Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
11. feb 2009

hi libka 🙂

tak aj ja sa pripájam 🙂

1. sem tam keď varím obed nine tak dám aj vodu z vodovodu, hlavne keď mi začína dochádzať lucka a nechávam si ju hlavne na čaj a kašu 🙂
2.3. ráno hneď ako vstáva pijeme mliečko z prsníka
potom hneď ako ja raňajkujem je so mnou chleba, alebo rožok (cereálny sa snažím ale vyberám zrniečka) dávala som aj trošku jogurtu - kupovala som v kauflande selský jogurt(vyrába holandia má len 1 týždeň trvanlivosť) a som jej zvrchu odobrala tú čistú bielu časť a trošku skúšala, ale ju to nadrapovalo , 😒 na druhý deň som to skúsila nabrať rovno na rožtek a tak to zjedla, ale cca len 1-2 malé lyžičky dokopy čo sa do množstva týka ...
potom obed - podĹa tvojej rady už aj špenát papáme a moc jej chutí
pred spaním mliečko z prsníka (niekedy len z 1-ho lebo zaspí, po spaní potom aj z druhého na rozobratie-potom vstáva s úsmevom ...
🙂 )
okolo 16 h olovrant ovocný - jablko + banán+ keksík, alebo jablko +slivka z frutapury(tiež dakujeme za radu 🙂 )
večer okolo 19 h ako sa jej chce jeme kašu momentálne miešam jablkovú od hami 6+ s jablklovou 8+ nech ju to viac zasýti, lebo samotnú 8+ nechcela ...
po umytí už v pyžame ešte raz mliečko z prsníka a pomalé ukladanie na spánok ...

4. hráme sa všelijako
celý deň sa v podstate rozprávame, ráno keď má náladu tak ju dám do ohrádky, tam sa pohrá cca 30 min, bez nervov, všetko tam vysype a porozhadzuje, hlavne keď jej pustím hudbu, včera sme počúvali aj cd rozprávku o kozliatkach. Muž ju naučil robiť babalác do perín - tak sa s radosťou hádže 🙂 robí tigra (to tiež muž robil, ťňže ide na teba tiger a jašili sa ) a teraz ho už 3-tí deń napodobnuje 🙂 , tiež hráme s púlienkou, kde je nina a ona si to zhadzuje, čítame knižky, trhá časopisy 🙂 a tancujeme, kolko vydržím a čo najviac sa natriasať ... 😀 😝 😀
na záver tv sem tam hlavne večer, ked sme spolu v obývačke, ale snažím sa čo najmenej ... 😒 🙂

kankam
11. feb 2009

ráno na ranajky tiež dávam na chleba a rožky s maslom a v nedelu na návšteve som dala na večeru chleba s morč.maskom nakolko sme to tam my jedli tak prečo by ona mala jesť kašu ... 😝

janetina
11. feb 2009

linbka ja som atopikalergik a maly mal take stavy chripotu po ockovani a aj zvysene nejake eozifiliny ci co a to je znak u takych malych ze bude alergik...sme sledovani alergologom... 😒 , berieme spray ale snazim sa to eliminovat 😉
no su deti ak si teda kojila ze jej to umele nechuti mozno 🙄 ...a budes musiet robit taketo ceremonie a davat rozne ine jedla ako robis. Moja sestra tiez mlieko nepila je tu..Raz som videla takeho krpca asi 3 mesacny a ze on netoleruje ziadne mlieko...bol predcasak a ked sa rodicia pytali ze co mu maju davat tak dr.-i , ze vsetko moze 😀 😀 ....ja som len kukala ze davame mu aj kacicu / bol akurat jarmok v TT 😀 😀 😀 / a my tak dietne...no sranda to bola

libka1
11. feb 2009

Ach jaj, tak to nemate dobru viziu janetina ked to ma mat po kom ☹
Diky kankam za odpovede 😉

kankam
11. feb 2009

som rada libka že moja tie kaše chce, ale tiež neviem dokedy, lebo švagriná ich prestala dávať tak okolo 1 roka, lebo sa jej malý s tým nezasýtil a budil sa v noci. Ja som dnes nechápala, ale som ninu klamala s dudlom až do 06 ráno, už plačkala, tak som dala mlieko a spala ešte do 08 h 😉 🙂 takže som na ceste aby prespala celú noc, dúfam, že sa nám bude dariť.
Inak tiež neviem čo budem dávať aké mlieko keď skončíme kojenie, asi to budem dávať z toho pohárika čo mi pije z neho čaj, ale fakt neviem aké keď ni nutrilon, ani sunar ani bebu 😠 😠 😠 Uvidíme ... Zatial ešte nemám problém kojiť ...

kankam
11. feb 2009

janetina to je mi lúto s tou alergiou, ale keď to máte v rodine je tam asi vysoká pravdepodobnosť ... Aj sestra má atopický ekzém od mala a malý tiež mal rôzne alergie na jedlo a darilo sa jej kojiť len cca 3 mes., hádam teraz pri druhom to bude lepšie ... 🙂
A to s tým malým a kačicou - to som kukala jak 😕 😕 😕 , male zasa som počula že treba dať cieťaťu žužlať aj kožu zo slaniny 😲 😲 😲
Asi každý si rozumie sám ... 🙂 😉 🙂

kankam
11. feb 2009

dieťaťu sory za preklepy ... 😀 😝

ivulienka22
11. feb 2009

Bré ránko,
Libka my máme podobný jedálniček ako Kankam,jogurt som skúšala,ale cca pred týždnom som ja papala asi po roku jogurt-ja to moc nemusím, takýbiely smotanový a dolu mal ten"lekvárik" ovocný, či čo to tam dolu býva-neviem ako to nazvať, no a mladý pán mi to vytrhol z ruky a oblízol, a pýtal a pýtal a pýtal... tak mi zjedol asi pol jogurtu. A ešte ľúbi jahodové probio. Ja sa snažím byť tiež opatrná-bo alergici sme obaja s mužom,tak dúfam že aspoň to kojenie mu trošku pomôže do života 😅
No a hry???? Normálne hry my nepoznáme-iba také ako píšeš ty. Ale myslím že to každé dieťa čo začína chodiť je také že ho zaujíma všetko ostatné len nie sedieť na riťke a hrať sa. myslím také že kde strčiť prst, čo otvoriť, skúšať čo sa mi uhne a čo nie, koľko nárazov unesie bežka,...-no ako píšeš...

ivulienka22
11. feb 2009

jééj a baby ďakujem,s prskom lepšie, len sem tam keď malý ťahá zabolí, ale už sa dá 🙂 🙂 takže super.
noc bola celkom o ničom - zase, ale lepšie ako predtým, aspoň čo to sme pospali. Malý okrem soplu má straaašne zdúrené vrchné zúbky-čakám kedy vylezú, a stále plakal akoby ho to tak strašne bolelo. CHúďa malé, spal na mužovi asi hodinku, potom s prestávkami spinkal normálne-medzi nami. 😀 😀

kankam
11. feb 2009

🙂 🙂 🙂 ivetik, nás pohodlnejších to ešte len čaká ...
ale dnes mi sediac na stoličke v obývaku dočiahla veci na poličke a len strašný buchot a všetky veci z poličky na zemi(ešte že sú odolné a s hryzátkom búchať po skle ...) a v kuchyni mi otvára tiež skrinku, ale stolička jej bráni, tak len pootvorí a nič nemôže vytiahnuť ... 🙂

katarinka1107
11. feb 2009

libka my sme vodicku prevarai asi do roka.Vraj ak je dobra voda . nie moc tvrda netreba pit kojenecju, ALE vsetko je na uvazeni kazdej maminy.Mam susedku a ta dava Jurkovej rovesnicke este kojenecku vodu z flase.Co sa tyka tych jedal, u nas tazko ,lebo som Jurka do 2,januara kojila aon ked "mal " den , tak okrem cecenika nic nechcel.Teda dal sa nahovorit na polievku, al.zeleninku a potom len svoje mliecko.Jourty nam boli doporucene Activia a actimel napoj .My sme mali radi acidko ,lebo aj my sme ako pise janetina nadejni alergici zas tak sme zacali az po roku.No a s hramy je to u nas uz "lahsie" aj ked obcas mam pocit , ze vyhrava hra " vyhadz vsetko ci sa da a hraj sa na prekazky" 😀 😀 .Ale obcas sa straaasne nudime aj my 😝Tak ostava len dufat, ze sa pekne vycasi a konecne pobezime von 🙂

ciarka
11. feb 2009

Ahojte babenky!!!!!!!!!!!

Ivuliennka22-ty si nezabudla?Si na nas myslela? Ano boli sme sa vcera fotit v Senci u Husenicovej.No cesta otras,snezilo, prsalo, fujacilo, havarku sme videli.No ale dosli sme, vsetko ale zbytocne.Nasa princezna sa nechcela fotit.ked sme prisli dovnutra tak super, hrla sa tam v postielke, skerila, ale akonahle sme ju vyzliekli do plienky rev,nafotila par fotiek v takom velkom crepniku, mozno 1 raz sa zasmiala a par spolocnych a potom revala a revala, vsetci sme ju rozosmievali a nic nepomahalo, asi skoro hodinu sme sa trapili a potom to vzdali. No snad nabuduce.Tak sa este dohodneme na druhom termine, len ja mam pocit ze ked je len v plienke tak jej to vadi.

Byvaju vase deti len v plienke?Teraz v zime?
Ivulienka-a ohladom prsta soom ti odpovedala cez IP.Neprisla ti?Bola som na chirurgii a dal mi ATB a mocila som v repiku a vysparavala hnis a je to dobre.Len chirurg mi povedal ze si mysli ze ked mi bude rast necht tak sa mi to zase spravi.No a ze potom mi z neho ufikne.

ciarka
11. feb 2009

Libka1-mozes mi napisat recept na to zemiakovo brokolic. a karfiolove pyre?

Ivulienka-a stym prsnikom si si teda uzila, snad to bude dobre.No a s tou nocou neprespatou si to viem predstavit.Ked Sabi bola chora a mala teploty tak sa budila asi kazdu hodinu a ked zaspala stale sa hadzala.

No a my prevarame vodu ale normal z vodovodu,zevraj Bugarova povedala ze je tu dobra voda, neviem.Sem tam ked je spinava voda tak drobcek al.lucka.

Jogurtiky- papame asi od 10mes.ale nie vela aj acidko.

my pijeme 3 krat denne mliecko a ostatne prikrmy, ovocie, keksi, vyzivu, piskoty, hadov kukuricnych, rozok, chleba,sem tam vianocka, kasu len jeden druh, ine nechce a to hami ovocnu od 6 mes.,masko,zeleninu, spenat, vajce(len zltok).

ja mam telku zapatu doobeda asi2-3hod.ale to len preto aby tu bol zvuk-kulisa.Sem tam chvilku sedim pritom a popri tom upratujem, varim, sledujem Sabi.Inak Sabi rada sleduje telku a je na nej az nacapena zaco ju hresim.No a potom cela den nic.Az vecer ale to sabi spi.

A tie hry,my sa nehrame nejake specialne-iba chytim ta,chytim ta, nahanm ju, vymysla kde co otvorit, ako prsty privret, vyhadzuje z linky veci, chodi popri nabytku, rada sa vala v nasej posteli, v ohradke sa rada nahana, vylieza z jedalenskej stolicky a tak rozne.

mia.k
11. feb 2009

My bohužiaľ nemáme žiadne spoločné hry,ktorými by som malého zabavila,a tak sa zabáva sám,tým,že lozí po byte a hľadá,čo by sa dalo preskúmať a porozhadzovať.Veď to poznáte.
A čo sa jogurtov týka,tak včera mi lekárka na gastre povedala,aby som mAhojte.
Malému nedávala žiadne mliečne výrobky,ako jogurty,syry,atď.,nanajvýš tak maslo.Že stačí ak denne vypije pribl.500ml svojeho mlieka.Neviem,či sa jej odporúčanie týkalo len konkrétne nás,ale skôr som mala pocit,že to odporúča všeobecne pre všetky deti.(Do jedného roka myslím.)
Takže ja s jogurtami ešte počkám,aspoň do toho jedného roka.
libka,je fajn,že dávaš teraz Evke to pyré namiesto kaše,možno je už tých kaší objedená.Ja sa tiež chystám malému striedať kašu s hustými mliečnymi polievkami. A čo sa toho pitia mlieka týka,tak včera bola so mnou na poradni jedna baba s ktorou sme boli spolu v pôrodnici,a jej malá odmieta mlieko od narodenia.Nechcela ani materské,ani umelé.Vystriedali asi päť druhov mliek,kým konečne našli mlieko,ktoré ako tak vypije,ale tiež to nieje žiadna sláva.Keď som sa jej spýtala,že z čoho tá malá žije,že z príkrmov a čaju.Napriek všetkému,je to poriadny cvalík,váži 10kg,a to je tak stará ako náš Ben. Ja na tvojom mieste,by som asi tiež vyskúšala iné mlieka.Podľa Bugárovej sú chuťovo najlepšie výrobky od Humany,tak by som asi vyskúšala. Nás tento problém tiež onedlho čaká,lebo by sme už mali pomali prejsť z AR-kového mlieka na normálne,a dr. na gastre nám odporúčala dávať HA nutrilon,ale čo keď ho malý odmieta.Takže tiež asi budeme musieť viacero značiek poskúšať.
Čo sa dojčenskej vody týka,používam Tomu natura,tá sa nemusí prevárať,a už dávno ani nepreváram.Používam ju aj na varenie.

mia.k
11. feb 2009

chybička sa vlúdila,"Ahojte" mi preskočilo z úvodu do iného riadku.

mia.k
11. feb 2009

Prednedávnom som v novinách čítala o rozbore Piešťanskej pitnej vody,že nie je vhodná pre dojčatá,lebo obsahuje veľa ťažkých kovov a ešte neaký iný sajrajt(už si nespomínam čo presne),a že môže byť pre malé deti škodlivá.Myslím si,že Hlohovecká voda je tiež niečo podobné... A preto ja zostanem ešte neaký čas radšej pri kupovanej vode.

libka1
11. feb 2009

Ciarka, nasa sa fotila uplne naholaca, ale ona je teda v siedmom nebi ked moze striptízovať 😀 😀 😀
aj jedno aj´druhé pyré sú len uvarené zemiaky s tou ktorou zeleninou,pomer davam 1:1, do toho kusok masla a 2 odmerky mliecka, Eva to moc luuuuuuuuuuubi, zatial, dufam ze som nezariekla...
Co sa tyka toho mlieka, ja si nemyslim ze tam je problem v chuti mlieka, ale mozno sa mylim, este pred mesiacom by si bola dala za mlieko oko vypichnut, teraz nechce, a toto iste sme mali zhruba pred 2 mesiacmi asi tyzden, ked videla mlieko tak jacala... neviem co to ma za tahy... ale celkove odkedy papa prikrmy tak zistila ze existuju aj fajnovejsie veci ako ta biela "zbrnda" 😀 a proste laduje len to kde mlieko nie je... inac je super jedak, vsetkeho zje za plny tanier, ci zelenina, ci ovocie, ale mlieko? nieeeeeeeeeeee, no a maso tiez moc nemusi, ale zje 😝
No, a zase ste ma s tym jogurtom zneistili, ale teda asi sa budem riadit zdravym rozumom a budem jej ho davat, ale nebudem to prehanat 😉 Takze 2-3x do tyzdna trosku, hadam neobanujem 😉

libka1
11. feb 2009

K tomu Nutrilonu a Humane, nechcem ho menit za ine, pri nom nepozname hnacky,nepozname zapchu, nikdy sme nemali problemy s bruskom, vzdy sme sa vedeli pekne vykakat, nebudem riskovat ze jej nejake nove nesadne... ja som posero v tomto a clovek lenivy,nemam rada zmeny 😀 😅 Volako vydrzime, ved rok je tu cobydup 😉

libka1
11. feb 2009

No teraz ako zhorela ta skladka kde bol "vraj" len komunalny odpad ja tiez ostanem pri kupovanej 😝

petusaaa
11. feb 2009

a co malo byt na tej skladke? 😕

dnes mi spal maly od 23:00 do 11:00 v kuse... ani jest nepytal 😅 😀 😝 😵

no, ja prevaram vodu. aj lucku, co sa prevarat nemusim. ale my mame zatial iba 4 mesiace 😉

janetina
11. feb 2009

ja si mylsim ze ked pijeme aj my mineralku tak preco nie aj dieta som za to,,,,varim uz z normalnej z kohutika, my teraz chceme dat spavit rozbor v studni tak som zvedava aka je tam H2O...aspon budeme v nej prat a umyvat riad v mycke 😀 ked nic ine. Cez leto sme boli aj na prameni Lucky ale nemali sme vela flias 😀 dobra bola aj ta ale malemu som nedala len my sme sa naglogali 😀 , verim obalenej v plaste 😀
inak ja periem v Persile a Ariele a v pohode , Lavela je dobra ked je mimi male vtedy sa tolko nezaspini, teraz sa mi uz neosvedcila, a to sme alergici
ano skladka hori ci uz skoncila?? a najprv hlasili nejake uniknute nebezpecnej latky do ovzdusia a zachvilu to zastreli 😒 😠 , tak to moze byt aj s vodou
a libka ku tomu mlieku ja by som sa nebala jej ho nedavat ak dobre spinka a rastie do krasy 😉 tak to kamufluj do farebnych jedal...nas ked bol maly sa isiel zadrhnut za mliekom a teraz obcas vecer ci raano vynechame a nahradime ho normalnou stravou ....uz ani na vylety neberieme mlieko ..je to lepsie po roku 😉 , vy ste majovy a te je cobydub 😀 a potom jej obohatis jedalnicek postupne

kankam
11. feb 2009

baby to čo bolo s tou skládkou ? Objasninte!!! Ja som nejaká nevedomá 😠 ☹ 😠 Ani neviem že horelo ... ☹

Inak s tou vodou je to fakt rôzne, ja som počula aj názor, že minerálky v plaste sú najväčší humus, hlavne v lete, keď na ne svieti slnko ... Tak si vyber ... A v skle kupovať, to by sa mi páčilo, ale na to nemám a hlavne neviem či kojenecké vody tak vôbec balia. Ja používam drobčeka, niekedy lucku ...

ja si tiež myslím, že keď to dieťa niečo nechce tak to treba kamuflovať a keď ani tak tak potom skúsiť iné niečo aj nemliečne, ale neviem presne čo iné, asi tak ako si libka písala. Ja tiež neviem čo dám keď dokojíme ... 😒 nič nechcela a humanu som neskúšala ...

janetina
11. feb 2009

humanu kasu jablkovu nemliecnu sme mali obcas snad 3 krabice velmi mi chutila 😀 😀 aj Timovi 😀 😀 ale ja som mu moc nedavala nech mi moc nepriberie lebo on je taky vegetak

libka1
11. feb 2009

Kankam mas IP

libka1
11. feb 2009

Janetina ty ake mliecko davas?

janetina
11. feb 2009

Nutrilon pepti2 , my kravske len vo vyrobkoch mliecnych a v pohode

janetina
11. feb 2009

libka a kde mas album?? aj ostatne inkognito? 😀 😀 😀 😀
uz sme hore ak asi dnes sporadicky
Libka ozaj uz ste zdrave? ci Evka berie po kontrole dalsie ATB?

janetina
11. feb 2009

no takto dopadnu moje pisania ked ho tu mam pri pc 😀 sorry aj za minule prispevky 😎 😎

libka1
11. feb 2009

liecime sa stale bez antibiotik, zdrava sice nie je ale oproti tomu hororu co sme prezivali je to teraz super 😉
fotky vzdy vyhodim, a znovu vymenim za nove, teraz som vo faze vyhodenia, vcera sme fotilibo mala presne 9 mesiacov, tak coskoro popridavam 😉
Minule si tu pisala o robote... uz sa nevratis do predchadzajucej? Hladas novu?

janetina
11. feb 2009

libka mas ip

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre