Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

ivulienka22
29. mar 2009

ahoj baby,
krásne počasie tu zase máme, že?? Už chcem teplooooooooooooooo!!
som tu dlho nebola, nestíhala som, dnes oslavujeme Adriánove meninky, tak som piekla, chystala,upratovala,do toho tu stále niekto bol..no som sa nezastavila.
my probiotiká neberieme, zakaždým keď som mu to dala mal v noci kŕče v brušku, plakal a prdel..neviem či to má s tým súvis, ale bolo to vždy potom, tak nedávam vôbec.
ciarka, malá už je zdravučká?
Kankam my tiež spíme lepšie odkedy vyšli vrchné zúbky, no teraz pozerám má červené a stáli ho svrbí tam kde by mali byť tie črenové, ako laluchová písala. tak neviem. baby do kedy vyjdú tie zubiská? do 2 rokov?
Libka ako bolo?Malá ako? Nevyhrali ste?

janetina
29. mar 2009

ahojte
no my sme chorucky a dnes sme uz naozaj potvrdili ze je to zo zubov... 😠 ....ma celu jednu stranu cervenu ako ohen a horucu a druhu studenu...mame horucky a vracacky....chudatenko moje ...to ma po mne ja tiez dodnes tazko znasam bolest zubov....dnesna noc bola strasna hadam sa ti ukludni....teraz zaspinkal ako kamen...a ked sa zajtra nezlepsi idem ku dr. Najhorsie ze ona mu kvoli srdiecku bude chciet dat ATB a ja sa tomu uz branim 😒 .
Ciarka my sme nemali canpol naprstok tak neviem aka je, ale je pravda ze vy ste uz velke skus radsej normalu kefku....dobra je curapront pro baby tie v lekariach maju cely sortiment... 😉
libka:::asi oslavuje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ked je po maminke urcite vyhrala malinka Evuska....inak vsetko najlepsie k meninkam / aj my sme vcera trosku oslavovali s neterkou 😉 /
a pocasie ja uz sa asi zblaznim doma trcat...je to asi najhorsia zima aku som z malym zazila. Minuly rok sme pekne chodili denodenne von , bolo podtatne teplejsie....no co uz ☹

janetina
29. mar 2009

mysleal som licko

laluchova
29. mar 2009

ahojte baby,
tak čítam čítam ako sa trápite so zúbkami a pridávame sa k Vám...Tamarka je tiež dnes nenormálne mrzutá a upišťaná...viem si predstaviť ako ju to bolí...svrbí...všetko dokopy, neviem prečoo sa tie deti nenarodia hneď so zúbkami...dnes sme neboli ani vonku, ale ked sa malá zobudí tak letíme autom na návšetvu...našťastie noc bola pomerne dobrá až nad ránom sa prebudila, ale to k nej muž vstal, dal jej napiť a dudku a zahajala.Bála som sa tej zmeny času, ale zvládame to dobre, po novom sme vstali o pol8 a to sme ju zobudili a spinkať išla o 10...takže po starom...chvalabohu, lebo tú predošlú zmenu času zle znášala...dnes je aj akási unavená to tým počasím...

kefku som kúpila v tej lekárni čo je za slovenskou sporiteľňou, pekáreň, ľudová jedálen, realitka neviem si teraz spomenúť ako sa volá ale tuším má v názve svätá...

peti ako si pochodila u lekára bola si???

laluchova
29. mar 2009

kefku som odfotila a dala som do albumu svojho

petusaaa
29. mar 2009

ciarka, ono to bolo len taky naprstok a stalo to tusim 1,5€ sa mi zda 😉

kankam
29. mar 2009

baby ešte zajtra a potom má už byť min 5 dní pekne slnečno, max mierne zamračené, takých 17-18 st. až to už bude pomaly na krátky rukáv ... 😉 🙂 🙂

spanie sa nám polepšilo, ale dneska tá zmena času robí svoje je 22:03 a ja už 1 h uspávam ninu 😠 už to bolo na dobrej ceste a zasa nič - dudel v ruke a veľká sranda ... len spací vak ju drží trochu na uzde ... 😠 už nastúpil muž, lebo už som strácala nerv ... 😖 tak uvidím, či bude mať väčší úspech ...

ivulienka my tie horné zuby máme stále na ceste-ja ich vidím, ale nie sú ešte prerezané, takže úprimne ju ľutujem, ako aj všetky detičky a mamičky, čo tu majú ozúbkovajúce sa detičky (a to sme asi všetky, až na tých maličkých ako tesorino a petusaa), takže držte sa a pevné nervy ... Janetina tebe zvlášť, ja som zažila 39 teploty zo zubov už 3 x tak viem čo to je, dúfam, že sme si to už odbili ☹ ☹ ☹

kankam
29. mar 2009

ivulienka a daddusa máte IP cmuk M. 😉

kankam
29. mar 2009

vidíš tesorinko, ono asi každé dieťa má a nemá svoje dni, treba to odsledovať a niekedy bohužial vydržať a ono sa to niekedy dá samé na správnu mieru, takže som rada, že aj malý je lepšie a dúfam, že aj to bruško-bolenie pomaly ustúpi úplne-z celého srdca to želám, je to strašné, keď sa v noci mama a ani malinké nevyspí, keď niečo bolí ...

kankam
29. mar 2009

🙂 😉 🙂 tato už uspal ... 😉

kankam
29. mar 2009

a ja som sa hodinu snažila ... 😖 😲 😉

janetina
29. mar 2009

tak my sme dnes absolvovali pohotovost v TT maly mal 40 ky ☹ tak uz som sa bala...horel ako ohen a blabotal stale 😉 ...poslali nas na usne lebo mal cele ucho cevene ...len jedno ...tam kde mu rastie ta stolicka strasna... dr, povedala ze tam nic nema ziadny zapal a ze dychanie ciste a len soplik ...tak z coho to ma??? Lebo ze vraj 40 nebyvaju zo zubov...a ja si stale myslim ze to ma zo zubov....inak nam predpisala ATB 😠ale nevypil ich do dna 😠...no takze tak sa trapime 😒
Kankam dakujem aj Vy ste mali take vysoke teplotky ? Uz sa teda tesim na teplo hadam nam toto rychlo prejde...a budeme zbrilat 😉
my sme zaspali konecne v pohode...vcerajsiu noc sme vobec nespali vkuse plakal a nic nepomahalo...ani Nuurofeny len na chvilu...dnes som dala Viburcol a chamomilu a spi...zatial....
Libka kdee si ??? uz sme zvedave

Mo7 este je tehu len aby ste vedeli, len je chuda opuchnuta tak je uz zbalena na pol ceste v porodnici 😉 a asi nevladze ani pisnut sem...pozdravuje vas vsetki

janetina
29. mar 2009

kankam ozik dakujem za predpove pocasicka 😝 konecne potesujuca message

janetina
29. mar 2009

je zly panak uz jdu spat 😀 😀 😀 😀 tento tam mal byt
papa

petusaaa
29. mar 2009

janetina, chudatko timko 😢 😢 😢

janetina
29. mar 2009

no dakujem petusaa my sme tak strasne bolavy pri tych zubkoch / to ma po mne 😒 /

kankam
30. mar 2009

janetina držím palce, myslím, že keď mu nič nenašli, tak je to zo zubov, aj nina mala 3 x po 3 dni vysoké horúčky tak 39,4 a pod, pomaly sme zábaly dávali, len vzdychala chudiatko ☹ a ten 3-tí krát dostala aj zápal priedušiek tak mala svoje prvé ATB, ale pôvod bol v zuboch a sa to pridružilo ... Takže neviem, teraz zatiaľ len zvýšené teploty potom neskôr dúfam, že tiež, už by som to nechcela zažiť (ale viem že pri malých deťoch sa tomu nevyhnem 😠 😝 ) dobre že ste išli na pohotovosť, to nikdy nevieš, tak je lepšie keď sa to skontroluje ...

pozdrav Mo7, že jej držíme palce ...

malá je teraz hotová z toho času-zmeny bola aj na jeseň (ale vadí to aj mne, tak sa nečudujem) bola ráno nervózna strašne, ešte by bola spala a nedalo sa jej, musí to pomaly prejsť, dávam tomu tak týždeň ... 😒

kankam
30. mar 2009

libka haló 😉 🙂 si v robote ? asi áno si tuším hovorila a ako malá noci už lepšie ?

janetina
30. mar 2009

kankam ano aj ja si myslim ze su to zuby. tuto noc sme vzdychali triasli sa zo 39,8 na 37,5 a potom zaspal na dlhsie, no a rano bez horucky....dufam ze sa to uz nevrati.
V tt je dobre ze ta poslu aj na nejake vystrenie k odbornemu v ramci pohotovosti...v Hc cez tyzden by som si odstala pred cakarnami..takto je to rychlejsie...a instalaterovi nepojdem ani za svet 😠 😠
my sme ten cas ani nepocitili kedy sa to menilo ...dobra som teraz cci uz v sobotu.??..vsak sme boli hore cele 2 noci tak ani neviem ci mam dobre nadstaveny cas 😀
tesorinko viem o com hovoris myslim to brusko...nam pomohol az cas ked uz bol vacsi... 😒 treba vydrzat vsak to poznas 😉
petusaa a Vy ako u ocnej ste boli? A co domcek??? uz sa rysuje nejaky, ved teraz su take ceny super....mm hovoril ze ten rozostavany dom v Leop ...ze ak sa bojis ze skouladujes ze to sa da pozriet od odbornika a az potom kupit...podte sem 😉 😉 😉

kankam
30. mar 2009

janetina že inštalatér 😀 😀 😀 to myslíš hc pohotovosť ?! tak po nejakých skúsenostiach aj ja nikdy - známej malého vyšetril cez overal, že "určite sú to zuby" a inej tehotnej ked ju seklo asi v 8 .mes tak jej išiel pichnúť injekciu a ked sa jej sestra opýtala, že čo to je že či si uvedomuje že je tehotná, tak on že " ozaj ? ja som si myslel, že len taká tučná " ... čo dodať ? že radšej umreť ak jemu do rúk ... 😢 🙂 😉 tiež by som makal do TT

kankam
30. mar 2009

tak držim palec, aby to už bolo bez tej teploty, my sme to mali presne tak že 3 dni 39 a potom zrazu nič a pohoda ... tak hádam to bude tak 😉 🙂 😉

janetina
30. mar 2009

kankam diky ano instalater nie lekar 😀 😀 😀 tiez poznam par prihod z jeho ordinacie 😠
aj v PN je pohotovost ale tu su vsetky tie oddelenia tak je to dobre...
kde su vsetky dievcata dospavaju zmenu casu??? 😀

kankam
30. mar 2009

neviem, ale je to zaujímavé aj s ninou, je urevaná, len by sa nosila a spala 20 min ☹ 😲 , akurát som išla ničo urobiť a už ju mám zasa na sebe ... ☹ ☹ ☹ 😵 čo už ...

ivulienka22
30. mar 2009

janetina, malinký ako dneska? chúďatko maličké ☹ dúfam že sa mu už tá nepodarená stolička prederie a bude dobre 😉 😉 😉 strašnéééé čo nás ešte čaká 😲 😲 😲
kankam my so zmenou času zatiaľ ok, ako keby sa aj on prehodil, vstávame o 7.30, spávať chodíme okolo 20.00-uvidíme čo dnes. u ninušky myslím že sú tie zúbky na vine, tak pevné nervičky maminka 😒

laluchova
30. mar 2009

ahojte, tak čítam čítam, janetina, Tamarka mala tri dni teploty 38,5 vkuse ani čípky ani sirup nezaberali a to sme išli hned ako jej to začalo k lekárovi, zobrali krv, moč a všetko ok, dýchanie čisté nič jej nezistili tak ja som mala zo začiatku pocit že je to zo zúbkov, ale keď jej to neprechádzalo bála som sa čo to...ale nakoniec to uzavreli ZUBY!!!a to jej len bolo vidieť hore čiaročky, to ked jej išli 4 vrchné zúbky naraz jednotky a dvojky...a pridružil sa soplík a to mim veľa mamičiek povedalo a máme to aj potvrdené že ked idú zúbky môže byť soplík aj zo zúbkov...tak sa držte a nejako to musíme prekonať...

janetina
30. mar 2009

dakujem baby ano ja si tiez myslim ze su to zubky, len tie teploty su vysoke az my akoby omdlieval chuda moje celu noc....teraz akoby bol vymeneny len je taky tichsi 😉 pozera tv Pepa pig 🙂 a paci sa mu to...len uz 2x som pocula ze pri zuboch nebyvaju az take teploty ....asi stolicky su horsie ako normalne rezaky 😒 ...lebo ani my sme nemali az take teploty predtym.
No uz Vas nebudem strasit aby ste sa nebali dopredu co bude....kazde dieta je ine..
idem sa mu venovat.... 😉

laluchova
30. mar 2009

oki, no Tamrke teraz idú 4x prvé stoličky a teploty teraz nemá...je to individuálne a krv a moč mu brali???ja by som mudala zobrať istota je istota tam sa ukáže aj skrytý zápal v tele...

janetina
30. mar 2009

laluchova no nebrali mu a ked ma trochu soplik s kaslom tak by sedimentka zapal ukazala tak asi tak...to by museli brat ked je zdravy nie?
ano aj nam sa stalo ze sme aj nevedeli ze mame nove zubky a raz zasa sme vedeli az moc ako teraz a pritom zubu nikde len velky kopec. Inak nic nepapame nechuti mu ani jeho mliecko oblubene, ani teple jedlaa ani jogurtiky, no len caj a talianske tycinky asi poznate grisini..tie su take jemne a vcera si dal pizzu 😀 ..kusok korky...

laluchova
30. mar 2009

😉 😉 😉 už nech je vonku

petusaaa
30. mar 2009

baby, co je s libkou? mala cez vikend prist a neozvala sa, ani tu, ani mne 😕 dufam, ze su ok...

janetina, no, domcek nemame este ziadny. uz to pomaly vzdavame 😔 a ocnej ideme v stredu, tak som zvedava...

inak ten "instaleter" je fakt debil. uz som mala tu cest 🙄 🙄 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre