Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
23. feb 2009

a umyselne alebo len blabotal? lebo u nas je baba moja mama a bábika 😅 čiže nie až tak úplne z cesty... o mamu sa este ani nepokusila 😀

kankam
23. feb 2009

my máme dnes od obeda tiež deň D, nina spala tak 21 x 20 min a potom mi len vrešťala hoci kam som ju dala, či do stoličky alebo do postielky-proste na bezpečné miesto, lebo nosiť ju už prestávam vládať ☹ a ona len plakala a plakala vlastne bez relevantného dôvodu, tak som si ju dala ako poslednú možnosť do baby vaku po sediačky a aj tam robila šábes, tak som sa naštvala a dala ju po ležiačky a ona mi tam zaspala a spala skoro 1,5 h, sedela som s nou, lebo sa ztrhávala a nakoniec poslednú 0,5 h som s ňou ležala konečne nina aj baby vak vedla mňa ... neviem čo jej bolo, či zasa tie zuby .. zobudila sa ako naspeedovaná 😀 😀 😀 veverička plná energie na všetky sprostosti 😀 😀 😀 , akurát došiel tatino, tak prebral štafetu ...

mne hovorí mama stále, s tým začala, ale hovorila aj tata a to nehovorí, často hovorí aj baba a daj a kde je ... to je tak asi vsio náš slovník 🙂 🙂 🙂

kankam
23. feb 2009

chyba malo to byť 2x 20 min 😎 😀 😝 to by sme neamli šancu ztihnúť ani za 24 h 😀 😀 😀

kankam
23. feb 2009

keĎ jej niečo je, alebo niečo chce tak kričí že "mamííííí" 🙂 😉 🙂

libka1
23. feb 2009

Tak od etapy mamiiii sme veeeeeeeeeeelmi daleko 😀 😅

mia.k
23. feb 2009

kankam,Ninka má teda bohatý slovník.Ja myslím,že to Benjamínove mama nebolo cielené,ale aj tak som bola rada,že to vie povedať.No teraz to už nehovorí,tak asi ho to začnem znova učiť.

kankam
23. feb 2009

ešte som zabudla, že ked vidí v knižke alebo v časopise bábetko tak hovorí bábo, to isté hovorí aj na bábiku od babky ... 🙂 🙂 🙂 tak to je vcelku ukecaná 😀 😀 😀 myslela som že aj vaše už tak kecajú, ale vraj baby sú výrečnejšie a hovoria skôr ... 🙂 😉

libka1
23. feb 2009

ja mám tiež babu 😅 nejaká je nezhovorčivá 😀 😀

libka1
24. feb 2009

Starší paní přijde k doktorovi a říká:
"Pane doktore, mám takový problém s větry, často prdím, ale naštěstí to není slyšet ani cítit.
Abych vám řekla pravdu, za tu dobu, co tu sedím a mluvím s vámi, jsem si uprdla asi dvacetkrát a vy o tom ani nevíte."
"Rozumím", přikyvuje chápavě doktor. "Tady máte recept na léky a přijďte se mi ukázat za týden."
Za týden je paní zpátky:
"Pane doktore," spustí hned ve dveřích. "Co jste mi to dal? Moje větry jsou sice pořád tiché, ale zato teď strašně smrdí."
"Výborně!" nato doktor. "Teď, když jsem vám uvolnil nosní dutiny, můžeme zkusit něco udělat s vaším sluchem."

kankam
24. feb 2009

libka 😀 😀 😀 dobrý, to by sa dnes zišlo mnohým ľuďom aby sa cítili a počuli 😝 🙂 😉

a neboj malá sa rozbehne s tým kecaním, poznám jednu teraz už dospelú kočku, ktorá nehovorila do 2 rokov a potom zrazu začala celé vety ... To jak ten záhorák keď sa ho pýtali prečo nehovoril celé roky a zrazu začal tak odpovedal :"šák nebylo o čem" 🙂 😀 🙂 tak aby ste sa ešte nečudovali ... Ja už teraz hovorím mužovi aby sme si dávali pozor na pusu, lebo niekedy vykĺzne nejaké sprosté slovko,tak aby sme potom neboli prekvapkaní, keď to niekde zapotí ...

A asi dnes nejdete tiež von, že 😠 , ja už to nechápem 😲 😲 😲 😖 že čo to tam vonku je, pred naším činžiakom neodhrnutých 15 cm snehu a to aj s mojimi normálnymi kolečkami by sme nezvládli ... ☹ 😢 Takže bačujeme doma ...

janetina
24. feb 2009

ahojte zasnezene mamky...vcera sme postavili snehliaka a dnes je uz skor cely pod snehom 🙂))))
No verim ze sa tazko ide na kocik skuste na sanky aspon pred cinziaky...my sme tiez len v sankach behali vcera....pekny dnik

mia.k
24. feb 2009

Čaute.
libka,dobrý vtip. 😀
Čo porábate?
Tento rok sa zima vydarila-taká pekná,zasnežená.Len mne to tento rok moc nevyhovuje,ale nesťažujem sa. Je to pekné.
kankam,ja zíram,jak ti Ninka už rozpráva.To ja sa vytešujem,že Benjamín vie povedať pá pa,keď zakýva,a Ninka tá už si veselo vykecáva...
ciarka,zaujímalo by ma,či Sabinke teraz po ročku neako budeš meniť,alebo obohacovať jedálniček.Ak áno tak ako?

ivulienka22
24. feb 2009

Ahojte mamušky,
my sme sa vrátili od dr. mali sme poradňu a kontrolu v jednom. malý je už ok., a vraj môže už papkať všetko okrem citrusov. tak rozmýšĺam čo také by som mu už varila.
Ciarka, dodatočne všetko naj Sabinke k narodkám, bohovská oslava, aj my takú urobíme 😀 😀 sa na to teším 😀 😀
Libka, náš malý rozprával pomenej a teraz v kuse len baba, sem tam sa mu podarilo tata, a keď reve tak vie aj také lámané mama, ale neviem či vie čo to znamená...
Adrián sám ešte nechodí, to len sem tam keď ho pustím a chytí balanc spraví sám pár krokov, ale potom ho musím chytiť bo by mal tvrdý pád, a nechcem aby sa zľakol a neprestal chodiť.Je to také krásne keď sám odcupitká 4 krôčiky, či to bude také krásne keď začne sám behať a bude všade o tom pochybujem 😒

mia.k
24. feb 2009

ivulienka,tiež si myslím,že potom budeš spomínať na staré zlaté časy,keď sa Adriánko len plazil,alebo sedel...

kankam
24. feb 2009

mia mne malá dá pa-pa, ale zasa to nehovorí, len máva s rukou jak o život ... 🙂 😉 🙂

ivulienka to čo ako že všetko povedal Demer ? už budeš dávať aj pribináčika a tak ? Ja som tento týždeň dávala nine biely jogurt, ale ten z holandie- selský ten má len týždeň záruku a zhora vezmem tú bielu časť bez ovocia a zmiešala som jej to s čučoriedkovým džemom- mám domáci(ten jej dávam aj na pečivo s marhuľovým na obmenu) a chutilo jej to - zjedla tak 5 cl, ale už tiež nemám fantáziu, dajte tipy čo dávate vy ...
Kaše som teraz asi už 5-ty deň prestala dávať (dúfam, že sa ešte k tomu vrátime, lebo mám 4 krabice) 😒 prestala mi to chcieť, tak si dávame pauzu a robím také jak libka všelijaké pyré-zeleninové, alebo dám čo ostalo z obeda 😉

kankam
24. feb 2009

dneska som zažila tie jedy čo ste spomínali pri čítaní knižky sa jej nedaarilo pri tom a žiadne pomáhanie nezabralo, tak sme to nechali ...

ivulienka veď ty už ho teraz máš skoro všade potom to bude už len total všade ... 😉 🙂 už si aj nejaké veci presunula z dosahu, keby sa tam náhodou dostal bez tvojej prítomnosti ?

kankam
24. feb 2009

ivulienka máš IP 🙂

libka1
24. feb 2009

😀 No tak schvalne, dajte co vedia vase deticky nech chytim depku (to je for, na rozdiel od mnoho splasenych mamiciek ma toto fakt nevie rozladit, kedze som presvedcena aka je Evka sikovna) 😀 Neviem preco, ale mne sa zda byt najkrajsia a najsikovnejsia 😉 😅
My sme dnes mali najhorsi den od jej narodenia, takato zla este nebola, absolutne odignorovala spanie a ked som sa ju snazila uspat na rukach tak ma skriabala a stipala ☹ Parkrat som ju dala do postielky ze nech teda zaspi sama, ale nezvladla som to, strasne plakala... 😝 Den blbec,co sa mohlo posrat posralo sa...
Z toho celeho vyplyva nieco pozitivne: zajtra bude lepsie, lebo horsie sa uz neda 😀 To som hovorila aj vcera
😀 😀
Janetina my mame sanky u rodicov, ale cez vikend tam ideme,tak dufam ze pouzijeme, v piatok koncia v kupeloch aj oni, momentalne sa regeneruju z tyzdnovky s Evkou... 😀
Kankam na tie kase ti znovu nabehne,mne uz ich papa opat, davam to tak na striedacku (1 den kasa, 2 den zeleninove pyre...)
Ivulienka to moze papat uplne vsetko? Adrianko sa urcite potesil, ja by som mu dala asi tlacenku s cibulou a octom na zaciatok 😀 My jeme 2x do tyzdna jogurt, aj som rozmyslala ze ho zrusim, ked uz zas pije dost mlieka ale ked som ju videla ako ho dnes hlta (zjedla celu activiu, zhanam Sabi, ale nedari sa mi, kedysi ho mavali v Kauflande, asi tiez kupim Holandiu), dokonca ho uprednostnila pred bananom, tak asi predsa len raz za cas dam... 😅

ciarka
24. feb 2009

Mia-k tej vyzdobe mala som ju pozicanu od kamosky a ta ju objednavala z netu.

A vsetkym dakujem za gratulacie.

ciarka
24. feb 2009

mia- na otazku ci obohatim jedalnicek, neviem ja som taka opatrna,tak postupne.Bugarova povedala ze moze aj smotanu aj tvaroh a ze vsetko moze.Zatial som pridala pribinacka, aktiviu,zatrepku som robila do privarku a tak pomalicky zacnem.Zatial jej nesolim a asi ani este nebudem,raz som osolila zemiakove pyre a nechcela to, tak si zvykla asi na neslane.Skusala som jej dat z ryzoveho nakypu ale tiez ho plula, sunku sme jej dali okostovat plula a este si aj cistila jazyk ci sme jej nedali otrovu.Najradsej ma suchy rozok ako ja.

No a niekto sa tu pytal ze odkedy vie dieta povedat mama.Tak nasa Sabi od 7 mes.hovori mama a myslim ze vie co to znamena a dost casto to pouziva.Povie mama,baba, tata, babo aj ukaze ktore to je,papa aj povie aj ukaze, hav-hav povie.A take hatlanice kt.nerozumieme.

ivulienka22
25. feb 2009

Ahojte babky,
Ciarka nemôžeš spávať či čo???
Libka tak to by sa teda Aďo moc nepotešil tej tlačenke, on nechcel ani keď som mu dala olíznuť pražskú šunku-fajnovučkú, vyplul mi to. Ja som začala dávať probio jogurt,jemu strašne chutí a dávame aj mlsánka-to je niečo ako pribináčik-aj to mu mooc chutí. Inak čo mám knižku od hami, tam je písané tiež že dieťa je od 9-12 mes.pripravené jesť bežné jedlá s rodinou, ale tak my ideme pomaličky od začiatku - podľa mňa nemám kam ponáhlať.
Petusa kde si?? Si bola dnes na nožičkách, však?? Aj moja segra bola-dozvedela som sa že to si ty čo ste boli spolu v pôrodnici na izbe, dnes ste sa stretli. Hoď do IP mail na teba nech jej ho pošlem. A inak vianočka bola SUPER!!! Celá rodina mlsala, dokonca môj oco si rozkázal upiecť celú iba pre neho 😀

ciarka
25. feb 2009

Ivulienka- ja mozem spavat, ale u mna je to bezne chodit spat o polnoci.Ja som zvyknuta. A kde kupujes toho mlsanka?

Inak dnes spala Sabi do 9.00h co bolo asi aj prvy aj posledny krat.Vobec nejedla, naposledy o 20.00 predchadzajuci den.

tesorino
25. feb 2009

ahojte baby 🙂 zase som tu dlho nebola, co mate noveho??

ivka, to probiotikum mi zostalo, nemas niekoho kto by to potreboval?? nech sa to posle dalej 😀 je tam hoho asi polovica 😉

peti ako ste dopadli na nozickach?? uz ste zahodili plienku na siroko?? 😀 😀 😀

maca ahoj 🙂 ako sa mate??

mia.k
25. feb 2009

Ahojte. My sa máme fajn.
libka,kde si dnes? Zase máte deň blbec?

libka1
25. feb 2009

Robila som 😝 Tento deň bola oveľa horší ako včerajší... 😝 dnes bol tato varovkyňa 😖 a mama mala deň blbec s tromi veľkými B... Už ti malý nekašle?
Kankam chodíte ešte plávať?
Aj ja sa chystám urobiť tú vianočku, ten recept vyzerá mňamky, hádam cez víkend zostane nato čas 😅
Dlho tu nebola Drimajova...

mia.k
25. feb 2009

Dnes som bola po sto rokoch kočíkovať,ale strašne zle sa mi v tom topiacom snehu kočíkovalo. 😝 Tak som sa motala len tuna po sídlisku.
Robíš celý týždeň?

libka1
26. feb 2009

Dnes ano, zajtra nie a potom buduci tyzden..
Zajtra by sme mohli vybehnut von, vcera sme boli podvecer v piestanoch za nasimi, tak sme sa tam motali pri vahu, a teda s tym nasim kocikom tiez ziadna slava. Celkom slusne posilnovanie 😀
Ja sa priznam ze uz netusim ako vyzera Panska zahrada, stale nieco a zistujem ze som uz nebola na poriadnej prechadzke takmer mesiac, alebo mozno aj viac 😝
Ivulienka Adko si musi zvyknut by povedali ludia na dedine kde byvaju moji rodicia... spravny chlap jedava len klobasy, slaninu a tlacenku... a obcas moze aj zabijackovu kapustu, ale to je len na spestrenie 😀 😀
Ja som este neskusala veci typu pribinacek, a uz sa strasne dlho chystam ze jej dam 2-3 lyzicky acidka ze co na to povie, tak som zvedava 😅 Asi moc este tie sladke tvarohove veci zaradovat nebudem...Aj ked skor ci neskor nas asi caka to co manzelovu sesternicu... Maly jej krasne jedaval, az prisla choroba,potom mu zacala davat keksiky detske, ale aj normalne uz sladkosti (teraz ma skoro 1.5 roka) a normalne jedlo jej odmieta, stale by len mlsal sladke 😝 Normalne ked vidi sladke na stole tak sa na to vrhne a nechce pustit z ruky, bojuje ako lev 😀 Tak ho musi nahanat po byte s lyzicou ked chce do neho dostat nieco normalne, ale to je len asi take obdobie, urcite sa to zlepsi. A ved ho vlastne chapem, ja som tiez na sladke, ale rada si prilepsim aj mäskom 😀

ivulienka22
26. feb 2009

Pekný dníček prajem,
Libka ty pracuješ mojko? Júúj mne by sa nechcelo 😝 Lemra som,mne stačí čo mám doma 😒
Adriánovi chutí zatiaľ papkať, hlavne mäsko so zeleninkou a pyré môže každý deň, potom miluje polievky a pečivo,kôrku,pečivo,kôrku....sladkosti mu dávam poobede sem tam-to myslím toho mlsánka,či lipánka, je to niečo medzi pribináčikom a miláčikom. keksík do ruky moc nechce, predtým to papal, teraz nee, detičky si aj chúťky menia. Ale keď bude po mame tak o tlačenku a klobásku sa budeme biť. 😀 😀 😀
Dúfam že také atrakcie ako naháňať dieťa po byte s lyžičkou u nás nebudú... 😠 😠 😠

Ciarka toho mlsánka kupujem v kauflande, aj lipánek je to isté čo mlsánek.

Mia aj ja som včera kočíkovala, som bola v meste-tam sú lepšie odhrnuté chodníčky, celkom sa dalo, ale potom snehu nič moc..

Macka ty kde sa flákaš???

mia.k
26. feb 2009

Mne sa včera do mesta moc nechcelo.Vybrala som sa do panskej,ale hneď na začiatku som to musela otočiť,lebo sa tam s tými mojimi malými dvojkolečkami nedalo chodiť.Preto si myslím libka,že do rozpustenia snehu môžeme na panskú zabudnúť.Ale v nedelu by sa to už malo poroztápať,podľa prognóz na počasie.Len ty zrejme na budúci týždeň asi čas mať nebudeš. Ale navštíviť by ste nás mohli dojsť.

petusaaa
26. feb 2009

no ahojte. prepacte, ze tak neskoro, ale nasla som si dalsiu zavislost 😀 zacala som strikovat 😉
nozicky su super, mozme prestat balit. aj ked sme nebalili, lebo latkujeme 😀
ivka, no to je sila, a preco ona nechodi na kona??? a ako ste prisli na to, ze som to ja? 😕 hodila som ti do ip ten mail. no a ta vianocka je uzasna. veru, uz som ju dlho nemala, musim spravit 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre