Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
30. dec 2010

@libka1 inak co sa tyka tych slubov,tak Ema vzdy,ked jej capnem slubuje,ze ja uz budem dobraaaaaa.A vcera dokonca chcela,aby som sa jej ospravedlnila,ze som jej jednu capla 🙄 no to uz co je?

kankam
30. dec 2010

@libka1 vidím, že si to zasa užívaš, ako si mi dneska spomínala, ja to robím tak, že nine proste nedovolím už o 17:00 ísť spať, viem ako na ňu, proste keď nejde spať do 15:00, tak už nejde,(niekedy sa nezadarí, ale keď sa dá tak jej to nedovolím) idem sa s ňou hrať, alebo niečo na ňu vymyslím, keď ju zalamuje(minule my poobede keď sme boli vonku skoro zaspala na boboch - obzerm sa na ňu a ona mi skoro spadla z bobov, tak som ju zobrala za ruku a ideš pešo, aj keď mi rumázgala), lebo dneska zaspala pred HC v aute a spala asi 20 min, potom plakala keď sme ju preniesli hore, lebo sa zobudila a teraz zalomila o 22 h, keby išla spať ako evička, tak máme do 24 h o zábavu postarané ... ☹ ☹ ☹
A inak s tým obliekaním sú asi všetky rovnaké, naša tiež zdrhá po byte a má z toho šouku 😀 😀 😀 😝 😝 😝 , že mamina chyť ma , dobehni ma, chápe to akože sa hráme a môžem jej vysvetlovať, tak tiež to väčšinou skončí s varechou po zadku, alebo keď viem že sa fakt ponáhľam, tak zaberá to že ju nechám pozerať rozprávku, nejakú krátku a poviem jej že keď rozprávka skončí odchádzame, ja sa oblečiem a potom ju popri tej rozprávke oblečiem a nejako sa nám vtedy podarí odísť bez plaču a naháňania v rozumnom čase preč ...Hlavne ešte to nie je také hrozné keď nejde na nejakú konkrétnu hodinu napr. do škôlky, to si zatiaĺ nechcem ani predstaviť ...

kankam
30. dec 2010

a tiež sa čapcujeme, ale keď ma naštve tak ju nechám nech ide do kúta, alebo do druhej izby, alebo proste odídem a potom sa jej pýtam, či už je kľudná a snažím sa s ňou o tom porozprávať. Keď môžem a nie je to dôležité, tak jej ustúpim, ale zasa v mnohých veciach, robíme rázne poriadky a keď nezaberie na mňa, tak to rieši tatino a pred ním má rešpekt, hlavne aj zmenu, tak mnohokrát to on zvládne aj bez plaču ... 😉 😉 😉

janus32
31. dec 2010

@kankam ja keby som chcela dat Emu do kuta,tak ju tam musim priviazat niecim,ona by zdrhla odtial 😠 inak obcas sa vazne zamyslam nad tym,ze aka bude ked v puberte bude,no zbohom ☹

kankam
31. dec 2010

@janus32 😉 😀 😉 😝 😝 tak predsa nina je ešte menšia, ale tiež si už všeličo dovoľuje, fakt je to obdobie, keď dieťa skúša pokiaľ môže, a hovorí sa že je to taká malá puberta 😅 😅 😅 😔 😔 😔

libka1
31. dec 2010

no u nas to vyzera na velku pubertu 😀 idem ju vychystat do mesta, tak som zvedava nakolko ma vynervuje 😝

janus32
31. dec 2010

@libka1 velku trpezlivost prajem 😀
@kankam ano,potvorky skusaju kolko znesieme,ale niekedy sa mi rozum zastavuje pri tych jej vrtochach 😕

tuzimpobabatku
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
libka1
31. dec 2010

@janus32 tak dnes to prebehlo prekvapivo bez problemov, obehli sme lekaren aj dmku a ziadne cirkusy neboli...

janus32
31. dec 2010

@libka1 waaaaw 😀

libka1
31. dec 2010

@janus32 no, asi ticho pred burkou, dokonca na obed zadrichmala (ale so mnou spolu 😅 ) a spali sme 3 hodiny 😅

libka1
1. jan 2011

Babule vsetkym prajem krasny Novy rok, nech je minimalne o stipku lepsi ako ten predchadzajuci a nech sa nam vsetkym splnia sny ktore mame 😵 😵

kankam
1. jan 2011

@libka1 aspoň si si oddýchla s ňou a niektoré dni sú fakt o držku ... 😝 😝 😝
ako ste spali cez silvestra ? my lepšie ako pred rokom 😉 😉 😉
aj my sa pripájame k želaniu, hlavne nech nás choroby všetkých obchádzajú

janus32
1. jan 2011

Aj ja sa pripajam a prajem vsetkym krasny Novy rok!
@libka1 no aspon ste si pospali 😵
@kankam spali sme celkom dobre,sa aj sama cudujem,ze ziadne vykrikovanie 😖 akurat nas len kasel zase trapi 😖

mia.k
1. jan 2011

Ahojte.Aj ja vám želám krásny Nový rok,nech sú detúrence zdravé a nech ho všetky v šťastí prežijeme. 😉
Náš Benjamín sa o pol noci zobudil na rachot,tak si pozrel ohňostroje a velmi sa mu to páčilo. Potom sme šli spať.
No vidím,že nie sme sami čo sa poslúchania týka.Tiež bývam vela krát z Bena zúfalá,a bojím sa,že či ho dobre vychovávam,že čo zneho vyrastie.Akurát včera bola u nás kamoška,čo má 13-ročného syna,ktorého už hádže puberta a sťažovala sa že je z neho totál zúfalá,že ju úplne ignoruje a že ju má v paži.Absolútne sa neučí a na školu a povinnosti úplne kašle. Ona si s ním nevie rady a otec ho v tom ešte podporuje. No a ked si predstavím,že by som mala mať dvoch takých výkukov,no tak s pánom bohom!

janus32
1. jan 2011

@mia.k boooze teraz pozeram tebe to ako leti,ze 26.tt 😕 No inak nas D.je este velmi dobry,ked ho porovnam s jeho rocakmi 😵 zato Emu neviem co plieska 😀

kankam
2. jan 2011

@mia.k ahojčeka ty sa ako máš inak ? už máš po tej kontrole, už si úplne ok , myslím s tým zápalom plúc ? 😉 😉 😉
inak to je fakt o život, keď ešte otec čo má podporiť matku, hlavne keď už v ničom inom, tak aspoň v učení a v nejakých základných veciach, tak ešte podporuje decko v tom aby z neho vyrástol flákač 😠 😠 😠 , čo potom z neho bude za pár rokov ? Niektorí rodičia z "veľkej lásky" dovolia deťom hocičo a potom sú prekvapení ... 😖 😖 😖

ja dúfam, že nám tá jednotnosť vo výchove vydrží ... zatiaľ sa snažíme ... 😵 😵 😵

pusinqa
2. jan 2011

ahojte, aj ja prajem všetko dobré do nového roku, my sme boli u svokrovcov, mm ochorel pred silvestrom tak že tam bol v izolácii asi 3 dni, brutálnu virózu schytal ani chodiť nevládal, u nás boli našťastie akurát naši a na silvestra už bol vcelku ok, Julka vydržala do polnoci, mala narodeninovú noc tak sme ju nechali 😉 Tinka furt soplíkuje, už tomu nerozumiem, doma je už 2 týždne, vysávam jej to a stále soplov a soplov ☹

ciarka
2. jan 2011

Ahojky BABY!!!

Vsetkym zelam do Noveho roku hlavne vela zdravia, lasky a splnenie snov.

My sme boli na chate s dvoma rodinkami a bolo nas super!!!!Odchadzali sme stvrtok doobeda a vcera vecer sme sa vratili. Mali sme izbu rovno nad diskotekou a mala spala ako zabita,vobec sa nezobudila a didzej vyhraval rovno pod nou.Mne to robilo problem tam zaspat. Detirence sa tam vyblaznili,vymrzli, trosku posankovali.Muzik si zalizoval. Ja som sola v saune, mali sme silvestrovsku veceru a potom kopu jedla k dispozicii a vinko.Ja som si to super uzila, odreagovala, mala tiez. Bola na diskoteke aj s kamoskinou malou a nemohli sme ich odtial dostat.
Inak sme boli az na ceskych hraniciach.

kankam- ty si sa pytala na ten zapal pluc co som mala,tak uz davno je to o.k.

mia.k
2. jan 2011

Ahojte.
@janus32 veru ubieha mi to našťastie,už len čakám,kedy budem mať po 30-tom týždni,aby som sa nemusela báť,že sa niečo stane príliž skoro.
@kankam no z toho zápalu plúc som sa konečne minulý týždeň ako tak dostala,už som skoro vôbec nekašlala a už som zase chorá. Najskôr ochorel Ben,ja som to schytala od neho a teraz už aj muž začína sopliť. Dlho sme si zdravia s Benom neužili.
@pusinqa chudiatko Tinka,takto sa stále trápite so soplíkmi? No je to ťažké v tejto ročnej dobe pre tak malé bábo nebyť choré,ked ešte nemá vybudovanú imunitu. Preto som aj rada,že ja čakám jarné bábo,snád už bude po chorobách.
@ciarka super,že ste si takto užili Silvestra,paráda.

radkatalajkova
3. jan 2011

No ako pozeram tak ten hlohovec naozaj vymiera..ved uz ako dlho tu nebol pridany komentar...co sa s vami stalo?ci uz ani tolko casu neni?

lumistri
3. jan 2011

jeeej mia vy tiez cakate babatko? 🙂

mia.k
4. jan 2011

@lumistri jéj ahoj! Aj vy čakáte bábo? Som ťa dávno nevidela a sem už vôbec nechodíš...Práve včera som na teba myslela,že ako sa mávate a ty si ma takto prekvapila. Tak gratulujem k dievčatku,zase budeme mať narovnako deťúrence. 😉
@radkatalajkova čas by sa možno aj našiel,len nie vždy je aj o čom písať. 😉

janus32
4. jan 2011

@radkatalajkova NEvymiera-ale myslim si,ze je tu vela co len cita a nepise 😉 este stale su sviatky a my maminky na materskych este behame medzi rodinou a babkami,tetkami 😅

janus32
4. jan 2011

@pusinqa co sa tyka soplikov,tak aj svagrina ma stale s tym problem-s malou ani von momentalne nechodia,aby sa jej nepohorsilo a aj tak je stale zahlienena 😖

pusinqa
4. jan 2011

@janus32 veď to že ani von nechodíme, vysávame a prd z toho, ja mám síce skôr pocit že možno by sa jej vonku na vzduchu uľavilo, teplotu nemá, ale mm ani počuť. minule som jej poodsávala, napapala sa a chrčala zas, tak znova a išlo jej také tekuté z nošteka tak možno ozaj nemá ešte zrastenú tú nosovú priehradku že jej tam natečie aj trošku mlieka a robia sa jej potom sople, hádam z toho vyrastie, táto to má od narodenia, o Julku sme sa starali rovnako a pri tej sme pol roka nevedeli čo sú to sople, túto malinkú chúďatko len "vysávam" až mi srdce trhá

janus32
4. jan 2011

@pusinqa no mozno ju mliecku zahlienuje 😒 ,ale ak nema taplotu,tak potom je dobre ju trosku aj vyvetrat 😉

babatko88
4. jan 2011

ahoj hlohovec 😀 inak všetko dobré do nového roku vám želáme...
neviem, či môžem, trošku reklamy, ale nechcete nafotiť detičky v ateliéri? do 1.7. akcia za 60eur, fotenie cca 90min. album s 35fotkami 13x18cm a obraz na plátne 20x30cm... ak by bol záujem, môžete mi napísať IP 😉

mia.k
4. jan 2011

@pusinqa no neviem,či by som chodila teraz s Tinkou von,ked mrzne a má soplík. Asi by som počkala,kým sa trocha oteplí. I ked ten činžiakový suchý vzduch tiež nieje bohviečo,ale vy máte aj zvlhčovač vzduchu,aj ho používate?

kankam
4. jan 2011

@pusinqa ja si tiež myslím, že by sa jej uľavilo, lebo keď cez obed nie je taká zima, by sa to myslím aj dalo, veď bude zababušená, do kočíka jej nenafúka, mm nech to nechá na teba, lebo ženy majú vždy lepší odhad situácie, lenže keď tí mm väčšinou myslia že majú pravdu ... 😉 😉 😉 🤐 🤐 🤐 skús ho ukecať, nech 1 x skúsite a uvidíte ... 😉 😉 😉
ja som s ninou chodila von aj keď mala 37,5, ale to už bola väčšia ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre