Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

ciarka
13. feb 2009

Babulky no aj my nervacime a dost casto a tiez hovoria ze ved ma byt pokom, pomne. No co uz, nervaci sa ked nemoue nieco co chce, al.ked jej to zoberiem co nemoze reve a ked jej to vratim aby bol klud tak je oduta.
Aj sa hadze o zem,takze Mia bez obav nie si sama.

Ivulienka.a to Batole okrem avivaze tam maju aj norml detske mydlo?Ja ho nemozem nikde zohnat.

kankam
13. feb 2009

ahojte baby, libka tá včerajšia hláška o tom maniakovi v rodine, som sa schuti zasmiala, škoda že som to nečítala včera, potrebovala som zlepšiť náladu, mala som malú výmenu názorov a mamou ... ☹ Aj vaši rodičia niekedy nechápu, že už máte svoje roky a vlastný život ???? To len tak naokraj ...

Vitaj mo7 držím palce ako snažilke, nech všetko dobre dopadne ... a tiež tú babičku nezávidím, ešte záleží ako je na tom, ja som zažila dedka s alzhaimerom a to je strašné ...takže pevné nervy, súhlasím s libkou

ivetik, aspon to zaberie melému a prelieči sa, neni dobré ked to je dlho neliečené ...

kankam
13. feb 2009

u nás doma tiež bolo v tej výchove-mama zakázala, otec povolil, ale až že by som sa hádzala o zem, nie. mne skôr malá ked sa jeduje urobí tzv.luk-prehne sa v páse, zakloní hlavu a tak vprieči nohy, že ju nikam nemôžem dať ani do stoličky, ani do kočíka ... ☹

kankam
13. feb 2009

s tým octom do prádla dobrý nápad ... 😉

drimajova
13. feb 2009

ahojte dievcata!
uz to asi aj vyzeralo, ze som opustila vase kruhy, ze?
ale to nie.
len sme tiez boli chori - teda mna to este stale drzi, lebo som sa vlastne este ani nezacala liecit - a mali sme aj nejake vybavovacky s notarom, ale to vsetko nebola taka prekazka ako nefungujuci modem.
manzel ma vola "kazic internetu"
tak na nete som len u nasich.

uz som tu bola viackrat, ale vy toho tolko nakecate - co je ale pozitivne 🙂 ze ja to len precitam a na odpisovanie nie je cas, uz pisti Sona a podobne.

inak my sme atb nedostali. vraj to je len nadcha, priedusky su ok. ja ju podozrievam, ze jej zasa idu zuby. aj pri tych prvych dvoch mala sople.
aj ked teraz to vyzera horsie. aj kasle a chrapci.
doktorka radila poklopkavat ju po hrudnicku a chrbatiku (po leziacky). ze aby sa jej na prieduskach neusadzal hlien, resp. aby sa odtrhal.

ale musim reagovat na temu prania. pred par mesiacmi som bola so Sonkou u koznej, mali sme podozrenie na atopicky ekzem.
kozna povedala, ze avivaz sa ma pouzivat, lebo ze zmakci pradlo a potom dat extra este raz vyplachat v octe. ten ze zneutralizuje prasok/avivaz.
u nas to funguje, kozicka je pekna (jasne ze dalsie opatrenia musia byt...) a ocot ozaj vobec nie je citit.

ja pouzivam Lovela (tekuty prasok a avivaz). uplne tu vonu zboznujem. pripomina mi to malicke miminko, ktore som si priniesla z porodnice 😔

petusaaa
13. feb 2009

drimajova, aj ja pouozivam ocot, len nechapem tej avivazi, ved ocot jee aj na zmakcenie pradla 😉

kankam a coze sa stalo? byvame s nasimi, tak u nas su slovne potycky na dennom poriadku 😅

libka1
13. feb 2009

No uz som rozmyslala kde si 😉
My nastastie s kozou problemy nemame, aspon to 😵
Kankam, tak ako rodic vychovava dieta, takisto podla mna vychovava dieta rodica. A tak ako je niektore dieta odolne vsetkych vychovnym metodam, tak aj rodic niekedy... 😝 Nastastie moji rodicia sa nestaraju do nicoho, manzelov otec je tiez fajn, ale aby som nebola rozmaznana svokru mam otrasnu... Raz za cas sa s nou musim vzdy dobre pohadat, a potom je par tyzdnov pokoj, az pokial jej pamat sluzi, ked zabudne, tak sa to cele zacne odznova 😝 zase usmernenie z mojej strany pokial sa moze a kde je hranica mojej trpezlivosti a zas chvilu pokoj, a takto fungujeme uz dlhsiu dobu... nic moc, v podstate sa len tolerujeme... predtym som sa s nou rok nestykala az kym sa neprisla ospravedlnit za nieco co vyviedla.. aj to bolo ospravedlnenie typu: neviem co som ti spravila ale prepac teda 😅 to ju k tomu dokopali svagrine inac by nikdy neprisla... no ale ja zial neviem zabudnut, odpustila som kvoli Lubosovi, lebo tym trpel on, ale nejake velke ovacie z mojej strany uz nikdy ocakavat nemoze 🙄
Nuz, kazdy mame svoje trapenie, ... A som rada ze som ta pobavila tym maniakom... 😉

drimajova
13. feb 2009

pascalka, uz sem nezabludis, suseda moja rodna?

... ona sa to tusim ozaj oplati precitat cele... he he

...aky som ja basnik, aj rym sa mi podaril

a tie prasky - teraz vidim, ze tema zacala flakmi. sorry, ze som tak pozadu.

baby, moja kamoska ma recept na flaky. vraj jej 100% funguje. ja som skusala, ale funguje len tak na 80%. ale ked chcete, vyskusajte.
namoci tricko, na skvrnu nasype prasok (vraj praskovu lovelu) a do rana to necha stat vo vani (len take vlhke, nie vo vode).
ze skvrny vzdy zidu, aj ked niekedy na druhy pokus. potom to normalne vyplacha a da prat do pracky.
ale dajte pozor na vzacne veci - obcas zide aj farba.

ja som to robila s arielom a vanishom. jedine, co odolalo je mixovana mrkva a kupovane jedla, kde je mrkva. ale na to nepomohol ani zazracny sprej od mamy (Amway) a ze ten je the best.
tak som to uz vzdala, dieta chodi v zaflakovenych trickach, nechala som 2-3 pekne na navstevy, lekarku a podobne udalosti.
ja sa stresovat z flakov nebudem.

libka1
13. feb 2009

No s tym musim s petusou suhlasit,tiez podla mna ten ocot staci... avivaz sa mi zda byt len dalsia chemikalia, ja som videla jeho opodstatnenie len v tej voni 😅 Takze nam nechyba 😉

libka1
13. feb 2009

Tiez ma flaky az tak neberu, ale niekedy mam pocit ze mala vyzera ako dalmatinec 😀 Tak si vzdy raz za cas stupnem do svedomia a idem flaky odstranovat... Hlavne teraz ako do nej lejem sirupy a ona kruti hlavou aby ma oblafla to vacsinou schytaju bodycka 😝 Jeden z tych sirupov je extra zakerny, stale neviem ktory kedze berieme 4 😝

janetina
13. feb 2009

libka 1 mas 1000 odpoved gratulujem si ma predbehla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a kolko octiku davat tak ako avivazi?
ja som hal´kliva na skvrny..ja mam osvedcene dablik na skvrny take male zlte flasticky z plastu v DM ku
na noc necham ucinkovat a potom operiem ako vravi drimajova s lovelou
Lovelovsku vonu plus Lenor baby som milovala...len cim je babo vacsie tym viac spini tak som presla na drazdive prachy ale nic nam nie je nastastie 😎
no a rodinne vztahy ..kazdy nieco doma mame 😎 😉 libka ma spravne uvazovanie 😀 😀

libka1
13. feb 2009

Najpr som rozmyslala ze aku 1000 odpoved a uz som pochopila 😉 no, zadarilo sa mi 😎
Ja davam plnu tu blbost na avivaz co mam na pracke, po tu rysku co tam je ze max. nesetrim 😀 😀

janetina
13. feb 2009

a ono to zmakci ale bez vone? niekdy aj prach pekne vonia a to staci naozaj treba byt eko 😎 , som za to. ja napriklad pouzivam eko prostriedky na cistenie a teraz zhanam aj tablety do mycky ze vraj existuju, neporadite?

libka1
13. feb 2009

Kankam pre pobavenie ked budes mat chvilu casu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Mozno zistis ze tvoja mama je zlaticko 😀 😅
Mne sa paci ta hlaska od Alon, ze kebyze svoju mamu nepozna tak ju potkne aby ju zrazilo auto 😀 😀
Uz som kdesi citala nejaky prispevok od nej, a ta jej matka je skutocne vysinuta, to musi byt des a hroza

petusaaa
13. feb 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak ta hlaska je fakt dobra.. sa smejem 😀

libka, to az tak vela davas_? kolko mas doma octu? 😀 ja davam tak maimalne deci 😅

libka1
13. feb 2009

No mozno ani toto nie je ovela viac, neviem to odhadnut,musim odmerat kolko sa tam vojde ...
Ja mam doma 5 litrovy ocot 😅 No ale kde sa hrabem na Janetinu, ta si moze rovno hadicu z liehovaru natiahnut 😀 😀 A pradlo to zmakci, akurat chyba vona 😒
To si myslela s tym spinenim vazne? To bude este horsie? Ved uz teraz je ako prasiatko 😅 Ja som myslela ze to tak do 2 rokov a potom bude z nej dama 😅 😔
Mycku nemame, s tabletkami neporadim... ja som v tomto nejaka divna, nemame ani mikrovlnku 😅 Ja jej nejak nedoverujem, ale nepytajte sa ma preco, fakt netusim 🙄

kankam
13. feb 2009

čafte, ste ma neskutočne pobavili baby a ten link libka - fakt sa mi zlepšila nálada ... 😀 😀 😀 hlavne tá hláška
...
Tak ako tam píše jedna kočka moja mama rada radí,resp vyžaduje aby som sa riadila jej radami a keď to odmietam robiť tak som zlá dcéra ktorá čo sa vydala a odišla z domu sa úplne pokazila, resp.pokazil ma môj muž 😝 😲 😝 , lebo poviem čo si myslím, keď som doma mala som sklon ísť cestou ľahšieho odporu, ale teraz to už neznesiem. Moja mama je už dlho na dôchodku a myslím, že čisto vypadla z reality a mnohé veci nevie a nechce pochopiť ... Stále sa jej snažím vysvetliť, že som dobre vychovaný slušný človek, ale mám svoj život a budem ho žiť ako ja chcem a ona stále nevie pochopiť kde tie hranice sú ...ako si libka písala, a keď jej ich pripomeniem, tak sa pohádame ... A ona tiež nikdy neuzná, že to bolo min nevhodné a že to nemá, proste je presvedčená o svojej pravde a že má na to právo, lebo je moja matka a ona to nemyslí zle....
Aspoň mám za to na výmenu fakt dobrú svokru, ktorá je mojou oporou, keď vidím môjho muža ako sa mnohokrát zachová v bežných situáciách vidím, že je celkom po nej ... 🙂 🙂 🙂 proste zbytočne nekecá, vie v správnej chvíli mlčať a v správnej chvíli povedať teplé slová, ktoré zahrejú na duši. Nepísala som to,ale bola pri mojom pôrode s mužom a sú to chvíle ktoré jej a môjmu mužovi nikdy nezabudnem, bola a je môjou oporou ...

Som sa tu tak vyliala, ale fakt to má asi každý buď tak alebo onak ...

mia.k
13. feb 2009

To je sila,že si takto dobre môže rozumieť nevesta so svokrou.Aj ja chcem,aby raz moja nevesta o mne takto hovorila. 🙂
Ja som si s mojou mamou tiež moc nerozumela.Tiež muselo byť vždy všetko podľa nej,ale teraz,keď mám malého,vôbec do ničoho sa mi nemontuje a dôveruje mi,z čoho som milo prekvapená.
Snáď aj tvoja mama kankam sa raz dostane do takejto fázy.

janetina
13. feb 2009

kankam pekne si to napisala keby som take zazila ja co za to dam 😉
libka coby ocot my rovno cez trubky ine dobroty tahame 😀 😀 😀 a ze Lepis je diera ... 😝

janetina
13. feb 2009

myslim svokru 😀 nie mamu

ivulienka22
13. feb 2009

Libka 😀 😀 😀 šak si len hádam padneme do očka 😀 😀 😀 Inak v octovej vode mi kázala aj kožná plákať bielizeň... len keď má Adrián dobrú pokožku to už nerobím,sa mi nechce 😲 😲 ty leješ ocot normálne do prepážky v práčke???

kankam
13. feb 2009

čítam ten lin, libka, tak tú alon čisto lutujem, napr. to umývanie okien-farárova žena si zaslúži a ona pred pôrodom nie-to je čistý grc ... 😠 😝 😠 bola vinovatá že ich nenechala špinavé ...

a s tými flakmi, drimajova môžeme si podať ruky 😀 🙂 😀 , kopec vecí som presunula do kategórie domáce - veď to je jedno že sú falkaté a také oblúbené veci čo sa mi v nich veľmi páči, na tie dávam fakt pozoe a vždy pred jedením a pitím ju prezliekam - také von , na návštevu a k doktorke 🙂 Tiež je to mrkva, jablko a tak, to fakt nejde ani za svet, ani vanishom, ani tým žlčovým mydlom. Ale na iné flaky to zabralo.
Ja lovelu mám tekutú a aviváž tiež nepoužívam, ale skúsim ten ocot. to sa mi páčilo s tou hadičkou z liehovaru 😀 😀 😀

janetina
13. feb 2009

no ako je s tym davkonim octu, lebo sa mi zda ze libka ma skor tu pripojku ako ja 😀

kankam
13. feb 2009

baby tá moja svokra nie je dokonalá, 🙂 ale fakt jej môžem povedať čo si myslím- nie ako mojej mame ☹ 😠 ☹ a keď na niečo nemáme rovnaký názor, tak mi slušne a bez nejakého zhrozeného výrazu povie čo si myslí ona, ako to ona robila a minule mi povedala, že nezopakuj takúto chybu ako ja (to si človek cení, keď nerobí zo seba neomylnú) 🙂 😲 🙂 a nechá ma urobiť po svojom ... Minule som od nej dostala sms(mám ju dodnes uloženú) že "ako je rada, že som sa vydala do ich rodiny, že je jej syn so mnou sťastný a že sa ukážkovo starám o malú" ... TAK TO SOM SI MUSELA ODLOZIT !!! Dúfam, že to tak odkukám a aj ja raz budem taká svokra ako ona ... 🙂

katarinka1107
13. feb 2009

kankam nezavidim Ti.Byvali sme u nasich po svadbe 6r a 8mes.Nebolo to zle ako u Teba .Sem tam aj nejake vyhody som nasla.ALE babulka mala dvojaku vychovu, ja som bola ako medzi dvomi kamenmi a zrela obcas pre psychiatra 😝 .&Nieco nevonalo sem tam nasim , nieco manzelovi a nasa slecna sa zariadovala podla toho, co jej najviac vyhovovalo 😀 .Potom sme sa prestahovali a LUBIME SA vsetci strasne, akurat nasa slecna ma obcas vrtochy, ale vsetko je ok.Ostava len dufat, ze vsetko sa raz na dobre obrati(a toto som si v tom obdobi opakovala straaaasne casto 😀 )Inak obcas si moj ocino myslel, ze neviem vychovavat nasu dceru, ked som po nej skrikla, alebo som chcela od nej uplne bezne veci, aby si ulozila hracky,alebo som vecer chcela pozriet tv a ona chcela dlho citet a nie spat sa a a skratka vymyslala.Ze to co ja chcem , ved mam dieta a dieta ma malo srotenu pomaly 😀 😝 .Drzim palce .Bude dobre.U nas je to na 100% 🙂

petusaaa
13. feb 2009

kankam aj ja chceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 ale nie, ja mam taku svokru tiez dobru, sice mi to az tak nedava najavo. a mamu by som tiez nemenila, aj ked mi sem .tam lezie na nervy 😉

mycka som ja a ja pouzivam jar 😀 😀 😀 😝 😀

janetina
13. feb 2009

haha
je to vyborna vec ak sa na to pozres feministicky ze nebudes sluzka doma 😀 a nieco si ulahcis

mia.k
13. feb 2009

libka si tam ešte?Už máš zbalené?Ako ťa poznám,tak si to nechávaš na poslednú chvílu.A máš už cestovnú horúčku?
Ak by si tu už večer náhodou nebola,tak by som ti chcela zaželať nech sa vám dovolenka vydarí,nech Evka vyzdravie a nech si to tam všetci užijete. 😉 Budeš nám tu chýbať. ☹

libka1
13. feb 2009

Kankam tu svokru ti v dobrom zavidim 😉
A coby som vlastne chcela, ja tiez nebudem dobra svokra, bo vsade strcim cumak a ku vsetkemu sa musim vyjadrit 😝
Ivulienka hej, ja to lejem do tej prepazky na avivaz 😉 ci je to ok netusim ale robim to tak...
Janetina to je pravda, skoda ocot tahat ked su tam aj ine pochutiny 😀 😀

libka1
13. feb 2009

Zbalene samozrejme nemam... ale uz sa chystam, zhruba od takej 9 rana ze sa do toho pustim 😀
Ked ja to neznasam... ja by som najradsej nikam nesla ked mam balit... a este aj pre Evu, sama so sebou mam problem, skoda ze tu nie je smajlik co si odpluva, by som sem ale troch picla ...
Inac cestovnu horucku nemavam... to tak pred sluzobkami obcas chytim, ked mam des a hrozu z toho co na mna zas vybalia... ale na dovolenku som nikdy nic take nemala, proste ide sa a hotovo 😉

Dakujem za prianie, ale ja tu budem este urcite aj zajtra doobeda, odchadzame az o 13.00, bo izbu mame k dispozicii od 14.00, tak nech sme tam presne na cas...ja by som sice isla neskor radsej, ale ideme s nasimi, no a stara skola, a to teda ked pani z Balney napisala ze o 14.00, tak mi tam budeme presne na minutu, zeby nam to niekto neobsadil 😅 😅 Homolkovci... 😀 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre