Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
23. mar 2009

budem musieť nabehnúť na tie bio potraviny, aj na tú šošovicu, tá nám tiež ide 😵 vďaka mia 🙂 😉

libka1
23. mar 2009

dovolenku by si urcite brat nemusel, ma narok na 7 dni sprievod rodinneho prislusnika k lekarovi 😉 moj muz tvrdil ze velmi neplakala, tak neviem ci to ja tak hrozostrasne vnimam, alebo je pri mne uplakanejsia...

kankam
23. mar 2009

a to platí aj vtedy, keď je žena na materskej dovolenke ? teda čítala som ZP, ale mala som pocit, že môže zamestnávateľ namietať ...

kankam
23. mar 2009

robila si libka niekedy klíčky? ja som dala vyklíčiť fazulu mungo a mám otázku, je sa to celé aj zo zrnom len bez šupky, alebo len ten samotný klíčok ? 😀 😝

kankam
23. mar 2009

sorry robím to 1 x ... 😀

libka1
23. mar 2009

cele so zrnom
no neviem, muzov zamestnavatel este neprotestoval 😅 a ten sprievod to nie je len sprievod dietata ale aj teba, aspon ja som to tak pochopila 😅 v kazdom pripade muz si dofcu nebrava, ma to ako očrku

libka1
23. mar 2009

Mozno mas pravdu kankam s tym sprevadzanim, nasla som toto a da sa to vysvetlit vselijak:
(2) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:

c) sprevádzanie

1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného času,

laluchova
23. mar 2009

baby a čo tak téma MC v Hlohovci???

libka1
23. mar 2009

no, neviem velmi co k nej povedat, uz som aj rozmyslala ze napisem do unie MC a popytam sa na vselico,ale viem ze take pokusy tu uz boli a marne, kedze mesto to nepodporilo 😝 😝
http://www.frastacik.sk/

laluchova
23. mar 2009

je to neuveriteľné, že v HC nie je MC, mesto samôže hanbiť!!!

libka1
23. mar 2009

no, k tomu nie je co dodat 😝

laluchova
24. mar 2009

dnes sme si driemli do 6:40 neuveriteľné!!!normálne vstávame o tej 6...malá sa síce prebudila, ale potom ešte zaspinkala... 😉

tesorino
24. mar 2009

ahojte, tak my sme to s tym spankom nevyhrali, keby stavame o 6,40 to by bol asi zazrak 😀 tak dnes pre istotu sa zobudil o 4.30. uz neviem co mu moze byt, asi mu pojdu zubky, lebo sme papavali v noci kazde dve hodky a teraz sa mi budi aj po hodine a chce iba na chviku prsko a znova ho mozem dat do postielky, nie je to hlad, tak neviem co ho budi ☹ uz by som si rada pospala v kuse aspon 3 hodky 😠

kankam
24. mar 2009

čaves tesorinko ☹ verím ti a viem si to predstaviť my sme mali najhoriše obdobie na začiatku a potom medzi 5-6 mesiacom vtedy často pýtala nina jesť už jej mlieko nestačilo ... Ale vy to myslím máte skoro, ale možno ani nie keď pozerám, že už máte 5 mesiacov. neskúsiš mu dať na večer kašu čo je od 04 mesiaca ? Len trošku čo bude robiť... Ja som tak začala asi keĎ mala 5,5 mes. s kašou a inak somm kojila ana obed som potom začal asi 1 týždeň pred 6 mes. s mrkvou a vždy tak 1-2 malé lyžičky kolko chcela a vždy to zapila s materským mliekom ... Ale premýšlam aj nad tým len či nechce byť s tebou a či to nie je taký typ dieťaťa ako naša nina, že nalepený na maminke ... možno mu len chýbaš 🙂 😉 , ale asi si ho nechceš nechať v posteli u vás, že ?! My sme to vzdali keĎ mala 08 mesiacov a spáva s nami ...

my sme mali večer hrôza o 19:45 mi zaspala na prse za 20 min sa zobudila s plačom a do 23:00 sme ju nemohli uspať už sme boli s mužom vystriedaní a len sa krútila a nemohla sa uložiť a plakala no a potom zaspala ale o 3 bola hore s plačom to sme pestovali(teda ja) a o 05 zasa hore s plačom aj sopel sa pridružil, tak keďže nemohla dýchať sme odsávali a potom som ju do 07:30 pestovala na posteli, elbo strašne plakala že chce spať a vedľa mna sa jej nedalo, tak na mame ... ☹ tiež som vyspatá 😖 ☹...

tesorino
24. mar 2009

ahoj kankam, no zacal mi to robit koncom minuleho tyzdna 😒 neviem ci mu nestaci mliecko, ale ked som bola minuly tyzden na ockovani tak som sa pytala ze ci dobre pribera a doki mi povedla ze ano ze este netreba dokrmovat, tak neviem ale na vecer sa napapa a tak asi za pol hodku az hodku sa zobudi a este papa, ale ze by mu v noci nestacilo a cez den ano?? 😒 😒 neviem mozno by som vyskusala tu kasu a ze by potom dlhsie prespal.....ale ked sa v noci zobudi tak vela nespapka, skor sa mi zda ze iba si tak dudlikuje.

no ja som skusala aby bol aj pri mne tam prespi dlhsie ale aj tak sa budi a prehadzuje ☹ casto je aj medzi nami, keby to pomoze tak nech je tam aj stale 😀 😀 😀

no a co bolo vcera ninke??co jej idu zubky? alebo ma soplik a preto sa jej nedalo spinkat?? ☹

ddadusa
24. mar 2009

Čaute babušky, čo to majú tie decká s tým soplom? Naša lili má taký mierny, ale tímea s dominikom aj s tatinom soplia o preteky. Mám pocit, že by som sa mala s malou od nich na čas odsťahovať. Aby sme to nedostali. Inak ten čas je ho-----asi to bude tým. Nechce sa mi ísť ani na plávanie keď je takto, bojím sa že keď ju budem prenášať do auta takú vymočenú a ofúkne ju, aby neprechladla. Chodili sme celú zimu, ale to nebol taký vetrisko.

libka1
24. mar 2009

ja som plavanie dnes prave pre toto odriekla 😝

kankam
24. mar 2009

tesorinko neviem ti presne povedať čo máš spraviť, tú kašu by si možno skúsiť mohla, to prikrmovanie cez deň si tiež myslím, že stačí tak za 3 týždne začať. A keď len dudkuje, asi si ho skúšala klamať s dudlom 😀 😝 😉 ja som skúšala a po čase zabralo, začala som ju aj kojiť potom už len 1 x za noc a potom tá mamina prítomnosť tá zaberá asi vždy, myslím, že tie deti až na výnimky sa cítia vo vlastnej postieľke také opustené ... my ju máme teraz už len n oštaru ...

hej idú jej naraz 2 horné zuby-úplne má rozkúsanú jednu ruku čo si do nej hryzie s tými spodnými zúbkami a nad ránom mala ten soplík a je strašne nervózna, len chce byť na mne a ja už nevládzem, asi ju dám za chvílu do vaku a budeme sa vláčiť ... ☹

ja tiež uvidím ako bude zajtra či pôjdeme na to kúpanie ... 🙄 😒

kankam
24. mar 2009

ak bude vetrisko a nina bude taká aká je asi to nebude mať význam lebo bude o ničom a bude tam vyrevúvať a keďže má oslabanú imunitu, stále mierne zvýšenú teplotu, tak neviem ... 😒 😖

ddadusa
24. mar 2009

Naša lili začala prespávať celú noc no a pre istotu ja nespím, pretože by som asi potrebovala mlieko inštalatéra. Tak mi v noci tečú prsia, že si musím odstrekovať, alebo ju predsa zobudiť a priložiť si ju. Takže aj tak nespím celú noc. Aj my sme sa často budili v noci no odkedy ju prikrmujem zeleninkou a kašami, v noci spí. Skús a uvidíš. No aj to naše učenie na jedlo dlho trvalo. Myslela som si že ju už budem do 18 kojiť. 😀 😝

libka1
24. mar 2009

Ddadusa, mozes sa spytat? Kojila si vsetky 3 deticky? Mne sa podarilo Evu kojit len do 8 mesiaca neceleho, tak si stale hovorim ze pri dalsom to bude urcite lepsie.. Tak sa pytam cisto tak statisticky 😅 ci sa to od dietata k dietatu zlepsuje 😅

kankam
24. mar 2009

libka evka ťa ale začala kúsať nie ? Alebo to stroskotalo aj na nedostatku mlieka ? Mna nina opačovala 2 týždne a potom keĎ pochopila, že by prišla o mlieko asi ju pochytil strach tak už to nerobí 😀 😀 😀 , ale zasa myslím, že je to v pohode vydržať do 08 mesiaca, aspoň nebudeš mať potom také problémy ako ja že ťa dieeťa začne pomaly vyzliekať, lebo chce svoje didi 😀 😀 😀

tesorino
24. mar 2009

ahoj daduska 🙂 no tak zacnem na noc prikrmovat, ked to pomohlo vasim babam tak to hadam pomoze aj nasmum tobiaskovi 😀 😀 a ake kase kupujete?? a kedy vecer ich krmite??

kankam tak to treba vydrzat, cakam ze aj nam to kazdu chvilku zacne, lebo tak sa slunta a vsetko okusuje za asi mu uz pojdu zubky 😉 chudiatka malinke, stale nieco, najskor koliky a potom zubky ☹

dadus a kedy si ty zacala prikrmovat?? kolko mala lili?

tesorino
24. mar 2009

libka ja som s piatich deti a moja mama nas kojila kazdeho iba tri mesiace lebo potom uz mlecko nemala, tak asi na pocte deti nezalezi 😀

kankam
24. mar 2009

tesorinko tak mamine vzdávam hold za tých 5 detí, som netušila ...ja som zo 4 detí, bola síce iná doba, ale aj tak ... 😉

ja som kupovala aj kupujem kaše od hami sú dobré chuťovo a nezostanú ani vodové, majú od ukončeného 4.mesiaca začni s takou a urob si tak 1/2 dávku. a kedy dať tak ja som dávala okolo 18-19 h, podla toho ako spala, alebo išla spať ... držím palce ...

libka1
24. mar 2009

no zacala kusat, ja som parkrat skrikla od bolesti (nie na nu, od prelaknutia), potom sa ona zacala odtrhat a uz prsnik nechcela, tak mi postupne mlieko odislo 😝
tesorino myslela som to v tom zmysle ze predsa len mamicka co uz ma viac skusenosti robi v kojeni menej chyb...napr. ja som prisla z nemocnice dokrmujuc a nikdy sme sa toho uplne nezbavili, mozno keby som bola pretrpela par dni jej vrieskania a snazila som sa aby som mala viac mlieka tak dokrmovat nemusim... to viem teraz, ale vtedy som bola blba 😅 😀

ddadusa
24. mar 2009

Libka, ja som kojila všetky moje detičky. Najstaršieho iba pol roka, doktor vtedy zakázal pretože som otehotnela a vraj to nerobí dobre na maternicu. Tímeu som prestala keď začala papať asi tých 7 mesiacov a Lili budem dokedy bude chcieť a bude mlieko. Ale myslím si že tých 8 mesiacov stačí v pohode, veď najhlavnejšie je to do pol roka.
Andrejka, na noc si pozri ak chodíš do dm nejakú nočnú kašu od 4 mesiaca. Dobre sa rozmiešavajú a sú ľahko stráviteľné. Naša lili začala v 4 mesiaci ale nechcela. A aj sa mi 2 krát dogrcala, lebo som ju navalila po kaši ešte s mliekom. A to bolo pre nu moc. Začni s maličkými dávkami a nechaj ho koľko chce, nenúť ho on na to príde. Naša sa teraz až trasie keď bidí že miešam kašu. 😎

ddadusa
24. mar 2009

Libka, ja som sa naučila že musím byť pri deťoch trpezlivá pri všetkom. Či ide o papanie, kakanie, učenie. Ich nepoženieš iba znervézniš. Niekedy sa to nedá ale musí. Ja som si na sebe všimla, že nechám lili robiť čo chce, nech sa rozvíja. V ničom ju nezastavujem ako som to robila so staršími. Dominik sa strašne dočahoval detičky keď bol maličký až ich od radosti udrel a ja som ho len karhala. Potom ostal zakríknutý a dodnes si nič nevybojuje. To už neurobím. Vo všetkom ich treba podporovať ale s rozumom.

libka1
24. mar 2009

ok, aby som nevyzerala ze som z toho nejaka traumatizovana, to nie, len som zvedava a dufam ze pri druhom to do roka potiahneme, tak som chcela aj s Evou, ale v podstate sa odstavila ona a mlieko potom islo dole vodou 😒 takze co uz... no a uz zhruba viem co som robit nemala a robila som 😝
teraz by ti dadusa asi doktor povedala aby si v pohode kojila aj ked si tehotna, doba sa zas zmenila
😅

tesorino
24. mar 2009

baby a s cim sa tie kase pripraviju? s mlieckom alebo s vodou? no skusim behnut do dm a uvidime ako sa to malemu bude pacit 😀 ale uz sa na to tesim 😀 😀 😀

libka ja by som bola rada keby som kojila tak dlho ako ty, ale bojim sa ze ja tak dlho asi nebude, moja sestra kojila iba do siesteho mesiaca 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre