Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
22. nov 2010

@libka1 situácia sa u nás vyhrotila cez víkend, zostala na tom nina strašne-zapálené oči, strašná nádcha a kašel a horúčka,tak sme dnes nabehli už po 3-tí krát dokine a ja som pochopila a myslím, že aj ona, že vlastne asi gyn. nebude (inak len v TT v nemocnici detska)lebo to vyzerá, že nejaká svinská baktéria ju lapla (to som mala aj ja predtým oči zapálené a hrdlo a ešte sa mi to nepolepšilo, práveže s ňou zhoršilo) tak máme atb zinat, do nosa kvapkáme, do očí(boli sme aj u očnej) a verím že týmto sa aj ten problém dolu vyrieši, vyzerá že to ide von zovšadial ... 🙄 🙄 🙄
takže ja pritom kašlem a soplím a je mi nanič, tak dúfam, že sa mi to úplne nevráti a ja neskončím na atb tiež ... dávam tomu čas do konca týždňa ... s ninou idem na kontorlu v piatok (brala nám aj výter z nosa)

kankam
22. nov 2010

@janus32 tak toto by som aj ja rada vedela ako zvládnuť, v rodine sme to raz mali, že boli s malým u babky a tam nejaký ujko od susedov strašne hrešil a malý to doniesol domov, ani nevedeli ako, ale vraj na neho zabralo to nevšímanie si, že vraj si tým deti chcú pozornosť získať ...
Neskúsiš jej dať nejakú náhradnú nadávku, menej sprostú 😀 😀 😀 😝 😝 😝 to len tak ma napadlo

kankam
22. nov 2010

ja mám poslednú dobu problém s jedlom u malej , teraz pri chorobe je to ešte horšie, to už nechce absolútne nič, ale inak máme repertoár asi 5 typov jedla a tam končíme, žiadna pomazánka, nič nechce, len to olizne a vypluje, už som na nervy ... 😖 😖 😖

kankam
22. nov 2010

5 typov : domáce holé slíže, halušky-holé, ryža s masom, holá ryza, polievka slepačia, polievka s fazulou, rožok s maslom a jediná zelenina - uhorka ... 😒 😒 😒 (a toto zhruba dokola) ostatné ani za nič ...

janus32
22. nov 2010

@kankam juuujha vy ste aki marodi strasni 😕 babenky nic ine vam neostava,len sa liecit,kurirovat.Ja jej vzdy vravim,ze skarede slova len hlupaci hovoria,aby radsej povedala do kelu,alebo do prkinka,ale nejak to nefunguje... 😨

libka1
22. nov 2010

@kankam skolka ju nauci papat, neboj 😉 zaradi sa tam pekne do davu a bude jest aj to co by doma v zivote nezjedla 😉 aspon ze je na celkom zdrave jedla, horsie by bolo keby chcela len slaninu a skvarky 😀
tiez vam choroba dava zabrat ako vidim 😅 nech vas to rychlo prejde 😉

kankam
22. nov 2010

@libka1 dik za podporu, dúfam, že to tak bude s tým jedením, teraz som do nej dostala rizoto s hlivou, tak celkom dobre, horšie je že zinaat - atb má vedľajšie účinky dávenie a sme to schytali takže nám po normálne najedení cca 1 h vyvrátila 1,5 dávky (lebo z tej prvej 1/2 vyplula) cca po 5 min, takže je zle, teraz po 2 večeri to ani nejdem skúšať, idem zajtra na poradu k doktorke nech dá niečo iné ... veď takto to nebude mať význam pri penbene ani pri augumentine sa nám to nestalo ...

kankam
22. nov 2010

☹ ☹ ☹ 🙄 🙄 🙄

libka1
23. nov 2010

@kankam asi sa stretneme u lekarky... my mame zase iny kasel, myslim ze ju chyta choroba, takze to tam ideme dnes aj my omrknut 😝

kankam
23. nov 2010

@libka1 škoda, že sme sa nestretli, máme namiesto toho suprax 1 x za 24 h tak uvidím čo to bude, ale ma najedovala dokina, že prečo sme sa nedohodli s tou gynekologiou v TT, že to má už dlho, ako keby som ja nič s ňou nerobila, pritom som na druhý deň bola u nej ako som to zistila a ona najprv myslela, že je to stolica, potom sa výter nepodaril a nakoniec sme sa zhodli včera, že počkáme či nezaberú tieto atb a teraz zrazu takto, tak mám dosť ... A sama som nervna, nina je upišťaná, tak je to zaujímavé ...

janus32
23. nov 2010

@libka1 no my tahame rekord-treti tyzden v skolke-ale dnes rano tak nejako sucho kaslala,tak neviem ci z kurenia,alebo co zase... 😖
@kankam ten zunaat je riadny blivajz,ani Ema ho neznesie-asi je to tazke na zaludok,alebo co.Chudiatko male takto sa trapit ☹ inak je pravda,ze v skolke spapa aj to co doma nie 😔 Ema pride zo skolky a papa este aj doma co sa navari

janus32
23. nov 2010

@mia.k oddychujes?Dufam,ze ano,treba lezkat,nic neriskovat 😉

kankam
23. nov 2010

@janus32 dík za podporu 😉 😵 hneď mi je lepšie,(hlavne to že aj emke bolo z neho zle, že to nebolo len odo mňa) už si pripadám ako nanič mama neschopná postarať sa o dieťa a zvládniť čo treba ☹ ☹ ☹ 🙄 🙄 🙄 , liek sme teraz dali ten čo píšem hore a vypadá to dobre, nevyvrátila nič a hlavne trápiť sa budeme len 1 x za deň ...a objednala som sa aj ten gynekologičke pre istotu, ale až o týždeń vo štvrtok majú termín, takže paráda, ale dúfam, že tieto atb jej zaberú a nebude nič treba ...

kankam
23. nov 2010

dúfam, že to s tou škôlkou tak bude s tým jedením, inak ona s jedením nikdy problém nemala až teraz tie posledné týždne, ale vždy jedlo ochutnávala a hocičo nezjedla, je taká fajnová 😉 😉 😉

libka1
23. nov 2010

@kankam decka mavaju s jedenim take obdobia, ju to prejde... no to s tou doktorkou potesi... clovek robi co moze a vzdy sa najde niekto kto sa tvari ze si nieco spravil zle.. .ja som prave pred chvilou mamu moju kvoli tomu znosila, lebo bola tiez mudra a ze preco som s nou nesla skor uz... 😝 normalne ma vytocila, kasleme uz 3 mesiac vkuse, ako mam vediet kedy kasle kvoli mandli a kedy je to nieco ine...
nasa ma zapal priedusiek, takze obidve mame to iste 😝 berie spiropent, erdomed a aerius... a na 18.1.2011 sme konecne objednane k imunologicke do BA, tak som happy... konecne aspon nieco, aj ked je to hodne daleko, ale aspon nejaka vidina zlepsenia...

libka1
23. nov 2010

@janus32 my sme este 3 tyzdne v kuse neboli ☹ maximalne 2 😔

libka1
23. nov 2010

@kankam my sme isli k dokyne az o 10, boli sme jediny pacient, nikde nikoho, tak sme to super vymakli 😀

mia.k
23. nov 2010

čaute
@kankam tak takto sa vy trápite!? No nič moc. 😝 Inak ten Zinat aj Benjamín užíval ked mal len tri týždne,ale zakaždým ho vyvrátil. Tak som mu ho potom prestala dávať,lebo ono to je ozaj ťažké na žalúdok. Takže neboj nie ste sami čo neznesú zinat.
@libka1 takže Evka je zase raz chorá...hm, to nieje podla mna normálne. Ja som už viacmenej rozhodnutá,že Benjamína na budúci rok do škôlky nedám. Ved kto by s ním stále takto chodil po doktoroch? Je to strašné,už nech sa jej konečne polepší.
Inak ja som tiež chorá,mám teplotu a kašel,vyzerá to tiež na zápal priedušiek-ešte to mi tak chýbalo ku šťastiu-no ale čo narobím-keď mi ide,tak mi ide. Zatial som u doktorky nebola,rada by som sa vyhla antibiotikám,ale ak sa to nezlepší, budem musieť ísť. Dnes musel doobeda muž prísť domov z roboty,čo mi bolo tak zle,že som sa ani na nohách neudržala, bolo mi total na odpadnutie a na vracanie a strašnú zimnicu som mala a bolo treba obed navariť, takže niekedy to proste sama nezvladam. A to mam isť zajtra rano do PN na sono a tam sa zvykne dost dlho čakať a ani sadnúť si tam nie je kde,tak sa toho trocha desím, a poobede ešte mám ísť v PN na pohreb,tak neviem ako to zvladnem. Možno nakoniec nepôjdem. Uvidim. Idem si lahnuť,majte sa tu zatial.

pusinqa
23. nov 2010

@mia.k zas radšej aj ATB ako máš mať zápal, to mne v tehu vždy lekárka vynadala keď som došla neskoro a ATB aj tak boli, v PN na sone veru na zabitie, choď skoro ráno a na pohreb asi v tvojom stave radšej nechoď ak ozaj veľmi nemusíš
my sme dnes boli s Tinkou u lekára, nejaká je zahlienená stále od narodenia, aj keď sople prešli, toto má také zadné hlieny, dal nám stoptussin hádam jej pomôže, Julka tiež konečne do tej škôlky aj chodí, dúfam že imunor od imunologičky jej trochu pomôže, letím lebo Tinka je dnes neobvykle upišťaná, pôjdeme pre Julku trošku na vzduch

libka1
23. nov 2010

@mia.k nechcem ta od toho odhovarat, ale prave v dnesnom damskom magazine mali lekara co hovoril ze sa tomu aj tak nikto nevyhne... ked nejde do skolky dieta v 3 rokoch ale ide az v 6 do skoly aj tak si tym prejde 😝 asi je to pravda, lebo vsetky decka v tej skolke su chorlave, aj vacsie, nie len v tej triede kde chodi evka... a benovi by podla mna skolka len prospela, potrebuje spolocnost 😉 na ten pohreb by som tiez nesla na tvojom miesta 😉

@pusinqa boli ste u imunologicky v piestanoch? nam dala na vyber 2, tak pojdeme k tej do BA, ale ta cakacia doba fakt otras 😝

libka1
23. nov 2010

este ma napadla otazka, imunolog a alergolog je to iste alebo to su dvaja rozlicny lekari? 😅

janus32
23. nov 2010

@mia.k tiez si myslim,ze je jedno ci ho das na rok do skolky,alebo neskor,cez tie detske choroby asi musi prejst 😒
@libka1 inak to je taka hovadina,ze dieta ti teraz v kuse kasle a oni ta objednaju az za dva mesiace 😠 my sme tiez tak boli-ze v april-maj 3tyzdne kasel a objednali nas na jul-no vysvetli mu,ako ten kasel znel 😕

janus32
23. nov 2010

@libka1 no my sme boli u alergolog-pneumolog a robil nam testy na vstko mozne 😔 aj na alergie,aj na imunitu,aj na snimkoch sme boli 🤐

libka1
23. nov 2010

@janus32 no pravdu mas, tiez ma to nervuje... ale co narobis.. som rada ze nas uz aspon niekde poslala...
moj muz mi v nedelu zahlasil (zo zartu, aspon sa tak tvaril ked som nanho hodila ohnivy pohlad) ze je stale chora lebo to ja stale riesim... nasiel mudry clanok v zivote, kde nejaka doktorka pise ze deti do 8 rokov su naviazane na matku a ked ma matka raple aokolo ich zdravotneho stavu ko ja tak im moze privolat chorobu 😅 tak neviem, musim sa nad sebou zamysliet ci to naozaj nebude tak... lebo ja v poslednej dobe nic ine neriesim len evkine zdravie... no len zacalo to jej chorobami a nie mojim riesenim, tak neviem....

libka1
23. nov 2010

@janus32 a vysledky ste dostali ake? ze vsetko ok?

janus32
23. nov 2010

@libka1 no tak nasi muzi si mozu ruky podat 😀 aj moj mi hovori,ze co furt riesim?!Ze aky kasel,ved jej nic nieje,ved iba obcas zakasle 😔 no super pohlad.Asi je na tom nieco,ale fakt len kustik,lebo my ako matky mame iny cuch na taketo veci.To si mala vidiet mna aku dramu som robila,ked sa malej zjavila hrcka na krku-dobreze som zo strach neumrela a mm pozera,ze kde,ved tam nic nema.Potom som si dlho myslela,ze mi uz asi sibe.Ale samozrejme mi to nedalo a isla som s nou k doktorke-zväcsena trosku uzlinka,ale vraj to nieje nic-kedze je tenka,vsetky trubicky jej su vidiet aj na krku-to mam malo uspokojit.Ale este som sa pre istotu pytala aj toho pneumologa a ten na mna pozeral ako na hysterku 😕 uz sa nepytam a snazim sa byt odolnejsia

janus32
23. nov 2010

@libka1 ano,vsetko o.k.dokonca,ze imunitu ma dobru na jej vek,ale kedze ide do skolky odporucil nam ten imunoglukan.No Eme ani nechutil ani zazrak som v tom nevidela...Zacali sme ho davat v septembri a zacali kasle a kaslali sme s mensimi prestavkami tak ako aj vy.tak sme s nim aj skoncili

libka1
23. nov 2010

my berieme uz 3 mesiac immunal, uz ho musim vysadit a v chladnicke uz caka imunoglukan...
a dnes mi lekarka ze kolostrum, ze velice ucinne, tak idem popozerat na nete co to je za novinku a uvidime... ja som najlepsia cielova skupina pre farmaceuticke spolocnosti... 😀

kankam
23. nov 2010

@mia.k drž sa, inak ja nielen že by som nešla na ten pohreb, keby že sa takto cítim aj keby nie som tehotná, ale aj to sono by som sa pokúsila prehodiť, veď 1 tt. je myslím jedno. Keby som nebola tehu tak by som sa liečila tak ako teraz, ale už to ťahám skoro 3-tí týždeň a nič moc, môže ti to narobiť problémy a hlavne maličkému, išla by som k lekárovi a dohodla sa dopredu, aby ťa vzali keď tam u nebude ľudí ...(ja som tak chodila k obvodnej a vždy mi vyšli v ústrety)

libka1
23. nov 2010

@kankam to si pisala v mene mii alebo mame dalsi buduci prirastok v teme? 😕 si ma zmiatla 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre