Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
2. apr 2009

ahojky, aj ja si myslím petusaa, že to zvládnete. Doktori sa stretávajú so všelijakými rodičmi a sama som počula, že radšej "vystrašia" rodičov - proste povedia tú úplne najhoršiu alternatívu, keby sa tí rodičia o to vôbec nestarali čo by sa mohlo stať, asi preto, aby aj tí najbenevolentnejší rodičia zapojili sily a urobili niečo pre to bábo(by si neverila akí sú niektorí rodičia ľahkovážni - sparťanská výchova slabé slovo-malinké rastie ako kôlik v plote ☹ ☹ ☹ 😠 ) tak vy keď budete robiť všetko čo vám kázala určite to bude ok ...

tesorinko myslím, že to je na dobrej ceste keď už tam nie je hnis, ten repík to vysušuje a repík zahojí aj hlboké rany do vnútra postupne sa to zaceluje, takže verím, že prstík bude ok, bylinky sú úžasná vec aj keď nie všeliek,ale predsa je to len zdravie z Božej lekárne ... 😉 🙂 ja keď som mala ztrhnutý nechet na nohe (šmykla som sa na vlhkej dlážke a zachytila veraje-ostal mi len na kúsku, tak mi ho dali celkom dole, mala som to zabandážované 2 týždne) liečila som to len výlučne s repíkom na pokyn chirurga a nie je mi nič vidieť na ňom.

kankam
2. apr 2009

laluchova tak tá vaša tamarka sa rozbéééééhla 🙂 😉 , sa jej to páči, keď sa všelikde dostane sama, že ?! je to krásne vidieť ako tie naše deti z takého malého chrobáčika rastú na malého ale už samostatného človeka ... 😎 😉 🙂

laluchova
2. apr 2009

veru veru ono tých zážitkov už bolo viac, ale tento je taký silný!!!aj spať som nemohla...robil som malej tú žemľovku uvidíme či bude mať úspech...

kankam
2. apr 2009

ja sa tiež chystám s ninkou očnej, sama od seba, lebo môj MM má astigmatizmus dedičný po mame - 4,5 ,m tak nech to preveria, lebo tiež sa stým dá niečo robiť, len keď je malá. MM to zistili neskoro(bola taká doba) 😒 až v škole keď nevidel na tabuľu - je slabozraký, mylsím, že keby to bolo skôr, tak má to lepšie ...

kankam
2. apr 2009

verím, že áno, moja ju mala aj na večeru a pomľaskala si ... Som bola prekvapená aj MM, že aj keď tam neni cukor, aké to bolo dobré(chutnal 😀 ), že aj on by si dal ... 😀 😀 asi aj to mlieko(dala som hami) bolo sladšie ako normálne kravské ... nina bude mať dnes ovsené vločky+karfiol+špenát+pór a žĺtko ...

laluchova
2. apr 2009

dávaš por??to by som aj ja mohla, vločky varím aj ja už mesiac a má ich rada ..aj klíčky pšeničné jej dávam pod jogurt...nenamieta

mia.k
2. apr 2009

fuuuuuuu kankam,brrrrrrrr to s tým tvojím prstom,to muselo ináč bolieť... 😝 Počuj a keď to strhávajú ten necht tak to aj neako umŕtvia?

kankam
2. apr 2009

ja už ho dávam dávno, niekde som to čítala, že sa môže dávať, tak už asi 3 mes. jej ho dávam do varených jedál, mám pocit, že to má lepšiu chuť a pór je aj hrozne zdravý a je jemnejší ako cibula - nevyvoláva alergie, tak skús ... 🙂 😉 🙂

laluchova
2. apr 2009

ja používam pre nás por, ale kedže jej varíím extra to ma nenapadlo...a čo také jej ešte vyváraš a má to rada...ja som ale nedala škoricu...pre istotu...

kankam
2. apr 2009

mňa to mia tak strašne bolelo (myslela som, že mám aj prasknutý prst - stalo sa mi to v 2-háku na strednej škole)-som si zavolala sanitku a tí mi dali prvú pomoc a na druhý deň na chirurgiu, spala som len s vyloženou nohou na poduške ... Najprv strašne bolelo a potom trhalo - celú noc som nespala ... A na druhý deň doktor na chirurgii, že " dáme to dole" a ja presne že umrtvite mi to a on že " to už bolelo, toto už bolieť nebude", tak som sa dala nahovoriť a mne to fakt držalo len na kúsku v tom vnútornom kútiku ostatné bolo odtrhnuté 😖 😝 😝 😝 🙄 tak ma to naozaj nebolelo-len trošku a to už nič nebolo, možno keby to menej odtrhnuté, tak by to nepovedal a dal by mi nejakú injekciu. Prst prasknutý nebol,našťastie, ale bola som pn 2 týždne, noha vyložená a bolelo to potom, lebo 1 týždeň som to musela mať zabandážované a potom pomaly som dávala s repíkom vrstvy dole sama a najhoršie bolo tá posledná - to bola také špec. mastná gáza a už čiastočne vrastené 😝 😝 😝 , ale nešlo to celkom, tak potom mi to chirurg s takou špeciálnou vodičkou dal dole a to tiež bolelo ja fras, ale prežila som a nehet je krajší ako ten na druhej nohe ... 🙂 😉 🙂
Dúfam, že vám môj opis neurobil zle 🙂 😉 🙂 niekedy mám z toho sama zimomriavky, ale má to jednu výhodu, dávam pozor na mokré dlážky ... 😀 😀 😀 😝

kankam
2. apr 2009

píšem, lebo nina zaspala o 09:30 a spí čuduje sa svete ešte teraz a to máme doobeda také 30-45 minutovky 😕 😕 😲 🙂 😉

kankam
2. apr 2009

minule som robila tú červenú šošovicu(tip od mii 🙂 ) +zemiak +mrkva a tiež som tam dala kúsok póru - varím tak na 2-4 porcie (dávam do mrazáku čo zostane), to dám do celého tak 4 koliečka - u nás ide kvôli mne pór na tony, ja ho milujem ... 🙂 minule som robila taký zapekaný s jogurtom a slaninou - bolo to super...

kankam
2. apr 2009

myslím, že škorica je v pohode - je tam len štipka, dala som úplne málinko a malo to fakt dobrú chuť ...

kankam
2. apr 2009

ja si myslím, že ked niekto dáva pribináčika a všeličo iné, tak už ich pomaly treba pripravovať na takú normálnu stravu, veĎ moja má už za 5 dní 11 mes. rok bude mať ani sa nenazdáme ... Všetko pomaly a s mierou ...

kankam
2. apr 2009

voľáko si píšem sama so sebou 😀 😀 😀 😀 libka kde si ? 😀 😀 😀 viem že pracuješ o 106, tak nech sa ti darí ...len som si na teba spomenula, že som ja ty ... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝

laluchova
2. apr 2009

no ja šošovicu červenú používam už tiež dávnejšie, pribináka nedávam ,len jogurty, mám už umyté jedno okno a teraz ešte aspon jedno letím umyť...

Tami bude mať tiež o chviľku 11 m za týždeň...a fakt o chvíľku budeme robiť oslavu 😀 aj tortu sa chystám jej upiecť...uvidíme...čo idete kupovať malej k roku???my by sme chceli trojkolku mám aj foto v albume uvidíme, už som to mala od kamošky vonku malej sa tam páčilo

mia.k
2. apr 2009

kankam,brrrrrrrrr-ten necht. 😝
Pór mám tiež veľmi rada,a aj malému dávam keď mám.
A na tortu sa aj ja chystám,a včera som behala po celom meste a zhňala som na ňu potrebné veci a nič som nezohnala.Ide ma z toho poraziť,s tým som nerátala.Ešte skúsim pozháňať v Piešťanoch.My máme rok presne o mesiac.Jak to strašne rýchlo ubehlo,ani veriť sa mi nechce.
A libka tvrdo zarezáva,ani na koníka nemá čas.Dúfam,že na budúci týždeň jej dajú vydýchnuť,lebo teraz keď sa konečne vyčasilo nebude dúfam musieť v robote vysedávať. 😝

mia.k
2. apr 2009

Ja tiež neviem čo s darčekom k narodeninám.Nič ma nenapadá.My trojkolku už máme.Chcela som mu kúpiť neaké odrážadlo,ale na to je ešte malý,aby sa vedel na tom odrážať,takže to dostane asi na budúci rok.A tento rok teda fakt neviem čo.

laluchova
2. apr 2009

a akú tortu sa chystáš piesť???ja so teraz skúšala 1x kamoške poťahovanú z cukríkov penových a mramorový korpus...je to super a šlahačkovú plnku to sa len uvaria 33% šlahačky 2ks a 1 biela čoko, ale dá sa to aj z kindereik a lebo gastanov, alebo z kofil

laluchova
2. apr 2009

okná som umyla, jej dve veľké dvojokná a jedno malé a ked sa malá zobudí umyjem eštew v spálni...chce sa mi upratovať to asi tým počasím

kankam
2. apr 2009

ja budem umývať až ked 😵 muž pôjde s malou von, takto som rada ked navarím a upracem bežne veci

odchadzam von s malou vo vaku, čafte 🙂

laluchova
2. apr 2009

pa pa

mia.k
2. apr 2009

laluchova,tiež chcem piecť mramorový korpus,a chcela som robiť ten krém z ľadových gaštanov,ale naposledy sa mi poriadne nevyšlahal-bol riedky,preto nebudem radšej riskovať a spravím neaký iný.Ale na vrch chcem dať ten z gaštanov,hádam sa vydarí,a ozdoby z cukríkovej hmoty.Nič preborného to nebude,ale nemôžem zohnať modrobiele cukríky,majú len ružové,a ani tú sviečku čo chcem nikde nemajú a aj také drobné perličkové cukríky nemôžem nikde zohnať.No veď uvidíme,ešte niekde popozerám.

laluchova
2. apr 2009

v lidli majú modrobiele cukríky haribo ja soom chcela čist o biele ale to su vraj tie jahodky a ta poleva ked sa da dole umyť sú biele a zafarbím potr.farbivom...a čo chceš urobiť???

janetina
2. apr 2009

ahojte prave sme zaspali tak mam chvilku cas a potom idem upratovat 😉

mia maslo papame a aj jogurty hlavne zakysane mliecne vyrobky...zatial to nemame potvrdene,,,,ale tak papkame akurat nie mliecne jedla t.j. mliecne polievky a vsetko kde sa pridava mlieko....ale niekedy si da...napr. minule kusok palacinky spapal a aj tvaroh v nej...ale samozrejme licka mame stale suchucke a draplave....iba obas sa mu to ukludni

ciarka...kefka curapront ma kratku rucku asi tvoj manzel kupil pre dospelych 😉

kankam tou zemlovkou si mi narobila chutky len vcera sme nestihali cely den sme boli v Hc vybavovat a potom u nasich...hadam zajtra a porik ten ja tiez velmi lubim a aj malemu tak ako pises robim namiesto cibule do omaciek a pod. Ale to zapekane vyzera tiez dobre len ta slaninka tu uz ja nemusim musim zhodit 😠.

tesorinka 😒 chudatenko malinke hadam repik zaberie ved robi zazraky vsakovake 😉, neboj

petusaa . no Dr Ti povedala ako kankam pise tu najhorsiu moznost lebo je to tak ak sa oko bude namahat tak to tak moze dopadnut...ale Vy obaja Riska lubkate a vsetko pre jeho zdravie spravite...a inak bude fesak v okuliarikoch bude vynimocny ber to tak 😉 maly inteligent 😀 . Nas caka tento rok navsteva na kontrolne vysetrenia alergolog a kardiolog tak som zvedava ako ma tam nastrasia

laluchova
2. apr 2009

babenky neviete ako sa volá tá lekáreň čo je školka pri váhu, oprti ihrisku je lekáren neviem ako sa vola a chcem zistiť tel.číslo....

laluchova
2. apr 2009

žeby lekáren Martina pod beránom???može byť???

kankam
2. apr 2009

JE TO VIKTÓRIA, poslušne hlásim, som videla libku 🙂 😉 🙂 (boli sme spolu na plávaní) má toho dosť, priam plné zuby, takže jasné že tu nechodí, naša nina je kamoška s evičkou 🙂 ... aj ja dúfam, že budúci týždeň bude už panská a stretneme spolu mia 🙂 🙂 🙂

laluchova
3. apr 2009

Dobré ránko mamuľky...
kankan dky...
chcem tam zavolať lebo mi kamoška hovorila, že tam zvyknú mať lacnejší nutrilon...neviete???
máme pred sebou opäť krásny slnečný a vraj teplý deň...

laluchova
3. apr 2009

dnes tu nikto nie je???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre