Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
13. sep 2010

@janus32 bez chlpov su nahace ci ako sa volaju tie obludy, to budes mat uplne bez problemov, akurat ho cez leto natierat opalovakom aby nezhorel 😅 😝 ja nechapem ludi co maju toho psa, nic skaredsie som v zivote nevidela a to som milovnik psov 😅
ja mam rada jazvecikov a vlciakov 😅 kratkosrsty jazvecik by sa vam nepozdaval? nasi maju dlhosrsteho a podareny havo to je 😵
kolegyna ma macku a vobec jej nesmrdi, myslela som si ze to musi byt v byte citit ale u nej nie je, na vecko chodi do takych nejakych specialnych granul a tusim raz za tyzden to meni, ale to som si nie ista...
a celkom dobre zvieratko sa mi zda este ten zajacik co mavaju niektore deticky doma, my na ne chodime kukat do obchodu zo zvieratami... evke sa velmi pacia, nastastie u nas dedkovci supluju ulohu zverinca, tak zatial zvieratko na doma vobec neriesime, a pravdupovediac ani by sme si ho nemohli pri tomto zivotnom style dovolit...
ale nic netrva vecne, aj ja raz pojdem na druhu matersku a na tej ostanem 6 rokov!!! 😀

@stanka26 to sabinku frisko zlozila skolka, som zvedava ako gazduju nase dievky... eva je s babkou momentalne, rano sa vraj pytala do skolky 😅 tak aspon jedna pozitivna info, ale v nedelu som jej doobeda tiez parkrat utierala sopel, tak dufam ze vsetko ok, mama dnes nic nehovorila 😅 ale mozno to len mala z vetra, nevyzeralo to tragicky 😅

@mia.k s tymi zvieratami mas pravdu, takze janus vyberaj ako pre seba 😀 deti to naozaj dlho nebavi a rodicia prevezmu stafetu 😉

janus32
13. sep 2010

@libka1 😀 😀 😀 Aaaano dievcence mate pravdu,zvieratko si vyberiem take pre seba,lebo ved ja aj ratam s tym,ze by som sa o neho starala.Zajaca nechcem,obcas ho mame na pekaci,to je strasne ☹ Ja to nakuchtim,ale papat nieeeee,blee,jednoducho nemozem 🙂 No ak nejaku potvorku budeme mat,oznam vam to 🙂

libka1
13. sep 2010

hlasime sa do klubu chorych 😔 evka ma sopliky a zajtra do skolky nejde 😝 😒 ☹ sodoma gomora.... to zas bude tyzden 😢

pusinqa
13. sep 2010

no baby my tu máme inú epidémiu ☹ , no nech máme zlatíčka všetky čím skôr v poriadku, naša malá už dnes chlontala koňak nech sa vyhádže uvidíme čo zajtra potvrdí doki, keď sme kupovali tú fľašku som netušila že Juli ju načne 😀

libka1
14. sep 2010

@pusinqa tak o takejto metode som este nepocula 😀

janus32
14. sep 2010

🙂 @pusinqa Tak musim skonstatovat,ze ani ja 🙂 To akoze normal pol deci? 😀

mia.k
14. sep 2010

ja som o tom počula,normálne to aj jeden doktor v HC odporúča a kamoška ho tiež dávala synom pri kiahňach.
libka,takže predsa to aj Evku chytylo-tie soplíky. Teraz to majú asi všetky deti. My sa dnes chystáme na pár dní do PN k sestre a som zvedavá,či aj Benjamín tam niečo od sestriných detí neschytá. Nebola by som teda nadšená... A zrovna teraz,keď máme pokazený vysávač a nový je v nedohladne,tak neviem,ako by som odsávala soplíky.

pusinqa
14. sep 2010

@janus32 ty si dobre zalomila že pol deci, nie do pol deci čaju malú lyžičku. obsypaní sme ale nie kiahňovo, doktor si myslí že nejaká alergia, ale nemá z čoho, nič neobvyklé nejedla, žiadne lieky čo by už nemala predtým bez problémov nedostala, len klasika na teplotu, podľa mňa všetky príznaky má presne ako pri šiestej chorobe z čoho sa doki smial, lebo to ešte nie všetci z nich berú do úvahy, podstata je tá že je to tak či tak viróza, ATB sa nedávajú a len to musí prejsť, takže to mám tak či tak za jedno 😉

janus32
14. sep 2010

@pusinqa Ved to pol deci som myslela tak 😀 😀 😀 .Inak na tu siestu chorobu aj ja verim,bo aj Emka ma chrbat a trosku brusko obsypane a neviem z coho,nic nove sme ani nejedli a ni nepili a ni neobliekali 😒

pusinqa
14. sep 2010

@janus32 tak to im tu niekde potom "poletuje", no je to skrátka viróza, my sme to schytali hlavne na nohy 😨

libka1
14. sep 2010

tak my sme vraj uz skoro bez soplika a mozno vo stvrtok pojde do skolky 😵 je to mozne aby mi svokra zdvihla adrenalin este aj ked som na sluzobke tak, ze skoro z koze vyletim? normalne mam chut rozbit izbu... to aj vy mate take potvory? 😠

janus32
14. sep 2010

@libka1 Ja nemozem nic povedat nahlas,lebo svokra byva hned oproti nam 🙂 -to bol napad stavat dom oproti nim 😀 😀 😀 Vela krat musim prudsie dychat,inak by ma roztrhalo,a pri svokrovi sa mi aj zlc kypi 😀

mia.k
14. sep 2010

libka super správa,že je Evke lepšie,snád ju choroba obíde.A čo prosím ťa zasa svokra vyviedla?
Náš Benjamín už tiež mal šiestu chorobu-vysokú teplotu bez iných príznakov a na tretí den sa vyhádzal.

pusinqa
14. sep 2010

no my už ozaj neviem čo máme, pri tej šiestej asi ste mali len taký normálny výsyp nie? malá má normal červené mapy, hlavne na zadku, úplne veľké brutálne, zvnútra začínajú belieť ale nesvrbia, podľa netu mi to sedí na piatu chorobu, čo môžem chytiť aj ja a preniesť aj na mimčo a robí to problémy, som sa hneď dobre zľakla, na nete je že to môžu mať všetky vekové skupiny, obvodná vraj volala s detskou lekárkou z TT a že to majú vraj len novorodenci, tak veru neviem čomu teraz veriť 😒

libka1
14. sep 2010

ani sa mi nechce o tom pisat mia, ked ma ale raz zavru za vrazdu tak bez toho aby ste to videli v spravach budete vediet koho som sundala 😝 😠

janus32
15. sep 2010

😀 @libka1 😀 😀 😀

mia.k
15. sep 2010

libka klud.to ti nestojí za to ísť do basy. 😖 🙂
pusinqa chápem,že máš obavy,ja by som bola tiež na tvojom mieste vystresovaná,dúfam,že to nebude nič nákazlivé a že to Julke čo najskôr prejde. No a o piatej chorobe som veru nepočula,len o šiestej a pri tej mal Ben len slabunké vyrážky.

pusinqa
15. sep 2010

@mia.k no preto pochybujem že je to tá šiesta, z opisu to presne sedí na tú piatu, tá sa dá schytať ale hocikde, to by som musela 9 mesiacov byť asi na izolačke , tam je 50 % šanca že ju dostanem aj ja, ale tehotky sú riziková skupina tak tá šanca je asi ešte vyššia a je to kvapôčková infekcia čiže prakticky bez šance sa brániť keď sme spolu doma a 30 % riziko že to prejde na bábo a robí to potom šarapatu s červenými krvinkami, vraj je ale lepšie že sme vo vyššom štádiu tehu že by to nemalo urobiť problém a ak aj urobí skrátka nik s tým nevie nič urobiť, riziko je tu vždy, no poteší taká prognóza 😖

pusinqa
15. sep 2010

čo je na nej zvláštne že deckám to robí príznaky podobné chrípke a len 20 % sa vysype, ostatní ani to nie, skrátka to prejde ako viróza a dospelým to zas robí zápaly kĺbov a anémiu len ak ju už majú zhorší, problémy s červ. krvinkami, ale tiež že to môže prebehnúť de facto nepozorovane takmer, najväčšie riziko je bohužiaľ pre bábätká v brušku ale tie to zas dostanú len niektoré

mia.k
15. sep 2010

uf pusinqa,tak to teraz prišlo dosť nevhod,no dúfajme,že to bábetko neschytá.Náš Benjamín mal nejakú kvapôčkovú infekciu asi pred mesieacom a mal také pluzgierové vyrážky na ritke a tie mu prechádzali do takých velkých červených flakov-mokvavých,tak mu na to doktorka predpísala antibiotiká a kázala mi,aby som si zakaždým umývala ruky s nejakým dezinfekčným prípravkom a samozrejme mal zvlášť uterák a tak. A čo dala na to lekárka Julke?

janus32
15. sep 2010

@pusinqa Emka ma len taky vysev...Svagrinej dcera mala take v lete,ako ty opisujes,ale na pohotovosti jej povedali,ze to je od nakazeneho komara a vraj to nic nieje,pokial sa tam navytvori pod kozou vriedok.Ale mala to strasidelne ☹ O par dni jej to ustupilo,davala jej fenistil...

pusinqa
15. sep 2010

no nemáme na to nič je to skrátka viróza, na tie fľaky by sme mali dávať rectodelt ale to sú kortikoidy a malá ich máva často tak sme nedali, len kalciový sirup, aerius na alergiu, do rána jej to našťastie skoro úplne zmizlo, bohužiaľ aj to presne sedí na tu piatu chorobu ☹ veď práve že to máva taký priebeh a príznaky že sa nikdy nejak asi presne nevie či je to ono, v pondelok sa opýtam gynekologičky čo s tým, pri troche šťastia aspoň mne skontroluje krvný obraz, čo tie krvinky a potom ho skontrolujú malej keď sa narodí ale pri našom zdravotníctve ešte aj o tom pochybujem 😒 no veru toto som teraz ozaj nepotrebovala ale čo človek narodí, už len dúfať že prťulka v brušku bude ok keď sme už tak ďaleko

libka1
15. sep 2010

@pusinqa drzim palce nech mas krvny obraz ok 😉 a otravuj s tym doktorku nech ti ho spravi 😉 niekedy potrebuju otravnych pacientov, inac by moc zleniveli 😀
@mia.k niekedy mam pocit ze by to zato stalo, sak ti porozpravam osobne ked dokvitnem naspat, podla mna to bolo na vrazdu! 😅

kankam
15. sep 2010

pusinga ako ťa tu čítam, tak teda nič moc 😒 😒 😒 , že to akurát vám muselo takto vyskytnúť , a to som teda ešte nepočula o piatej chorobe, o tej šiestej tu od báb, ale o tomto teda veru nie 🙄 🙄 🙄 aj ja ti strašne držím palce, a tiež by som ako hovorí libka trvala na tých testoch, dneska treba v slovenskom zdravotníctve otravovať, prípadne ešte dávať úplatky, lebo stále nie sme v tom štádiu, že by naši páni lekári mali dosť financií, alebo si oficiálne vypýtali a patrične k tomu podali výkon a záujem o pacienta ... 🙄 🙄 🙄
libka čo ti to tá svokra urobila ???? 😀 😀 😀 , verím že niekedy je to na vraždu a to si zobrala asi z tej lepšej stránky pre seba, lebo niekedy má človek depku jak blázon, ja teda zo svokry nemávam, skôr niekedy z mamy ... 🙄 🙄 🙄

kankam
15. sep 2010

inak ako to tu čítam, tak tá naša nina je zatiaľ čo sa týka chorôb v pohode, nič takéto neštandartné nepostihlo, akurát nás zuby potrápili poriadne, ale to sme už dúfam prežili ... 😉 😉 😉

janus32
15. sep 2010

no nas postihlo uz hadam vsetko.Som si nastudovala otuzovanie,tak pojdeme nato 🙂 Dufam,ze krpana bude potom odolnejsia.Syna som mala,ked som mala 21rokov,a Emu-no ved neskor 😀 ,ale to chcem tym povedat,ze jeho som viac otuzovala,menej obliekala a pri nej mam pocit,ze jej je zima,alebo ze ci jej neni zima 🙂 .Take tie babkovske mindraky mavam 😀

libka1
15. sep 2010

@kankam ja depky nastastie nemavam, ale zato zachvaty zurivosti... 😅 a tie teda stoja zato 😝 😅 zial zdedila som povahu po otcovi... dlho dlho klud a potom tornado ked ma moc naseru... 😅
@janus32 a to sa hovori ze pri druhych detoch su matky menej upate... ale ty mas velky rozdiel medzi nimi, tak asi to bude tym 😉 musim sa poponahlat s dvojkou v poradi, nech nie som moc precitlivela 😀 uz dlhodobo podavam lotto, keby to vyslo, tak chcem deti 3, alebo 5 😀 tak mi drzte palce 😀 😀 😀

janus32
16. sep 2010

@libka1 Aj my podavame lotto,ale len moj muz dufa,ze aj na nas stastie sadne 😀 Ja na take veci neverim,tam vyhravaju len ti,co uz maju 🙂 Inak ja este jedno chcem,ale musim nabrat odvahu,no ale mala by som ju uz cim skor nabrat,lebo zas velky rozdiel vekovy bude,aj roky utekaju 🙂

kankam
16. sep 2010

@janus32 to keď ťa čítam, tiež by som povedala, že by si mala byť menej úzkostlivá o také veci, možno si ale viac zodpovedná, to prichádza vekom 😵 a z toho to vyplýva, nie že by si predtým nebola, to som nechcela povedať, ale človek asi viac dáva na niektoré veci dôraz čím má viac rokov ... a s tým vekom že "stará " neviem čo si to hore popísala, keď som prirátala koľko má "malý" rokov , tak som od teba staršia .... 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝 😵 😵 😵

libka ja som tiež dlho kľudná a keď pohár pretečie, je zle, najprv sa naser.... a potom mám z toho depku neskôr, že prečo je to také nepochopiteľné, veď tak veľa nechcem, zvlášť keď je to stále o tom istom ... 🙄 🙄 🙄

janus32
16. sep 2010

Presne tak,to prichadza vekom 🙂 .Tak napr.pri prvom tehotenstve by ma ani nenapadlo,ze by som mohla mat nejake problemy-lebo mi nic nebolo ani zle,vsetko super a porod super a potom ked som chcela druhe miminko,tak zacarovany kruh...tak aj preto som mozno citlivejsia na niektore veci.
@kankam a kolkoze to mas rockov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre