Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
19. máj 2011

@mia.k ale uplne vazne, dufam ze sa dozije aspon 100 rokov a este douci moje decka integraly a diferencialy ked s tym budu mat v skole problemy 😅 vyrastli na nom uz aspon 3 generacie v rodine co ho bavi pocitat priklady a cudovat sa aky su vsetci ludia okolo neho idioti ked tomu nerozumeju 😝 pre mna nocna mora, dokonca som si asi za trest vytiahla integraly na maturite 😀 😝 keby ma bol videl tak zakaze MM sa so mnou ozenit 🙂

margareta76
19. máj 2011

Libka1: Uz dalsie neplanuje, ale keby sa "pritrafi" urcite nebudeme z toho robit nejaku vedu 🙂 Keby som mladsia, tak urcite by som chcela mat viac ako 3 deti, ale teraz kvoli veku sa bojim. Mne nechodia deti zatial do skolky, takze vcase narodenia tretieho babatka budem mat doma - 3 a pol rocne dieta, 2 - rocne dieta a novorodeniatko 🙂 Aj sme rozmyslali dat toho starsieho do skolky, ale bojim sa, ze ci nebude nosit domov kada-jake choroby. Tak sama neviem, ze ci robime dobre alebo zle 😒
A uz viete co cakate? 🙂 Ja idem koncom maja na poradnu, tak sa chcem spytat. U starsich mi uz v 16 tyzdni gynekolog povedal, ze to vyzeraju chlapci 🙂 Na 100% percent to netvrdil (az neskor to bolo uz jasne na 100%), tak uvidim 🙂

libka1
19. máj 2011

@margareta76 vobec neviem, mne pri prvom tusim lekar povedal az niekedy v 30 tyzdni ale vedeli sme skor lebo sme bolu u ineho len kvoli pohlaviu... som uz nevydrzala, tak som to chcela vediet 😀 chcela som dievcatko aj sme ho mali 🙂 Teraz vidim na MM ze by dost chcel chlapca, tak uvidime ci tentokrat bude vyhovene jemu, ja po tom prvom stale inklinujem ku kocke, lebo neviem ako sa starat o pipika 😀

teraz asi nebudeme vediet az do 27 juna, vtedy ideme na 3d k brestanskemu tak tam nam povie 😀
inac 3 deti v takom veku doma, to budes mat inu naloz 😖 tak zavisi aj od toho ake su a super ze byvate v dome 😵 ked sme u nasich tak o malej ani neviem, polieva kvietky, nahana macku/psa, hra sa na piesku, proste je sebestacna, doma stale mrnci ze sa nudi a chce hento, tamto...

a s tou skolkou by to asi tak bolo, aj ked su aj vynimky ktore nechorlaveju, mozno je riesenie dat ho do skolky a uvidis, ved vybrat sa da hocikedy...

margareta76
19. máj 2011

Libka1: Ja zase si neviem nic ine po 2 chlapcoch predstavit, iba pipika 😀
Ja by som tiez chcela ist Brestanskemu na 3D sono a vyzera to tak, ze by som sa uz mohla aj objednat. Chvilu este pockam a koncom maja sa mu ozvem - snad bude stacit 😉
A odkial pochadzas? Ja som od Topolcian, to nie je az tak daleko, to sa celkom da. Len ked si zase predstavim balenie deti k nasim - tak radsej sedim doma 🙂 Ozaj a uz ked som pri tom baleni, nepoznate niekoho kto predava auto, take vacsie (7-miestne, nie starsie ako rok vyroby 2007)? Momentalne mame Fabiu a uz vyzera, ze chuderka dlho nevydrzi 🙂
Skoda, ze prave v tomto case potrebujeme nove auto, pretoze sme chceli dat detom urobit detske ihrisko z dreva (smykacka, preliezky, domcek, pieskovisko), ale bohuzial nam to financne nevyjde (aj auto aj detske ihrisko). Tak snad o rok. Potom vas vsetky pozvem ku nam na navstevu a urobime si take mini sukromne materske centrum 🙂 Momentalne mame iba travu a mini pieskovisko cca s 0,5cm piesku 😀 Deti vsetok vyhadzali.

libka1
19. máj 2011

@margareta76 ja som sa objednala vcera, tak sa uz kludne mozes objednat, ona Ti to ta sestra presne narata, ponukla mi ze si mozem vybrat termin hocikedy v 26 tyzdni (nie mojom, ale roku 🙂, t.j. od 27.6. do 01.7.2011), teba sa bude tykat asi to iste 😉 ved mame skoro rovnako termin...
aj ja rozmyslam na 7miestnym autom, ale len nedavno sme kupili nove, takze tak skoro nebude 😝 s 3 detmi ale uz fabia urcite nestaci 😖 a 3 deti si poradia aj bez detskeho ihriska, o zabavu urcite nebude nudza 😀
ja som z LV a muz je z jaslovskych bohunic... Ty mas muza z HC? alebo je tu kvoli praci?

margareta76
19. máj 2011

Libka1: Dakujem, skusim zajtra aj ja zatelefonovat dr.Brestanskemu. Mozno sa tam aj stretneme 🙂
A co sa tyka zabavy aj bez detskeho ihriska mas 100% pravdu 🙂 Mozno nakoniec to detske ihrisko aj prehodnotime 😀
Ano, manzel pochadza z HC. Z Levic som mala na strednej jednu spoluziacku Alenu Hroncovu. Viem, ze kazdeho v LV poznat urcite nemozes, ale ked svet je taky maly 🙂 a mozno je to vasa susedka 🙂

sendynka01
19. máj 2011

Ahojte baby, viete mi poradit nejakeho dobreho gynekologa tu v HC? Zatial mam v NR, ale nechce sa mi tam dochadzat koli kazdej blbosti. Chcela som ist k Brestanskemu, ale kamoska hovorila, ze ma asi neozberie, lebo ma toho vela..

margareta76
19. máj 2011

Sendynka01: Ja ti asi moc neporadim, pretoze mam este stale gynekologa v BA, ale myslim, ze prednedavnom sa tu o tom diskutovalo, skus si pozriet trosku starsie prispevky 🙂

libka1
20. máj 2011

@sendynka01 ved mu zavolaj a uvidis, podla mna ta zoberie 😉 ja teda k nemu nechodim, ale myslim si 😀

@margareta76 suseda nebola 😀 nepoznam ju 🙂

janus32
20. máj 2011

@margareta76 Ahojte babenky!ja som chcela druhe cim skor,ale moje telo sa branilo zubami,nechtami 😖 a ked uz som nedufala,tak zrazu bolo.Aj teraz sa nebranim,cakam,uvidim co sa bude diat.
@mia.k asi kazda maminka to tak citi,ze to prve je akoby skusobny zajacik,a druhe uz väcsia pohoda 🙂 aj prebalovanie ide rychlejsie,aj kupanie,papanie,aj ten plac uz vies priblizne co znamena 🙂
@libka1 este neviete co to bude?

libka1
20. máj 2011

@janus32 nie, az toho 27 juna sa asi dozvieme, hlavne ze bude 😀 nech je co je, uz sa neviem dockat 😀

janus32
20. máj 2011

@libka1 tak to ti verim aj ja som tak hovorila 🙂 len moj manzel bol strasne sklamany 😀 nuz moj co si si urobil to mas-asi tak 😉

libka1
20. máj 2011

@janus32 sklamany z dievcata? chcel chlapca? teraz ma moznost na opravu 😀 😀

janus32
20. máj 2011

@libka1 tak nejako,bol si isty,ze robil chlapca 😀

upomienka
20. máj 2011

@sendynka01 ahoj, ja mám opačný problém. mám gynekologa v HC a hladám v NR. nevieš mi poradit niekoho dobrého? v HC chodím k Breštanskému a som spokojná, a myslím, že ta v pohode zoberie.

sendynka01
20. máj 2011

@upomienka Ja chodim v NR k Juhasovi na Chrenovu, bola som spokojna. Prijemny panko.. taky srandista trosku, ale nie doterny..Je na Chrenovej v zdravotnom stredisku. V ambulancii ma len obyc. sono a nie je tak vybavena ako u Brestanskeho, ale hned vedla je medicinske centrum a tam som chodila na sono s babom a maju tam aj 3D aj 4D tusim. A o poschodie nizsie pod nim robia mamograficke vysetrenia takze je to tam vsetko pokope..Oproti jeho ambulancii je tiez gynekolog neviem ako sa vola ale chodila k nemu kolegyna a bola spokojna. Potom este v meste, v ulicke oproti Tescu na Mlynskej je jeden. On ma komplet vybavenie zo vsetky ale je to sukromnik a tusim sa mu plati..Neviem ako to tam funguje, ani neviem ako sa vola.Skus vygooglit. Ku nemu chodila druha kamoska a bola spokojna tiez. Dufam, ze som trosku pomohla 🙂

margareta76
20. máj 2011

Libka1: Tak uz som sa aj ja objednala na 3D - 21.juna. Uz sa tesiiiim 🙂

libka1
21. máj 2011

@margareta76 tak to ides este skor ako my 😉 tiez sa na to velmi tesim, hlavne kvoli malej, som zvedava ci sa jej to bude pacit 😀

libka1
25. máj 2011

kde ste? vypadol vam internet alebo slniecko nedovoli chodit sem? 😀

mia.k
25. máj 2011

@libka1 čauko. No ja mám v poslednom čase taký nabitý program,že ani nemám čas ísť na internet. Inak my nemáme nič nového.

libka1
25. máj 2011

@mia.k a co riesis? ci 2 deti ta dostatocne zamestnavaju aby si uz nemusela riesit nic ine? 😀 😀

janus32
25. máj 2011

@upomienka Ahoj,no ja tiez chodim do HC ku Brestanskemu a nejak ani nemienim hladat ineho.Stale si hovorim,ze ved nechodim tak cast k nemu,a som s nim velmi spokojna,tak nebudem ho menit.Lebo tu v Nitre je to cisty ustav.Len vyvoleny maju ultrazvuk 🙂 o ostatnych veciach ani nehovorim🙂
@sendynka01 Pan Juhas-no doktorko,ktory veela toho zanedbava-bohuzial.Chodia k nemu svagrine a ked hovorili ake vysetrenia im robil pocas tehu,tak som len oci vyvalovala 😒 ale chvalabohu deti maju v poriadku🙂Ten co je v ulicke oproti Tescu.myslis asi na farskej,tam je Kriak,plne vytazeny doktor🙂ale babenky si chvalia Oberta,napr.Pozri temu-dobry gynekolog v NR 🙂

mia.k
25. máj 2011

ále nie,stále máme nejaký program,alebo treba čosi vybavovať...

sendynka01
25. máj 2011

@janus32 Ja som mala normalne tehu bez komplik.takze nemozem hodnotit stupen jeho odbornosti. Keby som mala pocit, ze nieco nie je z jeho syrany ok,jasne, ze hned menim. Byvam teraz v HC a uz sa mi nechce dochadzat koli malickostiam k nemu tak som isla k Brestanskemu. Takze asi tak 🙂

upomienka
25. máj 2011

@janus32 ahoj, no ja som sa tiež rozhodla, že nezmením gynekologa. to že tam idem raz-dva krát za rok, tak ma to nezabije. toho máš už vyskúšaného, som s ním spokojná a v NR by to mohlo byt hladanie na dlhé lakte, kým by som našla toho pravého 😉

janus32
25. máj 2011

@upomienka ved to 🙂 moj muz mal zo zaciatku pindy,ze nech zmenim aj zenskeho,no ale ja som nechcela,lebo ved to sa da v pohode zvadnut🙂a chodim aj popri tom rodicom,tak aspon aj u nich pobudnem 🙂 Byvas priamo v NR?

margareta76
26. máj 2011

Ahojte. Tento tyzden som zacala uz citit aj pohyby a dnes na sone som sa dozvedela, ze cakame opat chlapca 🙂 Uz ani meno neviem ake dame 😀

libka1
27. máj 2011

@margareta76 😀 gratulujem k trom chalanom, to budete mat veselo 😀
ja este pohyby zatial nic, aj ked raz alebo 2x sa mi zdalo, ale co ja viem ci to bolo ono 😅 pravidelne v kazdom pripade nemam este urcite....
asi este skoro na takuto otazku, ale kde sa chystas rodit, v TT?

margareta76
27. máj 2011

Libka1: Dakujem za gratulaciu 🙂 Rodit sa chystam opat v BA na Kramaroch, uvidim ci sa to podari 🙂 A ty pojdes rodit do TT? Ved uvidime ako to vyjde.
Rada by som sa este spytala, ze ci neviete o nejakom programe k MDD v HC alebo aj mimo HC. Dakujem za tipy 😉

libka1
27. máj 2011

@margareta76 v kulturaku toto: http://www.slovakia.travel/entitaview.aspx?l=1&...
ja som rodila v TT a momentalne rozmyslam ako sa tam druhykrat nedostat 😀 tak uvidim ako to nakoniec dopadne, kedze clovek mieni, zivot meni... teraz je to zlozitejsie, ked uz jedno dieta doma, nebude moc casu na vymyslanie a daleke cesty 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre