrajšie-prvé slová, krôčiky a tak... ja sa chystám do práce tak ked bude mať 2-2,5 roka, to je podla mna najmenej bolestné, aj pre mamu, aj malé. a výchova-varovanie rodičmi má tiež svoje za aj proti, a neskôr už dieťa potrebuje kolektív-vydela som na 3-ročnom synovcovi ...

kankam
28. jan 2009

ale je to len môj názor a uvidíme čo prinesie budúcnosť ... 🙂 😎 ☹ 🙂 nikdy nevieme

ideme sa kúpať 🙂 😎 😀

kankam
28. jan 2009

mia aj ja dúfam, že ste už v pohode ... 🙂

drimajova
28. jan 2009

kankam, nesla by som uz od marca. nemala by som to srdce. sice mi uz niekedy sibe, ale to nie. Najskor tak od 1,5 roka a aj to najradsej len na pol uvazok.
moja sestra vie presne porovnat rozdiel - od prvej dcery isla do prace ked este ani len rok nemala a od druheho az presne v 3 rokoch. A tiez povedala, ze by to uz znova neurobila - odist tak skoro - nechcela by prist o tie radosti a krasne momenty s dietatom a vsetky tie "prve" (kroky, slova...)
Len by som skoro chcela aj druhe babatko a neviem, ci mi neskratuje v hlave, keby som tahala dve materske za sebou.
Teda len taku malu pauzicku od babatka do nenarocnej prace a zatial pracovat na druhom babatku, to by bol ideal. 😎

ved ja tomu asi necham taky volnejsi priebeh...

drimajova
28. jan 2009

kankam a ty potom kedy druhe? Ak je v plane...

katarinka1107
28. jan 2009

Dobry vecer damy.vidim,ze ste zabrdli do temy praca.No ja som zatial len napisala zivotopis a nechala ho na internete zverejneny a nastup od 10/09.To bude mat Jurko potom o mesiac 3r.Ale tiez by som brala pracu na poluväzku plat ako na cely 😀 😀 😀(to zo srandy)Ved nas caka dalsi uväzok este doma.Mne nie je doma tak zle,ale obcas mi to sibka ako vravi aj drimajova. 🙂 🙂

mia.k
28. jan 2009

Ahojte babulky.Už sme v poriadku,vďaka za opýtanie...
katarinka,ty nemáš prácu istú? Ja tiež nemám žiadnu prácu,takže sa ani do žiadnej zatiaľ nehrniem.Druhé dieťa tiež neplánujem,takže zostávam doma a užívam si môjho drobčeka.Premýšlam nad neakou školou,ale aj tá anglina by bodla.
anka,na sihoti vyučovala jedna baba súkromne AJ,nepočula si o nej náhodou? Nevie niekto poradiť neaký dobrý kurz AJ?
alionuška,kľudne si rob reklamu,a hoď neaké fotky do albumu.
Dnes som sa dozvedela,že libka má pokazený modem,preto nemá internet-to keby ste ju náhodou postrádali.

alionuska
29. jan 2009

Mia.k 😀 Dakujem.Uz som ich tam vcera dala aspon par.Dnes peciem krtka a dalsieho spidermana.Mala si zas poplace...vzdy vykruca papulku,ked davam tortu prec. 😀 😀 A ked jej upeciem,ani s nej neokoštuje! 😀 😀

janetina
29. jan 2009

ahojte dievcat tak to je uprsano snehovy dnik dufam ze sa to neroztopi a pojdeme sankovat 😉 ,,,,,
alionuska prekrasne vytvory budem Ta mat v zalohe ked nebudem moct sama nieco vymysliet 🙂 🙂 🙂 , aspon si asi kratis den asi nechodis do prace?? ja prave zvazujem frontalny utok 😀
drimajova: ja mam vybrate jasle v Nitre kde pracuje muz ale zvazujem aj tak opatrovatelku v HC neviete o nejakej dobrej a potom v septembri do skolky klasicky...Od takeho maleho babenka by som nesla je to malinkave radsej vydrz ak mozes si to dovolit ale ak mas flek isty a volaju Ta chod , dnes sa dobra praca hlada tazkooo pretazko

janetina
29. jan 2009

a kde je libka ????????????, uz mi chybaju tie vtipy 😀 😀 😀

drimajova
29. jan 2009

dobre ranko }teda, nie ze by sme este len vstavali...)
ved to - opustat kazde rano tie krasne ocka...robotu mi drzia len v Sladkovicove (lebo musia, podla zakona). ale tam dochadzat nechcem.

... alionska - mne fotky torticiek nezobrazilo, len tu jednu narodeninovu. Som si pomyslela, ze my ich chceme vidiet, ale administratorky si myslia nieco ine (ze reklama nie nie)

janetina
29. jan 2009

ja som ich videla asi skor ako ich zmazali nastastie 😎
no pracu blizko HC a dobre platenu to uz ani neskusam 😒

alionuska
29. jan 2009

Janet,dik..jasne,ze som doma.tak mam casu habadeeej! 😀 pecenie ma strasne bavi a moje torty su mnam mnam..
Drimajova 🙂 neviem preco sa mi tie fotky tak ukladaju.Zobrazia sa ti,len musis kliknut na ten obrazok,ktory chces vidiet a potom pozeras...asi ze to sem hadzem cez kabel na telefone...neviem? 😀 😀

kankam
29. jan 2009

bre ránko 🙂 ninka zaspala nejako predčasne 🙂 asi pre ten sneh, je nejaké unavená ...

veď už som premýšlala kde je náš vtipálek libka 😀 😀 😀 tak technický problém, pozdrav ju mia 🙂 a nech to skoro odstráni, som rada, že ty a benjamínko ste už ok. Nina má strašne vyparenú a pluzgierikovú riťku, predvčerom sa mi zobudlila z poobedného spánku s plačom (kakala v ten deň asi 5 x a strašný ekrazit, 😠 prebalo vala som ju každú asi 1,5 h) vôbec som nevedela že čo a nedala sa mi utíšiť, tak som pozrela plienku a plač sa ešte zintenzívnil, keď jňsom jej ju utrela s vlhkými utierkami a potom umyla a mala asi 8 cm široký pás červenú riťku komplet. Natierame s imazolom a sudokrémom a vetráme a často prebalujem, ivulienka mi povedala, že zuby, lebo som bola v šoku, nič také nejedla iné len rovnaké, otestované ako predtým ... tak dúfam, rýchlo prejde ...

tiež by som to nedokázala odísť od ninky a ani by som teraz asi nemohla-ešte kojím, veľmi ťažko by sa to zladovalo ... a druhé zatiaľ neplánujem, ak by predsa niekedy (ale to by sa muselo veľa vecí zmeniť, iný byt a pod) tak určite najskôr do práce a potom na materskú č.2. Z materskej do materskej - to ani materskú nedostaneš, len rodičovský musíš mať odpracovaných aspoň 9 mes.(platitel poistného) aby si dostala potom materskú a myslím, že je to podstatný rozdiel ... mať dnes dieťa je dosť nákladné ... 😒

kankam
29. jan 2009

a v robote som si užila 10 rokov nervy jak hovado, orali na mne a ja som sa sprostá nechala 😠 😠 😠 , tak sa tam naozaj nemám prečo ponáhľať ... Radšej sa uskromníme s mužom, veď nič extra človek k životu nepotrebuje, veď aj dovolenka sa dá na slovensku dobrá nájsť a nie drahá, takže radšej budem doma, aj keď mi bude tiež možno trošku šibkať - ale veď nie som prvá ani posledná ... 🙂 🙂 🙂

alionuska
29. jan 2009

Kankam...chudatko malinke..ja si pamatam,ked aj nasa Aluska mala taku raz vyparenu ritku z toho kakania...pomohol nam imazol alebo aj ta ichtiolova mast rybacia...smrdi ale je dobra! 😅 Jaj v lete je to pre tie deti strasne fajn...mozu behat jak holotrtani! 😀 😀

drimajova
29. jan 2009

kankam, mne sa osvedcilo materske mlieko na vsetko - aj na zaparenu ritku. Sonke sa casto praska kozicka medzi stehienkami, asi z vlhkosti.
Nastriekam jej tam materske mlieko a necham ju rozbalenu, kym sa jej to zaschne. Niekolkokrat denne a za dva dni je to fuc.

alionuska
29. jan 2009

No to som este nepocula..s tym mliekom! 😕 Co sa tu ja vsetko nedozviem? 🙂))

janetina
29. jan 2009

kankam este ak nepomoze existuje tannocrem je to hustejsi roztok nie ako sudokrem, ale na inej baze len redsie ale rychlo uschne, stoji cca 200sk / len som neni ista nazvom/ spytaj sa v lekarni oproti poste ,,,ja som to nasla na nete...my sme mali pupaciky v lete od dudky a na noc som to davala a do rana fuc

janetina
29. jan 2009
janetina
29. jan 2009

a ako pisu aj cierny caj ako obklad

ivulienka22
29. jan 2009

Ahojte babky,
alionuska pekné tortičky,len čo si mi chúťky narobila.
Macka to čo je za počasie-to kvôli tej našej kačke???Som si robila chúťky čo teraz budem papkať?????Nemôže už prísť jar??
Inak ja mám taký názor ako Macka - do roboty neženiem, veď sa ešte narobíme dosť v živote, chcem si plnými dúškami vychutnať malinkého. Teším sa na leto, na stretká s ostatnými detičkami, na šplachotanie sa v bazéniku ... a tak, vôbec si neviem predstaviť že by som pracovala. No ale každá maminka si to premyslí aj sto krát a rozhodne ako uzná za vhodné.
Tak super, malý je už hore, to som si tu poklebetila ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre